Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Sob 02. Júl 2016 22:57:30

zajtrajší záver:
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... /view/8153

zdá sa, že aj v tých posledných pár sto metrov sa celkom mení gradient.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Júl 2016 23:05:35

Presnejší opis zajtrajšieho záveru z Cyclingquotes, najskôr je 1,9 km s priemerom 6,5% ale je tam 500 metrový úsek s priemerom 10,5% a 15% maximum 500 metrov pre vrcholom, potom je 500 metrov rovina a posledných 700 metrov má priemer 5,7%. Nie je to Petra trochu veľa? Necháme sa prekvapiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Sob 02. Júl 2016 23:20:48

ešte iný zdroj pre profil:
https://www.strava.com/segments/10724405

Skôr som to dal kvôli tomu úplnému záveru, teda aký má priebeh a nie len priemernú hodnotu za posledných 700 metrov.
Ja si myslím, že by to Peťovi mohlo sedieť. Niekde som čítal, že Gerrans si to študoval a vravel, že sa tam gradient dosť mení.

Rád by som videl, ako to študujú tinkováci, prípadne, či podľa priebehu gradientu má Peter nejakú približnú stratégiu ohľadom ideálneho načasovania šprintu.
Minulý rok na TDS Petra v jednej etape pred páskou predbehol Matthews a tiež tam myslím do cieľa klesal gradient.

Držím zajtra palce !
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Júl 2016 23:35:18

@vladimír - výborné linky :ugeek:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 03. Júl 2016 8:47:43

ifčopifčo píše:Presnejší opis zajtrajšieho záveru z Cyclingquotes, najskôr je 1,9 km s priemerom 6,5% ale je tam 500 metrový úsek s priemerom 10,5% a 15% maximum 500 metrov pre vrcholom, potom je 500 metrov rovina a posledných 700 metrov má priemer 5,7%. Nie je to Petra trochu veľa? Necháme sa prekvapiť.


Peťo by si mal v prvom rade riadne preštudovať posledné 3 km.Ten posledný km sa mi javí ako stvorený pre Petra.Na tých prvých 2 km by mu mali pomôcť Majka s Romanom.Roman by mu mohol vrátiť pomoc s majstráku. Akurát mám miernu obavu,či nebudú musieť pomáhať doráňanému Albertovi.Ten záver je tak technický,že by Peter mohol skúsiť zaútočiť 1,5 km pred cieľom aj sám.Niekedy je to lepšie riešenie ako neustále zachytávať útoky súperov.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Sagan do žltého

Poslaťod dexterko » Ned 03. Júl 2016 10:07:55

VinBron píše:No zajtra to je Saganovka, ak skončí tradične druhý ide do žltého, myslím, že je takmer výlúčené aby v TOP 3 skončil Kittel alebo Cavendish alebo že sa niekto utrhne na tom stúpaní o viac ako 4 sekundy :)

Všetci zajtra držte palce, lepšia šanca na žltý už nemusí nikdy prísť a zároveň ho môže udržať Peťo veľmi dlho :)


Myslím, že žlté mu zaručí iba winner. Ak by skončil druhý dostne 6s. bonus, so včerajšími 4-mi s. by mal 10s., rovnako ako dnešný víťaz. Avšak do žltého by išiel ten, kto má viac víťazstiev z etáp. Pri predpokladanom scenári, že MC + MK nebudú v top 3, pôjde do žltého iba dnešný víťaz.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Ned 03. Júl 2016 10:10:59

vladimir píše:
Rád by som videl, ako to študujú tinkováci, prípadne, či podľa priebehu gradientu má Peter nejakú približnú stratégiu ohľadom ideálneho načasovania šprintu.

To ti poviem rovno, nijako :lol: Druhá časť tvojej vety je už pre Sagana úplné sci-fi, o čom sme sa už mohli veľa krát presvedčiť z jeho vyjadrení pred etapou ako aj počas nej.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2016 10:32:46

Zmenili sa pravidlá? Pretože ešte v roku 2014 pri rovnakom čase rozhodoval nižší súčet umiestnení, Saganovi vtedy v druhej etape stačilo prísť do cieľa bez straty na Nibaliho a bol by v žltom. Nechce sa mi to hľadať, nemáte niekto link na pravidlá?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Ned 03. Júl 2016 10:42:20

Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Ned 03. Júl 2016 10:53:02

ifčopifčo píše:Zmenili sa pravidlá? Pretože ešte v roku 2014 pri rovnakom čase rozhodoval nižší súčet umiestnení, Saganovi vtedy v druhej etape stačilo prísť do cieľa bez straty na Nibaliho a bol by v žltom. Nechce sa mi to hľadať, nemáte niekto link na pravidlá?

Hej, je to ako vravíš. Z pravidiel:
The general individual time ranking is established
by adding together the times achieved by each
rider in the 21 stages including time penalties.
In the event of a tie in the general ranking,
the hundredth of a second recorded by the
timekeepers during the individual time trial stages
will be included in the total times in order to decide
the overall winner. If a tie should still result from
this, then the places achieved for each stage are
added up and, as a last resort, the place obtained
in the final stage is counted.
Kompletné pravidlá: http://www.letour.fr/le-tour/2016/us/sp ... rules.html
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2016 11:27:39

@dexterko - dobrá práca :ugeek: S tým že Peter sa závermi etáp nejako netrápi máš pravdu, žiaľ, podľa mňa pri lepšom naštudovaní mohol mať o pár víťazstiev viac. Inštinkt je dobrá vec ale nestačí..
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 03. Júl 2016 12:11:19

GVA si veri. A narozdiel od Petra verim ze on ten zaver ma nastudovany takze vie co hovori :). A ak je to pre GVA tak je to urcite aj pre Sagana.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 03. Júl 2016 14:20:21

Studovat zaver ... Nie stale to pomoze ak raz ten cyklista nema v zavere vykonost tak moze mat nastudovane co chce, nemyslim ze dnesny dojazd je nejaky extremne zapeklity co sa tyka teasy alebo zakrut takze ano znalost pomoze ale nevyhra etapu
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 03. Júl 2016 14:38:29

Ten dnešný dojazd je ťažší ako Cauberg na Amstli, takže hlavní kandidáti budú asi Alaphilippe a Valverde (aj keď ten údajne nemá až takú formu). Možno dokonca nejaký vrchár prekvapí. Peťo tam môze byť tiež, ale ako najväčšieho favorita ho nevidím. Ale klasickí špurtéri dnes naberú straty, takže ak mu to nevyjde dnes, tak sa do žltého môže dostať v tých ďalších etapách.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2016 15:11:45

motyliLET píše:Studovat zaver ... Nie stale to pomoze ak raz ten cyklista nema v zavere vykonost tak moze mat nastudovane co chce, nemyslim ze dnesny dojazd je nejaky extremne zapeklity co sa tyka teasy alebo zakrut takze ano znalost pomoze ale nevyhra etapu


Ak na to niekto nemá tak mu študovať záver nepomôže, to je jasné, ala ak na to fyzicky má 5 cyklistov tak určite má výhodu ten kto vie čo ho za neprehľadnou zákrutou očakáva, ten kto vie kde je stúpanie najstrmšie a kde naopak sa zvoľňuje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2016 15:13:45

West píše:Ten dnešný dojazd je ťažší ako Cauberg na Amstli, takže hlavní kandidáti budú asi Alaphilippe a Valverde (aj keď ten údajne nemá až takú formu). Možno dokonca nejaký vrchár prekvapí. Peťo tam môze byť tiež, ale ako najväčšieho favorita ho nevidím. Ale klasickí špurtéri dnes naberú straty, takže ak mu to nevyjde dnes, tak sa do žltého môže dostať v tých ďalších etapách.


tuto porovnal rryan niektoré závery etáp
http://imgur.com/kuz9FXU
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 03. Júl 2016 16:03:40

Mozno spekulujeme zbytocne :D . Nikomu sa nechce tahat. BMC, Orica, Etixx. Nikto nic. Dimension data sa na to pomaly ale isto vykasle. Som znechuteny ze nikto nechce prevziat zodpovednost. A pritom sa hovori o tolkych adeptoch na vitazstvo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 03. Júl 2016 16:43:35

Podľa mňa dnes výhra únik pelotón si to pekne pokašľal
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 03. Júl 2016 16:46:39

Focus-Shimano píše:Podľa mňa dnes výhra únik pelotón si to pekne pokašľal


Tiez sa toho obavam. Lebo nema kto tahat. Tinkoff vsetko len na Contadora. BMC ma GVA tiez v pazi. Orica ako vzdy len caka a potom sa budu Gerrans s Matthewsom stazovat po etape ako nikto nechcel tahat. Dimension data uz tahali dost. Ten tim co tam je Coquard tiez neviem na co cakali. Etixx tak isto. Sami oportunisti v tom pelotone. Rozdrapi ma ako toto vyhra unik :evil:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 03. Júl 2016 16:50:13

Teraz uz sice tahaju len aby nebolo neskoro.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 240 hostia