Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 02. Júl 2023 17:24:03

Lafay si asi precital moj posledny prispevok :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 02. Júl 2023 19:41:17

Nasratý Woutik na páske. To zahreje pri srdci. Dnes mu to uslo na Sagana.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Júl 2023 10:14:30

V Jumbe bolo pekné rošambo, Tadej si robí srandu s Wouta
https://twitter.com/BenjiNaesen/status/ ... istika_mt2
WvA sa správal ako keby to bola jeho posledná šanca na víťazstvo v etape, celkom nerozumiem tým jeho reakciám už po druhej etape. Chémia medzi ním a Jonasom asi príliš nefunguje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Júl 2023 10:19:44

Dnes je pre Petra šanca na top 10, top 5 by bolo pre mňa veľkým príjemným prekvapením a prípadné stupne víťazov asi maximom čoho so šťastím môže v súčasnej forme dosiahnuť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Júl 2023 18:15:04

Zázraky sa nedejú :(
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod kamel1 » Pon 03. Júl 2023 18:34:37

ifčopifčo píše:Zázraky sa nedejú :(


Tak ono s poldecákom v ruke sa šprint na TdF veľmi natrénovať nedá. Už keď Petra ošpurtoval Štoček, vedel som, že dobre už nebude. Je to už asi len sponzorská povinnost táto účasť. Vyzerá to, že derniérová sezóna bude tá, v ktorej bude Peter na smiech. Je mi z toho smutno...
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 03. Júl 2023 19:31:34

kamel1 píše:
ifčopifčo píše:Zázraky sa nedejú :(


Tak ono s poldecákom v ruke sa šprint na TdF veľmi natrénovať nedá. Už keď Petra ošpurtoval Štoček, vedel som, že dobre už nebude. Je to už asi len sponzorská povinnost táto účasť. Vyzerá to, že derniérová sezóna bude tá, v ktorej bude Peter na smiech. Je mi z toho smutno...
ˇ
Úbohý začiatok vety, a potom pozeraj iných nie jeho.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod kamel1 » Pon 03. Júl 2023 21:19:30

elviska píše:
kamel1 píše:
ifčopifčo píše:Zázraky sa nedejú :(


Tak ono s poldecákom v ruke sa šprint na TdF veľmi natrénovať nedá. Už keď Petra ošpurtoval Štoček, vedel som, že dobre už nebude. Je to už asi len sponzorská povinnost táto účasť. Vyzerá to, že derniérová sezóna bude tá, v ktorej bude Peter na smiech. Je mi z toho smutno...
ˇ
Úbohý začiatok vety, a potom pozeraj iných nie jeho.


No čakal som kedy prídeš brániť svojho šampióna. Čo je na tom úbohé? Vrcholový športovec, profesionál, mesiac pred vrcholným podujatím roka, keď má drieť a ladiť formu, nafúka 3 promile??? To svedčí o tom, že celé pretekanie má vieškde...a potom si z neho robia srandu po kadejakých Belgických novinách...a ver mi, že radšej by som to nevidel, ale nepozerám TdF len kvôli Saganovi...
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Pon 03. Júl 2023 21:41:04

ifčopifčo píše:V Jumbe bolo pekné rošambo, Tadej si robí srandu s Wouta
https://twitter.com/BenjiNaesen/status/ ... istika_mt2
WvA sa správal ako keby to bola jeho posledná šanca na víťazstvo v etape, celkom nerozumiem tým jeho reakciám už po druhej etape. Chémia medzi ním a Jonasom asi príliš nefunguje.


:D :D :D

Ale takto sa správne hádže fľaša o zem: https://youtu.be/kV4XuytsRMQ?t=153 :D
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 03. Júl 2023 22:16:43

Peto... ako do polky tejto sezony som bol believer, a neslo mi ani o vysledok ale ako sa s tym popasuje..Ale reci..
"Kedysi sme bojovali.." od 33 rocneho jazdca..mi pride trapne. Mladi robia to iste co robil on, a on sa nad tym pozastavuje .. az mam pocit , ze vsetci su vinny za jeho neuspech len on je lietadlo. Ved co ze pocas high pripravy nafukam tri promile o 11tej dobeda.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Júl 2023 15:54:42

Nechápem prečo Peter chodí na tie prémiové šprinty, plní len príkaz DS?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France

Poslaťod sportovec » Str 05. Júl 2023 10:07:24

ifčopifčo píše:Nechápem prečo Peter chodí na tie prémiové šprinty, plní len príkaz DS?


Možnože skúšajú taktiku Michael Matthewsa? Neviem.

V roku 2017 získal zelené tričko, keď všetci jeho hlavní konkurenti pre rôzne dôvody opustili Tour. (Greipel vtedy možno ľutoval, že nezbieral opustené zelené body.) Na Tour 2021 mu to takmer tiež vyšlo ... možno mohli skúsiť s kolegami s citom roztiahnuť nejakú horskú etapu, aby hlavne Cav chytil limit. (Ale ak by to prehnali, tak by dopadli rovnako ako Movistar v roku 2011.)

Teraz na Gire bol tiež relatívne v strehu, stačil nejaký pád konkurencie (2ks) a mal by zase bodovačku.

GT je dosť aj o tom kto sa nejako dostane až do cieľa (Covid, pády, rozhodcovia, počasie, nahnevaní fanúšikovia a podobne).
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 05. Júl 2023 14:52:57

sportovec píše:
ifčopifčo píše:Nechápem prečo Peter chodí na tie prémiové šprinty, plní len príkaz DS?


Možnože skúšajú taktiku Michael Matthewsa? Neviem.

V roku 2017 získal zelené tričko, keď všetci jeho hlavní konkurenti pre rôzne dôvody opustili Tour. (Greipel vtedy možno ľutoval, že nezbieral opustené zelené body.) Na Tour 2021 mu to takmer tiež vyšlo ... možno mohli skúsiť s kolegami s citom roztiahnuť nejakú horskú etapu, aby hlavne Cav chytil limit. (Ale ak by to prehnali, tak by dopadli rovnako ako Movistar v roku 2011.)

Teraz na Gire bol tiež relatívne v strehu, stačil nejaký pád konkurencie (2ks) a mal by zase bodovačku.

GT je dosť aj o tom kto sa nejako dostane až do cieľa (Covid, pády, rozhodcovia, počasie, nahnevaní fanúšikovia a podobne).


Akurat ze teraz by muselo odstupit tak 15 ludi :D Keby mal Peter seriozny zaujem o bodovacku tak dnes by sa pokusal mozno skocit do uniku. Aj ked to sa lahko povie tazsie spravi ked nemas nohy. Skor to bude ako pise ifco. Aby ho vobec niekde bolo vidno tak akoze sprintuje aj o premie akoze bola snaha aj o zelene aj ked realna sanca nebola. Ale podla mna chytro s tym skonci uz.

Inak nechcem Sagana hanit ale tie jeho vyjadrenia ako sa nechce tlacit do sprintu to je ako keby sa hokejovy utocnik bal chodit pred branu lebo ho tam osekaju. Mam pocit ze tie vyjadrenia pre RTVS dava s nechutou lebo vlastne nema co povedat tak vravi ake je to nebezpecne a ze sa tam nechce tlacit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Str 05. Júl 2023 15:12:28

Keram píše:Keby mal Peter seriozny zaujem o bodovacku tak dnes by sa pokusal mozno skocit do uniku. Aj ked to sa lahko povie tazsie spravi ked nemas nohy. Skor to bude ako pise ifco. Aby ho vobec niekde bolo vidno tak akoze sprintuje aj o premie akoze bola snaha aj o zelene aj ked realna sanca nebola. Ale podla mna chytro s tym skonci uz.


Tak mal si pravdu dnes sa na to už totálne vykašľal. Peter Sagan 0 bodov z prémie.

Aj keď za mňa sa na to Zelené tričko mal vykašľať už dávno, je to súťaž o ničom s nízkym finančným a spoločenským ohodnotením. Aj keď všetky tie vedľajšie súťaže a bonifikácie sú na Tour veľmi podivne nastavené, žiadna zábava pre divákov ani odmena pre cyklistov, ktorí sa zapojili a snažili. Zelené tričko dostane väčšinou ten čo vyhrá najviac (rovinatých) etáp a tie ostatné tričká väčšinou dostane víťaz celej Tour. Nulová motivácia pre ostatných sa snažiť a robiť nejakú zábavu pre divákov. A keď si náhodou druhý či tretí v tričkovej súťaži, nikoho to nezaujíma (aj keď si sa nadrel ako kôň) to už byť radšej druhý (tretí) v etape.

Keram píše:Inak nechcem Sagana hanit ale tie jeho vyjadrenia ako sa nechce tlacit do sprintu to je ako keby sa hokejovy utocnik bal chodit pred branu lebo ho tam osekaju. Mam pocit ze tie vyjadrenia pre RTVS dava s nechutou lebo vlastne nema co povedat tak vravi ake je to nebezpecne a ze sa tam nechce tlacit.


Ono, keď už si toľko vyhráš a zarobíš a zažiješ ako Sagan. Je fakt naozaj blbosť sa tlačiť do tých hromadných šprintov. Tam je najväčšia pravdepodobnosť, že sa zabiješ alebo schytáš nejaký trvalý úraz. Takže toto asi príde aj s vekom.

Aj keď každopádne by si to mal v hlave ešte lepšie upratať a nedávať hentaké podivné vyhlásenia. Viac sa starať o svoje telo a celkový imidž.

Na majstrovstvách Slovenska to mal skúsiť nejako potrhať a spraviť nejakú show pre divákov, ktorí ho tu všetci milujú. A keby nič nevyhral, nič by sa nestalo, aj tak je hviezda do konca života. Ale on ako nejaký tragéd sa pchal do šprintu a zletel na zem. Na čo je jemu to Slovenské tričko, veď aj tak v ňom už veľmi ani neplánuje jazdiť a ukazovať ho. Mohol si ísť vyhrať SK časovku napríklad. Na tejto Tour by mu to tričko bolo už len na škodu, nech je radšej nenápadný v obyčajnom drese a nech niečo skúsi v druhej polovici, keď už bude balík unavený.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 05. Júl 2023 16:17:57

@sportovec

Pokial sa nemylim skusal to potrhat na MSR bol aktivny
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 05. Júl 2023 17:36:22

Tak dnes zaujimava etapa. UAE sa dostalo hned pod tlak od Bory. Bude to teraz zaujimave ako bude Bora branit zlty dres. Jumbo z toho dnes vyslo celkom dobre. Pre mna po dnesnom vykone najvacsi fsvorit Vingegaard ale bola to len prva horska etapa. Naozaj velmi zaujimava.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 05. Júl 2023 17:52:22

5. etapa a paráda, to na Tour nebývalo, som veľmi zvedavý na zajtrajšok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Str 05. Júl 2023 18:47:01

Keram píše:@sportovec Pokial sa nemylim skusal to potrhat na MSR bol aktivny


Ale zjavne až tak úplne netrhal asfalt, keďže mu zostalo prebytok energie na (teatrálny) záver.

Inak fakt škoda, že nešiel tú časovku, aspoň by sme reálne videli, ako je na tom výkonnostne v porovnaní zo zvyškom Slovenska.

Ale nebudem tu už ďalej zahlcovať už diskusiu o Tour. Toto asi patrí do vlákna o Saganovi.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 06. Júl 2023 17:32:49

Pogi je spat. akoze ani nikam velmi neodisiel lebo ten vcerajsok zas nebol nejaky zasek ale toto bude este parada. ak prisiel Pogacar na Tour s nejakym treningovym mankom kvoli tomu zapastiu tak pojde forma hore. ja dufam ze to tak je a ze v druhom a tretom tyzdni rozoberie Jumbo na cucky:)
z dnesnej etapy este par pozorovani. MvdP na takuto etapu nema, neviem na co bol v uniku. Kwiato dost pekne, az som bol prekvapeny uz som s nim velmi nepocital ale este ma co povedat aj v sucasnom pelotone.
Alaphilippe a Bernal. podobne ako Petra a Frooma aj ich ovplyvnili zranenia a obavam sa ze to najlepsie uz maju za sebou. akoze samozrejme stale mozu vyhrat obcas (ved Julian vyhral etapu na Dauphine), nie je to pripad ako Sagan, ale ak si spomenieme ake vykony podavali kedysi tak od toho su este velmi daleko a nie je velmi pravdepodobne ze by sa tam dokazali vratit na tu uroven.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 06. Júl 2023 17:46:34

Modlil som sa (obrazne povedane) aby Pogacar nerupol lebo by bolo po Tour. Nastastie nie. Po siestej etape sa nam ,ocakavane, celkove scvrklo na dvojboj. Bude to dufam este zaujimave medzi nimi. Skoda ze Hindley nevydrzal v zltom dlhsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 269 hostia