Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 02. Júl 2017 8:08:32

Dnes začína Démarova éra na tejto TDF!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 02. Júl 2017 10:16:17

Focus-Shimano píše:Dnes začína Démarova éra na tejto TDF!

nechcem byt zlym prorokom ale keazde podium bude pre demara dobre v tejto konkurencii
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 02. Júl 2017 19:11:37

co ludkovia minuli sa vam pismenka?...2 chybicky od bory a peta: 1. velmi skoro sa dostal na spic pelotonu
2. ked uz na tej spici bol tak sa nemal obzerat a vahat ale mal to proste skusit

nevadi pridu dalsie etapy

demare druhy s peknym sprintom...ten zlty dres je celkom realny :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 02. Júl 2017 19:37:22

Prečo stále sília tie vláčiky v rovinatých etapách? Jednoducho to Petrovi nevyhovuje. Dnes sa tam začal vetrať príliš skoro a predbehla ho celá prvá lajna šprintérov. Tiež si myslím, že to už mal napáliť keď sa začal vetrať, možno by to bolo aspoň na top 5. Mali by to hrať do jeho silných stránok a jednou z nich je aj jeho perfektný wheel-surfing, vďaka ktorému slavil toľko úspechov. Dnes pekne stratil na zelený dres. Síce je to ešte len prvá etapa a netreba sa plašiť, ale aj tak sa tu rysuje celkom dramatická (konečne?) obhajoba zeleného dresu. Som zvedavý čo zajtra.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 02. Júl 2017 19:39:39

majo píše:co ludkovia minuli sa vam pismenka?...2 chybicky od bory a peta: 1. velmi skoro sa dostal na spic pelotonu
2. ked uz na tej spici bol tak sa nemal obzerat a vahat ale mal to proste skusit

nevadi pridu dalsie etapy

demare druhy s peknym sprintom...ten zlty dres je celkom realny :D :D

ja sa cudujem ze este stale maju snahu obcas robit Petovi nejaky vlacik. vzdy ked sa o to pokusali nedopadlo to dobre. jedine co Peto potrebuje je drzat sa zadneho kolesa niektoreho z top spurterov. tato taktika mu priniesla 5 zelenych dresov a aj par vitazstiev v cisto rovinatych etapach. ak by sa aj dnes toho drzal podla mna by skoncil okolo stvrteho miesta. no je to velka skoda pretoze takto na zaciatok hned Kittel odskocil, ale je to stale iba zaciatok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 02. Júl 2017 19:44:12

este treba dodat ze Colbrelli vobec nedrzal svoju lajnu a blokoval aj Petra. ale to samozrejme nie je hlavny dovod Petovho neuspechu. mozno by bol o nejake 2 miesta lepsi nebyt toho zablokovania ale to nic neriesi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Ned 02. Júl 2017 19:57:36

Laporte rozťahoval.. a keď zistil že za sebou nemá Nacera, ale Petra tak zvesil nohy. nepripadal mi že už nevládal. Petrovi to nevyšlo, tiež ostal zaskočený tím že zostal vpredu sám a do cieľa ešte nejakých tristo metrov... potom spomalil a už tú vlnu nestihol. Zaliala ho vlna konkurentov, kde mu už neostalo miesto. Sonny tam nezavadzal naschvál. Ja som bol nasrdený, ale už som odvetral a teším sa že to dopadlo bez pádu,zranenia a podobne. Frúmi dnes ochutnal mokrý asfalt - aj keď nemal šancu sa tomu vyhnúť a bolo to úplne vpredu. Geraintovi sa črtá fatamorgána že už to žlté by ani nemusel zobliecť :D:D:D

Nuž zajtra Marcel ukáže či bude naháňať body o zelené alebo bude šetriť na ďalšie etapy do šprintov. Na prémii sa ukáže ako to v Lidli športovo-riadia ;-) Inak dnes to bola podľa mňa smola,nepodarilo sa ale forma je dobrá a kto pamätá, Peter na TdF vždy začínal svietiť až po prvom týždni, keď konkurenti už cítia prvé etapy v nôžkach. :mrgreen:

Zajtra sa to rozparádi na posledných troch kilometroch, keď nebude šťastnejší únik. Ale zajtra by som na Petra stavil.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod aivil47 » Ned 02. Júl 2017 20:27:04

emor píše:Laporte rozťahoval.. a keď zistil že za sebou nemá Nacera, ale Petra tak zvesil nohy. nepripadal mi že už nevládal. Petrovi to nevyšlo, tiež ostal zaskočený tím že zostal vpredu sám a do cieľa ešte nejakých tristo metrov... potom spomalil a už tú vlnu nestihol. Zaliala ho vlna konkurentov, kde mu už neostalo miesto. Sonny tam nezavadzal naschvál. Ja som bol nasrdený, ale už som odvetral a teším sa že to dopadlo bez pádu,zranenia a podobne. Frúmi dnes ochutnal mokrý asfalt - aj keď nemal šancu sa tomu vyhnúť a bolo to úplne vpredu. Geraintovi sa črtá fatamorgána že už to žlté by ani nemusel zobliecť :D:D:D

Nuž zajtra Marcel ukáže či bude naháňať body o zelené alebo bude šetriť na ďalšie etapy do šprintov. Na prémii sa ukáže ako to v Lidli športovo-riadia ;-) Inak dnes to bola podľa mňa smola,nepodarilo sa ale forma je dobrá a kto pamätá, Peter na TdF vždy začínal svietiť až po prvom týždni, keď konkurenti už cítia prvé etapy v nôžkach. :mrgreen:

Zajtra sa to rozparádi na posledných troch kilometroch, keď nebude šťastnejší únik. Ale zajtra by som na Petra stavil.


Ak dá Peter Marcelovi šancu, tak sa toho chytí. Nesmie mu dovoliť náskok viac ako o 100 bodov po prvých 4-5 etapách. Ťažko sa mu to bude doháňať.
Ako tu niekto písal, Marcel skutočne môže reálne vyhrať 5 etáp. Peter si už nemôže dovoliť veľa zaváhaní. Geraintovi prajem celkové víťazstvo. Tento rok bude asi veľká dráma v bojoch o obidva dresy. Máme sa na čo tešiť.
aivil47
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 24. Máj 2016 10:43:39

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 02. Júl 2017 22:01:28

Presne som vedel , ze to tak dopadne ked tam daju Seliga. Presne som sa ( aj tu na fore) pytal, ze nacooo?
Uplne nevhodny typ pre Peta. Nevie tahat, liest vrchy, pliest pelotonom. A rozbiehaca nepotrebuje ( to by ich tam muselo byt viac.

V borejeo dost viac vhodnych kandidatov. aj nemecky hovoriacich
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 03. Júl 2017 9:35:01

Peto bude podla mna dnes potrebovat pomoc od kolegov. najlepsie by bolo keby mu to tam Majka udrzal pokope, uz parkrat mu v takomto dojazde Rafal celkom pomohol. avsak vzhladom na jeho ambície v GC neviem ci sa podujme nato. ale zas jedna sa iba o cca 1 km na zaver etapy. mozno este Buchmann by mohol?

inak podla mna dnes to bude v zavere celkom nervozne lebo je velmi vela adeptov. dokonca si myslim ze aj niektori spurteri sa tam budu motat. 280m ma priemer 11% a tam podla mna zautoci niekto ako GVA, Gilbert, Stybar, mozno Kwiato ak bude mat volnu ruku. Matthews urcite nebude utocit.

snad si Peto vo vcerajsom spurte uz vybral aj smolu, aj zlu tatiku aj zle rozhodnutia pre celu Tour. on na Tour vzdy dokazoval, ze ma nato aby pravidelne koncil hned za top spurtermi (Kittel, Cav, Greipel) a obcas sa aj zmestil medzi nich, a raz za cas ich aj porazil. verim ze tento rok tomu nie je inak. ved este bude 8 prilezitosti aby to ukazal. vcera tam bol protivietor, navyse Peter este aj vahal to bola najhorsia mozna kombinacia pre vcerajsi dojazd. hlavne uz sa musi drzat svojej osvedcenej taktiky - byt nalepeny na kolese spurtera v najvacsej forme. Selig nech prenho pracuje do mety cca. 1-2 km pred cielom potom uz nech to nechaju na Peta.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 03. Júl 2017 9:53:53

Som sa teraz na chvíľu zarozmýšlal na Sky a Thomasom. Jemu by vlastne táto Tour mohla parádne sadnúť. Na trase nie je zasa až tak veľa brutálnych horských etáp, ktoré by papierovo jemu mali robiť najväčšie problémy. Hovorí sa o tom, že rozhodovať by mali útočné etapy, možno trochu chaotické...on by sa mohol v takomto prostredí vedieť pohybovať. Na belgických klasikách viackrát ukázal, že sa orientovať v pretekoch vie. Nie raz naskočil do správneho úniku.
Ďalší faktor je, že na rozdiel napr. od Landu má v nohách len polku Gira. Mohlo by sa to ukázať ako celkom vhodná príprava ;)
Vyhovovať mu tiež bude druhá časovka. Síce prvá-víťazná bola kratšia, ale spomeňme si na Giro, kde sa na 39km dokázal ako jediný z top GC jazdcov priblížiť k Dumoulinovi. A to bol po páde pod Blockhausom, údajne aj so zraneným kolenom. Síce časovky mu išli dobre vždy (veď je stíhač z dráhy), ale na tento rok tam vidím pekný skok vpred. Asi je to aj tým, že všetko smeroval k Giru a už teraz vieme, aký vplyv na výsledky tam mali časovky. Myslím si, že reálne bude časom v druhej časovke na Tour konkurovať Froomovi. Ten tiež vyzeral znova veľmi silný na koze na úvod.

Každopádne v Sky vyzerajú byť interné pravidlá posvätné, takže Thomas si asi môže nechať zájsť chuť na vlastné ambície. Ak si dobre pamätám posledný krát sa vzoprel tímovej taktike v jednej etape práve Froomey Wiggovi v 2012.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 03. Júl 2017 11:00:40

Ja si myslim , ze Thomas by to mohol skusit uz tuto etapu. Vlacik Kwiatko, Thomas , Froome by na konci mohol hryst. (jedine ze Froome je zodrety)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 03. Júl 2017 11:08:10

Vratim sa este k vcerajsiemu dojazdu. Petra to tam vyplulo 300? m pred cielom a chvilu nevedel co vlastne chce urobit a stratil momentum a potom ho doslova prevalila vlna sprinterov. Nevesal by som hlavu. Tento sprint bol zvladnuty velmi zle ale verim ze nam este predvedie lepsie. Podpora je super ale ako sme vcera zistili Petrovi naozaj nevyhovuju vlaky. No dnes bude podpora este klucovejsia ako vcera. Dnes tam budu musiet byt s nim az do konca aby nevyhral nejaky late attacker. Verim dnes v uspech. Mozní superi su GVA, Gilbert, Demare a Bling a mozno aj Sonny vcera vyzeral dobre. Ale favorizoval by som spurterov ( tych odolnych) pred GVA ci Gilbertom. Je to sice celkom narocna etapa a aj to stupanie no vrch tej poslednej trojky je vcelku po rovine takze ak to sprinteri ustoja tak maju vyhodu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 03. Júl 2017 11:20:51

@nat
No podľa toho profilu Thomas skôr nie. Neviem si predstaviť, že by tu Sky plytvalo silami. Budú to len chcieť doviezť do cieľa bez strát. Skôr si myslím, že okrem Sagana a Matthewsa tu bude mať šancu ešte aj "kopcovo" poslabší Degenkolb, Colbrelli, Swift, Boasson Hagen (že by aj kristoff ? ...skôr asi nie). Bude asi záležať kto aké tempo nastaví, podľa profilu to vyzerá byť hore dole celý deň.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 03. Júl 2017 12:55:29

@ ostrihaneofce

Ja si myslim ze Kwiato by mohol dostat volnu ruku. Takyto finis by mu mohol sediet.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 03. Júl 2017 13:39:02

Zo Sky je určite typologicky najlepší jazdec na ten záver. Ale asi by si predstavoval ťažší finiš. Ja si myslím, že sa Sky na takúto etapu vyprdnú :D Už jednu etapu vyhrali a je predpoklad, že aj Froome neskôr nejakú pridá, takže nahodia PC a vypočítajú, že vynaložená energia nestojí za neistý výsledok :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 03. Júl 2017 17:42:35

uuuf to bolo. Peter je zviera:) bol dlho na vetre, este sa mu aj treta z pedalu vysmykla. toto bolo velmi silne vitazstvo. nebyt tej tretry tak im da minimalne dlzku bicykla. a na tom stupani vyzeral uplne komfortne. myslim ze po tomto mu trochu tarchy z pliec opadne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod menovatel » Pon 03. Júl 2017 17:51:37

Plná spokojnosť, napriek drobným chybičkám. Aj pán Sagan môže sláviť so synmi. Kittel na zelené nejde a ostaní na to nebudú mať. Výhra etapy patrila k plánom Bory, ale snáď neostane osirelá.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 03. Júl 2017 18:03:17

pri tom vykopnut stratil minimalne 2 mozno aj 3 pretocenia v kopci a nasledne to znova dokazal krasne roztiahnut proste uchvatne...blink krasny a silny finish z daleka ale nemal by ziaden narok ak by peto nevykopol...martin ok GVA na viac nemal...ostatny bez naroku jedine kto sa mi coraz viac zacina pacit je focusov kamarat Demare...z neho naozaj snad bude onedlho klasikar ako sam vyhlasil zeby xcel byt
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Pon 03. Júl 2017 18:52:52

Zdravím Vás priatelia. Tak dneska BOH odviedla obrovský kus práce pre víťazstvo v etape. Pred Jurom Saganom , imaginárne skladám klobúk a odhadzujem ho v diaľ.V závere Rafal pomohol Petrovi aspoň do posledných 300-350, ďalej už mu to nevydalo. Peter tak ostal podobne , ako včera na čele zvyšku pelotónu, ale našťastie sa rýchlo spamätal a rozhodol sa pre dlhší šprint. Studený pot ma zalial v momente , keď mu vyletela pravá noha z pedálu, no na šťastie disponuje veľkou výbušnou silou v nohách a stihol si obhájiť pozíciu na čele až do cieľa. Menovatel píše, že Kittel nejde na zelený dres, ba práve naopak, dneska vedel , že v závere nemá žiadnu šancu , tak to nemalo význam strácať energiu a jeho chvíľa nadíde už zajtra , keď bude mať väčšiu šancu zvíťaziť v etape a tak navýšiť si body pre bodovaciu súťaž. Ale , musím uznať , že najväčšími konkurentmi pre Petra bude Matthews, ktorý má momentálne skvelú formu a nesmiem zabudnúť ani na Démara. Neviem , ale čo si mám myslieť o Cavendishovi, čo je to vlastne za choroba, ani neviem jej presný názov(nejaká únava organizmu). Doterajšie jeho výkony , ale naznačujú, či už v šprintoch na prémiách , alebo aj v dojazde včerajšej etapy, že jeho forma nie je až tak zlá a určite prekvapil viacero svojich konkurentov. Len je veľká škoda , že sú až tak veľké rozdiely v bodovaní jednotlivých etáp. Včera bolo pre víťaza 50 bodov a dneska to bolo iba 30 bodov, všetko je tak nastavené , aby získanie zeleného dresu bolo čím viac sťažené. Peter to bude mať tohto roku asi najťažšie obhájenie zeleného dresu a pri tomto nastavení má aj viac súperov pre zisk tohoto prestížneho dresu. No všetko ukáže čas, ešte sa to len začalo. Pekný deň všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia

cron