Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod sportovec » Pia 08. Júl 2016 23:19:48

Inak trochu zvláštna taktika Etixx-Quick step. V stredu mohli mať pri troške snahy žltý dres na dva dni, ale vykašlali sa na to a pustili ho Gregovi aj veľkým náskokom. A dnes dupali na zelený dres, ktorý ani nedostali a pravdepodobne ho ani nedostanú, lebo Mark má formu a Sagan bude skúšať ďalej, kým neskončí Tour.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod nat » Pia 08. Júl 2016 23:42:50

sportovec píše:Inak trochu zvláštna taktika Etixx-Quick step. V stredu mohli mať pri troške snahy žltý dres na dva dni, ale vykašlali sa na to a pustili ho Gregovi aj veľkým náskokom. A dnes dupali na zelený dres, ktorý ani nedostali a pravdepodobne ho ani nedostanú, lebo Mark má formu a Sagan bude skúšať ďalej, kým neskončí Tour.

Ja ich chapem. V stredu bolo kanditadov na zlty mnoho, mali biele a nechceli to Alaphilovoi stazovat , navyse potrebovali odychnutych borcov na stvrtok.
Teraz ich nepotrebali najblizsie 4 dni , na zeleny su len 3ja kandidati, tak preco nie.

Ej bodal by sa im to vratilo, keby Contik odisiel a Tinkoff iduc na Sagana by Kittela nechal visie na nejokom mini kopceku :twisted:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Júl 2016 9:32:26

nat píše:
Ej bodal by sa im to vratilo, keby Contik odisiel a Tinkoff iduc na Sagana by Kittela nechal visie na nejokom mini kopceku :twisted:


Kittela nechať visieť v kopčeku? Kittel je už lepší lezec ako Peťo, včera naložil Petrovi vyše 2 a pol minúty ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Sob 09. Júl 2016 10:14:37

:lol: :lol: :lol: jasné že Marcel je lepší ako Peter. Predsa výsledok a čas nepustí a dokonca aj body v bodovačke
:lol: :lol: :lol:
no a najlepší v peletóne TdF Je GvA. má žlté a óooobrvsky náskok. Čas neoklameš. Asi vyhrá celú tour 8-)

Ifčo, zaujímavý postreh, ale nakoľko množstvo fandov Petra je dosť frustrovaných z doterajšieho priebehu, štatistiku čo si vytiahol je ako benzín do ohňa :) Aj mňa si s tým dostal :mrgreen:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod elviska » Sob 09. Júl 2016 11:41:45

ifčopifčo píše:
nat píše:
Ej bodal by sa im to vratilo, keby Contik odisiel a Tinkoff iduc na Sagana by Kittela nechal visie na nejokom mini kopceku :twisted:


Kittela nechať visieť v kopčeku? Kittel je už lepší lezec ako Peťo, včera naložil Petrovi vyše 2 a pol minúty ;)

To si myslíš vážne? Pozrela som jak došli do cieľa, Peter prišiel do cieľa s Matthewsom . A Petr Vakoč tiež došiel za Kittelom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 09. Júl 2016 11:49:45

Inak mne je zle ako daktorí po internete odpisujú Peťa a ešte nie je koniec Tour, teraz nemyslím len na zelený dres. Rôzne veci sa teraz popíšu po internete. Daktorí chcú aby Peter asi vyhrával v každej etape. jednému vadí Peťova Katka atď.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 09. Júl 2016 11:53:14

elviska píše:Inak mne je zle ako daktorí po internete odpisujú Peťa a ešte nie je koniec Tour, teraz nemyslím len na zelený dres. Rôzne veci sa teraz popíšu po internete. Daktorí chcú aby Peter asi vyhrával v každej etape. jednému vadí Peťova Katka atď.

Mne je zasa divné, že ešte stále niekto sa dokáže nad tým pozastaviť. Elviska kľud, neber to tak vážne, a bude ti dobre ;) Veď musí byť aj opozícia.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 09. Júl 2016 11:58:45

dexterko píše:
elviska píše:Inak mne je zle ako daktorí po internete odpisujú Peťa a ešte nie je koniec Tour, teraz nemyslím len na zelený dres. Rôzne veci sa teraz popíšu po internete. Daktorí chcú aby Peter asi vyhrával v každej etape. jednému vadí Peťova Katka atď.

Mne je zasa divné, že ešte stále niekto sa dokáže nad tým pozastaviť. Elviska kľud, neber to tak vážne, a bude ti dobre ;) Veď musí byť aj opozícia.

Ale ja urážlivé názory nemám rada, zažila som to aj vo svojom osobnom živote, tak to beriem možno až moc vážne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2016 12:03:53

sportovec píše:Inak trochu zvláštna taktika Etixx-Quick step. V stredu mohli mať pri troške snahy žltý dres na dva dni, ale vykašlali sa na to a pustili ho Gregovi aj veľkým náskokom. A dnes dupali na zelený dres, ktorý ani nedostali a pravdepodobne ho ani nedostanú, lebo Mark má formu a Sagan bude skúšať ďalej, kým neskončí Tour.


Treba sa na to pozriet aj komplexnejsie. Etixx nema typy na to aby stahovali unik v piatej etape. Vcera to bola predsa len vacsia rovina az pod Col de Aspin.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2016 12:06:03

ifčopifčo píše:
nat píše:
Ej bodal by sa im to vratilo, keby Contik odisiel a Tinkoff iduc na Sagana by Kittela nechal visie na nejokom mini kopceku :twisted:


Kittela nechať visieť v kopčeku? Kittel je už lepší lezec ako Peťo, včera naložil Petrovi vyše 2 a pol minúty ;)


Ifco ty troll :lol: Keby som ta nepoznal tak ti aj uverim ze to myslis vazne :mrgreen:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 09. Júl 2016 12:13:10

Množstvo ľudí sa čuduje prečo nedal Peťo ešte žiaden únik resp. stále čakajú a v nejaký dúfajú. Určite ste si ale všimli ten obrovský rozdiel oproti minulému ročníku. Je veľký, mám na mysli boj o zelený. Tento rok sa tímy rýchlikov rozhodli, že už nepodcenia situáciu, resp. nezabalia boj o zelený po prvom týždni. Samozrejme im do toho veľmi nahrávajú aj profily etáp. Ľudia si po vlaňajšku zvykli, že Sagan bude každý druhý deň v úniku. Ale to sa zrejme nestane. Tímy ako DD, Ettix, možno Lotto-Soudal vymysleli na Sagana pekelnú, ale jednoduchú a zrejme asi aj jedinú možnú taktiku. A to za žiadnu cenu ho nepustiť do úniku, kde by mohol zbierať body. Zatiaľ im to vychádza dokonale. Ďalším veľmi dôležitým faktorom sa ukazujú byť ciele spomínaných tímov. Kým DD + Ettix tu nemajú GC jazdca a môžu sa sústrediť len a len na etapy a zelené tak Celý Tinkoff je tu defacto pre Alberta. Pre Peťa to znamená handicap 1/18. Výnimkou bola druhá etapa, kde bol ,,obetovaný,, Roman. Žeby chytanie sa slamky, keďže s Albertom to dovtedy išlo od deseti k peti. Ak to takto pôjde ďalej tak to bude mať Peťo s obhajobou veľmi ale veľmi ťažké. V Tinkoffe si budú musieť sadnúť, dobre si to spočítať a určiť si priority kým nebude neskoro. Pretože sa veľmi ľahko môže stať, že nebudú mať ani holuba na streche ani vrabca v hrsti. A to by bol pre Olega zrejme veľký prepadák keby z Paríža odišiel ,,len,, s jednou etapou, hlavne keď disponuje najkomplexnejším jazdcom v pelotóne a spolu favoritom na GC.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: ETIXX-QUICK STEP

Poslaťod elviska » Sob 09. Júl 2016 12:27:35

Keram píše:
ifčopifčo píše:
nat píše:
Ej bodal by sa im to vratilo, keby Contik odisiel a Tinkoff iduc na Sagana by Kittela nechal visie na nejokom mini kopceku :twisted:


Kittela nechať visieť v kopčeku? Kittel je už lepší lezec ako Peťo, včera naložil Petrovi vyše 2 a pol minúty ;)


Ifco ty troll :lol: Keby som ta nepoznal tak ti aj uverim ze to myslis vazne :mrgreen:

:lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 09. Júl 2016 13:29:00

Etixx to myslí vážne. Kittel bude chcieť tú prémiu pre seba. Takýto silný súboj o zelené sme tu nemali dlhé roky. Prudhomme si mädlí ruky. Ale pred prémiou sú nejaké drobné stúpania. Možno sa bude dať nastúpiť....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Sob 09. Júl 2016 19:13:26

Ešte žiadny komentár k dnešnej etape? Froome paráda, takto sa závodí 8-) Aj keď nečudoval by som sa, keby mu to Nairo už zajtra vrátil aj s úrokmi.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2016 19:23:40

Zacnem od Sagana. Ono mozme byt sklamani ale posledne dve etapy boli ku premii po rovine a nemozme cakat ze mu daruju Etixx a DD zadarmo 20 bodov zvlast v tejto situacii aka je. To by musel mat obrovske stastie ze by sa primotal do velkeho uniku ktory by sa dal tazko stiahnut. Vcera sa nestalo a dnes tiez nie. Ale ovela viac sil ako ostatni sprinteri nestratil tieto dve etapy si myslim aj ked ziskal chabe dva bodiky. No dnes mozno aj dobre lebo keby to udrzali po premiu mohol aj stratit nielen ziskat. Zajtra by to asi mal skusit ale ci to klapne po premiu neviem lebo profil je narocny. Co sa tyka etapy bola to dost nude. V GC sa zatial nic poriadne nedeje. Je sice pekne ze prva 10ka je v rozmedzi 23 sekund ale to je prave kvoli pasivite. Zajtra dufam nieco uvidime. Aby som nezabudol chapeau Froomey. Tymto jeho "old school bike racing" v mojich ociach stupol.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod VinBron » Sob 09. Júl 2016 19:27:39

Tak Froome si ma dnes získal, musím povedať. A to doteraz som ho mal snáď zo všetkých GC jazdcov najmenej rád a to preto, lebo doteraz takýto útok nepredviedol. Útok, pri ktorom by konečne aj dosť riskoval, keďže išiel totálnu hranu a mohol sa tam niekde pekne vytrepať. Nairo vyzeral v tých súpaniach totálne v pohode. Dúfam, že sa poučil a zajtra ak sa bude dobre cítiť bude útóčiť, nech máme Tour pestrú. Nech sa to žlté tričko prezlieka častejšie, nie tak ako to bolo v posledných 2 ročníkoch kde to ovládli Nibali a Froome.
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 09. Júl 2016 19:31:08

Opäť sa mi potvrdzuje že tour je veľmi nudný etapák. Najzaujímavejšie z dnešného dňa bolo to či Cav stihne limit alebo nie.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Júl 2016 19:43:55

Focus-Shimano píše:Opäť sa mi potvrdzuje že tour je veľmi nudný etapák. Najzaujímavejšie z dnešného dňa bolo to či Cav stihne limit alebo nie.


Froomieho únik sa ti nepáčil? Podľa mňa išiel výborne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 09. Júl 2016 20:13:17

VinBron píše:Tak Froome si ma dnes získal, musím povedať. A to doteraz som ho mal snáď zo všetkých GC jazdcov najmenej rád a to preto, lebo doteraz takýto útok nepredviedol. Útok, pri ktorom by konečne aj dosť riskoval, keďže išiel totálnu hranu a mohol sa tam niekde pekne vytrepať. Nairo vyzeral v tých súpaniach totálne v pohode. Dúfam, že sa poučil a zajtra ak sa bude dobre cítiť bude útóčiť, nech máme Tour pestrú. Nech sa to žlté tričko prezlieka častejšie, nie tak ako to bolo v posledných 2 ročníkoch kde to ovládli Nibali a Froome.

Podľa jeho slov až takú hranu nešiel. Aj to ale stačilo na etapu, čo bol jeho dnešný cieľ, nie žlté. Nejaké útoky favoritov až do álp neočakávam.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 09. Júl 2016 20:18:42

Keram píše:Zajtra by to asi mal skusit ale ci to klapne po premiu neviem lebo profil je narocny.

Zajtra ist do uniku je pre Sagana samovrazda. Urcite nie. Zajtra treba pekne setrit.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 99 hostia

cron