Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 18. Júl 2021 20:29:06

Gaučový profesionál píše:
Roman píše:Neviem mne to pride akoby Boltra v top forme porazil na 100ke nejaky top maratonec z Kene. Sorry ale neverim ze toto je ciste

Uff, teraz sa tu do teba oprú tí, čo v sebe živita stále rozprávku, že cyklistika je čistá a píše krásne príbehy a že je veľmi ľahké vrieskať o dopingu bez dôkazov. Potom sú tu takí, čo nežerú seno a nie su naivní a nemôžu sa na to už pozerať vrátane mňa.
To, čo robil Van Aert tento ročník predčilo ešte aj tú absurditu čo robil minulý ročník. Týpek je na programe už z čias keď začínal v CX a teraz žnie ovocie aj na ceste. Pred pár týždňami ešte k tomu sedel na operačnom stole. NONSENS


Teraz mame sezonu na čerstvé seno…mnam mnam :lol: :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Júl 2021 20:45:12

Gaučový profesionál píše:
Roman píše:Neviem mne to pride akoby Boltra v top forme porazil na 100ke nejaky top maratonec z Kene. Sorry ale neverim ze toto je ciste

Uff, teraz sa tu do teba oprú tí, čo v sebe živita stále rozprávku, že cyklistika je čistá a píše krásne príbehy a že je veľmi ľahké vrieskať o dopingu bez dôkazov. Potom sú tu takí, čo nežerú seno a nie su naivní a nemôžu sa na to už pozerať vrátane mňa.
To, čo robil Van Aert tento ročník predčilo ešte aj tú absurditu čo robil minulý ročník. Týpek je na programe už z čias keď začínal v CX a teraz žnie ovocie aj na ceste. Pred pár týždňami ešte k tomu sedel na operačnom stole. NONSENS


Poznámky kto žerie a kto nežerie seno si nechaj láskavo od cesty, zatiaľ sa tu bavíme slušne a áno, je veľmi ľahké a hádzať špinu, nič to nestojí a neriskuješ, že sa ti to vráti. Porovnávať cyklistiku a atletické disciplíny je nezmysel, na to sa netreba do nikoho opierať, to je zbytočné komentovať. Operácia slepáka je rutinná záležitosť, robí sa laparoskopicky, po zákroku ideš domov a nie je to nič také, čo by malo odstaviť človeka na dlhší čas.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 18. Júl 2021 20:47:29

Neskutocne. Ja som si hned pomyslel ze to takto nevedelo aspon raz sadnut Saganovi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Ned 18. Júl 2021 20:54:33

Gaučový profesionál píše:
Roman píše:Neviem mne to pride akoby Boltra v top forme porazil na 100ke nejaky top maratonec z Kene. Sorry ale neverim ze toto je ciste

Uff, teraz sa tu do teba oprú tí, čo v sebe živita stále rozprávku, že cyklistika je čistá a píše krásne príbehy a že je veľmi ľahké vrieskať o dopingu bez dôkazov. Potom sú tu takí, čo nežerú seno a nie su naivní a nemôžu sa na to už pozerať vrátane mňa.
To, čo robil Van Aert tento ročník predčilo ešte aj tú absurditu čo robil minulý ročník. Týpek je na programe už z čias keď začínal v CX a teraz žnie ovocie aj na ceste. Pred pár týždňami ešte k tomu sedel na operačnom stole. NONSENS


Tak sa nepozeraj? Takých ,,fanúšikov" ako ty cyklistika nepotrebuje...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 18. Júl 2021 20:56:11

Keram píše:Neskutocne. Ja som si hned pomyslel ze to takto nevedelo aspon raz sadnut Saganovi.

nuz nevedelo, skoda. Petovi niektore veci v kariere neboli umoznene:) v niektorych, ako na MS mal zase stastie na dobry vyvoj. aj umenie ale aj stastie. sprint v Parizi v 2018 a v tomto roku by bol pre Peta uplne hratelny. neda sa mat uplne vsetko, aj Van Aertovi nie uplne vsetko vyjde. v Parizi mu bolo dopriate, inde mu nemusi byt. ale Peto este nekonci karieru, aj ked ten Pariz to sa tak casto nebude opakovat, situacia z 2018 a situacia z 2021.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Júl 2021 21:02:07

Keram píše:Neskutocne. Ja som si hned pomyslel ze to takto nevedelo aspon raz sadnut Saganovi.

Najmä v roku 2016 bol k tomu blízko a ktovie, keby v etape predtým nemakal na Romana, čo ho stálo určite množstvo síl ...... Ale čo bolo, bolo a jeho pomoc Romanovi bola pekným cyklistickým príbehom ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 18. Júl 2021 21:06:15

pmts píše:
Gaučový profesionál píše:
Roman píše:Neviem mne to pride akoby Boltra v top forme porazil na 100ke nejaky top maratonec z Kene. Sorry ale neverim ze toto je ciste

Uff, teraz sa tu do teba oprú tí, čo v sebe živita stále rozprávku, že cyklistika je čistá a píše krásne príbehy a že je veľmi ľahké vrieskať o dopingu bez dôkazov. Potom sú tu takí, čo nežerú seno a nie su naivní a nemôžu sa na to už pozerať vrátane mňa.
To, čo robil Van Aert tento ročník predčilo ešte aj tú absurditu čo robil minulý ročník. Týpek je na programe už z čias keď začínal v CX a teraz žnie ovocie aj na ceste. Pred pár týždňami ešte k tomu sedel na operačnom stole. NONSENS


Tak sa nepozeraj? Takých ,,fanúšikov" ako ty cyklistika nepotrebuje...

No ale, ty tiež dakedy......
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Júl 2021 21:11:45

Niektorí rýchle zabúdajú. Rok 2010, na Paríž Nice príde ako náhradník nejaký 20 ročný cyklista ktorý dovtedy jazdil hlavne na MTB a čo to? V prológu skončí piaty, v druhej etape skočí už druhý a príde 5. etapa a mladé ucho drzo zdrhne ostatným borcom ako Contador a spol. spolu s Puritom a Rochom ktorých v šprinte porazí, nehovoriac o 5. etape, kde zdrhne všetkým a opäť vyhrá. To musí byť predsa doper, alebo nie? :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 18. Júl 2021 21:17:07

mal som taky citak ze to DQS a Cavendishovi az tak nevyjde, ze musia si vybrat aj nejaky horsi den. Mark si vybral jazdu vedla bariery a nevyplatilo sa. ale podla mna je to tak spravodlive. spoludrzitel rekordu ok beriem, ale osamostatnenie sa, to neviem ci by nedostal viac nez si zasluzil za svoju karieru:) ano bol jeden z najlepsich sprinterov, ale je tam to ale..
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Júl 2021 21:37:59

Ešte si pripomeňme Petrov debut na Tour, debutuje ako 22 ročný, vyhrá druhú etapu kde porazí Cancellaru, potom suverénne vyhrá 4. etapu s puncherským záverom a potom 6. etapu kde v rýchlom šprinte porazí borca akým vtedy bol Greipel. Príde 14. etapa kde sa ide cez dve jedničky a Peter je vpredu s ďaľšímí štyrmi cyklistami a keby LL Sanchez nevyužil to, že sa občerstvuje a zdrhne, tak by pravdepodobne vyhral, takto skončil 2. Tour končí tým, že suverénne vyhrá bodovačku. No nech nežerem, keď ten chlapec nedopoval :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 18. Júl 2021 21:47:20

ifčopifčo píše:Ešte si pripomeňme Petrov debut na Tour, debutuje ako 22 ročný, vyhrá druhú etapu kde porazí Cancellaru, potom suverénne vyhrá 4. etapu s puncherským záverom a potom 6. etapu kde v rýchlom šprinte porazí borca akým vtedy bol Greipel. Príde 14. etapa kde sa ide cez dve jedničky a ten cyklista je vpredu s ďaľšímí štyrmi cyklistami a keby LL Sanchez nevyužil to, že sa občerstvuje a zdrhne, tak by pravdepodobne vyhral, takto skončil 2. Tour končí tým, že suverénne vyhrá bodovačku. No nech nežerem, keď ten chlapec nedopoval :lol:

A kto tvrdí, že nedopoval? Cyklistika je tak špinavý šport, že by som sa nedivil keby za tým bola aj politika a UCI. "Too big to fail" sa nemusí týkať len bánk ale aj veľkých mien cyklistiky. V tejto covid dobe možno mením názor aj na to, či nepričuchol k PED aj on. Omerta ale nepustí, je to taká divna fajta tí cyklisti.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 18. Júl 2021 22:02:27

@ifco
Dobre ides ;)
@simko
Ja ked som videl ze v poslednom km nesedí na markovovy tak som vedel ze nevyhrá lebo pred nim boli jazdci ktori ho urcite nikde len tak nepustia…inac všimli ste si tu mysicku Jaspera? Stastie ze nikoho nezostrelil
@gaucak
Preco to potom sleduješ ked je ta cyklistika taka špinavá a cyklisti su taky hajzlici? Kašli na to a pozeraj radsej šach tam by sa asi nemalo dolovať…jedine ze ginko beru
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Júl 2021 22:12:26

Gaučový profesionál píše:
ifčopifčo píše:Ešte si pripomeňme Petrov debut na Tour, debutuje ako 22 ročný, vyhrá druhú etapu kde porazí Cancellaru, potom suverénne vyhrá 4. etapu s puncherským záverom a potom 6. etapu kde v rýchlom šprinte porazí borca akým vtedy bol Greipel. Príde 14. etapa kde sa ide cez dve jedničky a ten cyklista je vpredu s ďaľšímí štyrmi cyklistami a keby LL Sanchez nevyužil to, že sa občerstvuje a zdrhne, tak by pravdepodobne vyhral, takto skončil 2. Tour končí tým, že suverénne vyhrá bodovačku. No nech nežerem, keď ten chlapec nedopoval :lol:

A kto tvrdí, že nedopoval? Cyklistika je tak špinavý šport, že by som sa nedivil keby za tým bola aj politika a UCI. "Too big to fail" sa nemusí týkať len bánk ale aj veľkých mien cyklistiky. V tejto covid dobe možno mením názor aj na to, či nepričuchol k PED aj on. Omerta ale nepustí, je to taká divna fajta tí cyklisti.


Mne sa zase vidí, že je divné venovať niečomu čas a sledovať niečo o čom si myslím, že je to samý podvod, omerta, politika.... a neviem čo ešte, ale proti gustu žiadny dišputát. Tým to z mojej strany definitívne uzatváram, pretože toto je diskusia o ničom, toto sú len táraniny a konšpirácie s cieľom znechutiť cyklistiku druhým, toto je hádzanie blata na tých ktorí sa nemôžu brániť, toto sa sa mi prieči a možno by Lukáš mohol na tomto webe otvoriť extra chlievik pre ľudí s tvojim zmýšľaním niečo ako "Konšpirácie, klebety a brýzganie" aby ste separátne mohli brýzgať, hádzať špinu a klebetiť. Nežeriem seno a nie som naivný, som príliš starý aby som bol naivný a je mi jasné, že z takého množstva ľudí ktorí súperia v cyklistike sa zákonite nájdu takí ktorí podvádzajú a robia špinavosti, tak je to nakoniec v každej ľudskej činnosti. Ale odmietam bez dôkazov brýzgať na športovcov len preto, že ich výkon je špičkový či "neuveriteľný" z môjho pohľadu. V slušnej spoločnosti sa dokazuje vina a nie nevina.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 19. Júl 2021 0:30:23

ivco .. bohizial cyklistika nikdy "nesklamala" ... a vzdy v tom bolo mega velke podzrenie dopingu ...ale aj tak ju milujeme

Ale k WvA ...enmam ho rad povahovo ..ale kolobuk dole ..dosiahol vsetko na co Peto mat ... vyhrat kralovsku etapu v uniku ...done ... vyhrat casovku .. mal na to ale asi by to nedal ..vyhat Champ de E. ..Wva to dal ..

Ako je mozne, ze Peto mal mal stastie ze sa nenarodil v case cyklokrosarov :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Uto 14. Jún 2022 11:32:08

Kedze sa tu uz veselo "spekuluje" o TDF tak skusim aj ja.

Ak to Remco natrie Vlasovovi na TDS, tak si viem predstavit, ze Lefevre ho tam posle.
Pocas tych prvych etap by mohlo fukat a niektory z GC jazdcov by mohol nabrat nejaku stratu a potom by to otvorilo pretek. Hlavne nech sa neopakuje tohtorocne Giro. To bola fakt nuda.

Z "nefavoritov" som zvedavy na Bardeta a Yatesovcov. Obom koncia zmluvy a maju extra motivaciu sa predat. Ked Bardet odstupoval z Gira bol na tom lepsie ako Hindley.

Este nikde nevidim kurzy na zisk zeleneho tricka.
Za aky kurz by ste si vsadili na Petra?
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 12:35:13

water202 píše:Kedze sa tu uz veselo "spekuluje" o TDF tak skusim aj ja.

Ak to Remco natrie Vlasovovi na TDS, tak si viem predstavit, ze Lefevre ho tam posle.
Pocas tych prvych etap by mohlo fukat a niektory z GC jazdcov by mohol nabrat nejaku stratu a potom by to otvorilo pretek. Hlavne nech sa neopakuje tohtorocne Giro. To bola fakt nuda.

Z "nefavoritov" som zvedavy na Bardeta a Yatesovcov. Obom koncia zmluvy a maju extra motivaciu sa predat. Ked Bardet odstupoval z Gira bol na tom lepsie ako Hindley.

Este nikde nevidim kurzy na zisk zeleneho tricka.
Za aky kurz by ste si vsadili na Petra?

Pravdepodobne rozhodnú etapy 6. a 7., ak Remco ustojí tie dlhé stúpania, tak asi nie je dôvod aby nešiel na Tour, pretože keby aj neuspel v GC, tak by mohol ísť po etapoách a zároveň pomôcť rozbiehať šprinty, už viackrát ukázal, že mu to ide, dokáže perfektne natiahnúť peletón.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 14. Jún 2022 14:54:58

Jumbo Visma moze byt akokolvek silne ako tim, Pogacar si s nimi aj tak s prepacenim vytrie zadok. Ak berieme do uvahy cisty vykon tak tam nie je nikto kto by mohol vyzvat Tadeja. Urcite nie Roglic alebo Vingegaard.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Ned 26. Jún 2022 21:25:05

Baby a chalani :D , neviem, či ste už zaregistrovali menoslov na TdF, ale súpiska šprintérov, rýchlych klasikárov a adeptov na zelený dres je trošku zvláštna. Ak nerátame Petra, ktorý sa podľa vlastných slov po pár etapách rozhodne, či pôjde po bodovačke, alebo len po vybraných etapách, tak jediní s konštantnou výkonnosťou sú WVA (po zranení) a Philipsen. Potom sú tam šprintéri, ktorí dokážu v jednom šprinte drviť konkurenciu, pri ďalšom však ostanú niekde zabudnutí - Jakobsen, Bennett, Ewan, Groenewegen. Ďalej muži jedného hviezdneho okamihu a potom nula bodov - Kristoff, Pedersen (aj keď tento rok má relatívne rovnomernú výkonnosť). A na záver jazdci, ktorí sú dobrí vo všetkom, ale vždy ich dakto porazí v rozhodujúcom okamihu - Matthews, Coquard. Začínam mať pocit, že Peter by mohol vyrovnať Zabela už tento rok. ;) :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Ned 26. Jún 2022 23:39:22

zakliata.panna píše:Baby a chalani :D , neviem, či ste už zaregistrovali menoslov na TdF, ale súpiska šprintérov, rýchlych klasikárov a adeptov na zelený dres je trošku zvláštna. Ak nerátame Petra, ktorý sa podľa vlastných slov po pár etapách rozhodne, či pôjde po bodovačke, alebo len po vybraných etapách, tak jediní s konštantnou výkonnosťou sú WVA (po zranení) a Philipsen. Potom sú tam šprintéri, ktorí dokážu v jednom šprinte drviť konkurenciu, pri ďalšom však ostanú niekde zabudnutí - Jakobsen, Bennett, Ewan, Groenewegen. Ďalej muži jedného hviezdneho okamihu a potom nula bodov - Kristoff, Pedersen (aj keď tento rok má relatívne rovnomernú výkonnosť). A na záver jazdci, ktorí sú dobrí vo všetkom, ale vždy ich dakto porazí v rozhodujúcom okamihu - Matthews, Coquard. Začínam mať pocit, že Peter by mohol vyrovnať Zabela už tento rok. ;) :)


No kamarát, nedá mi nereagovať... Kristoff muž len jedného okamihu? Ukáž mi viac konzistentného pretekára okrem Sagana a Valverdeho za poslednú dekádu. Pedersen? Coquard že je vo všetkom dobrý? Ako napríklad? Ja som narátal špurt do kopca možno... Sagan už Zabela dorovnal aj prekonal hoodne dávno ;). Zelený dres zároveň veľmi ovplyvní fakt že len 5 etáp je šprintérskych, z toho najmä druhá a štvrtá budú zrejme výrazne ovplyvnené vetrom. Veľmi dôležité preto budú aj kopcovité etapy, no a keďže Sagan bol natom v kopcoch ako bol tento rok... Ale však, nechajme sa prekvapiť, posledné týždne sa evidentne blýska na lepšie časy ;) ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pon 27. Jún 2022 0:56:36

Ešte som bol hore, tak odpoviem. ;) Dorovnať Zabela v počte bodovačiek na GT. :idea: Kristoff bol 8x na Tour a má len 4 etapy, v 2020 si všetci pamätáme, ako zobral rovno prvú a potom už len tak ,,poprdkával". Samozrejme, je to skvelý jazdec, ale na Tour bol len svojím tieňom. Pedersen zatiaľ tiež nič na Tour neukázal, v 2020 v prvej etape 2. miesto a potom ,,šetril" sily do Paríža, aj tak mu to vynieslo len striebornú pozíciu - to bol ten jeho hviezdny okamih na TdF. Nevravím, že sa to nemôže zmeniť, ale... Coquard vo Švajčiarsku ukázal slušnú výdrž v kopcoch, takže isto je na tom lepšie ako všetci spomenutí šprintéri s výnimkou WVA a Matthewsa. Čiže aj Coquardova ,,univerzálnosť" bola myslená v porovnaní so šprintérmi, je jasné, že nebude útočiť v horských etapách. :? ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia