Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 21. Júl 2022 11:46:57

Isté je, že dnes Pogačar potrebuje získať minimálne jednu minútu. Inak Tour de France tento rok nevyhrá. Som zvedavý... Budem ho tlačiť do útoku. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 21. Júl 2022 12:04:17

Za Slušný Svet píše:Isté je, že dnes Pogačar potrebuje získať minimálne jednu minútu. Inak Tour de France tento rok nevyhrá. Som zvedavý... Budem ho tlačiť do útoku. ;)

ano presne tak a aj s tou minutou ziskanou by to bolo do casovky velmi otazne a velmi tesne. netreba zabudat za Vingegaardovi ten zlty dres v casovke bude pridavat tych povestnych 10% :)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 21. Júl 2022 12:22:30

Ja by som si nebol az tak isty ako vy ze bude jonas v casovke az tak dobry…je to casovka po 3 tyzdnoch intenzivneho pretekania a zlty dres moze pridat tych povestnych 10% ale takisto moze nositela rozhodit natolko ze nedokaze na koze najst svoje miesto a tempo
Co sa mna tyka tak som si uvedomil ze si medzi tymito dvoma neviem vybrat komu by som to zelal viac…obaja su mi rovnako sympaticka a takisto ani jednemu z nich nemam co vyzknut a tak si zelam nech vyhra lepsi…cize az do pariza ziadne technicke ci zdravotne problemy a nech si to len sprsvodlivo rozdaju na vykon…samozrejme z divackeho hladiska by bolo super leby dnes tadej jonasa utrhol a dal mu aspon minutku mozno aj minutu a pol nech to je aj v tej casovke co najzaujimavejsie a co najdramatickejsie…sportu zdar
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 21. Júl 2022 17:04:27

Zvladne to dnes Pinot konecne? Velmi mu to zelam
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 21. Júl 2022 17:06:27

majo píše:Zvladne to dnes Pinot konecne? Velmi mu to zelam


A to aj napriek tomu ze mu na zadnom kolese sedi moj oblubenec Martinez
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod brco » Štv 21. Júl 2022 17:13:53

To by musel porazit zelenoho supermana, co nema ani najmensiu sancu.

Edit: navrat roku 1969- Edie Merx…
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 21. Júl 2022 17:25:48

Ano zakrikol som to
Ale teraz napisem nieco co ma doslova boli ale momentalne som presvedceny ze wout ak by chcel tak na buduci rok si moze ist na tour po celkove vitazstvo a kludne aj tento rok mohol byt veeelmi ale ze veeelmi vysoko v gc ak by bol taky plan od zaciatku
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 21. Júl 2022 17:43:49

majo píše:Ano zakrikol som to
Ale teraz napisem nieco co ma doslova boli ale momentalne som presvedceny ze wout ak by chcel tak na buduci rok si moze ist na tour po celkove vitazstvo a kludne aj tento rok mohol byt veeelmi ale ze veeelmi vysoko v gc ak by bol taky plan od zaciatku

nemozem suhlasit. a ani co sa tyka Pidcocka by som nerobil unahlene zavery ako napriklad Genda. ale ved nech si skusia obaja a uvidi sa:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 21. Júl 2022 17:51:58

Seriózne mi krvácajú oči z toho čo dnes WvA predviedol. A vlastne aj včera. A vlastne aj predvčerom. A veď vlastne celé 3 týždne. Dúfam, že ešte vyhrá v Paríži a v ITT nech to je dokonané. Som veľmi smutný.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Štv 21. Júl 2022 17:59:04

Gaučový profesionál píše:Seriózne mi krvácajú oči z toho čo dnes WvA predviedol. A vlastne aj včera. A vlastne aj predvčerom. A veď vlastne celé 3 týždne. Dúfam, že ešte vyhrá v Paríži a v ITT nech to je dokonané. Som veľmi smutný.


Malý človek.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 21. Júl 2022 19:08:42

Odkedy sa robia v Bahraine prehliadky tak ten tim nie je az taky silny. Dufam v nejaku navstevu aj v Jumbe :D. Pamatam si aj roky dominancie Ineosu/Sky ale toto je fakt moc.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod sbarcak » Štv 21. Júl 2022 19:53:59

Haló, človek je v dennom úniku, šprintuje na šprintérskej a horském prémii a v poslednom kopci HC kategorie odpára Pogačara?
To mi nevychádza.
sbarcak
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015 15:57:50

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 21. Júl 2022 20:47:16

@simko
Len nie Genda prosim len ma neprirovnavaj k nemu…neexistuje vacsi amater za mikrofonom ako je on
Ja nikoho nepresviedcam o tom ze wva ma na GC ale osobne si to myslim…pidcock zatial asi nie ale raz mozno aj on…dnes bol wout od odmavania vkuse vpredu vkuse tahal vkuse bol na spici napriek tomu este dokazal odparat tadeja a neskor sa este za neho zavesit…nemusim ho mat rad ale mimoriadne kvality mu uznat musim…no zaroven plati ze uz mu stacilo a ze dufam ze uz viacej na tour nevyhra :shock:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 21. Júl 2022 22:28:17

Mne sa dnes veľmi páčilo, že Jonas počkal Tadeja. Pekné gesto. 8-) Príklady z minulosti ukazujú, že to nie je samozrejmosť.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 22. Júl 2022 7:53:05

sbarcak píše:Haló, človek je v dennom úniku, šprintuje na šprintérskej a horském prémii a v poslednom kopci HC kategorie odpára Pogačara?
To mi nevychádza.


No podľa mňa Van Aert vyhráva šprinty, prémie, vrchárske prémie, zabezpečuje Jonasovi bodkovaný dres, zachraňuje mu žltý dres, stíha dobiehať Pogačara 2 minúty po dlažbe, na Hautacame odtrhne celý únik vrátane Martinéza a Pogačara. A som si istý, že po etape umýva riady a masíruje spolujazdcov. Ráno pripravuje bicykle a čistí autobus. Proste v Jumbe musia mať veľmi silnú kávu :D

Jonas pôsobí celkom zaujímavo.
Sympatické gesto, že počkal Pogačara. Ale k jeho výkonom som dosť skeptický. Len dúfam že sa nepridá ku krajanom Riisovi a Rasmussenovi. Lebo jeho krivka výkonnosti túto sezónu je desivá.
Na jar to bol priemerný vrchár, ktorému Pogačar dal v kopci v ľahkej etape na T-A v pohodičke 1 minútu. Na Itzulii bol od neho lepší aj Vlasov aj Evenepoel. Na Dauphine to už bol úplne iný cyklista.
Seriózne Sky aspoň robilo cyklistov z britov a reálnych cyklistov,teda pracovali s hotovým materiálom. Jumbo spravilo vo veľmi krátkom čase víťazov GT zo skokana na lyžiach a baliča rybých konzerv. Mali by sme sa pripraviť na budúci rok, či nevytiahnu nejaký dobrý šachový talent. :?
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Pia 22. Júl 2022 8:48:01

ja som cital, ze planuju oslovit nahodneho somraka pred tescom :D

na druhej strane vingegaard bol spickovy amater, ktory na strave dokazal zbierat kom-y aj tam, kde chodili pro jazdci...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 10:41:53

CyclingGeek píše:
Jonas pôsobí celkom zaujímavo.
Sympatické gesto, že počkal Pogačara. Ale k jeho výkonom som dosť skeptický. Len dúfam že sa nepridá ku krajanom Riisovi a Rasmussenovi. Lebo jeho krivka výkonnosti túto sezónu je desivá.
Na jar to bol priemerný vrchár, ktorému Pogačar dal v kopci v ľahkej etape na T-A v pohodičke 1 minútu. Na Itzulii bol od neho lepší aj Vlasov aj Evenepoel. Na Dauphine to už bol úplne iný cyklista.
Seriózne Sky aspoň robilo cyklistov z britov a reálnych cyklistov,teda pracovali s hotovým materiálom. Jumbo spravilo vo veľmi krátkom čase víťazov GT zo skokana na lyžiach a baliča rybých konzerv. Mali by sme sa pripraviť na budúci rok, či nevytiahnu nejaký dobrý šachový talent. :?


Na krivke jeho výkonnosti v tejto sezóne nie je podľa mňa nič nenormálne, takto to robili a robia mnohí cyklisti na GC, na Tirrene skončil Jonas nakoniec druhý, takže žiadna tragédia, v Baskicku, kde sú kratšie strminy ktoré mu príliš nevyhovujú skončil len 32 sekúnd za víťazom, ja tam extrémny výkonnostný skok nevidím, ja tam vidím časovanie formy, ale každý asi vidí to, čo chce vidieť. Jonas bol už minulý rok na Tour výborný, stratil na začiatku, ale od 9. etapy nestratil na Pogačara nič. Bol som zvedavý, či si dokáže udržať úroveň aj v ďalších sezónach a som nesmierne rád, že sa mu to podarilo, IMHO prekrásna a dramatická Tour, celkom nerozumiem, prečo si ju mám kaziť špekuláciami o dopingu. Sympatie či antipatie k nejakým cyklistom by nemali byť otcom myšlienok, mňa fantastické výkony WvA nadchýnajú, bavím sa a nechcem si to kaziť špekuláciami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 22. Júl 2022 10:53:02

Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod adamovotec » Pia 22. Júl 2022 11:24:27

Tento rok proste zahrali vstupne premenne do kariet JV z JV, nacasovanie formy, silny tim, vyvoj preteku, pocasie + Van.

Nacasovanie formy - z pohladu Tour, je lepsie casovat formu smerom k Tour ako "mrhat" energiou v pretekoch daleko pred Tour.
Silny tim - JV vzdudzovali respekt v "testovacich pretekoch - CDD" pred Tour, a to nielen Rog a Ving, ale kompletne vsetci.
Priebeh pretekov - Pogi siel po vsetkom od zaciatku a podla mna spravil iba jednu zasadnu chybu (po boji kazdy general) , ze reagoval na Roglica na Galibieri, tam mal kontrolovat iba Vinga a nechat Roglu, jednoducho po tom pade na kockach s vyhodenym ramenom si myslim, ze by to Rogla nezvladol dojst do konca. Odvtedy uz nevedel zvratit situaciu. Ving siel uz len v haku Pogiho.
Pocasie - niekto vie v horucavach lepsie ako ten druhy a staci to povestne 1-2% stratit zo 100% a hned sa to ukaze, vyzera to tak, ze paradoxne severan Ving lepsie zvlada vyssie teploty ako juzan Pogi.
Van - ten siel ako kamion, nalozil naklad a odniesol skoro az do ciela. Konig sa v CT zmienil, ze ten jeho vykon na celej tour je ako Sagan v najlepsich casoch na Tour - (2015/2016) x 2.

Vyzera to tak, ze strava(diéta), treningove metody je v sucasnosti jedna velka alchymia a vedecky pristup k tymto aspektom moze priniest ovocie vo forme rozdielov ake vidime. Plus individualne dispozicie jednotlivych jazdcov.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 22. Júl 2022 11:49:48

adamovotec píše:Tento rok proste zahrali vstupne premenne do kariet JV z JV, nacasovanie formy, silny tim, vyvoj preteku, pocasie + Van.

Nacasovanie formy - z pohladu Tour, je lepsie casovat formu smerom k Tour ako "mrhat" energiou v pretekoch daleko pred Tour.
Silny tim - JV vzdudzovali respekt v "testovacich pretekoch - CDD" pred Tour, a to nielen Rog a Ving, ale kompletne vsetci.
Priebeh pretekov - Pogi siel po vsetkom od zaciatku a podla mna spravil iba jednu zasadnu chybu (po boji kazdy general) , ze reagoval na Roglica na Galibieri, tam mal kontrolovat iba Vinga a nechat Roglu, jednoducho po tom pade na kockach s vyhodenym ramenom si myslim, ze by to Rogla nezvladol dojst do konca. Odvtedy uz nevedel zvratit situaciu. Ving siel uz len v haku Pogiho.
Pocasie - niekto vie v horucavach lepsie ako ten druhy a staci to povestne 1-2% stratit zo 100% a hned sa to ukaze, vyzera to tak, ze paradoxne severan Ving lepsie zvlada vyssie teploty ako juzan Pogi.
Van - ten siel ako kamion, nalozil naklad a odniesol skoro az do ciela. Konig sa v CT zmienil, ze ten jeho vykon na celej tour je ako Sagan v najlepsich casoch na Tour - (2015/2016) x 2.

Vyzera to tak, ze strava(diéta), treningove metody je v sucasnosti jedna velka alchymia a vedecky pristup k tymto aspektom moze priniest ovocie vo forme rozdielov ake vidime. Plus individualne dispozicie jednotlivych jazdcov.


všetci vidia Galibier ako Pogačarovú chybu. Lenže chyba to nebola. Keby si nechá odísť Rogliča, tak mu Jumbo vezme dres tak či tak a Vingegaard ho deptá až do posledných metrov etapy. Nemal na výber. Rozhodlo sa v 6. etape. Keď jazdil sám proti celému Jumbu. Ak by v tejto etape Van Aert neobetoval osobné ambície pre tím, ich cesta za žltým dresom by skončila v prvom týždni ;) práve táto etapa rozhodla, že Pogačar neviedol Tour po prvom týždni o 3 minúty a že Jumbo vôbec malo šancu vyhrať 8-)
Porovnávať Van Aerta na tejto tour a Sagana v top forme je ako porovnávať majetok Elona Muska a Zuzany Čaputovej. :lol: Van Aert vyhral s prstom v nose zelený dres už v prvom týždni, skončil v 2 etapách prvý,4 etapách druhý, v jednej tretí a celkovo prešiel pred balíkom v úniku 637 km. Popritom zabezpečil Vingegaardovi žltý a bodkovaný dres, vyhrával na takmer každej šprintérskej prémii, vyhrával horské prémie a to má ešte tri šance vyhrať etapu ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 258 hostia