Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Sob 16. Jan 2016 0:23:04

no asi su obe strany radi, ze sa po dlhej dobe, napriek dopingovym skandalom okolo ullricha, (po 2006 boli skoro vsetky viac dnove preteky zrusene, pred vianocami aj posledne viac dnove- bayern rundfahrt) podarilo tour zorganizovat aj v nemecku,
aj ked to bolo velmi tesne, nemecky trh ma velky financny potencial, len ho potrebovalo nastartovat..ked budu nemci na tdf uspesni a ostanu bez skandalov, mozno ze sa najdu aj dalsi sponzori, ktori budu ochotni cyklistiku podporovat.
prudhomme chcel vraj prvu etapu zacat timovou casovkou ale düsseldorfsky starosta presadil casovku jednotlivcov.. kedze mesto zaplati 6 milionov,(pocita sa s 12 milionmi) preco by nemohli spolurozhodovat.
vraj sa uz v roku 2006 zacali v pozadi rozhovory o moznom grand departe, a aj skoncili…
prudhomme povedal, ze povazuje za spravne zacat tour v nemecku, kedze
andré greipel, marcel kittel, tony martin und simon geschke ziskali za posledne styri roky 24 vitazstiev, a tym najviac etapovych vitazstiev zo vsetkych krajin
vsetci nemecki cyklisti sa velmi tesia na tour.
kittel si vraj praje, aby bola aj druha etapa rovinata….

Ja sa osobne necudujem ze je prva etapa pre t.martina, je zastupcom „cistej“ cyklistiky, a angazuje sa uz roky, skvele reprezentuje nemecko, a jeho vykony, viacnasobny majster sveta, drzitel zlteho ….

staci sa len pozriet na vysledky pocas jeho kariery, tie hovoria za vsetko…

"http://www.tonymartin.de/de/erfolge.html

mozno sa mu tym chcu nemecki organizatori revanzovat
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Ned 17. Jan 2016 22:32:03

berloq píše:Podieľal? A nebolo to tak, že do médií raz vyhlásil vetu, že by chcel etapu bez kúska roviny, tak ako on jazdí na tréningoch? A organizátor si asi povedal prečo nie, prečo sa nezviditeľniť. Každopádne Purito z toho až nevyťažil najviac aj keď sa išlo v jeho "rezorte". Možno to tak je, že nemecký organizátor chce dať šancu Martinovi k výhre v úvodnej časovke. Ale zase robiť z toho, nejaké "na mieru pre toho a toho..." čo ja viem. Prológom sa začínalo skoro každý rok a nikto sa nepýtal, že to je pre toho a toho. Martin posledný časovkársky úvod TdF nezvládol. Nemecký organizátor tak isto mohol spraviť etapu pre šprintérov, pretože Nemci majú momentálne dvoch najbližších.


No, ja som mal informáciu z médií, že sa priamo podieľal na jej zostavovaní a že na tých vrchoch, čo ju tvorili zvykne trénovať, ale neoveroval som si, či tá informácia bola pravdivá. Ak len vyhlásil,
že chce etapu bez kúska roviny, tak to samozrejme je niečo iné.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Ned 17. Jan 2016 22:34:34

Pokiaľ ide o Tour v Nemecku, tak je to samozrejme veľmi dobrá a logická idea a čas na ňu už naozaj nastal.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 31. Máj 2016 18:09:07

Konečne info o všetkých etapách:
http://www.cyclingweekly.co.uk/news/rac ... ute-192041
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 31. Máj 2016 20:30:57

vladimir píše:Konečne info o všetkých etapách:
http://www.cyclingweekly.co.uk/news/rac ... ute-192041


No je tam aspoň podľa zbežného prezretia takých 8-9 etáp pre šprintérov, to pre Petra nie je bohviečo a ak bude Pistolero v hre a Peter nedostane voľnú ruku na úniky nevyzerá bude to mať s obhajobou bodovačky náročné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 31. Máj 2016 20:43:15

ifčopifčo píše:
vladimir píše:Konečne info o všetkých etapách:
http://www.cyclingweekly.co.uk/news/rac ... ute-192041


No je tam aspoň podľa zbežného prezretia takých 8-9 etáp pre šprintérov, to pre Petra nie je bohviečo a ak bude Pistolero v hre a Peter nedostane voľnú ruku na úniky nevyzerá bude to mať s obhajobou bodovačky náročné.

Ak Contík nenabere v prvý deň 10min, tak by to malo byť ako píšeš. Malo, lenže aj minulý rok to tak malo byť a ako to dopadlo. Tých špurtérskych je tam na oko dosť, avšak dobrá polovička má na posledných km nejaký brdok, takže tam by pri dobrej konštalácii mal PS práve naberať body.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 31. Máj 2016 20:44:25

ifčopifčo píše:
vladimir píše:Konečne info o všetkých etapách:
http://www.cyclingweekly.co.uk/news/rac ... ute-192041


No je tam aspoň podľa zbežného prezretia takých 8-9 etáp pre šprintérov, to pre Petra nie je bohviečo a ak bude Pistolero v hre a Peter nedostane voľnú ruku na úniky nevyzerá bude to mať s obhajobou bodovačky náročné.


Podla mna dostane volnu ruku ked bude chciet. Tentoraz tam nie je ani etapa s kockami aby musel Alberta celu etapu strazit. Ja by som uz chcel vidiet Petra v zltom par etap. Uz na to cakam od 2013 okrem vlanajska. Len ci nebude ta druha etapa az prilis pre Petra :? Malo tam vidim etap kde by mal Peter vyhodu oproti sprinterom zbierat body pokial nebude chciet skakat do unikov. Minule roky boli na toto priaznivejsie. Myslim ze v tych rovinatych to bude bit Kitel zaradom tak ze by on bol prave najvacsi super? V kazdom pripade sa mozme podla mna tesit na extra davku Petra v unikoch :lol: Celkovo ale tie profily Petrovi velmi nenahravaju :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 31. Máj 2016 20:53:21

Keram píše:Podla mna dostane volnu ruku ked bude chciet. Tentoraz tam nie je ani etapa s kockami aby musel Alberta celu etapu strazit. Ja by som uz chcel vidiet Petra v zltom par etap. Uz na to cakam od 2013 okrem vlanajska. Len ci nebude ta druha etapa az prilis pre Petra :? Malo tam vidim etap kde by mal Peter vyhodu oproti sprinterom zbierat body pokial nebude chciet skakat do unikov. Minule roky boli na toto priaznivejsie. Myslim ze v tych rovinatych to bude bit Kitel zaradom tak ze by on bol prave najvacsi super? V kazdom pripade sa mozme podla mna tesit na extra davku Petra v unikoch :lol: Celkovo ale tie profily Petrovi velmi nenahravaju :(


Najbližšie mal Peter k žltému v roku 2014, v 2. etape etape kde vyhral Nibali mu stačili prísť do cieľa bez straty. Žralok sa obliekol do žltého a okrem jednej etapy ho mal oblečený až do Paríža. Spolieham sa na to že Marcel po 2-3 víťazných etapách opäť nebude stíhať a že rýchlici si budú rovinaté etapy rozdeľovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 31. Máj 2016 22:06:20

ifčopifčo píše:
Keram píše:Podla mna dostane volnu ruku ked bude chciet. Tentoraz tam nie je ani etapa s kockami aby musel Alberta celu etapu strazit. Ja by som uz chcel vidiet Petra v zltom par etap. Uz na to cakam od 2013 okrem vlanajska. Len ci nebude ta druha etapa az prilis pre Petra :? Malo tam vidim etap kde by mal Peter vyhodu oproti sprinterom zbierat body pokial nebude chciet skakat do unikov. Minule roky boli na toto priaznivejsie. Myslim ze v tych rovinatych to bude bit Kitel zaradom tak ze by on bol prave najvacsi super? V kazdom pripade sa mozme podla mna tesit na extra davku Petra v unikoch :lol: Celkovo ale tie profily Petrovi velmi nenahravaju :(


Najbližšie mal Peter k žltému v roku 2014, v 2. etape etape kde vyhral Nibali mu stačili prísť do cieľa bez straty. Žralok sa obliekol do žltého a okrem jednej etapy ho mal oblečený až do Paríža. Spolieham sa na to že Marcel po 2-3 víťazných etapách opäť nebude stíhať a že rýchlici si budú rovinaté etapy rozdeľovať.


Ja si tiež myslím, že Peter bude mať väčšiu voľnosť ako minulý rok. Tento rok vyhral monument, takže jeho pozícia v teame bude asi lepšia ako v roku 2015, keď nesplnil očakávania na klasikách.

Je tam síce málo mierne kopcovitých etáp, kt. Petrovi sedia, ale čiastočne to kompenzuje celková náročnosť Tour. Tým, že namiesto kopcovitých etáp dali ťažšie horské, celkovo bude Tour stáť šprintérov viac síl. Som zvedavý, ako sa k tomu postaví Kittel, či pôjde od začiatku aj po zelenom drese, alebo či sa bude šetriť. Z Gira odstúpil po 8. etape, čo bolo pravdepodobne trochu skôr, ako plánoval. V 8. etape Viviani dokonca nestihol limit. Greipel vydržal až do 12. etapy.

Mimochodom, mám taký tušák, že Peťo vyhrá 4. etapu. Záver je mierne do kopca a naviac je veľmi dlhá, má až 237,5 km.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 01. Jún 2016 15:14:06

vladimir píše:
ifčopifčo píše:
Keram píše:Je tam síce málo mierne kopcovitých etáp, kt. Petrovi sedia, ale čiastočne to kompenzuje celková náročnosť Tour. Tým, že namiesto kopcovitých etáp dali ťažšie horské, celkovo bude Tour stáť šprintérov viac síl. .


Len problem je, ze mega etapy su hlavne na konci (ten posledny tyzden je brutal, tam by som sa necudoval keby po 2hom rest day odstupilo kopec ludi), co je skoda ze nevyzmyka sa so sprinterov viac uz skorej , aby mal peto viac sanci.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 01. Jún 2016 20:42:04

ifčopifčo píše:
Keram píše:Podla mna dostane volnu ruku ked bude chciet. Tentoraz tam nie je ani etapa s kockami aby musel Alberta celu etapu strazit. Ja by som uz chcel vidiet Petra v zltom par etap. Uz na to cakam od 2013 okrem vlanajska. Len ci nebude ta druha etapa az prilis pre Petra :? Malo tam vidim etap kde by mal Peter vyhodu oproti sprinterom zbierat body pokial nebude chciet skakat do unikov. Minule roky boli na toto priaznivejsie. Myslim ze v tych rovinatych to bude bit Kitel zaradom tak ze by on bol prave najvacsi super? V kazdom pripade sa mozme podla mna tesit na extra davku Petra v unikoch :lol: Celkovo ale tie profily Petrovi velmi nenahravaju :(


Najbližšie mal Peter k žltému v roku 2014, v 2. etape etape kde vyhral Nibali mu stačili prísť do cieľa bez straty. Žralok sa obliekol do žltého a okrem jednej etapy ho mal oblečený až do Paríža. Spolieham sa na to že Marcel po 2-3 víťazných etapách opäť nebude stíhať a že rýchlici si budú rovinaté etapy rozdeľovať.


To si dobre pamatam. Aj vlani bol k nemu dost dlho blizko. Uvidime. Podla mna Kitel nebude mat realny ciel zeleny dres a nebude sprintovat o premie. Ale moze sa to menit ak bude dlho na dostrel. No bude to tazke ale verim ze Peter si oblecie zeleny v Parizi aj na piaty pokus.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 01. Jún 2016 21:36:07

chlapci to si vazne este trufate predpovedat co, kde, kedy, ako a ci vobec peto zvladne?...ja naopak vobec nepochybujem o tom ze peto ziska dalsi zeleny...mozno nie uplne dominantne ale fakt verim ze ho bude mat...a preco?...lebo nepochybujem ze bude v kazdej sprinterskej koncovke + bude aj v takych koncovkach kde jeho najvacsi sprintkonkurenti nebudu ani nahodou + pozrite si ako paradne su v mnohych etapach umiestnene premie...ak na nich bude niekto zbierat body z hlavnych kandidatov na zeleny dres tak to bude prave peto + ocakavam nejake uniky v etapach kde ostatny zaujemcovia budu len dufat ze nechytia limit...a sucet tohto vsetkeho mi proste dava zeleny dres...uz teraz sa tesim na tour a na vsetko to co nam peto predvedie...len skoda ze treba chodit aj do roboty :oops:
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Štv 02. Jún 2016 17:08:38

majo píše:chlapci to si vazne este trufate predpovedat co, kde, kedy, ako a ci vobec peto zvladne?...ja naopak vobec nepochybujem o tom ze peto ziska dalsi zeleny...mozno nie uplne dominantne ale fakt verim ze ho bude mat...a preco?...lebo nepochybujem ze bude v kazdej sprinterskej koncovke + bude aj v takych koncovkach kde jeho najvacsi sprintkonkurenti nebudu ani nahodou + pozrite si ako paradne su v mnohych etapach umiestnene premie...ak na nich bude niekto zbierat body z hlavnych kandidatov na zeleny dres tak to bude prave peto + ocakavam nejake uniky v etapach kde ostatny zaujemcovia budu len dufat ze nechytia limit...a sucet tohto vsetkeho mi proste dava zeleny dres...uz teraz sa tesim na tour a na vsetko to co nam peto predvedie...len skoda ze treba chodit aj do roboty :oops:

Ja súhlasím že ten dres asi získa zase. Určite je najväčší favorit. Len bohužiaľ tie etapy, ktoré sú vhodné pre únik sú dosť ťažké. Väčšinou je tam na trase HC kopec. A ísť proti dobrým vrchárom, ktorí sa tiež dostanú do úniku a sústredia sa výlučne na tú konkrétnu etapu, je skoro bez šance. Samozrejme dá sa ísť s výhladom iba na prémiu, ale to je trochu jalové. Možno to spoja s tým že potom Peťo počká AC na niektorom kopci a ak zaútočí tak mu kus pomôže.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 03. Jún 2016 13:00:51

Netvrdím že Sagan bodovačku nevyhrá, má na to určite najlepšie predpoklady zo všetkých, len to podľa mňa môže mať ešte ťažšie ako minulý rok a napíšem prečo si to myslím:
1. Väčšia konkurencia - pribudli Kittel a Matthews, je predpoklad že Kristoff po neúspešných klasikách sa na Tour viac zameral ako minulý rok.
2. Nevýhodnejšie profily - minulý rok bolo pre rýchlych šprintérov 5 etáp, tento rok to vyzerá na 1,3,4?, 6,10?,11,14,16?,21 čo je minimálne 6 etáp + 3 s otáznikom.
Otvorená ostáva otázka akú bude mať voľnosť, ja dúfam že veľkú a nebude sa musieť príliš obzerať za Pistolerom ale je vysoká pravdepodobnosť že Pistolero bude v hre až do konca.
Ideálne by bolo keby si rýchli šprintéri podelili etapy pre nich a nikto by nebol dominantný ako minulý rok Greipel či roky predtým Kittel.
Zaujímavé prémie by pre Petra mohli byť v 5,6,7,9?,15?,17,19?,20? - až sa mi zdá že to vyskladali tak aby chodil Sagan stále do únikov :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Pon 13. Jún 2016 23:23:28

Už sú profily aj na oficiálnej stránke a sú tam aj dojazdy.

Taká 4. etapa vyzerá veľmi dobre....
http://www.letour.fr/le-tour/2016/us/stage-4.html
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod rrYan* » Pon 13. Jún 2016 23:36:53

vladimir píše:Už sú profily aj na oficiálnej stránke a sú tam aj dojazdy. ...


Mna trosku mrzi, ze tam nemaju trasu priamo v google maps, ako to mavali predtym... Teraz tam dali len obycajny obrazok...
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 14. Jún 2016 10:50:11

ifčopifčo píše:Netvrdím že Sagan bodovačku nevyhrá, má na to určite najlepšie predpoklady zo všetkých, len to podľa mňa môže mať ešte ťažšie ako minulý rok a napíšem prečo si to myslím:
1. Väčšia konkurencia - pribudli Kittel a Matthews, je predpoklad že Kristoff po neúspešných klasikách sa na Tour viac zameral ako minulý rok.
2. Nevýhodnejšie profily - minulý rok bolo pre rýchlych šprintérov 5 etáp, tento rok to vyzerá na 1,3,4?, 6,10?,11,14,16?,21 čo je minimálne 6 etáp + 3 s otáznikom.
Otvorená ostáva otázka akú bude mať voľnosť, ja dúfam že veľkú a nebude sa musieť príliš obzerať za Pistolerom ale je vysoká pravdepodobnosť že Pistolero bude v hre až do konca.
Ideálne by bolo keby si rýchli šprintéri podelili etapy pre nich a nikto by nebol dominantný ako minulý rok Greipel či roky predtým Kittel.
Zaujímavé prémie by pre Petra mohli byť v 5,6,7,9?,15?,17,19?,20? - až sa mi zdá že to vyskladali tak aby chodil Sagan stále do únikov :D


Je tam síce menej zvlnených etáp, ale je to lepšie, ako by sa na prvý pohľad zdalo. K tým šprintérskym etapám si to napísal úplne presne. Ja len doplním, že v tých s otáznikom bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou Peter navrch oproti čistokrvným šprintérom a sú to pre neho veľmi dobré príležitosti na víťazstvo v etape a zároveň sú bodované 50tkou! Okrem tých "šprintérskych etáp" ostávajú len 2 a možno 5.

V boji o zelený dres bude asi najväčším súperom Kittel, teda ak s tým cieľom nastúpi na Tour. Dúfam, že tento svoj cieľ postupne prehodnotí a zmení ho na cieľ doraziť do Paríža. Ďalším súperom bude Greipel, kt. ale dosť stratí na tom, ak Kittel povyhráva tie najrýchlejšie etapy.

K profilu mi napadla ešte jedna vec: že tam nie je toľko zvlnených etáp, možno Petrovi pomôže ušetriť nejaké sily na olympiádu a na prípravu na ňu, keďže nebude 4 dni po sebe v úniku bojovať o víťazstvo v etape?
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 14. Jún 2016 11:02:40

Profily vyzerajú veľmi nádejne aj z pohľadu možnosti získania žltého dresu. Je celkom reálne, že Peter v druhej etape ostane s najlepšími a zároveň v prvých štyroch etapách nazbiera bonifikačné sekundy. Samozrejme uvidíme až za pár dní, hlavne nech sa mu pády vyhýbajú...
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pepe » Uto 21. Jún 2016 15:58:32

Prebehol som si par stranok s profilami a vyzera to pre Petra vyborne.
Uplne super budu pre neho urcite 3,4,5,14,16 a niektore etapy konciace hromadnym sprintom nebudu vobec lahke.
Ak bude v 1 a 2. etape Peter vpredu, je dost mozne, ze okrem zeleneho bude po 5 etape aj v zltom. Co by bola uplna ceresna na torte.
Stranka favoritmi a profilom napr. http://www.cyclingstage.com/tour-de-fra ... avourites/
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 22. Jún 2016 8:00:54

Dúfam že si špurtérske tímy nenechajú ujsť šancu bojovať o víťazstvo v každej špurtérskej etape nie ako na dauphine kde to pokazil v jednej etape Aru.Ja sa teším najviac na prvý týždeň tam je špurtérskych šancí najviac ďalšie dni v horách má už nebudú zaujímať.Tento rok je tam opäť veľa zaujímavých mien.Bude to súboj Kittela proti všetkým jednu etapu určite výhra Greipel po nepodarenom roku 2015 sa presadí určite Kristoff.Dúfam že Johny si taktiež pripíše nejaký zaujímavý výsledok aj keď tá podpora nebude nejak skvelá.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 64 hostia

cron