Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 07. Júl 2021 21:28:01

majo píše:
Gaučový profesionál píše:Včera skoro dal na páske Cavendisha a dnes vyhraje vrchársku etapu 2x Ventoux. Oj oj, v TJV sa doktori tiež nebabrú :D


:D :D Ty proste nikdy nesklames :D :D

O pár rokov si napíšeme :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 07. Júl 2021 21:42:15

Gaučový profesionál píše:
majo píše:
Gaučový profesionál píše:Včera skoro dal na páske Cavendisha a dnes vyhraje vrchársku etapu 2x Ventoux. Oj oj, v TJV sa doktori tiež nebabrú :D


:D :D Ty proste nikdy nesklames :D :D

O pár rokov si napíšeme :D


v pohode...budem rad ak aj o par rokov si budem mat s kym pisat o cyklistike lebo pred par rokmi som nemal s kym ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 08. Júl 2021 0:09:01

Zase som nevidel. Aj ked na kupalisku som cekoval procyclingstats a cycling-info z casu na cas takze som mal prehlad kto ako ide.

Podla Petrovych vyjadreni pre RTVS to s tym kolenom nienje bohvieco. Mali by sa na to riadne pozriet a prehodnotit pokracovanie na Tour.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 08. Júl 2021 1:09:58

Keram píše:Zase som nevidel. Aj ked na kupalisku som cekoval procyclingstats a cycling-info z casu na cas takze som mal prehlad kto ako ide.

Podla Petrovych vyjadreni pre RTVS to s tym kolenom nienje bohvieco. Mali by sa na to riadne pozriet a prehodnotit pokracovanie na Tour.


Tiez si myslim , ze ak koleno je zle, tak odpocivat aj na 10 tyzdnov :/
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 08. Júl 2021 13:02:32

tak Peto dnes DNS. lepsie neskoro ako nikdy. zjavne Mt. Ventoux 2x po sebe tomu kolenu nepomohol. myslim ze Petovu Tour velmi hodnotit nemozeme, ok prve dve etapy sme cakali viac ale potom Ewan pokazil Tour sebe a aj Saganovi takze otazka je len ci odstupenie nemalo prist skor...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 08. Júl 2021 13:23:20

Dobre rozhodnutie…dufam ze pojde do Polska lebo ja tam budem tak ako kazdy rok
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 08. Júl 2021 13:57:28

Ktovie aka by bola Petrova Tour keby nespadol, ano v kopcoch mu to neslo, co sa deje uz dlhsie, ale v tretej etape vyzeral ze zvlada vybojovavat pozicie co tiez neje len tak. Peter hovoril ze sa pripravi na olympiadu. Co sa mi nejak nezda s opuchnutym kolenom no ale tak on vie :D Z tejto sezony ostava uz len MS a P-R. Kto vie ci sa vobec P-R pojde, kedze zacina uradovat delta variant. Cize opat smolna sezona, jar- covid, leto- pad, jesen- ktovie ci sa pojde a civobec da do poriadku koleno. Tato smola sa uz tiahne dlhsie...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 08. Júl 2021 14:18:21

Pripraví sa na OH? Prečo si z nás Peter ostatné tri roky robí tak často srandu? :lol: A prečo nečíta naše dobre mienené rady ktoré mu tu grátis dávame? :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 08. Júl 2021 14:48:07

ifčopifčo píše:Pripraví sa na OH? Prečo si z nás Peter ostatné tri roky robí tak často srandu? :lol: A prečo nečíta naše dobre mienené rady ktoré mu tu grátis dávame? :lol:

ale on mozno nemyslel cestne preteky na OH :) ale OH celkovo, byt sucastou vypravy atd.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 08. Júl 2021 14:52:49

chcel by som vidiet ako by vyzerala alternativna realita dnesnej etapy keby Peto zostal na Tour a koleno by mal viacmenej v pohode. ze ako by vyzeral ten unik. lebo myslim si ze dnes ten unik vyhra kedze nikto nema zaujem ho stiahnut. skoda lebo presne toto su prilezitosti ktore sa cakalo ze pridu a ze nie kazda sprinterska etapa sa skonci sprintom. podla mna vitazstvo by nebolo az tak daleko ako si niektori myslia...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 08. Júl 2021 15:23:15

Tak dnes by to mohol vyhrat Andre…bola by to tour starych pánov…teda aspon co sa šprintov tyka :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 08. Júl 2021 17:52:37

Tak tomuto vravim ironia…
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

WvA

Poslaťod Phobos » Pia 09. Júl 2021 1:37:37

Van Aert sa pomaly dostáva do formy, aj keď na úroveň z minulého roka to ešte celkom nevyzerá. Hneď som si spomenul na Tour 2012 a Saganove dve po sebe nasledujúce druhé miesta, jedno v šprinte za Greipelom a deň nato v horskej etape. Van Aert to mohol dotiahnuť do dokonalosti, nepochybujem o tom, že v top forme by v takejto konkurencii víťazil aj v rovinatých dojazdoch (aj keď nechcem teda Cavendishove výkony nijako zhadzovať).

Nesledujem veľmi zákulisie, neviete, aké sú jeho ďalšie ciele na Tour? Skúsi ešte zelený, alebo len ďalšiu etapu? Pomoc pre Vingegaarda a príprava na olympijskú časovku?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 09. Júl 2021 9:00:01

Pomoc pre Vingegaarda. Z Aertovych slov som mal dojem ze uz ma splnene osobne ambicie. Inak casto sa rozplyvame co ma Slovinsko za talenty, ale Dansko je na tom dost podobne a to je porovnatelna krajina ako my. Pritom v Dansku ma najvyssi kopec 170 m.n.m.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

TdF

Poslaťod sportovec » Pia 09. Júl 2021 14:08:20

Konečne Sagan odstúpil (aj keď neskoro podľa mňa), keby sa tam ešte ďalej trápil dopadol by zle ... ach veď už sme toto aj raz videli v 2018 a k tomu zdarma celá Vueltu a šialené MS :cry:

Collbrelli a spol. mali Cavendisha na hrobárovej lopate v 9. etape (aj s polovicou tímu), ale vyprdli sa na to, tak boli všetci potrestaní hneď v 10. etape.
(Doteraz nechápem, na čo sa Collbrelli škriabal do toho záverečného kopca v 9.etape, mal radšej ísť podlahu na tom zjazde a rovinke, aby čas víťaza bol čo najkratší.)

Pogačar sa predvázda, som zvedavý, či mu to vydrží do konca Tour. Zato Uran vyzerá, že ide absolútne na spotrebu, tento pán zatiaľ nepotiahol ani záber navyše. Teším sa na 3. týždeň. Ukáže nám ešte niečo Carapaz, Vingegaard či Kelderman?
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 17:29:24

Hahaaa
@simko peniš? ;)
Ani ja niesom nejaky cavov fanusik ale akosi mi nevadi ze vyhrava :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 09. Júl 2021 17:34:02

majo píše:Hahaaa
@simko peniš? ;)
Ani ja niesom nejaky cavov fanusik ale akosi mi nevadi ze vyhrava :D

Ja som mu prvé víťazstvo na tohtoročnej TDF dopriala, ale momentálne už nie, názor na neho sa mi nezmení ani po rekorde. A troska mam podobný názor jak simko, aj keď určite nepíšem veci ako podaktorí Slováci po internete.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 09. Júl 2021 17:35:55

majo píše:Hahaaa
@simko peniš? ;)
Ani ja niesom nejaky cavov fanusik ale akosi mi nevadi ze vyhrava :D

penim hlavne na Ewana:) za toto moze on. keby nelizol Merlierove koleso tak teraz by mal 4 etapy na konte mozno Ewan a Sagan by tiez bol uplne inde. no ale co uz. ale aj tak nerozumiem tomu ako moze byt takato tragicka spritnerska konkurencia ze vyhrava 36 rocny, nedavno odpisany sprinter. to Greipel v jeho veku uz mohol iba vodu nosit. Cees Bol sa v poslednych rokoch javil celkom dobre, kde je teraz? absolutne slaba Tour z jeho strany. ako je mozne ze Philipsen nevie Cavendisha pretlacit ani v jednom sprinte? Morkov na druhom mieste v sprinte na TdF? to tu este nebolo:) to by malo vojst viac do dejin ako Cavendishove vyrovnanie rekordu:) bohuzial z mojho pohladu, prekonanie rekordu je nezvratne...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 09. Júl 2021 17:43:07

@simko, má pravdu, tá konkurencia je veľmi biedna. Dnes som trošku dúfal, že to nejaký klasikár alebo časovkár sfúkne pár kilometrov pred cieľom. Quick Step tam nebol kompaktný a dalo sa to...
Každopádne, Markovi to veľmi prajem. Je to krásy príbeh so šťastným koncom, hoci pred rokom to vyzeralo úplne inak. ;)
Keď sa pozerám na tú modrú vlčiu svorku, ako sa všetci úprimne tešia za cieľovou čiarou, tak mi je trošku ľúto, že Peter si (zase raz) nevybral Quick Step...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 17:47:37

@simko
Ano ten nestastny pad urcite poriadne prispel k tymto cavovym víťazstvám ale bohuzial taky je sport no pre mna to neznamena zeby tie jeho vitazstva boli menej významne ako ine…no a Morkov mi uz niekolko rokov lezie na nervy ako sa správa ci uz na premiach alebo aj vo finishy ale jeho leadout je naozaj kvalitný…asi by aj sam momentalne dokazal vyhravat…Bol je momentalne totalne mimo formy a Philipsenovy nieco chyba…nikto iny asi uz nema na to aby mohol naozaj sprintovat o vitazstvo…ale poviem ti ze ak Mark prežije Pyreneje a nasledne vyhra v Paríži tak to uz bude epicke :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia