Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Júl 2015 12:19:35

nat píše:Je takzvany supedomestik..ale stale je to domestik.

Domestik znamena, ze ked mu SKY povie, ze ma ist makat na Froomeho na TdF , tak musi ist makat na TdF na Froomeho. Aj keby chcel ist kombinaciu Giro a Vuelta tak ma smolu.
To v BMC nehrozi. Tam mu hrozi iba, ze mu urcia na ktory GT pojde(ale vzdy ako leader(coleader)). A mozno ani to nie. Lebo moze mat, tak ako zopar jazdcov, presne v zmluve na ktore GT pojde.

A skoro 3nasobny plat ma mat v BMC oproti SKY.
ps: ze sa prave ty pytas taketo otazky? :roll:


Ja keď neviem tak sa opýtam, nie som majster sveta, napríklad keď neviem nič o dopingu tak nešpekulujem a neodsudzujem každého cyklistu len preto že podá výkon ktorý neočakávam, o nejakom trojnásobnom plate neviem nič a nie som si istý či sa tie zaručené informácie zakladajú na pravde. Porte bol lídrom Sky prakticky celú jar vrátane Gira, len málo cyklistov na svete sú lídrami na každých pretekoch kde štartujú. Prezradím zase niečo čo ty nevieš, Porte máI s Froomiem vcelku nadštandardný vzťah a on sám sa veľmi snažil o to ísť na Tour pomôcť mu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Porte + Froome

Poslaťod sportovec » Pia 17. Júl 2015 12:43:02

ifčopifčo píše:Prezradím zase niečo čo ty nevieš, Porte máI s Froomiem vcelku nadštandardný vzťah a on sám sa veľmi snažil o to ísť na Tour pomôcť mu.


Tak, tak. Veď on bol jediný kto ho dotiahol naspäť na TdF v roku 2012 v 1. etape (po prológu), keď dostal defekt. Inak sa celý SKY na neho vyprdol. Ale aj napriek tom dostal + 01' 25''

Ale asi to vtedy britskému chlebodarcovi prišlo veľmi vhod, lebo keby vyhral rodený Keňan, tak by to cyklisticky nevspružilo Veľkú Britániu tak dobre ako keď vyhrala slávna známa dráharská hviezda.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 17. Júl 2015 13:33:36

ifčopifčo píše:Ja keď neviem tak sa opýtam, nie som majster sveta, napríklad keď neviem nič o dopingu tak nešpekulujem a neodsudzujem každého cyklistu len preto že podá výkon ktorý neočakávam, o nejakom trojnásobnom plate neviem nič a nie som si istý či sa tie zaručené informácie zakladajú na pravde. Porte bol lídrom Sky prakticky celú jar vrátane Gira, len málo cyklistov na svete sú lídrami na každých pretekoch kde štartujú. Prezradím zase niečo čo ty nevieš, Porte máI s Froomiem vcelku nadštandardný vzťah a on sám sa veľmi snažil o to ísť na Tour pomôcť mu.

To ze Porte kamarat s Froomom vedia snad vsetci. (Porte je kamarat aj s chlapcami z Orici) A aj to mu nebrani ist do BMC. No SKY bol bol lidrom na jar a na TdF uz domestikoval. V BMC bude lider cely rok.
O tom plate su to sice rumoors, tak iste rumours boli aj o Petovi a ukazali sa byt pravdive.

Doping bohuzial patri k cyklistike. A ked jedna stajna predvadza zazraky na pockanie, tak je mozno opravnene o tom aspon polemizovat (tak ako bolo opravnene polemizovat o Amstrongovi )

a ked uz sme pri tych rumours:
Bjarne, when asked today if Contador and Sagan have a "Riis clause" in their contracts, said "no comment" with a smile :eek:

Maybe the rumours about Segafredo sponsoring his new team are true
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Júl 2015 14:23:09

nat píše:To ze Porte kamarat s Froomom vedia snad vsetci. (Porte je kamarat aj s chlapcami z Orici) A aj to mu nebrani ist do BMC. No SKY bol bol lidrom na jar a na TdF uz domestikoval. V BMC bude lider cely rok.
O tom plate su to sice rumoors, tak iste rumours boli aj o Petovi a ukazali sa byt pravdive.

Doping bohuzial patri k cyklistike. A ked jedna stajna predvadza zazraky na pockanie, tak je mozno opravnene o tom aspon polemizovat (tak ako bolo opravnene polemizovat o Amstrongovi )

a ked uz sme pri tych rumours:
Bjarne, when asked today if Contador and Sagan have a "Riis clause" in their contracts, said "no comment" with a smile :eek:

Maybe the rumours about Segafredo sponsoring his new team are true


Čo sa ukázalo o pravdivé o Petrovom plate? Niekde bolo oficiálne zverejnené koľko berie Sagan? Keď máš link na nejaký seriózny informačný zdroj tak ho sem hoď. Koľko teda berie? 4 melóny , 3,5 alebo koľko vlastne?

Porte a Orica, hovorilo sa o tom ale akú podporu by mal Porte na GT? Mladých Yatesovcov ktorí sú talentovaní, ale majú na to, systematicky pomáhať cyklistovi na GT? Chavesa ? Kto tam ešte vydrží v horách? A on už má 30 rokov, nemôže čakať ďalšie roky kým Orica vytvorí silný tím do kopcov aby mal náležitú podporu. On je teraz na vrchole svojich síl.

Samozrejme že špekulovať o dopingu môže kto chce. Ja osobne považujem každého komu doping nepreukážu za čistého, môžete sa zo mňa smiať že som naivný, hlúpy .... ale to je princíp za ktorým si stojím, kydať špinu bez dôkazov nie je môj štýl. Napadlo vám, ktorí súdite bez dôkazov, ako sa musí cítiť cyklista ktorý tvrdo pracuje a nepoužíva nič nedovolené, keď na neho iní kydajú? Ale padni komu padni, ak niekto berie a je o tom dôkaz nech ho potrestajú a je mi jedno či je to Sagan, Velits alebo Porte. Mňa jednoducho nebaví sledovať cyklistiku s tým že sa na cyklistov pozerám ako na kriminálnikov v okamihu keď predvedú výkon ktorý sa od nich neočakáva.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Doping

Poslaťod sportovec » Pia 17. Júl 2015 14:44:37

ifčopifčo píše:Samozrejme že špekulovať o dopingu môže kto chce. Ja osobne považujem každého komu doping nepreukážu za čistého, môžete sa zo mňa smiať že som naivný, hlúpy .... ale to je princíp za ktorým si stojím, kydať špinu bez dôkazov nie je môj štýl. Napadlo vám, ktorí súdite bez dôkazov, ako sa musí cítiť cyklista ktorý tvrdo pracuje a nepoužíva nič nedovolené, keď na neho iní kydajú? Ale padni komu padni, ak niekto berie a je o tom dôkaz nech ho potrestajú a je mi jedno či je to Sagan, Velits alebo Porte. Mňa jednoducho nebaví sledovať cyklistiku s tým že sa na cyklistov pozerám ako na kriminálnikov v okamihu keď predvedú výkon ktorý sa od nich neočakáva.


Tak, tak.

Plus navyše sa tu fandí Contadorovi, ktorý bol za doping už raz oficiálne potrestaný. Taktiež Vinokourov, Valverde a podobní ... :ugeek:

:evil: Hate It or Love It :oops:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Larz » Pia 17. Júl 2015 17:04:10

Presne to je postoj, ktorý by sme mali mať všetci, kým niekomu nedokážu doping, tak sa má považovať za čistého, aby sa niečo dokázalo, tak na to sú kontroly, aj keď môj osobný názor je taký, že tak ako pri právnikoch a zákonoch, zločincoch a polícii, tak aj tu sa dá čakať, že doping je istým, neviem akým spôsobom o krok dopredu pred kontrolami. Nič to však nemení na tom, že je to otázka morálky pretekára, možnosti tam podľa mňa stále sú, aj keď sa proti tomu urobilo v poslednom čase veľa.

Nečítal som predchádzajúce strany o čom sa tu bavilo, ale asi o Froomovi a jeho "dátach". Ja sa k tomu neviem vyjadrovať, popravde tomu veľmi nerozumiem.
Avšak na tom, čo sa stalo včera považujem za najväčšie prekvapenie nie Frooma, ale to, že sa nikomu nepodarilo definitívne odtrhnúť ani Thomasa, viac k tomu nechcem písať.

Môj názor na Sky je však taký, že spôsobom akým pretekajú ničia atraktivitu cyklistiky minimálne pre televíznych divákov. Keď som pred niekoľkými rokmi videl prvé prenosy, najviac sa mi zapáčilo ako sa pretekári vedia vyšťaviť, nastupovať, odpadať, to keď príde kríza, či to celkové vypätie, to v iných športoch nevidno.

Ešte na záver, Sagana nazvyknem komentovať, pretože na Slovensku je na to oveľa viac odborníkov, ale pár slov aj tak :)
TS asi zistili, že reálnejší je zelený dres, preto dnes pracujú. Rád by som však poznamenal jednu vec, ktorá sa už stala v sobotu a to, že Peťo by nemal zabúdať na to, že je aj klasikár a preto by nemal čakať na špurt a čakať, či niekto začne sťahovať toho kto si nastúpi kilometer pred cieľom a ísť za ním. Nechcem to už ďalej rozťahovať, lebo veľa píšem, ale hlavnou myšlienkou malo byť, že špurt nemusí byť jedinou nádejou na výhru
Larz
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 17. Júl 2015 18:28:59

Prehodme list. Myslite si, ze Peto ma zajtra sancu ustat tu dvojku na konci a prist si po nejake body?
http://cdn.velonews.competitor.com/file ... -MENDE.jpg

ps: inak som bol prekvapeny, ze TS makal na Peta som myslel , ze dokym nebude kontik na 7+minut daleko tak podporu nedostane.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Pia 17. Júl 2015 18:50:15

nat píše:Prehodme list. Myslite si, ze Peto ma zajtra sancu ustat tu dvojku na konci a prist si po nejake body?
http://cdn.velonews.competitor.com/file ... -MENDE.jpg

ps: inak som bol prekvapeny, ze TS makal na Peta som myslel , ze dokym nebude kontik na 7+minut daleko tak podporu nedostane.



Myslím, že (takmer) nemá šancu. Zajtra do toho šliapne napr. Rodriguez (aj keď ten sa ešte môže šetriť na Alpy),Velverde a podobní borci, ktorí na takých stúpaniach Peťa ľahko odstavia. Alebo sa ešte budú doťahovať borci na GC a snažiť sa získať 20-30 sekúnd, alebo tam príde únik. Je tam veľa scenárov, ktoré hrajú proti nemu. Hlavne to je na Peťa dlhé a brutálne strmé. Jediný scenár, ktorý vidím pozitívne je, že bude dotiahnutý únik, skúsia Froomovi nastúpiť všelijakí Španieli a pod., zistia, že to nejde, zvoľnia tempo, až tak, že sa Peter udrží a v cieli si zašprintuje. Môže z toho byť pekné druhé miesto. (Kua, nerád som sarkastický, ale čo... Niekto by mal spraviť nejakú hĺbkovú analýzu všetkých druhých miest Petera Sagana a napísať to a dostať doktorát, lebo tam sa spája psychológia, biomechanika, chémia, matematika - to by mal Peter pre budúce generácie spraviť, aby sa ďalší podobní adepti poučili. Aj tak je to frajer, ale v istej chvíli by som už ja osobne prestal bojovať o víťazstvo; z toho stresu, že ak mám byť 157 krát druhý, tak už nechcem).
A Tinkoff si musí udržiavať aspoň aké také dobré meno. Keby Saganovi ani trošku nikde nepomohli, tak by to bola vážna rana reputácii tímu, lebo Peťo je veľmi veľmi sledovaný cyklista a zelený dres je dôstojný cieľ, zvlášť ak žltý visí privysoko.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 17. Júl 2015 18:57:06

nat píše:Prehodme list. Myslite si, ze Peto ma zajtra sancu ustat tu dvojku na konci a prist si po nejake body?
http://cdn.velonews.competitor.com/file ... -MENDE.jpg

ps: inak som bol prekvapeny, ze TS makal na Peta som myslel , ze dokym nebude kontik na 7+minut daleko tak podporu nedostane.


Ani nahodou. Obzvlast v takejto unave a vyzera byt v kopcoch o nieco horsi oproti 2013 a 2014 ale zase lepsi v spurte. A to preto lebo pribral. Zajtrajsia etapa ale bude zaujimava. Alebo by aspon mohla byt. Ak chce niekto prekvapit Sky tak zajtra je na to vhodna prilezitost s tym zvlenenym zaverom a s tymi 2kami. Nieco ako Contador ked prekvapil Purita na Vuelte 2012. Este som zvedavy ako sa to zohra na premii. Profil vravi ze zacinaju vo vyske 600 m.n.m. a vystupaju asi na 1000. To podla mna nebude schopne Lotto kontrolovat ak si nechcu utrhnut Greipela a preto si myslim ze brejk sa vytvori uz pred premiou. Neviem aku taktiku by mal zvolit PS pretoze jeho Lotto do uniku nepusti. Ja preto dufam ze do uniku skoci aspon 15 ludi a sprinteri o body bojovat nebudu a zostane v tejto sutazi status quo. Zajtra si Sagan potrebuje trochu oklepnut. Ocakavam 20 minutovy zasek. Z mojho uhla pohladu najlepsie riesenie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Pia 17. Júl 2015 19:09:40

Jo; a za fanúšikov Petra Sagana chcem povedať, že si tiež potrebujeme oklepnúť.
Nuž ale - má šancu prísť vpredu do Gap? Ja tak nejak dúfam, že hej. Aj preto, lebo aj v tej etape očakávam trošku taktické mecheche od Tinkoffa a spol. - zjazd do cieľa a podobné pochúťky, kde by Peťo mohol byť platný, ak už nie na etapu, tak proste len tak, pre tím (Alberta).
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 17. Júl 2015 21:02:15

ondro píše:Jo; a za fanúšikov Petra Sagana chcem povedať, že si tiež potrebujeme oklepnúť.
Nuž ale - má šancu prísť vpredu do Gap? Ja tak nejak dúfam, že hej. Aj preto, lebo aj v tej etape očakávam trošku taktické mecheche od Tinkoffa a spol. - zjazd do cieľa a podobné pochúťky, kde by Peťo mohol byť platný, ak už nie na etapu, tak proste len tak, pre tím (Alberta).

Ja si myslim ze tam Peto nebude mat problem. U Gap(16ky) vidim problem toho zaverecneho zjazdu, co bude vyhoda pre uniky. Ale snad Orica a spol ak nevyhraju stale etapu tak pomozu TS stahovani uniku. (Ale moc tomu neverim )
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod fabi » Sob 18. Júl 2015 12:18:48

nat píše:Prehodme list. Myslite si, ze Peto ma zajtra sancu ustat tu dvojku na konci a prist si po nejake body?
http://cdn.velonews.competitor.com/file ... -MENDE.jpg

ps: inak som bol prekvapeny, ze TS makal na Peta som myslel , ze dokym nebude kontik na 7+minut daleko tak podporu nedostane.

Ešte je tam aj iná 2jka...9 kilometrová. Keď sa to spočíta, tak cieľová 3 kilometrová s priemernými 10%mi bude Peter bez dostatočnej energie.
fabi
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Sob 18. Júl 2015 12:30:03

Aj ja dúfam, že tam prejde únik a nedôjde vláčik Lotta až k prémii. Na druhej strane, dnes sa asi bude chcieť dostať do úniku veľký počet jazdcov a najmä tímy, ktoré doteraz nič nezískali tam určite budú chcieť niekoho mať, takže v úvode môže byť dosť slušná naháňačka a ak by sa únik dlho nevytvoril, nemusel by sa ani do prémie.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 18. Júl 2015 13:37:12

Brejk 24 cyklistov aj so Saganom ma naskok 1:05. Vsetko co si zelam je len aby sa tento brejk udrzal do premie. Skoda ze nemame zatial prenos.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Sob 18. Júl 2015 14:16:36

Však to, mohli pokojne urobiť TV prenos z celej etapy, ten začiatok musel byť zaujímavý - a Peťo opäť skvelý ako vždy.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 18. Júl 2015 14:43:41

bloy píše:Však to, mohli pokojne urobiť TV prenos z celej etapy, ten začiatok musel byť zaujímavý - a Peťo opäť skvelý ako vždy.


Veru. Ked sa konecne na Eurosporte dostali do etapy tak uz bolo po vsetkom :D Dopadlo to najlepsie ako mohlo. Teraz uz Peter moze aj vyvesit. Nemyslim ze ma nejaku sancu na etapu aj z brejku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 18. Júl 2015 15:00:39

Keram píše:
bloy píše:Však to, mohli pokojne urobiť TV prenos z celej etapy, ten začiatok musel byť zaujímavý - a Peťo opäť skvelý ako vždy.


Veru. Ked sa konecne na Eurosporte dostali do etapy tak uz bolo po vsetkom :D Dopadlo to najlepsie ako mohlo. Teraz uz Peter moze aj vyvesit. Nemyslim ze ma nejaku sancu na etapu aj z brejku.

Ale ma sancu na body. Dnes opat 30-25-22-19-17-15-13-11-9-7-6-5-4-3-2. Tj staci prist 8my a 11 bodov doma ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Sob 18. Júl 2015 15:12:22

Zatiaľ ale náskok úniku nevyzerá dostatočný, ak sa v závere odohrá súboj medzi favoritmi .
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 18. Júl 2015 17:45:22

Zas a znovu nam peto predviedol co dokaze ziskat v dnesnej etape 37 bodov na gorilu sa pred etapou zdalo ako sci fi a napriek tomu to peter dal ;) fantasticke :D inak skoda ze sme nevideli uvod etapy to musela byt brutal bitka o dnesny unik lebo bolo viac nez jasne ze to je etapa pre unik a nebude nik dnes stahovat pretoze nemalo to taky dojazd ktory by bol vylozene na nejakeho konkretneho favorita ako dal ten kopec peto skoda ze sme to nevideli je mozne ze ho dal az za tou skupinou ale v tom poslednom 1,5 km im este usiel tri sekundy no parada proste
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 18. Júl 2015 17:46:43

Takze Peter super. Dole tym zjazdom zda sa ze par ich este poprebiehal :D . Tazko uveritelne ze po vcerajsej premii bol virtualne vyzleceny z dresu a momentalne ma 61 bodov naskok.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia