Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2016 21:14:48

dexterko píše:
VinBron píše:Tak Froome si ma dnes získal, musím povedať. A to doteraz som ho mal snáď zo všetkých GC jazdcov najmenej rád a to preto, lebo doteraz takýto útok nepredviedol. Útok, pri ktorom by konečne aj dosť riskoval, keďže išiel totálnu hranu a mohol sa tam niekde pekne vytrepať. Nairo vyzeral v tých súpaniach totálne v pohode. Dúfam, že sa poučil a zajtra ak sa bude dobre cítiť bude útóčiť, nech máme Tour pestrú. Nech sa to žlté tričko prezlieka častejšie, nie tak ako to bolo v posledných 2 ročníkoch kde to ovládli Nibali a Froome.

Podľa jeho slov až takú hranu nešiel. Aj to ale stačilo na etapu, čo bol jeho dnešný cieľ, nie žlté. Nejaké útoky favoritov až do álp neočakávam.


Ak zajtra nezautoci Quintana tak ma fakt nastve. Ak zase chce cakat do Alp tak si z vlanajska nic nezobral... Ale vsadil by som urcite na to ze zautoci Froome ak sa bude citit. 23 sekund je malo aby bol v komfortnej zone. Vzdy to tak robi ze utoci az kym nema na superov minuty. Na TDF mu na to vacsinou staci uvodny horsky finis :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Sob 09. Júl 2016 21:19:28

dexterko píše:
VinBron píše:Tak Froome si ma dnes získal, musím povedať. A to doteraz som ho mal snáď zo všetkých GC jazdcov najmenej rád a to preto, lebo doteraz takýto útok nepredviedol. Útok, pri ktorom by konečne aj dosť riskoval, keďže išiel totálnu hranu a mohol sa tam niekde pekne vytrepať. Nairo vyzeral v tých súpaniach totálne v pohode. Dúfam, že sa poučil a zajtra ak sa bude dobre cítiť bude útóčiť, nech máme Tour pestrú. Nech sa to žlté tričko prezlieka častejšie, nie tak ako to bolo v posledných 2 ročníkoch kde to ovládli Nibali a Froome.

Podľa jeho slov až takú hranu nešiel. Aj to ale stačilo na etapu, čo bol jeho dnešný cieľ, nie žlté. Nejaké útoky favoritov až do álp neočakávam.


Ja práve naopak. Aj zajtra, aj na Mont Ventoux, očakávam riadny boj aj medzi najväčšími favoritmi.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Júl 2016 22:04:06

Keram píše:Ak zajtra nezautoci Quintana tak ma fakt nastve. Ak zase chce cakat do Alp tak si z vlanajska nic nezobral... Ale vsadil by som urcite na to ze zautoci Froome ak sa bude citit. 23 sekund je malo aby bol v komfortnej zone. Vzdy to tak robi ze utoci az kym nema na superov minuty. Na TDF mu na to vacsinou staci uvodny horsky finis :lol:


Trochu sa podľa mňa zabúda že Nairo minulý rok chytil už v prvej etape na Froomieho stratu 1:28, takže možno bude tento rok stačiť nestratiť toľko pred Alpami. Sky je ale nesmierne silné a ak Valverde nebude robiť superdomestika ale akúsi samostatnú jednotku bude to mať Nairo ťažké.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Sob 09. Júl 2016 22:18:48

dexterko píše:
Keram píše:Zajtra by to asi mal skusit ale ci to klapne po premiu neviem lebo profil je narocny.

Zajtra ist do uniku je pre Sagana samovrazda. Urcite nie. Zajtra treba pekne setrit.

Nesuhlasim. Zajtra je jedinecna sanca zobrat 20 bodov na premii. Ten prvy kopec bude tazky, ale musi sa zmacknut co to da. Snad peloton nepojde tempo hned odspodu. Druhy kopec uz da potom v pohodicke v uniku. Oba kopce su do 6%. Hodne sa da usetrit vezenim v haku. Pre Petra je zajtra ciel na tej sprinterskej premii. V pondelok je den volna takze si oddychne.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 09. Júl 2016 22:57:07

Lance Armstrong píše:
dexterko píše:
Keram píše:Zajtra by to asi mal skusit ale ci to klapne po premiu neviem lebo profil je narocny.

Zajtra ist do uniku je pre Sagana samovrazda. Urcite nie. Zajtra treba pekne setrit.

Nesuhlasim. Zajtra je jedinecna sanca zobrat 20 bodov na premii. Ten prvy kopec bude tazky, ale musi sa zmacknut co to da. Snad peloton nepojde tempo hned odspodu. Druhy kopec uz da potom v pohodicke v uniku. Oba kopce su do 6%. Hodne sa da usetrit vezenim v haku. Pre Petra je zajtra ciel na tej sprinterskej premii. V pondelok je den volna takze si oddychne.

Ja zase neverím, že by sa dokázal udržať s vrchármi v úniku, ktorí budú chcieť ísť čo to dá aby boli úspešní, na dvoch jedničkách s dĺžkou spolu 33km.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 09. Júl 2016 22:58:41

ifčopifčo píše:
Keram píše:Ak zajtra nezautoci Quintana tak ma fakt nastve. Ak zase chce cakat do Alp tak si z vlanajska nic nezobral... Ale vsadil by som urcite na to ze zautoci Froome ak sa bude citit. 23 sekund je malo aby bol v komfortnej zone. Vzdy to tak robi ze utoci az kym nema na superov minuty. Na TDF mu na to vacsinou staci uvodny horsky finis :lol:


Trochu sa podľa mňa zabúda že Nairo minulý rok chytil už v prvej etape na Froomieho stratu 1:28, takže možno bude tento rok stačiť nestratiť toľko pred Alpami. Sky je ale nesmierne silné a ak Valverde nebude robiť superdomestika ale akúsi samostatnú jednotku bude to mať Nairo ťažké.


Bala sice deklaruje ze bude Nairovi k ruke ale ja sa nemozem zbavit pocitu ze pojde zase na seba ako vlani.
Lance Armstrong píše:
dexterko píše:
Keram píše:Zajtra by to asi mal skusit ale ci to klapne po premiu neviem lebo profil je narocny.

Zajtra ist do uniku je pre Sagana samovrazda. Urcite nie. Zajtra treba pekne setrit.

Nesuhlasim. Zajtra je jedinecna sanca zobrat 20 bodov na premii. Ten prvy kopec bude tazky, ale musi sa zmacknut co to da. Snad peloton nepojde tempo hned odspodu. Druhy kopec uz da potom v pohodicke v uniku. Oba kopce su do 6%. Hodne sa da usetrit vezenim v haku. Pre Petra je zajtra ciel na tej sprinterskej premii. V pondelok je den volna takze si oddychne.


S poslednymi dvoma vetami suhlasim. Zajtra je etapa kde mu Etixx a DD nebudu chciet robit problemy lebo si utrhnu vlastnych sprinterov. Ale ci je schopny dat aspon po tu premiu netusim. Strasne tazka etapa uz od zaciatku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 09. Júl 2016 23:44:23

Dalo by sa to uhrať aj takticky a to chytiť Manxmana na limit. Lenže po dnešku to bude asi nereálne. Tinkoff by tam mohol poslať Majku nech urobí čas. Avšak po dnešku bude asi dosť out a už tam nemajú koho poslať, Romana nikto nepustí, Contika duplom. Aj tak som veľmi zvedavý ako to zajtra Cav ustojí, už dnes mal dosť veľké problémy. Ani by som sa v jeho prípade nečudoval ak by dopadol ako dnes Morkov. Zajtra to bude pre šprintérov peklo, počítam že tam budú limitové výnimky. No bude to zajtra masaker. Škoda, že tie etapy púšťajú až o druhej, aspoň tieto zaujímavé už od začiatku mohla rtvs dať celé.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 10. Júl 2016 2:42:50

Keram píše:
Bala sice deklaruje ze bude Nairovi k ruke ale ja sa nemozem zbavit pocitu ze pojde zase na seba ako vlani. .

No je to mozne, ze ma plan B , ale dnes bol najuzitocnejsi domestik ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 10. Júl 2016 10:37:46

dexterko píše:Ja zase neverím, že by sa dokázal udržať s vrchármi v úniku, ktorí budú chcieť ísť čo to dá aby boli úspešní, na dvoch jedničkách s dĺžkou spolu 33km.

Pokiaľ by bol vo svojej obvyklej forme, tak po tú prémiu určite vydrží. Len sa mi zdá, že na tejto tour sa trochu viac trápi na dlhších stúpaniach. Ale snáď je to len špatný dojem. Je treba túto etapu využiť, lebo úvodný kopec mu hodne pomôže, aby sa dostal do úniku. Etixx určite nebude tam držať vražedné tempo, lebo Kittel má toho už plné zuby a o Cavovi ani nehovoriac.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 10. Júl 2016 12:22:16

A je to tu Peter už bojuje v úniku :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Ned 10. Júl 2016 12:28:17

Focus-Shimano píše:A je to tu Peter už bojuje v úniku :D

Parada, len este 5,5km na vrchol. Snad nebude na vrchole stracat viac ako minutu, aby si to v zjazde docvakol.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 10. Júl 2016 12:31:14

V tej skupine som videl ešte aj Matthewsa.Peter teraz musí staršne trpieť
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Ned 10. Júl 2016 12:48:26

Peter to nakoniec dal, strata 36 sekund, to si dobehne, ale ten druhy kopec bude kruty.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 10. Júl 2016 13:19:08

Bohužiaľ to asi nevyjde. V tom druhom stúpaní to SKY dorazia. Na ich vkus je tam asi priveľa modrozelenej.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 10. Júl 2016 13:28:43

Vďaka bohu sa Valverde vrátil do balíku
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Ned 10. Júl 2016 13:32:18

Focus-Shimano píše:Vďaka bohu sa Valverde vrátil do balíku

Dufal som v to, vsetci sa nanho divali krivo a stale nieco hovorili jazdcom Movistaru :) Uvidime co druhy kopec. Ale podla mna sa pojde miernejsie. Vrchari to dnes maju do ciela o 3 kopce dalej ako Peter (obrazne povedane).
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Ned 10. Júl 2016 13:51:24

Mam z toho dobry pocit. Ostatni ten druhy kopec ani nebudu chciet ist tvrdo, pretoze vedia ze Sagan im potiahne v zjazde aj po rovine, kedze tam je aj Majka.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Ned 10. Júl 2016 17:30:11

Dnes som teda veľmi zvedavý na váš názor ohľadom Quintanu, keď tu má veľa fanúšikov. Za mňa veľká hanba, celý závod sa len držal Froomeovho zadného kolesa, hneď od úvodného kopca, nepotiahol ani sekundu, ani jeden attack. Dnes úplne dokonalý wheelsucker. Po týchto dvoch etapách mám ja rozhodne jasno, komu držať palce na víťazstvo. Nemusí zrovna útočiť, ale keď nepotiahne ani len v momente, keď ostanú s Froomeom samí dvaja, tak to je na pováženie.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 10. Júl 2016 18:35:44

Mne sa tiez cim dalej tym menej paci nairo takto konzervativne ist ako pijavica takto sa tdf nevyhrava mozno si fakt veri na alpy viac ale to moze byt neskoro lebo este casovka je mount ventoux ... Kazdopadne jazdi malo atraktivne na tom predposlednom kopci mohol cosi skusit len tak na otestovanie ten kopec bol brutalis ale on nic
Peto dneska parada dufam ze po dnesku uz nik nepochybuje ze piaty zeleny ziska aj keby co bolo
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 10. Júl 2016 18:50:34

No co k tomu dodat. Dnes som pozeral celu etapu. Som rad ze sa tu naplnili niektore nase predpovede a Peter to po tu premiu dal. A potom zvesil. Takto som si to presne predstavoval. Nemalo cenu skusat body v cieli. Este je 11 etap. Ked sa Valverde vratil do pelotonu vedel som ze to moze klapnut lebo 100km pred cielom unik hranu nepojde na tom HC kopci aj sa tak stalo. Skor Peter obdivuhodne zvladol prve stupanie. Nairito ma sklamal. Mna si ziskal na Tour 2013 svojim pribehom a aj preto ze je moj rocnik a okrem toho ze on je indian a ja som biely tak fyzicky sme na tom rovnako. No on ma este o dost lepsiu kondicku :D Ale je to strasne nudny pretekar musim to priznat :? Prudhomme si asi madli ruky lebo vo vsetkych 4 dresoch je to brutalne otvorene ale zatial je tato Tour trochu nuda. V Pyrenejach jedine zapametatelne momenty ked Froome zautocil v zjazde a ked Contador nasadol do auta.... Dnes si kus ponastupovali v zavere ale to len aby sa nepovedalo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 94 hostia

cron