Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 07. Júl 2022 16:31:00

simko píše:
majo píše:No povedzte mi skadzy ten wva paru bere? :lol: :lol:

neviem odkial bere paru, ale mozno by mala byt razia aj v Jumbe nielen v Bahraine. MvdP aspon z casu na cas ukazuje zablesky ze je len clovek. kdezto Aert? cisty stroj.


Pre dobro cyklistiky ako takej dufam ze je jednoducho stroj z buducnosti a nema s tym spolocne nic z toho co naznacujes :shock:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 07. Júl 2022 17:05:39

majo píše:
simko píše:
majo píše:No povedzte mi skadzy ten wva paru bere? :lol: :lol:

neviem odkial bere paru, ale mozno by mala byt razia aj v Jumbe nielen v Bahraine. MvdP aspon z casu na cas ukazuje zablesky ze je len clovek. kdezto Aert? cisty stroj.


Pre dobro cyklistiky ako takej dufam ze je jednoducho stroj z buducnosti a nema s tym spolocne nic z toho co naznacujes :shock:

tak nakoniec mu doslo. uz som sa bal ze cely peloton si neda rady s jednym cyklistom na tak dlhom useku:) kazdopadne Jumbo ma nejake know-how lebo to ako vie pracovat s niektorymi cyklistami je rozhodne zaujimave:)
potvrdilo sa ze na Petra to bolo v tejto forme prilis. ale zase odpadli mnohi pred nim cize az take tragicke to nie je. viem si predstavit keby tato etapa bola cista rovina s cielom v Longwy ze by mohol nieco zamutit v zavere. nuz ale nebola to len placka s kratkym stupanim na konci
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Júl 2022 17:40:23

Únik WvA som z cyklistického hľadiska vôbec nepochopil, keby ostal v peletóne, mal by šancu potrápiť Pogačara a žlťák by mu ešte do zajtra ostal. Peter to v top najprudšom stúpaní asi zabalil, pred zvlnenými etapami nie je dobrým znamením, že taký Philipsen prišiel 26 sekúnd za víťazom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 07. Júl 2022 17:45:40

ifčopifčo píše:Únik WvA som z cyklistického hľadiska vôbec nepochopil, keby ostal v peletóne, mal by šancu potrápiť Pogačara a žlťák by mu ešte do zajtra ostal.


Na Eurosporte sa tým komentátori tiež zaoberali a nakoniec prevládol názor, že van Aert sa chcel so žltým dresom rozlúčiť veľkolepo a aktívne, lebo zajtra by ho tak či tak stratil. Podľa nich je krajšie stratiť dres po úniku, ako si len vystúpiť v nejakom kopci kvôli tomu, že neuvládze tempo... Celkom som sa s týmto ich špekulovaním stotožnil.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 07. Júl 2022 17:46:00

Peto v tej stene sa jednoducho nemohol udrzat ked to nakopli pre blinka
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 07. Júl 2022 17:53:33

Za Slušný Svet píše:
ifčopifčo píše:Únik WvA som z cyklistického hľadiska vôbec nepochopil, keby ostal v peletóne, mal by šancu potrápiť Pogačara a žlťák by mu ešte do zajtra ostal.


Na Eurosporte sa tým komentátori tiež zaoberali a nakoniec prevládol názor, že van Aert sa chcel so žltým dresom rozlúčiť veľkolepo a aktívne, lebo zajtra by ho tak či tak stratil. Podľa nich je krajšie stratiť dres po úniku, ako si len vystúpiť v nejakom kopci kvôli tomu, že neuvládze tempo... Celkom som sa s týmto ich špekulovaním stotožnil.


Suhlasim ze asi to mohol byt ten dovod…a aj to pasuje k jeho charakteristike…wout nieje vysedavac v pelotone a zas raz spravil pretek a zas raz sa bude o nom hovorit…teraz si moze znova ist svoje co bude chciet a potrebovat a ked ho bude potrebovat team pre gc tak ho pouziju a za zlty dres nech si zodpoveda uae
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Júl 2022 18:15:30

IMHO, to je odovzdanie žlťáka od cyklistu, ktorý v etape nemá šancu, to mohol urobiť aj zajtra, ale dnes bol podľa mňa jedným z favoritov etapy. Okrem toho ak by sa niečo stalo Vingegaardovi či Rogličovi, kto iný ako on by dokázal minimalizovať straty. Ja keby som bol DS tak by sa mi to nepáčilo :lol: , on predsa nie je cyklista ktorý na seba musí upozorňovať takýmto spôsobom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 07. Júl 2022 18:20:30

@ifco
Ocividne DS jumba rozmysla inac ako ty alebo…
…alebo rozmysla uplne rovnako ako ty lenho ma wout totalne nahaku :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Júl 2022 18:51:52

majo píše:@ifco
Ocividne DS jumba rozmysla inac ako ty alebo…
…alebo rozmysla uplne rovnako ako ty lenho ma wout totalne nahaku :lol:


tak, tak, v každom prípade sú babráci :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Júl 2022 19:38:28

"Keď sme sa do úniku dostali traja, bola to nemožná misia. Vložil som do toho veľmi veľa úsilia, ale chcel som si takto uctiť žltý dres,“ doplnil.
Aj ďalší členovia tímu Jumbo-Visma sa zhodli, že bolo veľkou škodou, že do úniku sa nedostala početnejšia skupina. "Hazardovali sme a prehrali," povedal pre Sporza športový riaditeľ Maarten Wynants.
Babráci to sú, babráci ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Štv 07. Júl 2022 22:08:55

Po dnešku si myslím, že Peťo má najväčšiu šancu na výhru v šprintérskych etapách, dokonca tie jeho šprinty sú oveľa dynamickejšie ako v ostatných rokoch. ;) Ale v kopcovitých etapách už nemá nárok, podľa mňa ani únik nie je reálny, keďže mu lepší lezci niekde utečú. Bolo dnes pekné, že sa udržal do predposledného stúpania, ale v okamihu, keď domestici pritvrdili, tak Peťo odpadol. Niečo v jeho tele stále nie je v poriadku, možno už ani nebude. Inak by sa nemohlo stať, aby to zvládli Philipsen alebo Pasqualon a on nie. :evil: Práve preto si myslím, že možno je čas na zmenu z odolného rýchleho klasikára na šprintéra, samozrejme, v prípade, že strata výkonu v kopcoch je uňho trvalá... :idea: 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 08. Júl 2022 9:06:50

Tak áno, Van Aert spravil chybu, respektíve možno aj šiel do úniku napriek tomu, že mal iné úlohy od vedenia. Zrejme v Jumbo dosť absentuje taktika tento rok.
Videli sme v etape do Roubaix, to bol čistý chaos z ich strany. A potvrdilo sa to aj včera v závere etapy. Roglič robil skvelý leadout Pogačarovi :D :lol: ála Morkov.
No ale je to na spytovanie svedomia. Chceli veľmi trápiť Pogačara, postavili supertím, ale bez taktiky a disciplíny si Pogačar z nich spraví trhací kalendár :)
Už pred Tour keď Vingegaard tvrdil, že ide vyhrať, Roglič tvrdil, že ide vyhrať a Van Aert tvrdil, že ide čisto na zelený dres to smrdelo anarchiou a nie
poriadkom :D
A tak môžeme byť radi, máme aktraktívnu cyklistiku zatiaľ. Je sa načo dívať. Ako bolo vyššie napísane, chvalabohu za takých jazdcov, ktorí to dokážu
oživiť a ten pretek má vďaka nim náboj.
Celkom sa teším na dnešný dojazd 8-)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 08. Júl 2022 9:16:34

zakliata.panna píše:Po dnešku si myslím, že Peťo má najväčšiu šancu na výhru v šprintérskych etapách, dokonca tie jeho šprinty sú oveľa dynamickejšie ako v ostatných rokoch. ;) Ale v kopcovitých etapách už nemá nárok, podľa mňa ani únik nie je reálny, keďže mu lepší lezci niekde utečú. Bolo dnes pekné, že sa udržal do predposledného stúpania, ale v okamihu, keď domestici pritvrdili, tak Peťo odpadol. Niečo v jeho tele stále nie je v poriadku, možno už ani nebude. Inak by sa nemohlo stať, aby to zvládli Philipsen alebo Pasqualon a on nie. :evil: Práve preto si myslím, že možno je čas na zmenu z odolného rýchleho klasikára na šprintéra, samozrejme, v prípade, že strata výkonu v kopcoch je uňho trvalá... :idea: 8-)


Poraziť v rýchlom šprinte súčasne Jakobsena, Groenewegena, WvA, Philipsena, Pedersena ... to sa mi zdá nemožné. Ja vidím možnosť skôr v nejakej etapke kde rýchli šprintéri ostanú vzadu, WvA bude niekde s Rogličom či Vingegaardom a Peter nejakou šikovnosťou porazí rýchlejšieho Philipsena, na Pasqualona, Kristoffa a Blinga má a dokáže ich v šprinte poraziť. Vzor Švajčiarsko alebo víťazná etapa na Gire. Únik IMHO tiež nie je márny, samozrejme záleží na zložení, ale zase na Gire 2020 Peter predviedol pekný výkon a v úniku je to aj o vytrvalosti a Peter na moje prekvapenie po tom trápení na jar ukazuje slušnú vytrvalosť. Včera ho zlomilo podľa predpokladov to 11% predposledné stúpanie, predtým bol stále v popredí a keď videl, že to nedá na kontakt tak si jednoducho vystúpil, na rozdiel od Philipsena či Pasqualona. Okrem toho si myslím, že Peter podľa mňa cítil ten pád z predchádzajúcej etapy, druhý deň po páde býva spravidla najhorší.
Zmena u 32 a pol ročného cyklistu na rýchlejšieho, to neviem či sa vôbec dá, najmä keď Peter nikdy top šprintér nebol.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 08. Júl 2022 18:50:45

Pre Boru dnes tragická etapa, chudák Kamna chytený tesne pred cieľom a nádej na GC Vlasov s veľkým zásekom. Neviete má nejaké problémy? Pretože počas sezóny podával skvelé výkony, zle načasoval formu?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 08. Júl 2022 18:55:40

ifčopifčo píše:Pre Boru dnes tragická etapa, chudák Kamna chytený tesne pred cieľom a nádej na GC Vlasov s veľkým zásekom. Neviete má nejaké problémy? Pretože počas sezóny podával skvelé výkony, zle načasoval formu?


Kamnu som tak tlacil az ma oci boleli :lol:
Covid na TdS mozno stopol Vlasova…plus pad(pady?)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Pia 08. Júl 2022 20:13:21

Roglič mal zase príliš skoro "peak", teda vrchol formy.
Na Dauphine s Jonasom rozdrvili malú konkurenciu, a mám pocit, že bohužial sa na Tour budú pozerať len na Tadejov chrbát.[/quote]

Kde mal prosim ta roglic prilis skoro peak? nevies o com rozpravas ved na dauphine bol jednoznacne slabsi ako jonas a nie vo svojej najlepsej forme to znamena ze to praveze robia lepsie ako posledne roky a casuju tu formu lepsie :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 09. Júl 2022 10:59:05

Nieco mi hovori ze dnes uvidime Peta v uniku a s rukami nad hlavou na paske 8-) ci?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 09. Júl 2022 11:52:07

majo píše:Nieco mi hovori ze dnes uvidime Peta v uniku a s rukami nad hlavou na paske 8-) ci?


Posledný kopček má jeden kilometer s priemerom 12%. Takže v úniku ho asi uvidíme, ale tie ruky nad hlavou sa mi nezdajú pravdepodobné... To by sa musel odpútať aj od úniku a prísť do cieľa sám s veľkým náskokom.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2022 15:22:38

@ majo

Predpoved ti nevysla. :D


Uz druhykrat sa Sagan neobjavil na premii. Peter uz teda na zelene uz nejde. Nova situacia pre nas aj prenho. Kedze ma do konca Tour tym padom absolutnu volnost tak som zvedavy co predvedie este.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Júl 2022 15:29:05

Za Slušný Svet píše:
majo píše:Nieco mi hovori ze dnes uvidime Peta v uniku a s rukami nad hlavou na paske 8-) ci?


Posledný kopček má jeden kilometer s priemerom 12%. Takže v úniku ho asi uvidíme, ale tie ruky nad hlavou sa mi nezdajú pravdepodobné... To by sa musel odpútať aj od úniku a prísť do cieľa sám s veľkým náskokom.


Máš pravdu, ten údaj ktorý je pri tom záverečnom stúpaní je značne skresľujúci, vraj 4,9 km v 4,5% , ten má takú výpovednú hodnotu ako priemerná mzda, takže takmer nijakú :lol:
Značne ho skresľuje klesavá časť, prvý kilometer má 6,4%, druhý 4,8, potom je kilometer v klesaní a potom nasleduje kilometer v 9,5% s 12% maximom, zvyšných 800 metrov je v 3,4%. Takže ten najstrmší kilometer je porovnateľný ak nie horší ako bol v 6. etape a to Peter v súčasnej forme nedáva.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia