Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 10. Júl 2016 19:24:32

Ja tomu nerozumiem. Minulý rok nastúpil Froome v prvej ťažšej etape, zdrhol všetkým a urobil si náskok - nuda. Dnes nastupovali Froome, Porte, Yates, Martin ... nikto výrazne neodskočil - nuda. Tour bude ešte dlhá, cyklistov čakajú ešte 4 dojazdy v kopci, cyklisti musia hospodáriť so silami, nemôžu sa vyflusnúť v prvej časti Tour.
Ešte k Movistaru. Vyzerá to že Movistar chce v prvej časti Tour pošetriť a minimalizovať prípadné Nairove straty, spoliehajú sa na to, že Nairo bude v poslednom týždni silný a zrejme stále kalkulujú s tým že budú 2 časovky a Nairo asi nechce pred nimi mrhať silami. Vidia že Sky je zatiaľ silný a po skúsenostiach z minulého roku počítajú že v poslednom týždni ich sila klesne. Takže písať o whelsuckeroch mi príde trochu zvláštne, každý tím má nejakú stratégiu na celé preteky a k tomu taktiku na konkrétnu etapu. Takže vyčkajme času ako hus klasu :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 10. Júl 2016 19:34:52

motyliLET píše:Mne sa tiez cim dalej tym menej paci nairo takto konzervativne ist ako pijavica takto sa tdf nevyhrava mozno si fakt veri na alpy viac ale to moze byt neskoro lebo este casovka je mount ventoux ... Kazdopadne jazdi malo atraktivne na tom predposlednom kopci mohol cosi skusit len tak na otestovanie ten kopec bol brutalis ale on nic
Peto dneska parada dufam ze po dnesku uz nik nepochybuje ze piaty zeleny ziska aj keby co bolo


No pochybnosti tu nejaké ešte sú. Takáto prémia mu padne možno ešte jedna a je tam viacero rovinatých dojazdov. Ak bude v nich naďalej víťaziť Cav alebo Kittel, tak mu tie 2-3 miesta nebudú stačiť. Trochu sa spolieham, že ku koncu Tour už budú čistí špurtéri oslabení, ale aj tak musí zlepšiť tie dojazdy.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 10. Júl 2016 20:03:36

West píše:
motyliLET píše:Mne sa tiez cim dalej tym menej paci nairo takto konzervativne ist ako pijavica takto sa tdf nevyhrava mozno si fakt veri na alpy viac ale to moze byt neskoro lebo este casovka je mount ventoux ... Kazdopadne jazdi malo atraktivne na tom predposlednom kopci mohol cosi skusit len tak na otestovanie ten kopec bol brutalis ale on nic
Peto dneska parada dufam ze po dnesku uz nik nepochybuje ze piaty zeleny ziska aj keby co bolo


No pochybnosti tu nejaké ešte sú. Takáto prémia mu padne možno ešte jedna a je tam viacero rovinatých dojazdov. Ak bude v nich naďalej víťaziť Cav alebo Kittel, tak mu tie 2-3 miesta nebudú stačiť. Trochu sa spolieham, že ku koncu Tour už budú čistí špurtéri oslabení, ale aj tak musí zlepšiť tie dojazdy.


Ja hlavne spolieham ze tam su este 50 kove etapy kde kittel a cav stratia v kopceku pred koncom teraz mize mat peto lepsiu podporu a verim ze aj katusa giant a direct energie budu chciet odparat kitela s cavom
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 10. Júl 2016 20:12:01

ifčopifčo píše:Ja tomu nerozumiem. Minulý rok nastúpil Froome v prvej ťažšej etape, zdrhol všetkým a urobil si náskok - nuda. Dnes nastupovali Froome, Porte, Yates, Martin ... nikto výrazne neodskočil - nuda. Tour bude ešte dlhá, cyklistov čakajú ešte 4 dojazdy v kopci, cyklisti musia hospodáriť so silami, nemôžu sa vyflusnúť v prvej časti Tour.
Ešte k Movistaru. Vyzerá to že Movistar chce v prvej časti Tour pošetriť a minimalizovať prípadné Nairove straty, spoliehajú sa na to, že Nairo bude v poslednom týždni silný a zrejme stále kalkulujú s tým že budú 2 časovky a Nairo asi nechce pred nimi mrhať silami. Vidia že Sky je zatiaľ silný a po skúsenostiach z minulého roku počítajú že v poslednom týždni ich sila klesne. Takže písať o whelsuckeroch mi príde trochu zvláštne, každý tím má nejakú stratégiu na celé preteky a k tomu taktiku na konkrétnu etapu. Takže vyčkajme času ako hus klasu :D


Nieco medzi tym :D To by som velmi nenazval nastupmi to boli take pokusy. Nairo gembluje a sam som zvedavy ci mu to vyjde. Ale raz zautocit bude musiet ak chce vyhrat. Dnes to vyzeralo ako keby mal Nairo zlte a Froome potrebuej ziskat cas.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 10. Júl 2016 20:15:29

West píše:
motyliLET píše:Mne sa tiez cim dalej tym menej paci nairo takto konzervativne ist ako pijavica takto sa tdf nevyhrava mozno si fakt veri na alpy viac ale to moze byt neskoro lebo este casovka je mount ventoux ... Kazdopadne jazdi malo atraktivne na tom predposlednom kopci mohol cosi skusit len tak na otestovanie ten kopec bol brutalis ale on nic
Peto dneska parada dufam ze po dnesku uz nik nepochybuje ze piaty zeleny ziska aj keby co bolo


No pochybnosti tu nejaké ešte sú. Takáto prémia mu padne možno ešte jedna a je tam viacero rovinatých dojazdov. Ak bude v nich naďalej víťaziť Cav alebo Kittel, tak mu tie 2-3 miesta nebudú stačiť. Trochu sa spolieham, že ku koncu Tour už budú čistí špurtéri oslabení, ale aj tak musí zlepšiť tie dojazdy.


V Alpach je viacero podobnych etap ako tato. Ale nemozme cakat ze vyjdu vsetky ako chceme. Bude to este tesne. Pred Parizom by mal mat naskok ak chce vyhrat lebo tam vzdy strati.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Ned 10. Júl 2016 23:11:20

Dnes opäť raz Peťo prekvapil. Bol som presvedčený, že dnes tie kopce nemôže dať s vrchármi. I keď mal na mále, zvládol to fantasticky. Znovu sa potvrdilo, že keď treba, tak dokáže nemožné. Iste je rád, že má zajtra frei. Klobúk dole. Už tu čítam, že aj Nairo je pijavica :lol: Veľa ľuďom sa nepáčil štýl jazdenia Frooma resp. jeho ekipy, teraz už sa prezliekajú kabáty, čierneho petra dosatal Nairo a Froome je ospevovaný. Zaujímavé sledovať niektoré názory. Ja sa ale Nairovi vôbec nedivím, že jazdí ako jazdí. Nikomu sa to nemusí páčiť, ale tu nejde o nás, ide o to aby 24. júla mu obliekly na elizejských žlté tričko. A k tomu pripravili v Movistare taktiku, logicky vychádzajúcu z ich skúseností z minuloročných edícií. Do Álp si treba Chrisa držať na krátko, potom to rozbaliť na dvoch - troch stúpaniach a pokúsiť sa nadeliť Chrisovi sekundy + čo najviac našetriť na ITT. Pretože tam im to môže celé spadnúť, i keď už aj Nairo tú kozu pod sebou len nepasie, ale naučil sa ju trochu aj ovládať. Len si ešte musia urobiť poriadok s Valverdem, pretože on môže byť ten rozhodujúci článok a taktiež všetko podriadiť pre úspech v GC a neskúšať úniky. V SKY to už majú jasne zadefinované. Áno, niekomu sa to môže zdať robot style, ale kto bol víťaz posledných dvoch ročníkov. Či sa nám to páči alebo nie, toto je v podaní SKY dokonale zvládnutá teória modernej cyklistiky v praxi. Jasné, že to ešte nezaručuje úspech, o tom vždy rozhodne len momentálna výkonnosť samotného jazdca, ale práve takto sa dá tá výkonnosť onoho lídra držať na najvyššej úrovni po celých troch týždňoch.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 11. Júl 2016 1:24:40

dexterko píše: Už tu čítam, že aj Nairo je pijavica :lol: Veľa ľuďom sa nepáčil štýl jazdenia Frooma resp. jeho ekipy, teraz už sa prezliekajú kabáty, čierneho petra dosatal Nairo a Froome je ospevovaný. Zaujímavé sledovať niektoré názory. Ja sa ale Nairovi vôbec nedivím, že jazdí ako jazdí. Nikomu sa to nemusí páčiť, ale tu nejde o nás, ide o to aby 24. júla mu obliekly na elizejských žlté tričko.

Mozno to je uspesna taktika , pozeratelna ako Chelsea autobus. Ak ma vitazve rozhodnut to ako Nairo v 20etape raz nastupi, tak sa mozem vykaslat na cele GC, pozret tak max hightlighty.

aky rozdiel voci D. Martinovi; Chcem takto pretekať aj ďalej, rád útočím. Nechcem rátať sekundy, chcem bojovať o víťazstvá aj keby ma to malo stáť odpadnutie zo skupiny najlepších."

Jedina spravodlivost je ta, ze pokial by aj Nairo tak vyhral tak zarobi rocne tak 2M a zatial co nevyhral etapu 2 roky 6m ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Lance Armstrong » Pon 11. Júl 2016 7:42:17

Pre boj o zeleny dres bude dolezita hned etapa c. 10, aj ked v cieli je znizene bodovanie 30-25-22...

Neviem ci bude mat Tinkoff dost sil aby odtiahol celu etapu ako v 2013. Na vrchole budu Cavendish s Kittelom stracat na zbytok Tinkoffu max 2 minuty. A Bodnar, Tosatto a Gatto proti polke Etixxu a celemu DD nemaju sancu. Jedina sanca je ze v pelotone ostanu aj Greipel s Coquardom.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 11. Júl 2016 8:20:52

Movistar výborne odkukal taktiku od Orici :D Indián sa držal Frooma ako kliešť som zvedavý či mu vyjde ta taktika útočiť až v treťom týždni,ale ja dúfam že mu to nevyjde za tu pasivitu ktorú predvádza.Naopak SKY ide skvelo všetci odvádzajú nádhernú prácu pre svojho lídra.Este keď sa tu spomínala etapa po voľnom dni a odparani spurterov dosť pochybujem ze sa to podarí predsa len je to veľmi ďaleko od cieľa a keď zaberie Tony Martin,Cumings tak až taký problém mať nebudú Giant ALPECIN by určite nepomál keďže Johny je rád že je rád :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 11. Júl 2016 11:18:12

Ja by som Degenkolbovi veľmi doprial nejaký úspech, lebo tá sezóna musí byť pre neho veľmi ťažká.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 11. Júl 2016 11:50:36

tiez patrim medzi tych ktory krutia hlavnou nad indianovou jazdou...neviem na co caka...alebo bol na limite ako povedal froomy alebo sa jednoducho boji...po minulom roku som cakal od neho inu jazdu...ja uz som tu niekolkokrat napisal ze ja fandim jednoznacne utocnemu stylu aj ked je tam risk ze sa clovek vystriela...preto fandim roky contikovy preto sa mi paci d.martin preto zatlieskam kazdemu kto to skusi

trosku ale k inemu...neviem ci som si to len nevsimol ale zda sa mi ze taky nazor tu este nepadol...napriek tomu ze som contikov velky fanusik som bol dost nasraty ze to vcera takto skusil(aj ked klobuk dole v jeho stave) pretoze svojim pohybom a hlavne tym ze so sebou vytiahol valverdeho takmer pochoval petovu snahu o sprint.premiu...naozaj stastie ze na to nemal a este vacsie stastie ze to valverde vzdal dobrovolne lebo tych 20 zelenych bodov by urcite nebolo...inac okrem zaciatku dost nuda...keby to froom nerozhybal tak dojde ako skolkari pekne spolu do ciela
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

AC

Poslaťod rrYan* » Pon 11. Júl 2016 13:43:18

majo píše:trosku ale k inemu...neviem ci som si to len nevsimol ale zda sa mi ze taky nazor tu este nepadol...napriek tomu ze som contikov velky fanusik som bol dost nasraty ze to vcera takto skusil(aj ked klobuk dole v jeho stave) pretoze svojim pohybom a hlavne tym ze so sebou vytiahol valverdeho takmer pochoval petovu snahu o sprint.premiu...naozaj stastie ze na to nemal a este vacsie stastie ze to valverde vzdal dobrovolne lebo tych 20 zelenych bodov by urcite nebolo...inac okrem zaciatku dost nuda...keby to froom nerozhybal tak dojde ako skolkari pekne spolu do ciela


Mozno to takto bolo pre AC naplanovane uz pred etapou...

Lebo atakovat, ked sa citim zle a mam teplotu, pricom viem, ze ma caka den volna + 2 relativne lahsie etapy, mi nepride moc logicke...

Takze... Akoze zautocis hned na zaciatku, akoze nebudes vladat a stiahnes sa, akoze sa potom budes dlho rozhodovat, ci pokracovat alebo nie a potom to definitivne zabalis... Usetris starosti sebe, teamu a vyjdes z toho so ctou... ;)

Len to, ze sa tam priplietol Valverde, asi planovane nebolo :)

A mozno to bolo cele uplne inak :mrgreen:
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pon 11. Júl 2016 14:53:39

Majo, Ty si si v podstate pekne v tých dvoch odstavcoch protirečil.

Contador asi potreboval vedieť ako bude jeho telo reagovať, buď to skúsi a pôjde, alebo to nepôjde a zabalí to.
Týmto útokom získal zavčasu istotu, že to nejde a nemusel sa tam ďalej siliť a zisťovať to až v tom poslednom stúpaní.
Ak nič iné, tak sa aspoň rozlúčil štýlovo, lepšie ako keby len odpadol keď sa začalo tempo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Pon 11. Júl 2016 17:32:33

A ja som jedine rad, ze Nairo ide s rozumom, lebo mi dava nadej, ze este to moze byt zaujimave. Lebo keby teraz isiel hranu a zvadol a chytil nejaku minutku, tak uz by bolo po Tour. Druhe miesto uz nechce a pride cas, ked to skusi. Lepsie pred Alpami stracat pol minutky ako dve, aj ked mu budeme nadavat do pijavic (boze, naco tento slovnik?) Utocili ini, videl, ze to Froomey zvlada, silnejsi utok by sam asi nepredviedol, tak proste isiel ako isiel.
Pozitivne, ze si Froome a SKY ziskavaju sympatie.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 11. Júl 2016 17:44:20

Zajtra je to zvlastna etapa. Neviem ani co by som Saganovi poradil ale do brejku radsej neist. Aj ked existuje sanca ze by to mohol dat aj denny unik a to by skoncilo triumfalnym naskokom Petra v zelenom ale mohlo by to vypalit aj opacne co by bolo katastrofa. Zajtra by sa mal viest v baliku a cakat na svoju sancu ak pride. Dufam ze ked nevyhra Peter tak aspon nejaky utocnik co zautoci na tej trojke pred cielom a udrzi to. Len nie Cav :lol: Mohol by to skusit aj Peter a bolo by to epicke keby to vyslo a jemu epicke utoky vychadzaju od Richmondu takmer dokonale ale je tam privelke riziko ze by mu Cav mohol az privelmi odskocit takze radsej nie. Nech to zajtra hra konzervativne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pon 11. Júl 2016 19:51:11

Veru, zajtra sa núka niekoľko možností. Únik by som ale vylúčil. Myslím, že zajtra to únik nevyhrá. Je tam dosť tímov, ktoré budú mať zálusk na tú poslednú trojku. Prvý kopec je dosť dlhý, až 22km, na to aby to prešli bez kytičky borci ako Cav, Kittel apod. Otázka je či bude chcieť ísť Tinkoff alebo iný tím tak aby im nadelili hore stratu, ktorá by sa v ďalšom priebehu len veľmi ťažko sťahovala. Je tam dlhočizný zjazd, kde by tú stratu až tak veľmi nemali skresať. Ak by to Tinkoff napálil, tak už zase neostane nikto na prípadné sťahovanie úniku, ak by nechceli náhodou iné mančafty sťahovať. Bude veľmi záležať kto sa tam dostane. To je dôležitá premenná do zajtrajšej rovnice.
Predpokladám, že sa bude rozhodovať na záverečnej trojke, kde budú zrejme časté ataky, ktoré si bude musieť Peťo už kontrolovať sám. Roman ho už asi nepotiahne. Ak by aj boli pred kopcom špurtéri, za ním už budú ťahať nohy, takže to vidím na veľkú Peťovu šancu, bude to však veľmi ťažký finiš zajtra.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Pon 11. Júl 2016 20:08:21

aktuálny pohľad na boj o zelený dres:
http://www.podiumcafe.com/2016/7/11/121 ... ersey-2016
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 11. Júl 2016 21:02:48

vladimir píše:aktuálny pohľad na boj o zelený dres:
http://www.podiumcafe.com/2016/7/11/121 ... ersey-2016


Zaujímavý článok, jasne ukázal aká dôležitá bude 16. etapa ktorá končí v Berne, je 50 bodová a má v závere zvlnený profil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 11. Júl 2016 21:28:27

bloy píše:Majo, Ty si si v podstate pekne v tých dvoch odstavcoch protirečil.

Contador asi potreboval vedieť ako bude jeho telo reagovať, buď to skúsi a pôjde, alebo to nepôjde a zabalí to.
Týmto útokom získal zavčasu istotu, že to nejde a nemusel sa tam ďalej siliť a zisťovať to až v tom poslednom stúpaní.
Ak nič iné, tak sa aspoň rozlúčil štýlovo, lepšie ako keby len odpadol keď sa začalo tempo.


ano v podstate mas pravdu ze som si trosku protirecil ale stojim si za tym co som napisal...fandim contikovy prave pre jeho styl pretekania ale vzhladom na to co peto skusal a xcel v tej etape ziskat ma ten jeho utok trosku znervoznoval...treba ale tiez ferovo uznat ze nieje asi vela dalsich borcov co by utocili v takej etape a v takom stave...je to borec a je mi velmi luto ze to takto dopadlo cele...teraz neviem komu mam fandit...bohuzial roman na najlepsich asi mat nebude a tak moj favorit asi bude niekto iny...zatial to vyzera ze to nairo asi nebude ak nieco nezmeni...ale hlavne nech to petovy ide :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Uto 12. Júl 2016 8:45:29

ifčopifčo píše:
vladimir píše:aktuálny pohľad na boj o zelený dres:
http://www.podiumcafe.com/2016/7/11/121 ... ersey-2016


Zaujímavý článok, jasne ukázal aká dôležitá bude 16. etapa ktorá končí v Berne, je 50 bodová a má v závere zvlnený profil.


Trochu sa obávam, že na to, akú má Kittel formu, ten kopec v 16. etape nemusí stačiť. V minulosti aj keď vyhral viac etáp na Tour, tak sa mu stávalo, že aj na rovinatej etape niekedy nemal nohy, no teraz je aj v kopcoch celkom dobrý. Na dnešnú 10. etapu som extra zvedavý. Dôležité bude, ako sa to nadelí na prvom kopci, keby teamy odolných šprintérov spolupracovali, majú šancu nechať etixx vzadu za pelotónom.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia