Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Alejandro Valverde

Poslaťod sportovec » Sob 16. Júl 2016 0:22:24

Keram píše:Aj ked to naznacuje aj to ze Valverde je proste borec :lol:

Možno by sa mohol Nairo uskromniť a spraviť mu poriadneho domestika :D A Valverde by sa mohol uvedomiť a ísť si svojím štýlom na GC. Skúšať staré finty a nerobiť nezmyselné ataky vo veľkých horách - tam by mal len hákovať a hákovať, prípadne pred cieľom chrúmať bonusové sekundy. Aj keď to Giro si asi v treťom týždni vypýta svoju daň ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 16. Júl 2016 7:40:05

Nevie niekto kde by sa dala nájsť podrobná mapa cielov etáp? Vďaka.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Alejandro Valverde

Poslaťod majo » Sob 16. Júl 2016 9:14:49

sportovec píše:
Keram píše:Aj ked to naznacuje aj to ze Valverde je proste borec :lol:

Možno by sa mohol Nairo uskromniť a spraviť mu poriadneho domestika :D A Valverde by sa mohol uvedomiť a ísť si svojím štýlom na GC. Skúšať staré finty a nerobiť nezmyselné ataky vo veľkých horách - tam by mal len hákovať a hákovať, prípadne pred cieľom chrúmať bonusové sekundy. Aj keď to Giro si asi v treťom týždni vypýta svoju daň ...


tu nemozem dat ani like ani dislike :D suhlasim s tym zeby mali ist na valverdeho a indianko by mal asi valverdemu spravit superdomestika aj ked po gire ktovie ako na tom valverde bude v tretom tyzdni ale zatial to vyzera tak ze nairo na velke vysledky nema...na druhej strane ak by to valverde robil tak ako pises hokovanie atd tak by zas u mna trosku klesol lebo to nieje styl ktory ja uznavam cize sam neviem co by bolo pre moviestar lepsie iste je len to ze ja tento rok urcite fandim froomymu :P

btw nairo sa vyjadril ze bude atakovat ako vzdy...trosku smiesne vyhlasenie vzhladom na to ze on tych atakov pocas troch tyzdnov nikdy vela neurobil ale bol by som naozaj rad ak by nejake predviedol aby boli tie horske etapy naozaj zaujimave...skoda ze nieje contik ten by to tam urcite rozprudil :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Sob 16. Júl 2016 9:35:41

Alex píše:Pozeral som dnešnú etapu na Rai3. Na konci dali záber ako sa vo včerajšej etape na cieľovom stúpaní držal Quintana zadného kolesa bicykla, ktoré viezla motorka(či čo to bolo) idúca pred ním. Každý si spravte názor sám.....


Ja som si už urobil...........................Minulý rok som fandil Quintanovi,po tomto videu stratil u mňa posledne zvyšky sympatií.Zmeniť to určite môže už na budúci rok,na ktorý príde dúfam lepšie pripravený.
Stále si myslím že aj tento rok prišiel celkom dobre pripravený.Akurát v Movistare jednoznačne podcenili moment prekvapenia a sústredili sa až príliš na horské etapy.(a chceli aj na časovku :D )Presne naopak sa pripravili v SKY,tam tušili,že prídu aj veterné etapy,že útočiť sa dá aj v zjazde a hlavne vedeli že o víťazovi tour rozhodnú hlavne časovky. Podľa mňa nalomili Naira v hlave,už pod výstupom na Mont Ventoux. Stále sa mi nejako nezdá až taký výrazný rozdiel vo výkonnosti pre Frooma pri výstupe na Mont Ventoux a pri časovke. Čakal som,že Chris bude lepší,ale až tak??????? A to Quintana zatiaľ stráca aj na takého Mollemu,kto by to bol povedal. Pritom si myslím,že Naira museli prichystať aj na časovku,ale tie Froomove ataky ho zrejme nalomili a veterné etapy vyšťavili.
Alebo je Nairo z formy.Výkonom jednoducho na úrovni priemerných vrchárov.Že by to v Movistare úplne podcenili a odflákli. Quintanu zle pripravili.No neviem,skôr sa mi javí ako reálnejšie to čo som písal vyššie.
Aj keď niečo museli v Movistare výrazne podceniť,veď iba 4 miesto a strata 3 minút na Frooma po prvej časovke je až príliš.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 16. Júl 2016 11:13:34

Dufam ze dneska uvidime konecne poriadny vlacikovy spurt toto mi zatial na tour chyba.Opat vela favoritov Kristoff,Kittel,Greipel,Coquard prekvapit mozu Dege,Groenewegen velmi sa na to tesim.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 16. Júl 2016 11:30:33

Focus-Shimano píše:Dufam ze dneska uvidime konecne poriadny vlacikovy spurt toto mi zatial na tour chyba.Opat vela favoritov Kristoff,Kittel,Greipel,Coquard prekvapit mozu Dege,Groenewegen velmi sa na to tesim.

Ešte si zabudol na Peťa a Cavendisha. Ja dneska prajem víťazstvo Greipelovi, ale aj Peťovi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 16. Júl 2016 13:00:42

Focus-Shimano píše:Dufam ze dneska uvidime konecne poriadny vlacikovy spurt toto mi zatial na tour chyba.Opat vela favoritov Kristoff,Kittel,Greipel,Coquard prekvapit mozu Dege,Groenewegen velmi sa na to tesim.


mne tie vlaciky nechybaju vobec :P ja dufam skor v nejaky utok ako naposledy peto s froomym...nevravim ze to musia byt prave oni ale ktorykolvek z velkych hracov ak by nieco tak skusil mohlo by to odpalit veeeelmi zaujimave vyvrcholenie etapy...a to maaam raaaaaaaad :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 16. Júl 2016 13:34:51

majo píše:
Focus-Shimano píše:Dufam ze dneska uvidime konecne poriadny vlacikovy spurt toto mi zatial na tour chyba.Opat vela favoritov Kristoff,Kittel,Greipel,Coquard prekvapit mozu Dege,Groenewegen velmi sa na to tesim.


mne tie vlaciky nechybaju vobec :P ja dufam skor v nejaky utok ako naposledy peto s froomym...nevravim ze to musia byt prave oni ale ktorykolvek z velkych hracov ak by nieco tak skusil mohlo by to odpalit veeeelmi zaujimave vyvrcholenie etapy...a to maaam raaaaaaaad :D

No môže to skúsiť únik na konci, ale v tom úniku nech nie je Cavendish a Kittel.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Alejandro Valverde

Poslaťod sportovec » Sob 16. Júl 2016 16:00:46

majo píše:...na druhej strane ak by to valverde robil tak ako pises hokovanie atd tak by zas u mna trosku klesol lebo to nieje styl ktory ja uznavam cize sam neviem co by bolo pre moviestar lepsie iste je len to ze ja tento rok urcite fandim froomymu :P

Tak ale to je typický Valverde, šetriť kde sa dá a ťahať len keď treba + zbierať bonusové sekundy. Tak preto mu asi nefandíš, ale treba oceniť, že robí čo vie a skúša to kde sa dá ... taký makač ako Froome alebo Contador z neho samozrejme už nikdy nebude ;)
Vueltu 2014 išiel väčšinou pekne, s dobrými nervami a za víťazom nakoniec skončil 1m 50s. Tu je jeho typická etapa:
https://youtu.be/ODF2J12n4WM?t=660
(Hákovať Contadora, neťahať s ním proti Froomovi (kde sa dvaja bijú, Valverde víťazí :lol:) a na konci spraviť medzeru + bonusové sekundy.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 16. Júl 2016 19:41:39

Dneska pekná etapa najviac ma potešilo Johnyho 4.miesto toto ho určite povzbudí strašne ma to teší škoda že to tam Peter šupol na tretie keby bol v top 3 bola by to ešte väčšia paráda.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Sob 16. Júl 2016 20:56:46

Focus-Shimano píše:Dneska pekná etapa najviac ma potešilo Johnyho 4.miesto toto ho určite povzbudí strašne ma to teší škoda že to tam Peter šupol na tretie keby bol v top 3 bola by to ešte väčšia paráda.


Už som Ti chcel napísať,že nech je tohto ročná TF zajímava ako chce,tak na tohtoročné JK to aj tak nemá.Chcel som Ti opísať ako ma P-R a Flámsko úplne dostali a ty mi spravíš takýto šok,ked tlačíš Johnyho pred Petra :D :lol: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 16. Júl 2016 21:23:11

Dnes už konečne live. V cieli bolo ohromné množstvo Sagan fans, ale dovolím si tvrdiť, že cca 90% z nich boli z ekipi sag4fan. Je to super, že už aj cyklistike chodia fankluby na preteky, ale toto mi už príde trošku ako chodiaca reklama. Ak je nejaký Sagan funklub, tak by mal ctiť buď svk farby alebo zelenú resp. dúhovú. Ale keď vidíte všade len rużovú, či už trička, balóniky (asi 100) a iné veci, tak sa človek zamyslí, čí je to vlastne funklub..? Mne to príde hrozne pritiahnuté za vlasy a hlavne asi aj dobre zaplatené fandenie.
Naposledy upravil dexterko dňa Sob 16. Júl 2016 21:28:28, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 16. Júl 2016 21:27:46

K etape len toľko, že v cieli francúzsky moderátori dosť rozoberali Cava vs Kittel, spomínali pravidlá a pod., a sa mi zdalo, že dosť dlho trvalo (dlhšie ako obvykle) kým začalo vyhlasovanie, takže sa to zrejme aj trochu riešilo. Peťovi samozrejme gratulujem. Už sa teším na Bern, bude to masaker, keďže Fabian tam pôjďe zrejme na krv.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 16. Júl 2016 22:27:10

dexterko píše:Dnes už konečne live. V cieli bolo ohromné množstvo Sagan fans, ale dovolím si tvrdiť, že cca 90% z nich boli z ekipi sag4fan. Je to super, že už aj cyklistike chodia fankluby na preteky, ale toto mi už príde trošku ako chodiaca reklama. Ak je nejaký Sagan funklub, tak by mal ctiť buď svk farby alebo zelenú resp. dúhovú. Ale keď vidíte všade len rużovú, či už trička, balóniky (asi 100) a iné veci, tak sa človek zamyslí, čí je to vlastne funklub..? Mne to príde hrozne pritiahnuté za vlasy a hlavne asi aj dobre zaplatené fandenie.

Telekom urobil súťaž pred TDF, a keď dobre viem tak vybrali 10 -17 ľudí, medzi nimi aj moja kamoška. Práve dneska mi písala že je tam dobrá atmosféra a videla tam viacerých slovenských fanúšikov. Nemajú len ružové balóny a tričká, ale mali aj slovenské vlajky. A mali na sebe aj iné tričká. Minulý rok tiež robil takú súťaž telekom a tiež vtedy vybral ľudí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 16. Júl 2016 22:58:17

elviska píše:
dexterko píše:Dnes už konečne live. V cieli bolo ohromné množstvo Sagan fans, ale dovolím si tvrdiť, že cca 90% z nich boli z ekipi sag4fan. Je to super, že už aj cyklistike chodia fankluby na preteky, ale toto mi už príde trošku ako chodiaca reklama. Ak je nejaký Sagan funklub, tak by mal ctiť buď svk farby alebo zelenú resp. dúhovú. Ale keď vidíte všade len rużovú, či už trička, balóniky (asi 100) a iné veci, tak sa človek zamyslí, čí je to vlastne funklub..? Mne to príde hrozne pritiahnuté za vlasy a hlavne asi aj dobre zaplatené fandenie.

Telekom urobil súťaž pred TDF, a keď dobre viem tak vybrali 10 -17 ľudí, medzi nimi aj moja kamoška. Práve dneska mi písala že je tam dobrá atmosféra a videla tam viacerých slovenských fanúšikov. Nemajú len ružové balóny a tričká, ale mali aj slovenské vlajky. A mali na sebe aj iné tričká. Minulý rok tiež robil takú súťaž telekom a tiež vtedy vybral ľudí.
Takže je to ešte horšie, oni na to využili obyčajných ľudí a tvária sa ako ,,modré z neba,,. Pekné špiny operátorské.

Nieje kamoška menšia brunetka, trošku kučeravá? Asi 5x ma švacla s tou palicou, na ktorej majú Saganovu tvár, tak som jej ju zobral, že nech si trošku oddýchne, bo evidentne ju to veľmi nebavilo držať nonstop nad hlavou :)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 16. Júl 2016 23:11:13

dexterko píše:
elviska píše:
dexterko píše:Dnes už konečne live. V cieli bolo ohromné množstvo Sagan fans, ale dovolím si tvrdiť, že cca 90% z nich boli z ekipi sag4fan. Je to super, že už aj cyklistike chodia fankluby na preteky, ale toto mi už príde trošku ako chodiaca reklama. Ak je nejaký Sagan funklub, tak by mal ctiť buď svk farby alebo zelenú resp. dúhovú. Ale keď vidíte všade len rużovú, či už trička, balóniky (asi 100) a iné veci, tak sa človek zamyslí, čí je to vlastne funklub..? Mne to príde hrozne pritiahnuté za vlasy a hlavne asi aj dobre zaplatené fandenie.

Telekom urobil súťaž pred TDF, a keď dobre viem tak vybrali 10 -17 ľudí, medzi nimi aj moja kamoška. Práve dneska mi písala že je tam dobrá atmosféra a videla tam viacerých slovenských fanúšikov. Nemajú len ružové balóny a tričká, ale mali aj slovenské vlajky. A mali na sebe aj iné tričká. Minulý rok tiež robil takú súťaž telekom a tiež vtedy vybral ľudí.
Takže je to ešte horšie, oni na to využili obyčajných ľudí a tvária sa ako ,,modré z neba,,. Pekné špiny operátorské.

Nieje kamoška menšia brunetka, trošku kučeravá? Asi 5x ma švacla s tou palicou, na ktorej majú Saganovu tvár, tak som jej ju zobral, že nech si trošku oddýchne, bo evidentne ju to veľmi nebavilo držať nonstop nad hlavou :)

No kučeravá nie je, ale má tmavé vlasy a mala na sebe biele tričko.. Ja na tom nevidím nič zlé že vybrali bežných ľudí. Kamoška sa tak potešila, keď ju vybrali.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 16. Júl 2016 23:15:42

Tibi píše:
Focus-Shimano píše:Dneska pekná etapa najviac ma potešilo Johnyho 4.miesto toto ho určite povzbudí strašne ma to teší škoda že to tam Peter šupol na tretie keby bol v top 3 bola by to ešte väčšia paráda.


Už som Ti chcel napísať,že nech je tohto ročná TF zajímava ako chce,tak na tohtoročné JK to aj tak nemá.Chcel som Ti opísať ako ma P-R a Flámsko úplne dostali a ty mi spravíš takýto šok,ked tlačíš Johnyho pred Petra :D :lol: :mrgreen:

Klasiky sú klasiky na to sa žiadna grand tour nechytá :) atmosféra v nádhernom flamsku a regióne nord pas de calais je úžasná. Samozrejme mi nevadí že Peter ešte ospurtoval Johnyho aj tak je John spokojný so 4.miestom.Velmi mu to prajem po tom čo si prežil. Prišiel skoro o palec a rozmýšľal nad ukončením kariéry a to by bola obrovská škoda
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 17. Júl 2016 7:42:31

Focus-Shimano píše:Klasiky sú klasiky na to sa žiadna grand tour nechytá :) atmosféra v nádhernom flamsku a regióne nord pas de calais je úžasná. Samozrejme mi nevadí že Peter ešte ospurtoval Johnyho aj tak je John spokojný so 4.miestom.Velmi mu to prajem po tom čo si prežil. Prišiel skoro o palec a rozmýšľal nad ukončením kariéry a to by bola obrovská škoda


Ja som Ta pochopil :).Určite to je pre Degenkolba veľká životná výhra a som rád,že je späť.Dokonca to vyzerá,že sa nám dostáva do starej formy.Pri šprinte o 3 miesto, by som mu ho možno aj doprial.Ak by sa,ale jednalo o prvé,tak jedine Peter :P
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 17. Júl 2016 11:05:58

Dámy a páni zatiaľ sme sa nejako vyhli diskusii o podľa mňa tohtoročnom najpríjemnejšom prekvapení TF Cavendishovi.Už na jar tu bola dosť zaujímavá debata o Markovi.Rozoberali sme tu,že ako nás v minulom roku sklamal,aký bol nervózny atď.Zastával sa ho hlavne ifčo.
Musím sa priznať,že jeho tohto ročné výkony na TF mi doslova vyrazili dych.Možno ma až tak neprekvapuje jeho rýchlosť a dominancia.Úplne ma,ale dostal svojou pohodou a kľudom,ktorý z neho doslova vyžaruje a to všetko bez použitia nejakého vláčika.Asi sa naučil a odkukal od Petra :).
Samozrejme ak niekto vyhrá 4 krát etapu v jednom ročníku TF,tak nemôže byť zachmúrený a nešťastný.Pohoda musí z neho vyžarovať na všetky strany a z Marka skutočne srší.
Ja nie som nejaký odborník na výkonnosť a formu pretekára.Alebo ako dostať pretekára do top formy,tie prestupy a nákupy v Etixxe mi ale prídu v poslednej dobe dosť pofidérne.Borec o ktorého stratili záujem a ktorý sa u nich trápil,momentálne s ľahkosťou poráža ich šprintérsku hviezdu,ktorá vlastne prišla nahradiť jeho a mala byť jasne lepšia ako Cavendish. Mne príde Patrick Lefévere,buď veľmi netrpezlivý,alebo nevie pracovať z ľuďmi,alebo jednoducho nevie objaviť talent v cyklistovi.Keď to dokázali v DD,prečo to nedokázali v Etixxe??? Veď Cav nie je jediný,takto sa popálili napr. aj u Petra.
Skutočným paradoxom môže byť ale to,že nám Mark možno vyhrá v 5 a možno aj vo 6 etapách a aj tak nezíska zelený dres :?:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 17. Júl 2016 11:33:33

@Tibi

to nieje paradox to je SAGAN :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 273 hostia