Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 11:52:53

@adamovotec
myslim si ze kazdy tim sa snazi vyhutat nieco co by im dalo vyhodu. su to samozrejme aj treningove metody ale mozu to byt aj metody v tzv. sedej zone. urcite sa to deje. ako hovorieval Brailsford "marginal gains" :)

suhlasim ze pocasie hralo proti Pogimu. prsalo vobec pocas tejto Tour? nepamatam si. den co den je tam velmi teplo. ak by prislo k ochladeniu, popripade ak by zaprsalo tak tam by dokazal Pogacar urobit vela. pretoze vtedy on vie ist vyssie watty ako "kostlivci" typu Vingegaard. nie som si isty ci mu to nahananie za Roglicom az tak uskodilo. skor by som povedal ze v tej etape na Granone podcenil to teplo. lebo keby tam stratil nieco podobne ako na Hautacame tak dnes sa bavime o tom ze po casovke moze ist Pogi do zlteho. ale on tam mal totalnu krizu a chytil 3 minuty, tam sa jednoducho nieco dost pokazilo a nebol to len cisty vykonnostny rozdiel. na Hautacame bolo nieco podobne ale Pogacar uz nepadol do takej krizy, zjavne si pocas etapy dal nato pozor, ci uz to bolo ochladzovanie alebo cukor.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 22. Júl 2022 11:55:59

Chápem, že ľudia si nechcú pokaziť sledovanie športu, ktorý je ich koníčkom a nebyť skeptickí. Ja to nedokážem.Už je to do oka bijúce to celé s WVA ale potrebuju mať Belgičania konečne svojho šampióna a tak to aj ostane. WvA by mohol aj zavraždiť niekoho v priamom prenose a ten zavraždený by len dostal OTL.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 11:59:39

ono, ak by Peto nemal pad v roku 2018 tak ten jeho historicky rekord v bodoch mohol byt vyssi , mohol sa prehupnut aj cez 500 bodov. ano Van Aert je v dlhych kopcoch samozrejme lepsi ako byval Peto v top forme. ale vzdy treba podotknut ze Peto sa tam ani za nicim nehnal. ak by si v rokoch 2015-2018 povedal ze necha v kopcoch co je v jeho silach tak by sme mozno videli ine vykony a ine vysledky. a mozno keby chcel tak by sa vtrepal aj do top 25 v GC. lenze Peto umne setril a preto je 3- nasobny majster sveta. bude mat Van Aert takuto formu aj na MS? alebo sa mu to nascita a tam ho niekto porazi kvoli tomu ze on vsetko nechal na TdF? uvidime...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 14:16:00

Gaučový profesionál píše:Chápem, že ľudia si nechcú pokaziť sledovanie športu, ktorý je ich koníčkom a nebyť skeptickí. Ja to nedokážem.Už je to do oka bijúce to celé s WVA ale potrebuju mať Belgičania konečne svojho šampióna a tak to aj ostane. WvA by mohol aj zavraždiť niekoho v priamom prenose a ten zavraždený by len dostal OTL.


Tomuto už vôbec nerozumiem, čo robia Belgičania? Čo také spravil WvA, teda okrem tej etapky kde zatváral Petra? A ako to ovplyvňovalo Belgicko? Alebo máš pocit, že kryjú jeho doping? Neviem, ako to myslíš.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 22. Júl 2022 14:51:23

ifčopifčo píše:
Gaučový profesionál píše:Chápem, že ľudia si nechcú pokaziť sledovanie športu, ktorý je ich koníčkom a nebyť skeptickí. Ja to nedokážem.Už je to do oka bijúce to celé s WVA ale potrebuju mať Belgičania konečne svojho šampióna a tak to aj ostane. WvA by mohol aj zavraždiť niekoho v priamom prenose a ten zavraždený by len dostal OTL.


Tomuto už vôbec nerozumiem, čo robia Belgičania? Čo také spravil WvA, teda okrem tej etapky kde zatváral Petra? A ako to ovplyvňovalo Belgicko? Alebo máš pocit, že kryjú jeho doping? Neviem, ako to myslíš.

Myslím si, že WvA je Too big to fall. Vidia v ňom druhého Mercxa a čo ja viem čo ešte. To, že je Belgičan tomu len prospieva. Ak ma pamáť neklame tak Tadej minulý rok odpovedal na nepríjemné otázky novinárov, mal aj nejakú tlačovku či čo. Tento rok ho WvA trhne na HC kopci a všetko v poriadku.Za 3 týždne nemal prakticky deň kde by zvesil nohy a kecal v pelotóne až po pásku. Myslím si, že v Jumbe nabehli na taký program, že taký Dumoulin sa radšej pratal.
Cyklistika potrebuje svoju hviezdu a keď už pretrpeli Sagana tak konečne prišiel niekto, kto im sedí do predlohy. Ešte si ich aj Netflix vybral do dokumentu, tak dojemné :D Nežeriem to.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 22. Júl 2022 15:29:01

Tentoraz súhlasím s hujhe aj s Gaučovým profesionálom.
@ifcopifco
Jumbo je momentálne silné jak davnejsie Sky alebo minulý rok Bahrajn.
A keď nevidíš co robia Belgicania, tak si si nevšímal asi prvých, päť etáp dobre . A nie je to len téma dopingu co tu spomínate , ale správanie ľudí aj médií v Belgicku. Aj preto som spomenula minule slovo šikanovanie.
Aert je silný, má formu ale u mňa veľký obdiv nebude mať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 15:37:26

Gaučový profesionál píše:Myslím si, že WvA je Too big to fall. Vidia v ňom druhého Mercxa a čo ja viem čo ešte. To, že je Belgičan tomu len prospieva. Ak ma pamáť neklame tak Tadej minulý rok odpovedal na nepríjemné otázky novinárov, mal aj nejakú tlačovku či čo. Tento rok ho WvA trhne na HC kopci a všetko v poriadku.Za 3 týždne nemal prakticky deň kde by zvesil nohy a kecal v pelotóne až po pásku. Myslím si, že v Jumbe nabehli na taký program, že taký Dumoulin sa radšej pratal.
Cyklistika potrebuje svoju hviezdu a keď už pretrpeli Sagana tak konečne prišiel niekto, kto im sedí do predlohy. Ešte si ich aj Netflix vybral do dokumentu, tak dojemné :D Nežeriem to.

Áno je to všetko sprisahanie proti nášmu mladému svojstojnému Slovensku :lol: Ja som o druhom Merckxovi najskôr počul v súvislosti s Petrom a častokrát sa k Merckxovi prirovnáva Tadej. Nepríjemné otázky kladú novinári všetkým, je to ich práca. Cyklistika má svoje hviezdy, nepotrebuje novú, Pogačar, Vingegaard, WvA ale aj MvdP, Alaphilippe .... WvA môže žiariť na Tour a klasikách či týždňových etapákoch, ale keď nevyhrá Lombardiu či MS, tak bude ďalší rok bez veľkého víťazstva.
Stále si neodpovedal, čo teda tí Belgičania robia s WvA, ovplyvňujú jury? Kryjú doping? Že je v Belgicku okolo neho haló? Je, pretože Belgicko je cyklistická krajina, po futbale je cyklistika najpopulárnejší šport.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 15:40:04

elviska píše:Tentoraz súhlasím s hujhe aj s Gaučovým profesionálom.
@ifcopifco
Jumbo je momentálne silné jak davnejsie Sky alebo minulý rok Bahrajn.
A keď nevidíš co robia Belgicania, tak si si nevšímal asi prvých, päť etáp dobre . A nie je to len téma dopingu co tu spomínate , ale správanie ľudí aj médií v Belgicku. Aj preto som spomenula minule slovo šikanovanie.
Aert je silný, má formu ale u mňa veľký obdiv nebude mať.


Opak by ma prekvapil ;) Ja pozerám Tour od prvej etapy, čo urobili Belgičania v prvých 5 etapách?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Fabio JAKOBSEN

Poslaťod sportovec » Pia 22. Júl 2022 15:53:44

Fabio JAKOBSEN sa snaží stihnúť limit v 17. etape:

https://twitter.com/sangukaii/status/15 ... 1512848385

V 18. etape už prišli všetci s ním:

https://www.procyclingstats.com/race/to ... 2/stage-18
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 22. Júl 2022 16:27:16

ifčopifčo píše:
elviska píše:Tentoraz súhlasím s hujhe aj s Gaučovým profesionálom.
@ifcopifco
Jumbo je momentálne silné jak davnejsie Sky alebo minulý rok Bahrajn.
A keď nevidíš co robia Belgicania, tak si si nevšímal asi prvých, päť etáp dobre . A nie je to len téma dopingu co tu spomínate , ale správanie ľudí aj médií v Belgicku. Aj preto som spomenula minule slovo šikanovanie.
Aert je silný, má formu ale u mňa veľký obdiv nebude mať.


Opak by ma prekvapil ;) Ja pozerám Tour od prvej etapy, čo urobili Belgičania v prvých 5 etapách?


Pridávam sa k ifcovi... Aj mňa by veľmi zaujímalo, čo také robia tí Belgičania, keď to hnevá elvisku a Gaučového profesionála. :?:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 17:10:59

Jumbo si robi co len chce. Laporte, kedysi taky solidak typu Bouhanni alebo Couqard, jednoducho nic extra. ale v J-V sa dostal na uplne inu uroven. jednoducho ten tim vie ako pozdvihnut uroven jazdca o par levelov. neviem ako to robia, ale ide im to dobre. snad je to vsetko koser, ale potom nerozumiem preco ostatne timy neuplatnuju rovnake metody.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod adamovotec » Pia 22. Júl 2022 17:15:38

simko píše:Jumbo si robi co len chce. Laporte, kedysi taky solidak typu Bouhanni alebo Couqard, jednoducho nic extra. ale v J-V sa dostal na uplne inu uroven. jednoducho ten tim vie ako pozdvihnut uroven jazdca o par levelov. neviem ako to robia, ale ide im to dobre. snad je to vsetko koser, ale potom nerozumiem preco ostatne timy neuplatnuju rovnake metody.

Kazdy kuchar si strazi svoje recepty, bez nich by nevaril jedla, ktore chutia viac ako konkurencia. ;)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 22. Júl 2022 17:28:02

ifčopifčo píše:
elviska píše:Tentoraz súhlasím s hujhe aj s Gaučovým profesionálom.
@ifcopifco
Jumbo je momentálne silné jak davnejsie Sky alebo minulý rok Bahrajn.
A keď nevidíš co robia Belgicania, tak si si nevšímal asi prvých, päť etáp dobre . A nie je to len téma dopingu co tu spomínate , ale správanie ľudí aj médií v Belgicku. Aj preto som spomenula minule slovo šikanovanie.
Aert je silný, má formu ale u mňa veľký obdiv nebude mať.


Opak by ma prekvapil ;) Ja pozerám Tour od prvej etapy, čo urobili Belgičania v prvých 5 etapách?

Tak si to zisti aj spolu za slušný svet , napísala som to už minule. Len možno nie úplne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 22. Júl 2022 17:34:11

Očividne si dnes ráno Laporte omylom vzal van Aertovu misku s vločkami.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 17:35:17

@adamovotec
ak by sme ale vychadzali z toho ze je to vsetko koser, tak predsa taketo pozdvhnutie vykonov musi byt naozaj iba o nejakom nastaveni treningu, strave, doplnkoch a podobnych somarinach. ale to mi zaroven pripada smiesne, ze by v ostatnych timoch boli diletanti a mali zle nastavene tieto veci. co sa tyka Laporteho tak to nie je len o tomto vykone, je to celkovo o sezone aku zaziva a kam ho hned Jumbo vobec v prvej jeho sezone v tom time dostalo. ono, on zas az tak vela u nich nestihol vyhrat, ale tie vykony na jar kedy sa pomaly v niektorych chvilach rovnal Van Aertovi, napriklad na E3 alebo na Paris-Nice, tak tam mal formu ako hrom. a to len po par mesiacoch v Jumbe...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 22. Júl 2022 17:43:09

Minuly rok ste mali QS teraz mate Jumbo…ocividne niektori doslova tuzia po velkom dopingovom skandale ktory by mozno aj definitivne zabil tento sport…ja radsej budem optimista a verim ze je to ciste
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 22. Júl 2022 17:59:19

aj ja som optimista, treba to brať s nadhľadom a nekaziť si radosť zo športu. Treba si nasadiť ružové okuliare a nevidieť všetko hneď čierne.
- Van Aert zrejme len trpí plynatosťou, tak sa mu jazdí lepšie a odlahčenejšie v kopcoch tento rok, to je toho, nehľadajte hneď za tým temné veci :idea: Buďme radi, ak to je tá plynatosť, že nám televízne mikrofóny nesprostredkovali tento problém až do naších domácností. Tejto mojej teórii by nasvedčovalo aj rýchle odpadnutie Pogačara v 18 etape na Hautacame, zrejme Van Aert moc "pritlačil" do pedálov a Pogačarovi proste došiel dych. Vingegaard po dlhej práci v rybacinovej továrni samozrejme tomuto ľahko odoláva.
- Laporte má 29 rokov čo je ideálny cyklistický vek a on nemôže za to že akurát v tomto ideálnom cyklistickom veku chytil ideálnu cyklistickú formu po prestupe do Jumbo Visma, keby to v Cofidise vedeli, určite by si ho boli nechali.
- a Vingegaard,.. proste mal oproti Pogačarovi výhodu. Kým Pogačarovi sa tím rozpadol, tak Jonasovi súdržne plynatý Van Aert aj Laporte v ideálnom cyklistickom veku dokázali pomáhať.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 18:28:18

simko píše:Jumbo si robi co len chce. Laporte, kedysi taky solidak typu Bouhanni alebo Couqard, jednoducho nic extra. ale v J-V sa dostal na uplne inu uroven. jednoducho ten tim vie ako pozdvihnut uroven jazdca o par levelov. neviem ako to robia, ale ide im to dobre. snad je to vsetko koser, ale potom nerozumiem preco ostatne timy neuplatnuju rovnake metody.

Kedysi ..... ale Jumbo nebralo do svojich radov cyklistu ktorý súperil s Bouhannim alebo s Coquardom, ani brali cyklistu, ktorý bol v minulej sezóne 2. na DDV, 11. na Ronde kde prišiel v skupine s WvA a na upršanom a ťažkom Roubaix skončil 6., tiež v skupine s WvA.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 18:29:34

majo píše:Minuly rok ste mali QS teraz mate Jumbo…ocividne niektori doslova tuzia po velkom dopingovom skandale ktory by mozno aj definitivne zabil tento sport…ja radsej budem optimista a verim ze je to ciste

tak ja osobne po tom nebazim, ale nemam rad timy kedy vsetci idu pila. a niektori z nicoho nic. ved ano, aj kedysi boli etapy kde bolo par 60-65 kilovych vrcharov a nas 75 kilovy Peto a neprotestovali sme a nespochybnovali. Van Aert to este o hodne posunul. akoze je to podla mna v dnesnej cyklistike na zdvihnute obocie, ale netvrdim ze to nie je mozne. zrejme jeho doktori vedia preco je schopny podavat take vykony, mozno ma tep v pokoji ako maval Merckx, ja neviem. kazdopadne oproti nemu vyzera aj MvdP len ako clovek.

ked spominas QS. to je tiez zvlastny tim. mal vari Cavendish pred TdF tento rok horsiu formu ako minuly rok? podla mna to z vysledkov nevyplyva. napriek tomu si Lefevere postavil hlavu a nezobral ho napriek tomu ze vsetka medialna pozornost by bola z hladiska sprintu sustredena na Marka a jeho prekonanie rekordu. mal Jakobsen o tolko lepsie vysledky nez Mark v tejto sezone? podla mna nie. tak preco nesiel? je to zvlastne podla mna.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 18:33:40

ifčopifčo píše:Kedysi ..... ale Jumbo nebralo do svojich radov cyklistu ktorý súperil s Bouhannim alebo s Coquardom, ani brali cyklistu, ktorý bol v minulej sezóne 2. na DDV, 11. na Ronde kde prišiel v skupine s WvA a na upršanom a ťažkom Roubaix skončil 6., tiež v skupine s WvA.

ifco sorry, ale pozdvihli ho niekam inam. takze mu asi len zmenili trening a podobne veci... ja viem ake mal predtym vysledky ale hlavne ide o vykony. boli o level nizsie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 108 hostia