Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Júl 2016 22:29:12

Otázka je čo je s Greipelom, už druhý krát úplne prestal šprintovať, to je škoda pretože ja som počítal s tým že nejaké víťazstvo urve a zoberie Marcelovi a Cavovi. Nechodí ani na prémiové špurty.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 07. Júl 2016 22:32:33

elviska píše:No, Peter je asi poriadne naštvaný, ako dopadla dnešná etapa. Médiam nepodal žiadnu informáciu.


Myslím si že nemá byť na koho naštvaný, môže byť iba sklamaný.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 07. Júl 2016 22:58:17

ifčopifčo píše:
elviska píše:No, Peter je asi poriadne naštvaný, ako dopadla dnešná etapa. Médiam nepodal žiadnu informáciu.


Myslím si že nemá byť na koho naštvaný, môže byť iba sklamaný.

To som citovala skôr plusku.sk ;) Asi je skôr na seba naštvaný.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod rado » Pia 08. Júl 2016 9:24:34

este k tej utorkovej etape,ked peter sa vyjadril-nedovolili mi ísť do úniku na začiatku etapy,tym myslel peleton alebo vedenie tímu?
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod rado » Pia 08. Júl 2016 9:43:07

rado píše:este k tej utorkovej etape,ked peter sa vyjadril-nedovolili mi ísť do úniku na začiatku etapy,tym myslel peleton alebo vedenie tímu?

pardon,myslel som 5.etapu zo stredy.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Pia 08. Júl 2016 10:40:26

Tym myslel peloton. A dnes to bude rovnake. Moze to skusat ale Etixx ani Dimensions mu nedaju ani 300 metrov.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 08. Júl 2016 11:53:09

Lance Armstrong píše:Tym myslel peloton. A dnes to bude rovnake. Moze to skusat ale Etixx ani Dimensions mu nedaju ani 300 metrov.

Môže sa Peťovi podariť únik, len neviem či dneska to bude skúšať, uvidíme. Keby išiel do do úniku tak určite pôjde do úniku aj pár jazdcov z Etixxu a Dimension.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pia 08. Júl 2016 12:24:17

Tak teoretická šanca tam môže byť ak sa únik bude formovať dlho, predpokladám, že ak tam tímy na GC budú mať svojich pretekárov, ktorých tam chcú mať, tak to sa nemusí Etixxu podariť stiahnuť.

Van Garderen predicts fireworks in the Pyrenees. Len aby ako prvý nebuchol Richie. :D
Myslím to samozrejme len ako žart a Richiemu neprajem nič zlé. Nefandím mu, ale smoly mal už dosť, takže ak by sa mu v Pyrenejách darilo
tak by mi to nevadilo.
Samozrejme bol by som najmä rád, keby Pyreneje prežil Pistolero, ale ... moc tomu neverím, potreboval by skôr voľný deň.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Pia 08. Júl 2016 12:38:14

Nic nemoze zabranit petovi v zelenej ceste aj ked dd a etix s nim pojdu do uniku tak to urcite nebude kitel a cav a nejaky cumings alebo hagen peta na premii neozpurtuju takze nic mu nevezmu ... Ivcopifco nestresuj a nebluzni
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Pia 08. Júl 2016 12:48:22

To je pravdepodobné že ho nebudú chcieť pustiť. Posielať s ním niekoho nemá zmysel, lebo na prémii ho nedajú a v tom záverečnom kopci ich utrhne. Toto je ale perfektná únikovka pre silných jazdcov ako je Costa alebo Cummings a ak by eventuálne odišli aj s Peťom, tak Etixx by mal veľký problém ich vrátiť späť ak by sa aj naskladal celý tím na špicu.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 08. Júl 2016 13:27:52

Peter je v úniku, ale aj Cavendish. :(
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pia 08. Júl 2016 13:45:48

elviska píše:Peter je v úniku, ale aj Cavendish. :(


Tak nám Cav vypálil rybník. :shock:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod West » Pia 08. Júl 2016 14:13:28

A potom že Cav nechce zelený. Ale etixx ich nepustí čiže aj Kittel ide po zelenom. Bude to ešte dramatické. Costa bude asi vytočený, pretože mu Peťo a Cav zrušili veľmi pravdepodobné víťazstvo. Toto je etapa šitá na neho.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 08. Júl 2016 15:00:57

Opakujem sa:
Peto musi ist do timu kde bude naho v dolezitych pretekoch makat 2/3 timu.
Dufam, ze neda prednost prachom pred podporou.
Lebo to je investicia, ked bude vyhravat prachy pridu same.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Pia 08. Júl 2016 15:16:58

nat píše:Opakujem sa:
Peto musi ist do timu kde bude naho v dolezitych pretekoch makat 2/3 timu.
Dufam, ze neda prednost prachom pred podporou.
Lebo to je investicia, ked bude vyhravat prachy pridu same.

Pre 26 ročného chalana sú dôležité prachy. A on si navyše dosť verí že podporu až tak nepotrebuje. Keď bude mať 30, tak si IMHO prerovná priority a možno pôjde do tímu s perfektnou podporou za polovičný plat. Ak chce opakovane vyhrávať monumenty, tak bude potrebovať silných parťákov.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 08. Júl 2016 15:29:11

West píše:Pre 26 ročného chalana sú dôležité prachy. A on si navyše dosť verí že podporu až tak nepotrebuje. Keď bude mať 30, tak si IMHO prerovná priority a možno pôjde do tímu s perfektnou podporou za polovičný plat. Ak chce opakovane vyhrávať monumenty, tak bude potrebovať silných parťákov.


Praveze by som povedal, ze naopak. Ked si stary vies ze koncis, tak sa ides zabezpecovat.
Ale zas kedze vieme,ze sa ktomu bude vyjadrovat aj jeho nova rodina, tak som pesimistom :(
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 08. Júl 2016 15:57:38

nat píše:
West píše:Pre 26 ročného chalana sú dôležité prachy. A on si navyše dosť verí že podporu až tak nepotrebuje. Keď bude mať 30, tak si IMHO prerovná priority a možno pôjde do tímu s perfektnou podporou za polovičný plat. Ak chce opakovane vyhrávať monumenty, tak bude potrebovať silných parťákov.


Praveze by som povedal, ze naopak. Ked si stary vies ze koncis, tak sa ides zabezpecovat.
Ale zas kedze vieme,ze sa ktomu bude vyjadrovat aj jeho nova rodina, tak som pesimistom :(

nemozete editovat (svoj) rpispevok.
Samozrejme chapem, ze to je Petova vec ako si to urobi.

Len nadej fanusika, ho vidiet v time kde by mal brutal podporu co by dokazal. Nic viac. Co dokaze sam, sme uz videli , teraz chceme vidiet co dokaze s timom. Ochutnavka bol Roman v 2 etape :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 08. Júl 2016 18:40:17

Dneska nudna etapa az na unik. Skoda ze Sagan sa uz dva razy nedostal do uniku. Grega pustaju. Bodaj by dal nejako top 10 :mrgreen: Len to bude chciet este niekolko unikov. Ale aj tak je cudne to poradie dufam ze zajtra sa kus napravi. A co zajtra poradit pre Sagana? Sam netusim. Ak sa bude opat pokusat o unik a nahodou sa stane ze na premii bude peloton po kope tak to moze vypalit este horsie. Keby to tak Tinkoff chcel kontrolovat. Som sklamany ako to momentalne prebieha ale hadam Sagan este nesklada zbrane. A co sa tyka GC tak tam ani nie je co komentovat len snad to ze je prekvapko ze sa nesnazia na Contadora zatlacit kym je este cas. No zajtra uz asi Alberto nadobro odpadne. Tento vikend to bude prenho riadny test.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pia 08. Júl 2016 18:56:02

Keram píše:. A co sa tyka GC tak tam ani nie je co komentovat len snad to ze je prekvapko ze sa nesnazia na Contadora zatlacit kym je este cas. No zajtra uz asi Alberto nadobro odpadne. Tento vikend to bude prenho riadny test.


Keram, to si si aj celkom odpovedal, nie ? Keď si sám myslíš, že odpadne, tak asi škoda na neho teraz tlačiť. ;)
Možno vedia čo je s ním a tak nemajú dôvod na neho tlačiť, alebo si Froomey myslí, že nemá cenu sa teraz siliť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 08. Júl 2016 20:22:25

bloy píše:
Keram píše:. A co sa tyka GC tak tam ani nie je co komentovat len snad to ze je prekvapko ze sa nesnazia na Contadora zatlacit kym je este cas. No zajtra uz asi Alberto nadobro odpadne. Tento vikend to bude prenho riadny test.


Keram, to si si aj celkom odpovedal, nie ? Keď si sám myslíš, že odpadne, tak asi škoda na neho teraz tlačiť. ;)
Možno vedia čo je s ním a tak nemajú dôvod na neho tlačiť, alebo si Froomey myslí, že nemá cenu sa teraz siliť.


No lenze mozu sa preratat. Hoci ak vydrzi zajtra vydrzal by aj dnes. Je to take filozofovanie a mam pocit ze sa tocim dookola :lol: Konecne by som uz chcel vidiet Sagana v uniku. Aj ked zajtra to ma zmysel po premiu a potom zvesit nohy. Nema cenu sa sponovat po ciel a dufat v nejake body. Nedelna etapa je este horsia. Nechcem ho podcenit ale nedojde tam ani po premiu. Ale uz dufam v nejaku GC action tento vikend. Contikovi fandim len za to ze je Petrov spolujazdec inak dufam ze sa bude darit Nairovi. Mal by skusit utocit uz teraz v Pyrenejach podla mna.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia

cron