Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Júl 2022 18:17:49

Gaučový profesionál píše:Dokonalá pozícia za wvA a takto si ho nechá ujsť? Ach jaj, som sklamaný.


Nemal na zrýchlenie tých troch v závere, to sa nedá nič robiť, ale ako píše pmts dobrá správa je to, že dnes nemal v stúpaniach problémy. Pedersen sám povedal, že má životnú formu, Philipsen má v tejto sezóne tiež výbornú formu, má množstvo druhých miest a má konzistentnú výkonnosť a o WvA ani netreba písať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 17. Júl 2022 20:44:10

Dnes to od Petra nebolo úplne čisté. Mali potrestať Aerta a všetci by si dávali pozor. Tiež by som menil smery jazdy keby vidím že sa to netresce
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 17. Júl 2022 21:50:07

hujhe píše:Dnes to od Petra nebolo úplne čisté. Mali potrestať Aerta a všetci by si dávali pozor. Tiež by som menil smery jazdy keby vidím že sa to netresce

Sagana by ste podaktorí asi trestali stále. Mam taký pocit.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 17. Júl 2022 21:57:04

Presne tak, trestali by sme ho stale. Podla mna by mal mat trest do konca zivota ze pojde s prazdnou zadnou galuskou.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Ned 17. Júl 2022 22:00:39

elviska píše:
hujhe píše:Dnes to od Petra nebolo úplne čisté. Mali potrestať Aerta a všetci by si dávali pozor. Tiež by som menil smery jazdy keby vidím že sa to netresce

Sagana by ste podaktorí asi trestali stále. Mam taký pocit.

Prepánajána, Elviska, čo sa stále durdíš. Peter zmenil smer o niekoľko metrov, stáva sa, v tej rýchlosti šprintér dakedy pozabudne na určité nie príliš jednoznačne postihnuteľné pravidlá. Ako písal Hujhe, mali v 3. etape penalizovať WvA a bol by pokoj, šprintéri by si dávali pozor. Vôbec nehejtuje Petra, isto aj on by si uznal chybu, ak by sa to prešetrovalo...
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 17. Júl 2022 22:17:20

zakliata.panna píše:
elviska píše:
hujhe píše:Dnes to od Petra nebolo úplne čisté. Mali potrestať Aerta a všetci by si dávali pozor. Tiež by som menil smery jazdy keby vidím že sa to netresce

Sagana by ste podaktorí asi trestali stále. Mam taký pocit.

Prepánajána, Elviska, čo sa stále durdíš. Peter zmenil smer o niekoľko metrov, stáva sa, v tej rýchlosti šprintér dakedy pozabudne na určité nie príliš jednoznačne postihnuteľné pravidlá. Ako písal Hujhe, mali v 3. etape penalizovať WvA a bol by pokoj, šprintéri by si dávali pozor. Vôbec nehejtuje Petra, isto aj on by si uznal chybu, ak by sa to prešetrovalo...

Lebo sa durdim. Čudne že pred 5-10 rokmi sa to neriešilo teraz stále že koho tukne, keď zmení náhodou smer. A netýka sa to len Petra. Zo šprintov sa urobilo šprinty pre baleriny s prepáčením. Mne stačí vidieť aj iných jak hejtuju, nielen tu, že dakedy to už pripomína, šikanovanie Petra. A nemyslím si, že by priznal chybu, robia to viacerí, ale stále len jeho riešiť, či už belgické média, ľudia v prvých dňoch, teraz zase toto. Hundrat bude stále jazdec, poprípade diváci, v najhoršom prípade rozhodcovia. Ale keď Peter niekoho upozorni, tak prečo to robí a ešte neviem čo. On nemôže asi nič.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 18. Júl 2022 8:03:36

Ano ten Petrov pohyb asi nebol najcistejsi ale ja rozsudky vynasat nebudem lebo neviem ako presne su napisane pravidla…viem len to co sa vzdy hovori ze si ma sprinter srzat stopu ale uprimne to sa 100% nikdy nedodrziava lebo kazdy viac ci menej meni smer…v tomto konkretnom vcerajsom pripade ale treba povedat aj to ze van poppel a dalsi boli za petom o cely bycikel a tak neviem ako sa posudzuju taketo pohyby…ak ma niekoho vedla seba tak je to jasne ale ked vidi ze sirokodaleko okolo neho nikto tak preco by sa nemohol posunut vic do strany ak sa mu to zda vyhodnejsie…neviem no…a dalsia vec ale aj ked to predpokladam ze je uplne irevelantne…cely tento pohyb sa stal niekde na urovni 20-30m pred cielom ked uz holo uplne jasne ze ani poppel ani nikto dalsi uz sa dopredu nedostanu cize naco by to rozhodcovia riesili…jedine zeby chceli posobit preventivne a upozornit ze tak toto nie ale toby museli riesit kazdy a jeden sprint a nielen na tour ale vsade vratne wva v tej 3ej etape ci ktora to bola

K blinkovy…
Priznam sa ze som tu etapu nevidel len nejake upsteihy plus textovoa tu na CI…koj sibjektivny nazor…ja ho fakt nemusim lebo je to jeden z najvacsich tragedov v pelotone a aj jeden z najvacsich ako by tu niekedy napisal jeden z diskuterov “wheelsuckerov”…vzdy ma plne usta toho ako je dobry a zaroven ako kazdy iny moze za to ze on nevyhral a pri tom bezproblemov povie do mikrofonu ze on nechcel ist este dopredu ze on nechcel tahat ze on pustil pred seba inych aby ho potiahli ale vyhravat by chcel ale malo kedy mu to takouto vychcanostou vyjde…tentoraz to podla vsetkeho bolo inak…z toho co som cital tak nespekuloval ale siel a vyplatilo sa mu to…snad sa z toho pouci zacne jazdit utocnejsie a nebude len wheelsuckerovat…a taketo vitazstva mu prajem…ale vseobecne aj tak ho mam viacmenej nahaku :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 19. Júl 2022 11:05:28

dnes dufam v nejaky poriadny utok od Pogacara. tie posledne takmer 4 kilometre toho stupania su idealne. potom z vrcholu je to viacmenej z kopca az do ciela cize tam uz nejake plytvanie sil s neistym vysledkom nehrozi (ako napriklad v kockovej etape kde to potom Tadejovi nebolo az tak platne a ten pomer plytvanie sil/casovy zisk nebol az taky pozitivny). som zvedavy ako sa Jumbo nato pripravi. ale nato sa asi neda pripravit, tam uz Vinegagaard je v tom sam a bud bude schopny pokryt ataky alebo tam nejaku stratu nakupi. samozrejme pre atraktivitu boja o zlty dres by bolo fajn keby dnes Pogacar nejaky cas ziska naspat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 19. Júl 2022 16:54:12

tak nic. boli sme namlsani, napacmani a nic sa neudialo. zrejme sa Pogacar uz potom necitil na nejaky drvivy utok. Kuss isiel dobre tempo ale nebolo to nic z coho by sa nedalo nastupit. no cas sa krati, Peyragudes nie je extra dlhe stupanie, skor to vidim ze moze rozhodnut Hautacam. navyse ak prinuti Pogacar na Hautacame Vingegaarda siahnut na dno sil, tak potom moze rozhodnut Pogiho zazracna regeneracie v casovke na dalsi den.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Van Aert vs Eekhoff

Poslaťod sportovec » Str 20. Júl 2022 11:22:58

Van Aert je zjavne tak trošku nafúkaný tragéd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Van Aert not really happy about action Eekhoff (DSM) at intermediate sprint: ‘I thought it was a bit sad’
https://netherlands.postsen.com/sports/ ... 80%99.html

Eekhoff passed the Belgian in the last hundred meters, who expected that no one would hinder him in the intermediate sprint. "Everyone has the right to sprint, but I told him that I would have appreciated if he had just told him a kilometer in advance, then we could really sprint for it. Now he threw his wheel in front of me and I thought that was a bit sad.“, concludes Van Aert.

Google translate:

Eekhoff na posledných sto metroch predbehol Belgičana, ktorý očakával, že mu v medzišprinte nikto nebude brániť. „Každý má právo šprintovať, ale povedal som mu, že by som ocenil, keby mu to povedal kilometer vopred, potom by sme o to naozaj mohli šprintovať. Teraz hodil koleso predo mňa a mne to pripadalo trochu smutné."

Takže pred prémiami (alebo pred cieľom), sa treba ohlásiť a vypýtať si povolenie u pána Van Aerta, že niekto bude chcieť bojovať o slávu, víťazstvo či peniaze (body). Je na pretekoch, tak čo čaká :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Diváci buchocú a čakajú nejakú akciu a zábavu. No a Eekhoffa aspoň potešilo asi 1500 EUR za minimálne úsilie ... niektorí tu na to robia celý mesiac.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Van Aert vs Eekhoff

Poslaťod pmts » Str 20. Júl 2022 11:38:32

sportovec píše:Van Aert je zjavne tak trošku nafúkaný tragéd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Van Aert not really happy about action Eekhoff (DSM) at intermediate sprint: ‘I thought it was a bit sad’
https://netherlands.postsen.com/sports/ ... 80%99.html

Eekhoff passed the Belgian in the last hundred meters, who expected that no one would hinder him in the intermediate sprint. "Everyone has the right to sprint, but I told him that I would have appreciated if he had just told him a kilometer in advance, then we could really sprint for it. Now he threw his wheel in front of me and I thought that was a bit sad.“, concludes Van Aert.

Google translate:

Eekhoff na posledných sto metroch predbehol Belgičana, ktorý očakával, že mu v medzišprinte nikto nebude brániť. „Každý má právo šprintovať, ale povedal som mu, že by som ocenil, keby mu to povedal kilometer vopred, potom by sme o to naozaj mohli šprintovať. Teraz hodil koleso predo mňa a mne to pripadalo trochu smutné."

Takže pred prémiami (alebo pred cieľom), sa treba ohlásiť a vypýtať si povolenie u pána Van Aerta, že niekto bude chcieť bojovať o slávu, víťazstvo či peniaze (body).

Je na pretekoch, tak čo čaká :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Eekhoffa aspoň potešilo asi 1500 EUR za minimálne úsilie ... niektorí tu na to robia celý mesiac.


No ja sa asi troška zastanem Van Aerta :D ... Mohol si odpustiť poznámku že to bolo smutné, ale Eekhoff to skutočne spravil ako tragéd... Ak chcel Eekhoff tie peniaze (ktoré sa btw delia do celého tímu čo je na Tour asi 40-50 ľudí), tak mal Van Aerta poprosiť ako to robil napr. De Gendt pri Saganovi keď ho Peťo pustil. Prípadne mal Eekhoff vyzvať Van Aerta na normálny šprint. Ale nie, on si počkal na 30m pred keď Van Aert išiel pokojne a ostatní ho nechali prejsť tou prémiou (rešpekt k dresu, ako to bývalo odjakživa...) a potom mu tam vychcane hodil koleso. Wout mu tam hodil nepekný pohľad čo bolo úplne na mieste lebo proste Eekhoff spravil chrapúnske gesto, vo férovom súboji by sotva tú prémiu vyhral. Van Aert je ale šampión a musí sa naučiť odpustiť si tieto narážky ešte aj v interview po etape, to súhlasím... Úplne zbytočné.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 20. Júl 2022 13:04:50

Rafal Majka DNS. svalove zranenie kvoli tej roztrhnutej retazi. neuveritelnu smolu maju UAE. moze byt takto zdecimovany nejaky tim?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 20. Júl 2022 13:07:39

simko píše:Rafal Majka DNS. svalove zranenie kvoli tej roztrhnutej retazi. neuveritelnu smolu maju UAE. moze byt takto zdecimovany nejaky tim?


Tomuto sa povie fakt smola :o
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 20. Júl 2022 13:15:01

Co sa wva tyka tak pre mna to je rozmaznany trapko…ano uznavam jeho cyklisticke kvality aj budem sklamany ak nejakou nahodou nebude vyhlaseny za najagresivnejsieho jazdca tour ale takto nariekat kvoli 2 bodom do sutaze ktoru by vyhral aj keby uz len cuval az do pariza…ja som tu uz niekolkokrat pisal ze neuznavam cakanie ani cakanie na zltaka a nieto este nejake respektovanie zeleneho…ako napisal sportovec su to preteky a ako vieme tak v sporte a v cyklistike detto nevyhrava vzdy ten najlepsi ale casto ten najsikovnejsi alebo niekedy bohuzial aj najvychcanejsi…ked laporte cielene vyberal body ostatnym zaujemcom tak to bolo ok hej? Ale ked jemu niekto zoberie sikovne 2 body tak vyplakava…placko
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Van Aert vs Eekhoff

Poslaťod Vercingetorix » Str 20. Júl 2022 13:37:39

Tak WvA je občas taký vtipný trapko: https://youtu.be/MDpV5PykKH8?t=69, to už asi patrí k nemu.

pmts píše:Ak chcel Eekhoff tie peniaze (ktoré sa btw delia do celého tímu čo je na Tour asi 40-50 ľudí), tak mal Van Aerta poprosiť

Tak, Sagan ho asi zabudol poprosiť v 3.etape, a preto bol následne taký nadurdený, tlačil sa a blokoval aj za cenu obetovaného víťazstva (pre Groenewegen-a).

pmts píše:Ale nie, on si počkal na 30m pred keď Van Aert išiel pokojne

Ak sa pozrieš na tabule, tak začal cca 200m pred prémiou.

Eekhoff asi často stával a fandil v mladosti pri trati a teraz chápe, že diváci chcú nejakú zábavu (mimochodom spravili mu na prémií veľmi peknú atmosféru).

... keby organizátori Tour neboli takí konzervatívni tragédi (ako som tu už mnohokrát písal), mohlo by byť na prémiách viac zábavy.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 20. Júl 2022 17:20:22

tak opat nic extra. myslim z hladiska suboja o zlty. ale McNulty absolutorium. len co zajtra. rozchodi to a bude este napomocny pre Tadeja? aj ked dnes sa nic neudialo tak moze to mat dopad na nasledujuce dni. aj ked Vingegaard vyzera ze si to je schopny postrazit. ale dnesok aj zajtrasok sa nascita do casovky. mozno UAE idu cielene za niecim. ano Pogacar nie je o moc vysoko nad Vingegaardom cize pochybujem v nejaky atak v ktorom ho na vykon dorazi. skor ho musia UAE nejako nachytat na hruskach alebo systematicky ho unavit aby v casovke podal mizerny vykon.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Str 20. Júl 2022 18:21:04

Ja mam zacinat take tusenie ze Vingegaard tu casovku zajde lepsie ako Pogacar, na stupaniach mi pripada Vingegaard o trocha lepsie ako Pogacar, aspon co sa prejavu jazdy tyka. Ale co je super je 3. a 4. miesto. Dufam ze to dovezu do Pariza.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 20. Júl 2022 18:51:58

@hujhe
ano tiez mam trochu taky pocit z vyrazu tvare ze Vingegaard je na tom o kusok lepsie. ale pamatame si ako Pogacar zartoval do kamery pred Granonom a ako vyzeral predtym na Galibieri a vieme ako to dopadlo. to ze dnes Vingegaard vyzera dobre nemusi platit zajtra alebo v casovke. ja osobne v nieco este dufam, aj ked etapy ubudaju...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 20. Júl 2022 19:21:59

teraz som si uvedomil ze som si mylne myslel ze casovka je hned po pyrenejskych etapach. ale nie, medzitym je jedna rovinata etapa. to je skoda. to je podla mna vyhodne pre Vingegaarda, skoda.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 21. Júl 2022 11:06:01

Piatková etapa podľa mňa jednoduchá nebude, vidím to na naháňačku úniku a šprintérskych tímov plus za určitých okolností môže prísť aj bitka o bodkovaný dres medzi prvými dvoma v celkovom poradí :D
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 136 hostia

cron