Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 23. Jún 2016 12:31:16

Chris Froome, Sergio Henao, Vasil Kiryienka, Mikel Landa, Mikel Nieve, Wout Poels, Luke Rowe, Ian Stannard, Geraint Thomas 8-)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Štv 23. Jún 2016 17:17:32

Vyzerá to, že Sky chce vyhrať TdF, či ? :lol: :lol:
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 23. Jún 2016 18:28:54

To nepochybne chce, ale tu je snáď 5 pretekárov, ktorí by mohli bojovať minimálne o top 10. :)
Budú to mať Nairito, ale aj Pistolero ťažké. Na čo sa teším, že Tour môže byť tento rok potenciálne aj poriadne vyrovnaná v boji o GC,
je tu praktickyplná špička súčasnej cyklistiky.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 23. Jún 2016 18:37:50

bloy píše:To nepochybne chce, ale tu je snáď 5 pretekárov, ktorí by mohli bojovať minimálne o top 10. :)
Budú to mať Nairito, ale aj Pistolero ťažké. Na čo sa teším, že Tour môže byť tento rok potenciálne aj poriadne vyrovnaná v boji o GC,
je tu praktickyplná špička súčasnej cyklistiky.


To si ja hovorim kazdy rok :D Uz by to raz tak aj mohlo byt. Naposledy tusim 2011 to bolo celkom tesne ked Evans vyzliekol Schlecka v poslednej casovke.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 27. Jún 2016 14:02:21

Movistar predstavil svoju devinku na TDF: Nairo Quintana, Alejandro Valverde, Nelson Oliveira, Winner Anacona, Imanol Erviti, Gorka Izagirre, Dani Moreno, Jesús Herrada Ion Izagirre. Myslím, že to nie je tak ďaleko od mojich predstáv ako som ich tu zmieňoval ešte niekedy pred Girom. Sila tam je, ale nie taká ako v SKY. Chýba mi tu minimálne Dowsett. Ale do hôr tá podpora nie je zlá - uvidíme ako Alejandro, ale Anacona, Izagirre, D. Moreno, J. Herrada to je celkom slušné a keď na Gire tím celkom sklamal, tak tu by mohli v konforntácii so SKY, či Astanou prekvapiť. ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Pon 27. Jún 2016 14:59:05

odkaz na článok o favoritoch na získanie zeleného dresu na TDF 2016:
http://inrng.com/2016/06/who-will-win-t ... more-29023
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Pon 27. Jún 2016 20:53:07

bloy píše:To nepochybne chce, ale tu je snáď 5 pretekárov, ktorí by mohli bojovať minimálne o top 10. :)
Budú to mať Nairito, ale aj Pistolero ťažké. Na čo sa teším, že Tour môže byť tento rok potenciálne aj poriadne vyrovnaná v boji o GC,
je tu praktickyplná špička súčasnej cyklistiky.


Froome, Landa a Thomas sú jasní, ktorí dvaja ešte patria do tej tvojej spomínanej päťky z trojice Henao, Poels a Nieve? :)
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Pon 27. Jún 2016 20:56:10

Zajtra Tinkoff oznámi nomináciu. Bude v nej aj Juraj? Myslím, že má dobré šance pridať sa k osmičke Contador, P.Sagan, Kreuziger, Majka, Tosatto, Paulinho, Trofimov a Valgren. 8-)
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Pon 27. Jún 2016 21:01:32

pepe píše:Prebehol som si par stranok s profilami a vyzera to pre Petra vyborne.
Uplne super budu pre neho urcite 3,4,5,14,16 a niektore etapy konciace hromadnym sprintom nebudu vobec lahke.
Ak bude v 1 a 2. etape Peter vpredu, je dost mozne, ze okrem zeleneho bude po 5 etape aj v zltom. Co by bola uplna ceresna na torte.
Stranka favoritmi a profilom napr. http://www.cyclingstage.com/tour-de-fra ... avourites/


Na procyclingstats je v 1. etape Peter 3. najväčší favorit po Kittelovi a Greipelovi a v 2. etape je 2. najväčší favorit po Alaphilippovi. Keď to vyjde, tak by mohol byť v žltom aj skôr. ;)
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 27. Jún 2016 21:15:15

V zajtrajšom denníku šport bude asi rozhovor s Peťom. Otázniky pred začiatkom Tour http://sport.aktuality.sk/c/223258/otaz ... tkom-tour/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod miakee » Uto 28. Jún 2016 15:16:33

Čo myslíte kto dostane posledné miesto na TDF v thinkoffe? napadá ma Juro, no to bi bolo asi trošku protekčne. Sú v TK ešte aj iný dobrý pretekári a pôjde sa hlavne
na Contadora na GC, aspoň kým bude mať reálne šancu na úspech (všeličo sa môže stať). Adam Blythe má asi tiež formu. Co je rogersom?
Kiserlovsi ?
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod miakee » Uto 28. Jún 2016 15:19:06

skôr to bude bodnár. síce okolo švajčiarska.. ale peto ho tam trochu psychologicky potiahol.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Jún 2016 15:57:01

Rozhovor v Športe nie je príliš potešiteľný. Doteraz keď Sagan hovoril že nie je vo forme tak to aj tak vyzeralo (pred Vueltou 2014 či MS 2014) tok som zvedavý čo na Tour predvedie. VŠvajci sme si mysleli že iba trénuje ale on sa tam skutočne trápil a keď tie jeho výkony ktoré tam predviedol v horách sú skutočným odrazom jeho formy nevyzerá to s ním príliš dobre.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 28. Jún 2016 17:35:06

cyklofan píše:Zajtra Tinkoff oznámi nomináciu. Bude v nej aj Juraj? Myslím, že má dobré šance pridať sa k osmičke Contador, P.Sagan, Kreuziger, Majka, Tosatto, Paulinho, Trofimov a Valgren. 8-)


Takze nie. Ide Contador, Sagan, Majka, Kreuziger, Kiserlovski, Bodnar, Gatto, Tossato a Valgren.

Co pisali v tom Sporte? Nemam papierove vydanie...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 28. Jún 2016 17:43:38

ifčopifčo píše:Rozhovor v Športe nie je príliš potešiteľný. Doteraz keď Sagan hovoril že nie je vo forme tak to aj tak vyzeralo (pred Vueltou 2014 či MS 2014) tok som zvedavý čo na Tour predvedie. VŠvajci sme si mysleli že iba trénuje ale on sa tam skutočne trápil a keď tie jeho výkony ktoré tam predviedol v horách sú skutočným odrazom jeho formy nevyzerá to s ním príliš dobre.

Ja som inak nekúpila dneska, ale zajtra stiahnem v PDF verzii. Možno nás prekvapí, uvidíme no. Aj tak držím palce. Inak viacerým cyklistom nerobilo dobre to počasie vo Švajčiarsku. Tu je tiež jeden menší rozhovor s Peťom. O generálke na Tour – pretekoch Okolo Švajčiarska:

V Švajčiarsku sa mi podarilo vyhrať dve etapy. Každý deň tam pršalo, išli sme cez vysoké priesmyky vysoké 2400 metrov, v daždi, v teplote nula-dva stupne, v poslednej etape dokonca snežilo… Necítim sa v tejto chvíli nejako úplne super. Teraz som prišiel na Slovensko, kde je naopak veľký hic. Uvidíme, ako sa to všetko na mne prejaví.
http://letour.sk/2016/peter-sagan-chcem ... -contador/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 28. Jún 2016 17:46:24

cyklofan píše:
pepe píše:Prebehol som si par stranok s profilami a vyzera to pre Petra vyborne.
Uplne super budu pre neho urcite 3,4,5,14,16 a niektore etapy konciace hromadnym sprintom nebudu vobec lahke.
Ak bude v 1 a 2. etape Peter vpredu, je dost mozne, ze okrem zeleneho bude po 5 etape aj v zltom. Co by bola uplna ceresna na torte.
Stranka favoritmi a profilom napr. http://www.cyclingstage.com/tour-de-fra ... avourites/


Na procyclingstats je v 1. etape Peter 3. najväčší favorit po Kittelovi a Greipelovi a v 2. etape je 2. najväčší favorit po Alaphilippovi. Keď to vyjde, tak by mohol byť v žltom aj skôr. ;)


Skor by som favorizoval v druhej Valverdeho. Podobna etapa bola vlani na Vuelte ked Valverde vyhral pred Saganom. Neviem sa ale rozhodnut ktora ma tazsi dojazd :D

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2016/200/PROFILKMS.png
http://www.procyclingstats.com/uploads/ ... 334349.png

O tej na Vuelte Sagan povedal ze keby si lepsie nastudoval finis tak do toho nejde :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 28. Jún 2016 18:02:31

Inak tie etapy nie su tento rok velmi v Saganov prospech. Byvalo aj lepsie posledne roky. Podla mna najvhodnejsie su 2,4,10 a 16 aj aj to tak ze s prizmurenym okom :D Dufam ze vyhra aspon jednu. Ale nevidim ani jednu taku ze "saganovsku" ako boli napriklad tento rok vo Svajciarsku prve 3 po casovke.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 28. Jún 2016 18:02:31

Inak tie etapy nie su tento rok velmi v Saganov prospech. Byvalo aj lepsie posledne roky. Podla mna najvhodnejsie su 2,4,10 a 16 aj aj to tak ze s prizmurenym okom :D Dufam ze vyhra aspon jednu. Ale nevidim ani jednu taku ze "saganovsku" ako boli napriklad tento rok vo Svajciarsku prve 3 po casovke.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Jún 2016 18:23:30

Keram píše:Inak tie etapy nie su tento rok velmi v Saganov prospech. Byvalo aj lepsie posledne roky. Podla mna najvhodnejsie su 2,4,10 a 16 aj aj to tak ze s prizmurenym okom :D Dufam ze vyhra aspon jednu. Ale nevidim ani jednu taku ze "saganovsku" ako boli napriklad tento rok vo Svajciarsku prve 3 po casovke.


Tiež si myslím že minulý rok boli etape profilom pre Petra výhodnejšie.
- minulý rok bolo pre rýchlych šprintérov 5 etáp, tento rok to vyzerá na 1,3,4?, 6,10?,11,14,16?,21 čo je minimálne 6 etáp + 3 s otáznikom.
Otázne je ako je na tom Peter s formou, ak by malo dobrú tak by pre neho boli zaujímavé prémie v 5,6,7,9?,15?,17,19?,20? - každopádne to bude boj. Na rýchle šprinty sú tam Kittel, Greipel, Bouhanni, Cavendish, Kristoff, uvidíme čo dokážu borci ako Groenewegen, Coquard (tento rok pár krát suverénne porazil Bouhanniho), tohtoročný objav Mclay či Bennet, zašprintovať najmä v ťažších etapách vedia Hagen, Matthews, Alaphilippe .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 28. Jún 2016 18:27:22

Minulý rok po Vuelte ked ho zrazila motorka, tiež nevedel akú bude mať výkonnosť v Richmonde..........Inak Contador tiež asi zdravotne nie je fit, nezúčastnil sa majstrovstiev Španielska.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Roman a 72 hostia