Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Vercingetorix » Uto 18. Júl 2023 13:13:32

Peter Sagan
https://www.cycling-info.sk/10874-pred- ... nu-detaily
"Okrem najvydarenejšieho šprintu ukázal v desiatej etape aj slušnú vytrvalosť v kopcoch a dobrým znakom je aj to, že s prehľadom stíha limity v horských etapách. Šanca na poslednú rozlúčkovú šou v úniku či aspoň umiestnenie v Top 5 niektorej z etáp sú tak stále v hre. Bez ohľadu na to či sa to podarí si však Slováci musia nasledujúcich šesť etáp vychutnať. Je možné, že máme na dlhé roky poslednú možnosť fandiť Slovákovi na najprestížnejších cyklistických pretekoch sveta."

Pravda, pomaly si už radšej zvykajme na to, že Tour bude asi bez SK zastúpenia a keď sa tam náhodou aj niekto dostane tak je veľmi otázne, či to bude nejako lepšie ako to čo teraz predvádza Peter ... :|
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 18. Júl 2023 17:36:06

skoda no vyzera ze je koniec. tie zvysne horske etapy uz asi nebudu mat ten naboj. akoze moze aj Vingegaard vybuchnut ale je to malo pravdepodobne. dufal som ze Tadej sa vrati spat na tron, tak snad o rok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 18. Júl 2023 17:50:14

Neuveritelne ako siel Vingegaard. Pogacarov kalendar je narocny a respekt ze to dotiahol takto do tretieho tyzdna kedy sa rozhodlo. Viem ze nie je koniec ale tu by vysledok zmenil len pad ci tech. problem. Z pohladu fanusika velmi dobra Tour. Rozhodlo sa v podstate na samom konci Tour, zostavaju uz len 2 horske etapy. Som zvedavy ci si Pogacar da klasiky aj o rok, resp. ci Vingegaard nebude poskulovat po inych vitazstvach ako z Tour.
WvA mozno z tejto Tour odide bez vitazstva, aj ked je jednoznacne najkomplexnejsim cyklistom sucasnosti. Peter snad da top 5, aj ked ho uz nebavi, mna ano a stale mu fandim :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Uto 18. Júl 2023 17:55:36

simko píše:skoda no vyzera ze je koniec. tie zvysne horske etapy uz asi nebudu mat ten naboj. akoze moze aj Vingegaard vybuchnut ale je to malo pravdepodobne. dufal som ze Tadej sa vrati spat na tron, tak snad o rok.


Vingegaard zatial nemal zlý deň ani pád
Pogačar si svojím už prešiel
Môže sa stať že to Vingegaarda postihne v tú najnevhodnejšiu chvíľu :idea:
Tour zatiaľ rozhodnutá nie je, rozdiel je do dvoch minút.

k dnešnej časovke sa vyjadrovať radšej nebudem :lol: vela ludí tu má slabý žaludok na doping
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Júl 2023 18:23:44

@hujhe - prečo si myslíš, že WvA je komplexnejší ako Pogačar?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 18. Júl 2023 18:51:54

Okej to je diskutabilne, ked som to pisal myslel som na sprinty. Pogacar ma daleko k tomu aby vyhral etapu na Champs Elysees. Na druhu stranu ma WvA daleko k tomu aby podaval konzistentne spickove vykony v horach. Minimalne to mozeme prehlasit ako remizu
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 18. Júl 2023 18:54:35

Toto som teda necakal :D To bola velmi velka dominancia. A to ani Pogacar nesiel vobec zle. Trosku som sklamany ze to napatie je zrazu prec.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Júl 2023 19:49:11

Chudák Renard dnes podľa všetkého nestihol o jednu sekundu limit, som zvedavý čo s ním urobia. Uvidíme ako to bude v súboji o žlťáka a aj ja som trochu sklamaný, že odstup je taký relatívne výsoký, ale stať sa môže všetko. Možno Jonas zajtra zaplatí za svoj dnešný výkon alebo UAE spustí peklo už od začiatku etapy, určite budú musieť niečo vymyslieť, už nestačia tie Tadejove drvivé nástupy a zisky zopár sekúnd, musia sa snažiť Jumbo okresať čo najskôr o domestikov a vymyslieť niečo také ako urobila Astana Dumoulinovi na Vuelte v roku 2015 v 20 etape. Problém je v tom, že Jumbo je výrazne silnejšie ako bolo vtedy Giant - Alpecin.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Str 19. Júl 2023 8:13:55

1. Tak Renard by nemal nastúpiť na dnešnú etapu kvôli zraneniu po včerajšom páde.
2. UAE určite niečo musí skúsiť, ale hlavne Jonas je výkonnostne niekde úplne inde, ako bol vtedy Dumoulin.
Jediné, čo sa môže stať, že Vingegaard vybuchne a prehrá si to sám...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 19. Júl 2023 9:45:51

Cyklistika včera prehrala. Obočie uz dlho nebolo tak vysoko dvihnuté u širokej verejnosti vrátane mňa. Dúfam. ze tí čo veria si večer púšťajú Lanceovu speech z Paríža o miracles a believers.
Sám Jonas povedal, že mal tak absurdné čísla, že myslel ze ma niečo s meračom. Tipujem, že dnes pusti 30 aby sa nepovedalo
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 19. Júl 2023 12:06:59

Gaučový profesionál píše:Cyklistika včera prehrala. Obočie uz dlho nebolo tak vysoko dvihnuté u širokej verejnosti vrátane mňa. Dúfam. ze tí čo veria si večer púšťajú Lanceovu speech z Paríža o miracles a believers.
Sám Jonas povedal, že mal tak absurdné čísla, že myslel ze ma niečo s meračom. Tipujem, že dnes pusti 30 aby sa nepovedalo


Nerad konspirujem a celkovo neznasam konspiracie hlavne teda tie co odhaluju absolventi vysokej skoly zivota ale je pravda ze Vingo vcera zasiel nieco co by pomaly nemalo byt ani v ludskych silach. Ako keby zabehol stovku za 9,30s. Len dufam ze to nebol motodoping.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 19. Júl 2023 12:31:51

Sorry to fakt? To akoze kedze doteraz boli s Tadejom v remize tak bol cisty ale potom cez volny den sa naspeedoval? Tomu snad sami nemozete verit…alebo nam mozno nas najlepsie informovany odbornik na doping vysvetli ze nasypany su uplne vsetci akurat Jonas si pred casovkou supol najnovsiu verziu turboprasku kym ostatny si dali este minulorocnu verziu? :roll: netvrdim ze doping je uz mrtvy ale ja uprimne fakt neverim ze si Jonas nieco potiahol

Moj pohlad na casovku…vlastne na to co priniesla:
Kedze fandim Tadejovy tak som sklamany ale na druhej strane pri jeho povahe je mozne ze este uvidime paradne divadlo(niezeby to doteraz nebolo) a ked mu to nohy dovolia tak to moze byt este pekna podivana…aj ked mu budem fandit a aj ked verim ze jonasa zlomi tak sa obavam ze tie 2min nedobehne…v kazdom pripade nemoze uz len cakat na last km ale musi ist do drviveho utoku z dialky a potom bud-alebo…nieco podobne ako kedysi spravil Froomy Yatesovy ak sa nemylim…ahaa zabudol som ze on bol vtedy naspeedovany 8-)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 19. Júl 2023 14:07:57

je to vela. treba si uvedomit ze van Art je top casovkar. a tento teren mu nie je cudzi. a uz nanho dal Tadej vyse 1 minutu a este jemu dal Jonas 1 minutu a takmer 40 sekund. je to vela. mozno je to v ludskych silach, neviem nebudem hned Vingegaarda obvinovat. Dumoulin povedal ze sme sledovali najlepsiu casovku aka kedy bola v cyklistike zajazdena. kazdopadne si myslim ze Jumbo je nove Sky. jednoducho, povestne "marginal gains" nech to znamena cokolvek maju zmaknute do posledneho detailu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 19. Júl 2023 16:51:14

A je vymalovano…tadej vyfucal…skoda preskoda a gratulacie jonasovy
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Str 19. Júl 2023 16:55:14

majo píše:A je vymalovano…tadej vyfucal…skoda preskoda a gratulacie jonasovy


Nevyfučal
včera podal nadludský výkon v časovke, pokiaľ nedopuješ a si človek, vypýta si to daň ;)
Stále hladím úpenlivo na TV a čakám kedy sa Vingegaard aspoň letmo zapotí alebo zadýcha ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 19. Júl 2023 16:56:09

majo píše:A je vymalovano…tadej vyfucal…skoda preskoda a gratulacie jonasovy

tak ono treba prist minimalne na start 21.etapy :) na gratulacie je este skoro. inak zaujimalo by ma ze ci to treningove a pretekarske manko nakoniec nehralo proti Tadejovi. najprv sa zdalo ze forma pojde hore smerom k tretiemu tyzdnu. ale treti tyzden vypalil uplne opacne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Str 19. Júl 2023 17:19:39

Praveze mne sa zdalo, ze pocas Tour Pogacarovi dochadzali sily. Pogacarovi sa uz nedarilo nachadzat sekundicky na Vingegaarda tak ako to robieval. A teraz sa to uplne preklopilo na stranu Vingegaarda. O dopingu podla mna nemoze byt reci. Predstava, ze doping funguje tak, ze Vingegaard je celu Tour cisty a pred casovkou si da nejaky zazracny gumidzus a razom nalozi minutu a pol, je komicka.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Str 19. Júl 2023 17:25:00

majo píše:nieco podobne ako kedysi spravil Froomy Yatesovy ak sa nemylim…ahaa zabudol som ze on bol vtedy naspeedovany 8-)


neviem ci zrovna froome je vhodny priklad, kedze mal pozitivny dopingovy nalez, ale z nejakeho dovodu sa mu to prepieklo a vitazstvo na vuelte mu zostalo a neprisiel ani ziadny distanc...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 19. Júl 2023 18:49:19

Ktovie ci to bolo dnesnym padom alebo definitivne sa ukazal deficit v priprave po zraneni. Ale to je jedno. Tesil som sa ze este skusi daco v sobotu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 19. Júl 2023 18:50:32

konyk87 píše:
majo píše:nieco podobne ako kedysi spravil Froomy Yatesovy ak sa nemylim…ahaa zabudol som ze on bol vtedy naspeedovany 8-)


neviem ci zrovna froome je vhodny priklad, kedze mal pozitivny dopingovy nalez, ale z nejakeho dovodu sa mu to prepieklo a vitazstvo na vuelte mu zostalo a neprisiel ani ziadny distanc...


Vidím, že toto žije ako Saganov lakeť ktorým zhodil Cavendisha. Nie, netreba veriť nadpisom článkov a pozitívnom dopingovom teste Froomieho. Pozitívny test je vtedy, keď v tele nájdu nejakú zakázanú látku o čo vo Fromieho prípade nešlo. Ak by mal v tele zakázanú látku, tak by mal automaticky zatavenú činnosť. On mal povolený liek na astmu a problém bol v tom, že mal v krvi oveľa vyššie množstvo účinnej látky, dvojnásobné (salbutamol) ako mal mať. Takže dostal čas na vysvetlenie. To býva aj v prípadoch nezrovnalostí v bio pase. Klinické štúdie ukázali, že aj keď si niekto zoberie odporúčanú dávku lieku, tak pri určitých fyziologických stavoch (veľká fyzická záťaž apod.) sa v krvi objaví oveľa väčšie množstvo salbutamolu ako by malo teoreticky byť a to aj násobne viac. Takže trestať niekoho za to, čo nie je jednoznačné by asi nebolo správne, ale chápem, Froomie ako doper, to si bude žiť svoji vlastným životom....... tak ako Saganov lakeť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 267 hostia