Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 18. Júl 2015 17:52:06

Ako som tu včera písal, že Peťo si študuje profil etapy až ráno pred štartom, tak priznávam že som sa mýlil. On si ho študuje až pred záverečným stúpaním. Ale radšej neskoro ako nikdy no.... :mrgreen: Ale vážne to piate miesto bolo impozantné v takejto etape, ale nemôžem si pomôcť, že IMO mal asi radšej vyhrať prémiu a vyspádovať späť do balíku. Zajtra je výborná etapa pre neho a pre ten dnešok mu v rozhodujúcich chvíľach môžu chýbať sily. Samozrejme ak to zase nezhrabne únik, ale Kaťuša to asi bude držať pokope pre Kristoffa.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Sob 18. Júl 2015 17:53:15

Ďalší výborný výkon, len škoda, že tam nebola trošku dlhšia rovinka. Kiežby zajtra vyhral únik.

Cummings skvele, to vyšlo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 18. Júl 2015 17:56:57

Keram píše:Takze Peter super. Dole tym zjazdom zda sa ze par ich este poprebiehal :D . Tazko uveritelne ze po vcerajsej premii bol virtualne vyzleceny z dresu a momentalne ma 61 bodov naskok.

Nemyslím že ich popredbiehal až v tej rovine. On všetky podobné ťažké dlhšie stúpania prekonáva tempársky. Dobre si rozloží sily a aj keď sa na začiatku zdá že stráca, tak v tom závere postupne predbieha všetkých, ktorí to na začiatku prepálili.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 18. Júl 2015 18:03:25

West píše:Ako som tu včera písal, že Peťo si študuje profil etapy až ráno pred štartom, tak priznávam že som sa mýlil. On si ho študuje až pred záverečným stúpaním. Ale radšej neskoro ako nikdy no.... :mrgreen: Ale vážne to piate miesto bolo impozantné v takejto etape, ale nemôžem si pomôcť, že IMO mal asi radšej vyhrať prémiu a vyspádovať späť do balíku. Zajtra je výborná etapa pre neho a pre ten dnešok mu v rozhodujúcich chvíľach môžu chýbať sily. Samozrejme ak to zase nezhrabne únik, ale Kaťuša to asi bude držať pokope pre Kristoffa.

Ja si myslim ,ze dobre zrobil. S takymto naskokom na zeleny dres sa mu bude lahsie dychat, tym padom sa otvoria nove obzory. (Hoci realne zajtra etapa a potom skusit sa dostat do uniku v 16 a 18 etape toz vse ..pariz asi bude o Cav vs Gorila :)
Ale napridklad s obrovskym naskokom na zeleny ho nebudu Lottaci stahovat z uniku.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 18. Júl 2015 18:36:31

West píše:Ako som tu včera písal, že Peťo si študuje profil etapy až ráno pred štartom, tak priznávam že som sa mýlil. On si ho študuje až pred záverečným stúpaním. Ale radšej neskoro ako nikdy no.... :mrgreen: Ale vážne to piate miesto bolo impozantné v takejto etape, ale nemôžem si pomôcť, že IMO mal asi radšej vyhrať prémiu a vyspádovať späť do balíku. Zajtra je výborná etapa pre neho a pre ten dnešok mu v rozhodujúcich chvíľach môžu chýbať sily. Samozrejme ak to zase nezhrabne únik, ale Kaťuša to asi bude držať pokope pre Kristoffa.


myslim ze zajtra nielen katusa ale aj giant budu drzat unik nakratko pretoze giant este nevyhral etapu a v zajtrajsej je vysoko pravdepodobne ze greipel aj cavendish budu mimo a spurt je rovina, myslim ze viacero teamov bude zajtra chciet etapu co je velka sanca dolezite je aky je ten kopec ta dvojka a aky zjazd ale vidim to nadejne aj pre peta aj zajtra a potom si moze v alpach naozaj orazit a este skusit aj pariz
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dem » Sob 18. Júl 2015 18:44:14

WOMEN Tour de France 2015

La Course by Le Tour de France 26.7.2015

http://www.letour.fr/la-course-by-le-tour-de-france/2015/us/

http://www.procyclingstats.com/race/La_Course_by_Le_Tour_de_France_2015

TV PRENOS . Naživo nedela 26.7.2015 - TV Eurosport 1 od 14.00 do 15.45 hod.
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 18. Júl 2015 19:00:32

Zajtra by bolo idealne bud aby prve dve miesta zhrabol unik a pobral tak obrovske mnozstvo bodov alebo nech Katusa s Giantom utrhnu na tej dvojke Cava s Greiplom. Jednak by mal Sagan vacsiu sancu vyhrat a jednak to ze by ho predbehli Degenkolb a Kristoff to az tak nevadi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Sob 18. Júl 2015 22:10:32

Keram píše:Zajtra by bolo idealne bud aby prve dve miesta zhrabol unik a pobral tak obrovske mnozstvo bodov alebo nech Katusa s Giantom utrhnu na tej dvojke Cava s Greiplom. Jednak by mal Sagan vacsiu sancu vyhrat a jednak to ze by ho predbehli Degenkolb a Kristoff to az tak nevadi.


A najideálnejšie by bolo, keby to zajtra Peťo vyhral. ;-)
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 19. Júl 2015 9:31:13

West píše:Ako som tu včera písal, že Peťo si študuje profil etapy až ráno pred štartom, tak priznávam že som sa mýlil. On si ho študuje až pred záverečným stúpaním. Ale radšej neskoro ako nikdy no.... :mrgreen: Ale vážne to piate miesto bolo impozantné v takejto etape, ale nemôžem si pomôcť, že IMO mal asi radšej vyhrať prémiu a vyspádovať späť do balíku. Zajtra je výborná etapa pre neho a pre ten dnešok mu v rozhodujúcich chvíľach môžu chýbať sily. Samozrejme ak to zase nezhrabne únik, ale Kaťuša to asi bude držať pokope pre Kristoffa.


Aj ja mám miernu obavu,ako si Peter poradí v dnešnom prípadnom záverečnom špurte.Včerajšia etapa mu musela nejakú tu energiu zobrať.
Súhlasím ale z názorom,že by mu mal tento náskok pomôcť v pohode a mal by byť aj kľudnejší. Dnes som veľmi zvedavý ako sa budú spávať ostatní šprintéri na prémií.Cav s Graipelom by tam už nemali byť.Budem ale pozorne sledovať Degenkolba. Peter by podľa mňa určite nemal ísť prémiu na plno.
Jednoducho by sa mal vyviesť za najväčším konkurentom,ak sa ale vôbec nejaký ukáže.
Zelený dres by Petrovi určite nemal ujsť.Jeho dominancia je obrovská.Ak by sa cyklistika bodovala ako formula alebo tenis,tak Peter je najlepší na svete.(vlastne bodovačka sa tak boduje).
Preto by možno bolo teraz lepšie sústrediť sa ne etapové prvenstvo,na ktoré určite má.Na jeho získanie si ale bude musieť ušetriť čo možno najviac síl do nejakého záveru.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Ned 19. Júl 2015 10:21:01

Takže dnešok mnohých máta, ako to bude v cieli vyzerať. Všetky scenáre nahrávajú ďalšiemu druhému miestu. ;) Ale to radšej nech skončí štvrtý (s tým, že aj na prémii získa nejaké body) a bude sa hovoriť, že pohoda, urobil, čo mohol.
Začiatok je hodne kopcovitý, aj s tou dvojkou skoro 60 km pred cieľom. Takže tam zostanú Greipel s Cavom vzadu, ak sa pôjde doraz (čo závisí aj od Saxo-Tinkoff), tak možno zaostanú aj Degenkolb a Kristoff. Ale zase aby mal Peťo dosť síl. Do cieľa sa to dá dotiahnuť s náskokom pred hlavnými súpermi, ale zase to uvisia napr. Matthews, Trentin, Coquard a v cieli sa predsa len môže prejaviť Peťova únava. Alebo dôjde do cieľa celý balík a tam sa už niekto nájde, kto Peťa predbehne, aj keď myslím, že únava šprintérov po Pyrenejách musí byť veľká (Štybar povedal, že Cavendish s horách veľmi trpel).
Ešte je tu faktor únik. Peťo rozhodne dnes do úniku skákať nebude, aby šetril sily na záver (aj keď ktovie, je na to dosť uletený). Každopádne únik by mali sťahovať hlavne Saxo a Orica, ak sa urdžia aj Degenkolb s Kristoffom, tak sa o sťahovanie úniku nebojím, ale finiš bude o to náročnejší.
Čiže ideálny scenár je, že po úvodných kopcoch zostanú všetci šprintéri vzadu, takto to zostane až do cieľa a tam Peter porazí Matthewsa a Trentina.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

15 etapa

Poslaťod nat » Ned 19. Júl 2015 11:42:51

Kristoff hovoril, ze si tuto etapu zakruzkoval. Takze predpokladam, ze Giant a Katusha budu makat ako blazni.
A 2he miesto je brutalne pravdepodobne. Kedze Peto maka skoro kazdy den, tak vzdy sa najde niekto odychnuty(tejsi) komu v ten den vsetko sadne.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: 15 etapa

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Júl 2015 12:03:28

nat píše:Kristoff hovoril, ze si tuto etapu zakruzkoval. Takze predpokladam, ze Giant a Katusha budu makat ako blazni.
A 2he miesto je brutalne pravdepodobne. Kedze Peto maka skoro kazdy den, tak vzdy sa najde niekto odychnuty(tejsi) komu v ten den vsetko sadne.


Som zvedavý ako Kristoff ustojí tú dvojku, ak sa pôjde tempo tak podľa mňa s najlepšími nevylezie ale v zjazde a následnej rovine to dohnať môžu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: 15 etapa

Poslaťod fabi » Ned 19. Júl 2015 12:04:01

nat píše:Kristoff hovoril, ze si tuto etapu zakruzkoval. Takze predpokladam, ze Giant a Katusha budu makat ako blazni.
A 2he miesto je brutalne pravdepodobne. Kedze Peto maka skoro kazdy den, tak vzdy sa najde niekto odychnuty(tejsi) komu v ten den vsetko sadne.

Keď nebude prvý Greipel, tak všetko je v poriadku :)
fabi
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Ned 19. Júl 2015 12:11:14

Pre mňa osobne je 15 druhých miest oveľa viac ako 5-6 prvých. :geek: O víťazoch etáp sa rozpráva a píše v deň etapy a možno aj na nasledujúci, ale o Petrových denných umiestneniach sa bavia nadšenci cyklistiky počas celej Tour a ešte aj dlho po nej :)

Určite by nás všetkých mimoriadne potešilo keby Peter nejakú etapu vyhral a Petra určite obzvlášť, ale 4tý zelený a vyhlásenia Maduita - !" že ako ASO môže meniť bodovačku hocijak - Peter ju aj tak vyhrá.."

Radšej sa budem pozerať ako každý deň Peter skončí druhý za nejakým iným cyklistom ako by som ho mal vidieť dvakrát vyhrať etapu a zvyšných 19 etáp neviditeľne sa plaziť v grupette pol hodinu za zvyškom pelotonu:)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod fabi » Ned 19. Júl 2015 12:21:20

emor píše:Pre mňa osobne je 15 druhých miest oveľa viac ako 5-6 prvých. :geek: O víťazoch etáp sa rozpráva a píše v deň etapy a možno aj na nasledujúci, ale o Petrových denných umiestneniach sa bavia nadšenci cyklistiky počas celej Tour a ešte aj dlho po nej :)
)

No neviem...Bavia sa asi aj v tom smere, že tam vždy bol, ale nedokázal zvíťaziť. Že mu je na víťazstvo potrebných veľa pokusov.
A rebríčky sú o víťazstvách.
fabi
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 19. Júl 2015 12:24:19

emor píše:Pre mňa osobne je 15 druhých miest oveľa viac ako 5-6 prvých. :geek: O víťazoch etáp sa rozpráva a píše v deň etapy a možno aj na nasledujúci, ale o Petrových denných umiestneniach sa bavia nadšenci cyklistiky počas celej Tour a ešte aj dlho po nej :)

Určite by nás všetkých mimoriadne potešilo keby Peter nejakú etapu vyhral a Petra určite obzvlášť, ale 4tý zelený a vyhlásenia Maduita - !" že ako ASO môže meniť bodovačku hocijak - Peter ju aj tak vyhrá.."

Radšej sa budem pozerať ako každý deň Peter skončí druhý za nejakým iným cyklistom ako by som ho mal vidieť dvakrát vyhrať etapu a zvyšných 19 etáp neviditeľne sa plaziť v grupette pol hodinu za zvyškom pelotonu:)

Presne tak. Tie prve miesta sa precenuju. Aspon z pohladu Peta. Vie sa, ze skoro urcite nebude mat tolko vitaztiev ako napr. Cavendish, takze historicky by bol niekde v druhej polovicke top10.
Zato co sa tyka zelenych ma nakrocene byt legendou. A tie druhe miesta to bude prijemna specialita ktorou bude znamy.
Zisli by sa mu 2-3 monumenty vyhrat a pripadne jeden WT titul (ci OH) a urcite zasadne do cyklistickeho Olympu (nebude medzi tymi uplne najvacsimi bohmi ale bude tam) . A na to ma este 10 rokov pred sebou.
Takze sa onho nebojim iba drzim palce.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 19. Júl 2015 12:46:13

No neviem. Tie druhe miesta to je taky nelichotivy rekord. Ale verim ze ma vo svojej kariere potencial prekonat rekord v pocte zelenych triciek. Hoci mozno ze sa mu to nepodari za sebou. Ak to teraz dotiahne do konca uz bude na delenom druhom historickom mieste co je fantasticke. Dalej neviem presne kolky je v pocte dni v zelenom ale uz to je cez 60 a na Zabela mu chyba okolo 30. Aj tento rekord hadam prekona. Nepochybujem o tom ze Peter sa stane raz legendou Tour. Ak nou uz aj nie je. Taketo statistiky hoci aj so sekundranych sutazi su velmi cenne a historia si ich pamata.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Ned 19. Júl 2015 13:21:45

Ja sa pridávam k tým, ktorí si tak považujú tie druhé miesta, tretie miesta (piate miesto včera) . Aj keby Peter nevyhral etapu, tak to, čo predvádza na Tour je pre mňa ďaleko viac ako keby vyhral etapu. Som radšej, že je takýmto typom pretekára, ako keby bol ako Gorila, Cav, či Kittel.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 19. Júl 2015 13:24:29

Sagan znova skace do uniku. V sprinterskej etape :lol: Jedine vysvetlenie je ze si neveri na zaverecny spurt. Lenze toto ho moze sakramentsky mrziet. Ak dnes da Greipel 50 a Sagan 0 bude zle. Toto nerobi dobre :roll:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Ned 19. Júl 2015 14:03:29

Keram píše:Sagan znova skace do uniku. V sprinterskej etape :lol: Jedine vysvetlenie je ze si neveri na zaverecny spurt. Lenze toto ho moze sakramentsky mrziet. Ak dnes da Greipel 50 a Sagan 0 bude zle. Toto nerobi dobre :roll:



Ja že naopak - riadne si verí. Vyhrá prémiu, počká na pelotón a ešte v cieli zašprintuje po nejaké body, tým pádom už bude zelený dres de facto jeho. Možno aj v prípade keby Greipel vyhral, podľa bodových ziskov. Ak bude mať dnes po etape náskok viac ako päťdesiat bodov, iba Greipelov zázrak v Alpách ho môže o to pripraviť. Alebo vyhrá etapu z úniku. Lenže načo by si ho ostatní ťahali do Valence? Mal by im sľúbiť, že po prémii im zaželá veľa šťastia a počká na pelotón.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia