Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Uto 06. Júl 2021 0:22:04

Phobos píše:De Gendt si musí uvedomiť, že je rozdiel, keď je únik pustený takmer okamžite (ako napr. pri jeho výhre pred piatimi rokmi na Ventoux, prípadne v jeho víťaznej etape pred dvoma rokmi - kde ho mimochodom tí istí ľudia, ktorí dnes vidia v jeho slovách niečo, čo tam ani nie je, podozrievali z použitia motorčeka), ako keď sa doň pokúša dostať polovica pelotónu so slušným zastúpením elitných vrchárov, ktorí už stratili šancu na dobrý GC výsledok, a navyše sa začína do kopca.

To isté si napokon možno hovorili aj Cunego alebo Nieve, keď im De Gendt v dopingovom Vacansoleil na desiatich kilometroch (alebo koľko to bolo, si už presne nepamätám) na Stelviu nadelil jednu, resp. tri minúty.

Ale to nicotné tlačenie životných wattov, to je už taký evergreen.


water202 píše:Ak si lenivy tak pouzi sedliacky rozum.
Ak nieco kvaka ako kacka, chodi ako kacka, tak to bude kacka.

Toto nikdy nesklame, to je spoľahlivo jedna z najhlúpejších vecí aké čítavam. Tento "argument" si obľúbilo veľa ľudí, keď niekde vidím, ako treba zapojiť sedliacky rozum a kačky, tak viem, že sa treba mať na pozore.


Poprosim o citat VSETKEHO co som napisal.

Ten segment co si pan dovolil dovolil vytrhnut z kontextu a operuje ako keby JEDINYM ARGUMENTOM je tak "kulervoucne" tendencnym ze sa mi chce plakat.

Poprosim o vysvetlenie preco "sa treba mať na pozore" kvoli nasledujucim argumentom, ktore som spomenul.

Aby som panovy pomohol:
1, TRAMADOL, KETONY ----> realne pouzivana a dokazana SEDA zona
2, MPCC ----> ziadne "zazracne" vykony

Poprosim fakty.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 06. Júl 2021 1:50:46

Nie. Ty si ten, kto má dodať fakty. Ktoré de iure schválené prostriedky sú v šedej zóne, na základe akých kritérií a parametrov, od kedy a rozhodnutím koho? Kto tieto prostriedky v šedej zóne používa, od kedy, v akých množstvách a kombináciách? Zoznam tímov, ktoré používajú alebo používali tramadol a ketóny, od kedy, v akých množstvách. Porovnanie výsledkov tímov, prípadne jazdcov ktorí používali alebo používajú tieto prostriedky. Dôvody, prečo niektoré tímy odišli z MPCC. Porovnanie výsledkov MPCC a ostatných tímov. Dlhodobo aj krátkodobo (trendy a odchýlky), ale hlavne komplexne, nielen kĺzať po povrchu. Definuj zázračný výkon. Nezaujíma ma sedliacky rozum, nestojím o analýzy typu "zlepšil rekord na kopci o 20 sekúnd = dopuje" a ani že keď niečo kváka, tak je to kačka. Žiadne "hádam ti zrejmé, že...".

Vieš, ja by som mohol zobrať sedliacky rozum do hrsti a usúdiť, že keď bol Sunweb jedným zo zázračných tímov minuloročnej Tour, tak MPCC tímy sa v niečom vezú. Alebo poukázať na zázračného Hirschiho, ktorý po prestupe z MPCC tímu do prefetovaného UAE je len tieňom samého seba. Na MPCC Sagana, ktorý svoje jediné minuloročné víťazstvo dosiahol zázračným spôsobom. Na MPCC Foliforova a jeho zázračný triumf na Gire. Na MPCC Pinota ako najlepšieho vrchára pred dvomi rokmi na Tour. Na MPCC tímy suverénne porážajúce iné tímy. Na MPCC dopingové prípady. A to ja nebudem, lebo ako som povedal, je to hlúpe.

A poprosím iba o citát toho k čomu sa vyjadruješ, aby si nezasral celú plochu ako teraz. Ono ťažko sa niečo vytrháva z kontextu ak je daný príspevok s citátom hneď pod kompletným príspevkom z ktorého sa cituje. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 06. Júl 2021 10:45:26

no co dnes? mohlo by to byt zaujimave. su tam aj nejake kopceky dokonca aj premia je na jednom z nich, stupanie podobne ako Poggio, ak by sa islo tvrdo Cavendish by na premii nemusel bodovat. Bora to uz hnat asi nebude ale Colbrelliho a Matthewsov tim by mohli. myslim ze je aj hlaseny celkom slusny vietor. po dvoch tazkych dnoch v alpach to dnes moze byt kludne aj unik.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 06. Júl 2021 11:38:56

No dnes je 10ta etapa ktora Petrovi posledny rok svedci :D Som zvedavy aku taktiku zvoli QS, lebo stahovanie bude hlavne na nich.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Júl 2021 15:33:12

Tie Petrove šprinty-nešprinty na prémiách, nebolo by rozumnejšie sa na ne vykašlať? Chce to on, alebo je do toho tlačený DS?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 06. Júl 2021 15:43:02

No pravda, tie sprinty su take ze zeleny dres vyhram ale az ked vypadne Cav, Colbrelli, Matthews a Philipsen. Myslim si ze by bolo rozumne sa vykaslat na zeleny dres a sustredit sa na vitazstvo, no ale to uz som teraz rovnaky expert ako ked mame 5 milionov trenerov pocas MS v hokeji :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 06. Júl 2021 16:38:13

Priznam sa ze som nevidel premiu ale podla mna ak sa Peto vyvezie po nejake zostatkove body tak je to ok. Ale nema zmysel tam bojovat kvoli 2 bodom navyse. Stat sa moze vzdy hocico, Cav moze odstupit a Sagan je rychlejsi v sprintoch ako Matthews a Colbrelli a tam sa hra o 50 bodov cize razom by bola situacia ina. Ale urcire sa viaceri zhodneme ze etapovy trium je momentalne top priorita a nie zeleny dres. Podla mna to Peto berie rovnako.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 06. Júl 2021 17:41:57

Ťažko sa na to pozerá. Peter úplne bez šance a Cavendish bez konkurencie vyhráva.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 06. Júl 2021 17:48:00

Gaučový profesionál píše:Ťažko sa na to pozerá. Peter úplne bez šance a Cavendish bez konkurencie vyhráva.

Mne sa nato tazko pozera lebo Cavendisha nemusim ale inak co ja viem. Viac som bol sklamany po prvych dvoch etapach ako po takychto kde Petovi ta pozicia nejako nevychadza. furt tam ma nejake dotyky ktore ho rozhodia a straca rychlost. Tazsie sa mi pozera nato ze Peto ustupil z puncheurskych pozicii ako to ze zo sprinterskych. Inak v sprinte kde mal obrovsku sancu a kde mal top poziciu mu to pokazil Ewan a odvtedy nie a nie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 06. Júl 2021 17:51:04

Peter mal pred zakrutou zlu poziciu, uz tam musel spurtovat nech sa dostane dopredu, potom ked uz siel naplno tak o nieco zavadil a nakoniec ani nemal kade prejst. No proste to nejde. Ked uz si vybojuje dobru poziciu tak ho zhodi Ewan. Cav ale rozhodne nie je neporazitelny, tie spurty su tak o pol bicykla a menej. Ostatne timy to ale moc Cavovi nestazuju. Do unikov sa nehrnu, v kopci nenalozia tempo... QS si to zasluzi, robia pre vitazstvo najviac, ostatne timy bud na to nemaju alebo sa im nechce.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Júl 2021 18:15:51

Žiaľ už prvé dve etapy naznačili v akej forme Peter je, to je slabšia výkonnosť nielen puncherská, jednoducho Peter na to v súčasnosti nemá (nešpekulujem koľko má na tom podiel ten pád) a tak celkom nerozumiem prečo vôbec na Tour išiel, možno sa raz dozvieme ako to bolo a prečo v takomto stave na Tour išiel. Zázraky sa síce občas dejú, ale pravdepodobnosť, že s takouto výkonnosťou vyhrá etapu s úniku alebo šprintom sa blíži k nule. Možno by mal prestať "šprintovať" pri tých prémiách pretože to vyznieva až smiešne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 06. Júl 2021 18:53:09

Ak pozicne zas zle, nechapem ako 1 km bol na zadmom marka a potom nic. Ale videl ste ako mu Philipsen tam tukal zadnym kolesom do predneho ... Ewan style, nastastie to Peto ustal ale aj tak :evil:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 06. Júl 2021 18:56:47

Pozicne skvele na hranicu jedneho km a potom zrazu prepad zo zadného cavovho kolesa 5 miest dozadu…nasledne si ti sice dobehol ale jednak bol dost zavretý a potom prisiel este ten kontakt plus ta forma nieje asi nicmoc…suhlasim s tym co tu bolo napisane ze DQS si to fakt zasluzi…do poslednych 300m sli este v trojici…dnes si myslim ze by vyhral aj morkov keby to dotiahol na pasku a nevypustila Marka
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 06. Júl 2021 19:24:01

Ja verim ze ta forma pred Tour musela byt, ved data z treningu isto posielaju trenerom. Inak by brali Pascala. Este je moznost ze vedeli ze Peter nema formu ale brali ho ako reklamny putac, no potom by davalo logiku ze vezmu aj Pascala na sprinty. Proste to ze Pascal nesiel znaci ze sa spoliehali na Petra. Ja verim ze ta forma tam nejaka bude, na vitazsvo mozno nie, ale to podium sa moze podarit. Kazdopadne Valach pred Tour hovoril ze forma bude len stupat :D Neda mi, mozno ako sportovy riaditel podava spickovu robotu, ma zmapovany kazdy vytlk na ceste a kazdu zakrutu, no tie jeho vyjadrenia nemusim. Vzdy tvrdi ze vsetko je super, forma bola, je a bude. Napr z tohto rozhovoru to znie ze Peter na Gire vyhral 3 etapy, 5x bol na podiu a ziskal este cyklamino.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 07. Júl 2021 20:09:18

Tak super, Saganovi opuchlo koleno a pichá ho v ňom, asi chcú fakt dobabrať zvyšok sezóny :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 07. Júl 2021 20:14:29

ifčopifčo píše:Tak super, Saganovi opuchlo koleno a pichá ho v ňom, asi chcú fakt dobabrať zvyšok sezóny :roll:

kde sa to pise? tak samozrejme ze za takychto okolnosti treba odstupit.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 07. Júl 2021 20:17:36

tak Kragh Andersen si musel siahnut riadne hlboko. stihol limit o 3 sekundy:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 07. Júl 2021 20:20:20

Včera skoro dal na páske Cavendisha a dnes vyhraje vrchársku etapu 2x Ventoux. Oj oj, v TJV sa doktori tiež nebabrú :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 07. Júl 2021 20:23:44

simko píše:
ifčopifčo píše:Tak super, Saganovi opuchlo koleno a pichá ho v ňom, asi chcú fakt dobabrať zvyšok sezóny :roll:

kde sa to pise? tak samozrejme ze za takychto okolnosti treba odstupit.

Bolo to športových správach a povedal to sám Sagan.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 07. Júl 2021 21:02:03

Gaučový profesionál píše:Včera skoro dal na páske Cavendisha a dnes vyhraje vrchársku etapu 2x Ventoux. Oj oj, v TJV sa doktori tiež nebabrú :D


:D :D Ty proste nikdy nesklames :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia

cron