Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Júl 2021 19:42:19

hujhe píše:Demare, Coquard, Merlier su out. Na jednu stranu dobre, Petove sance na vyhru sa zvysili, na druhu stranu kto bude tahat peloton v rovinatych etapach :D

Podlahári pre Cava.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 19:44:27

hujhe píše:Colbrelli :?: Etapu som nevidel, prisiel som domov, pozeram vysledky a tam toto :D Myslim ze aj Peter v plnej sile by mal problem ziskat zeleny dres proti takto jazdiacemu Colbrellimu

ale zase nenechajme sa uniest:) Peter v plnej sile by proti takto jazdiacemu Colbrellimu ziskal zeleny dres rovnako ako ho ziskal v plnej sile proti tomu, proti komu ho ziskal:)
Peter v plnej sile po prvych dvoch etapach by mal na konte cca 50 bodov. Peter v plnej sile by koncil v sprinterskych etapach na podiu, kdezto Colbrelli v sprinterskych konci okolo 10 miesta. Peter v plnej sile by na premii bol aj vcera aj dnes s Matthewsom a Colbrellim. ale klobuk dole pred Colbrellim, zmackol sa slusne. ma zivotnu vrcharsku formu, ale dnesna etapa je uz trochu na zdvihnute obocie:)) nejde nahodou na OH? podla mna nie je bez sance v takejto forme...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 19:49:09

ifčopifčo píše:Podlahári pre Cava.

neviem ci sa im to bude chciet kazdu sprintersku etapu ak im ostatne timy nepomozu...to uz skor vidim ze niektora sprinterska etapa sa poriesi tak, ze v uniku bude aj Cavendish, aj Sagan a este dalsich cca 30 cyklistov. myslim si ze DQS bude opatrne v tom ako bude mrhat silami v spinterskych etapach, predsalen musia Marka dostat cez hory. podla mna 13. etapa to je cisty unik:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 04. Júl 2021 20:16:54

ifcopifco- otazka je ci to QS zvladne ukontrolovat. Ked im do uniku bude skakat 15 ludi tak sa to bude tazko stahovat. Som aj zvedavy na Alpecin ako im to pojde, kedze im odstupila polka vlacika
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 20:26:03

hujhe píše:ifcopifco- otazka je ci to QS zvladne ukontrolovat. Ked im do uniku bude skakat 15 ludi tak sa to bude tazko stahovat. Som aj zvedavy na Alpecin ako im to pojde, kedze im odstupila polka vlacika

presne tak. od Philipsena ocakavam prave to skakanie do unikov, Alpecin uz podla mna nic tahat nebude...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 04. Júl 2021 21:10:52

inak som prekvapeny ze Cavendish nie je v tej prvej varke OTL. nech mi nikto nehovori ze sa na GT nepripravoval dlhodobo. toto nemoze byt ze na poslednu chvilu sa dozvedel o nominacii a stihol limit skor nez napriklad Demare ktory vedel ze ide TdF a vedel ze musi prekonat kopce a teda sa poriadne pripravit. takisto som prekvapeny ze GVA bol v tej skupine 5 sekund pred limitom. to nie je unho bezne a to je uz dost na hrane to si nemohli konktrolovat...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 04. Júl 2021 21:51:53

Tak mozno to maju v QS zorganizovane tak, ze aj jazdci v zalohe musia byt pripraveny zvladnut Tour. A Cav bol volba c. 2 na poziciu sprintera. Pascal a Burghardt sa tiez pripravovali aj ked nemali istotu ze idu. Inak podla mna siel dnes Peter slusne. Sice nelietal po kopci kategorie 2 ako Colbrelli alebo Matthews, no drzal slusne v pelotone zatialco jeho sprinterski superi bojovali s limitom. Cav sa v cieli skoro zas rozplakal. Len som chcel vniest optimizmus ze to moze byt v kopcoch lepsie ako napr. druha etapa.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 04. Júl 2021 21:52:49

De Gendt medzi riadkami porušuje omertu :) Nedíva a nečíta sa to pekne.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Ned 04. Júl 2021 22:20:33

Pacia sa mi vsetci mudrci co zacinaju vytahovat doping pri Pogacarovi...
Uz na Avenire bol najsilnejsi... 20 rokov, prvy rok ako profik dosiel na vueltu a v poslednej horskej etape sa 40km pred cielom zdvyhol a siel prec... Zobral 3 vitaznu horsku etapu, biely dres a podium. Toto je len prirodzeny vyvoj a co je najhorsie pre zvysok pelotonu on sa este bude zlepsovat...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Ned 04. Júl 2021 22:24:12

Gaučový profesionál píše:De Gendt medzi riadkami porušuje omertu :) Nedíva a nečíta sa to pekne.


Dik. Nasiel som si to.

A vo svetle jeho slov teraz vnimam Petra s respektom.
Vsetko je tak ako ma byt.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 05. Júl 2021 0:54:06

Podla mna sa da doping dokazat statistikou a matematikou. Porovnat rekordy na kopcoch, rychlosti, watty... Nejak som nenasiel komplexnu analyzu vykonnosti cyklistov dnes a 10 rokov dozadu. Nasiel som priemerne rychlosti (aj hriesnych) vitazov Tour, no a o moc sa to nezvysilo oproti Armstrongovi, je to stale nizsie. Samozrejme je tam viac faktorov, napr vyskove metre na Tour. No od Armstronga tam v rychlosti nevidiet ziaden vyrazny skok nahor.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 05. Júl 2021 1:03:44

@nat
Toto nemyslíš vazne to fajt nemas vlastny nazor?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Pon 05. Júl 2021 2:41:43

hujhe píše:Podla mna sa da doping dokazat statistikou a matematikou. Porovnat rekordy na kopcoch, rychlosti, watty... Nejak som nenasiel komplexnu analyzu vykonnosti cyklistov dnes a 10 rokov dozadu. Nasiel som priemerne rychlosti (aj hriesnych) vitazov Tour, no a o moc sa to nezvysilo oproti Armstrongovi, je to stale nizsie. Samozrejme je tam viac faktorov, napr vyskove metre na Tour. No od Armstronga tam v rychlosti nevidiet ziaden vyrazny skok nahor.


nejake rekordy na kopcoch najdes tu: http://www.climbing-records.com/

priemerne rychlosti tour do 2016: http://stats.areppim.com/stats/stats_tourdefrance_vitesse.htm

Maximom bolo 41.65 km/h v 2005.

Nuz a tento rok to zatial vychadza 42.3 km/h.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Pon 05. Júl 2021 3:17:45

S pomocou PCS sa s tym da aj pekne pohrat.
Ak mas trochu znalost excelu tak si to tam vies nahadzat a spracovat.

Napr: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2021/gc/stages/average-speed-per-stage
Tam mas priemernu rychlost VITAZA etapy (t.j. nie toho kto je prvy v GC).
Hore si prepni rocniky a vidis to pekne az do akej hlbokej historie chces.

Spoj si to s: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2020/stages/most-vertical-meters
nastupanymi metrami pre kazdu etapu a mas komplexnu analyzu.
(tohtorocne metre asi hodia az po skonceni tour takze si to musis najst manualne)

Citacia od De Gendta (prelozena guglom)
"Včera som jazdil na jednej zo svojich najlepších„ 10-minútových hodnôt “od začiatku. Tieto hodnoty sa zaznamenávajú od roku 2013.“
"Normálne jazdím veci na kusy s týmito hodnotami, teraz som bol 100 metrov za skupinou 70 jazdcov."

https://sporza.be/nl/2021/07/04/de-gendt-over-abrupte-wissel-contract-uitdoen-en-tijd-voor-iets-anders~1625394219720/
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 05. Júl 2021 8:20:53

Nemam vobec cas sledovat tuto Tour takto mi este neutekala ako tento rok. Zatial som videl asi tri dojazdy etap. Minuly pondelok a utorok a este Mur de Bretagne. Casovku vobec a tento vikend som nevidel z Tour ani minutu. Musim to teraz trosku dohnat aspon cez clanky a tak. Sprinteri zacinaju odpadat ako na Gire a Pogacar je aj vplyvom okolnosti inde ako superi. Dufam ze to uz nebude nuda.

Mam nejake problemy s forom. Nesarapati tu zase nejaky virus?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Júl 2021 9:51:05

simko píše:
ifčopifčo píše:Podlahári pre Cava.

neviem ci sa im to bude chciet kazdu sprintersku etapu ak im ostatne timy nepomozu...to uz skor vidim ze niektora sprinterska etapa sa poriesi tak, ze v uniku bude aj Cavendish, aj Sagan a este dalsich cca 30 cyklistov. myslim si ze DQS bude opatrne v tom ako bude mrhat silami v spinterskych etapach, predsalen musia Marka dostat cez hory. podla mna 13. etapa to je cisty unik:)


Uvidíme, je možné, že budú chcieť dostať svojho človeka do úniku a vyhrať týmto spôsobom (Asgreen, Cataneo, Ballerini) a nemusia ťahať peletón, na druhej strane Cavovi postupne odchádzajú rýchli šprintéri a po vypadnutí Demara, Merliera, Coquarda ....., páde Ewana a mizernej forme Bola tam už skoro nemá nikoho kto by ho porazil, najmä s takým rozbehom aký mu robia Morkow a dokonca aj Alaphilippe. Takže pri kvalite tímu idú za víťazstvom takmer stále. Pomôcť by mohla Arkea, Bouhanni je v slušnej forme, idú stále ôsmi a Barguil nemá svoju zázračnú formu z roku 2017 pričom nemajú nikoho na GC. Kedy už chce Bouhanni vyhrať etapu na Tour ak nie teraz? Zabrať by mala aj Bora, neviem, či sa Wilco dostane do top 5 a neviem ako chcú vyhrať etapu keď Konradovi v úniku vo vysokohorskej etape naloží aj Sony. Zatiaľ okrem bojovného Schellinga na začiatku neukázali takmer nič a ešte nemali človeka ani len v top 3. Takisto DSM by sa mali snažiť, aj keď Bol nemá dobrú formu ten jeden šprint sa mu môže podariť, ale oni sú príživnici par excellence, pokračujú v systéme z minulého roku, našťastie im to nevychádza. Pre Alpecin je Philipsen tiež asi jediná možnosť ako ešte vyhrať a prípadne zabojovať o bodovačku, v horských etapách sú s Meurissom bez šance, takže tí by mohli makať v rovinatých etapách, veď Philipsen má dve druhé miesta a keď sa Cav niekde zamotá .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 05. Júl 2021 18:32:10

water202 píše:S pomocou PCS sa s tym da aj pekne pohrat.
Ak mas trochu znalost excelu tak si to tam vies nahadzat a spracovat.

Napr: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2021/gc/stages/average-speed-per-stage
Tam mas priemernu rychlost VITAZA etapy (t.j. nie toho kto je prvy v GC).
Hore si prepni rocniky a vidis to pekne az do akej hlbokej historie chces.

Spoj si to s: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2020/stages/most-vertical-meters
nastupanymi metrami pre kazdu etapu a mas komplexnu analyzu.
(tohtorocne metre asi hodia az po skonceni tour takze si to musis najst manualne)

Citacia od De Gendta (prelozena guglom)
"Včera som jazdil na jednej zo svojich najlepších„ 10-minútových hodnôt “od začiatku. Tieto hodnoty sa zaznamenávajú od roku 2013.“
"Normálne jazdím veci na kusy s týmito hodnotami, teraz som bol 100 metrov za skupinou 70 jazdcov."

https://sporza.be/nl/2021/07/04/de-gendt-over-abrupte-wissel-contract-uitdoen-en-tijd-voor-iets-anders~1625394219720/

Pozrel som si casy nejakych kopcov a nevyzera to ze by posledne 2-3 roky sa skokovo zvysila kvalita pelotonu, cize ked De Gendt naznacuje ze v minulosti by s touto vykonnostou bol vpredu, tak casy to nepotvrdzuju. Ano, casy sa zlepsuju, ale nie skokovo. Takze podla mna za zlepsenia mozu lepsie treningove procesy, lepsia technika, lepsia regeneracia... Alebo je moznost ze sa dopovat nikdy neprestalo a preto nevidiet vyrazny skok vo vykonoch. To ale opat slova De Gendta nedavaju zmysel.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Pon 05. Júl 2021 21:51:27

@hujhe
Na tuto temu odomna naposledy.

Nejedna sa o 2-3 sezony dozadu, ale o TOHTOROCNU.

Cnews prebralo ten clanok do ANG, a ak mas zaujem tak tam mrkni a hadam ti to bude jasne o com De Gent toci a k comu sa nechce uchylovat..
De Genta uznavam ako mamfpicistu a co na srdci to na jazyku, takze od neho to nie su len PR dristy ale to uz posud sam. Ja za tych par sezon co cyklistiku sledujem jeho slovam verim.

Pokial jeho slovam neveris, tak "matematicky" dokaz musis ziskat sam.

Ak si lenivy tak pouzi sedliacky rozum.
Ak nieco kvaka ako kacka, chodi ako kacka, tak to bude kacka.

TRAMADOL, KETONY
hadam ti je zrejme ich "zneuzivanie" za posledne roky urcitymi stajnami...

MPCC
pozri kto je clenom a kto nie
a pozri jazdci akych stajni podavaju "zazracne" vykony

Podla mna sa tohto roku opat jedna o "sedu" zonu v zmysle co nie je zakazane je povolene.

Kazdopadne ak Peto zmeni stajnu, tak dufam ze zostane v MPCC priestore.
Ak ano tak uz nemusi nic vyhrat a ja budem z jeho karierou spokojny a uzijem si aj vysledky do top 10.

Howgh
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 05. Júl 2021 22:21:43

@water202
suhlasim so sedou zonou, ale ta podla mna vzdy bola pritomna. neverim ze je v pelotone nejake EPO neviemkolkej generacie ani nic podobne invazivne. ale je mozne ze nejake "marginal gains" ktore nie su vyslovene zakazane existuju...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 05. Júl 2021 23:54:44

De Gendt si musí uvedomiť, že je rozdiel, keď je únik pustený takmer okamžite (ako napr. pri jeho výhre pred piatimi rokmi na Ventoux, prípadne v jeho víťaznej etape pred dvoma rokmi - kde ho mimochodom tí istí ľudia, ktorí dnes vidia v jeho slovách niečo, čo tam ani nie je, podozrievali z použitia motorčeka), ako keď sa doň pokúša dostať polovica pelotónu so slušným zastúpením elitných vrchárov, ktorí už stratili šancu na dobrý GC výsledok, a navyše sa začína do kopca.

To isté si napokon možno hovorili aj Cunego alebo Nieve, keď im De Gendt v dopingovom Vacansoleil na desiatich kilometroch (alebo koľko to bolo, si už presne nepamätám) na Stelviu nadelil jednu, resp. tri minúty.

Ale to nicotné tlačenie životných wattov, to je už taký evergreen.


water202 píše:Ak si lenivy tak pouzi sedliacky rozum.
Ak nieco kvaka ako kacka, chodi ako kacka, tak to bude kacka.

Toto nikdy nesklame, to je spoľahlivo jedna z najhlúpejších vecí aké čítavam. Tento "argument" si obľúbilo veľa ľudí, keď niekde vidím, ako treba zapojiť sedliacky rozum a kačky, tak viem, že sa treba mať na pozore.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 88 hostia