Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Uto 04. Júl 2017 22:22:04

Keram píše:Ked uz nevyhra zeleny tu tak aspon na Vuelte. V rokoch ked absolvoval Tour asi nebolo vhodne ist celu Vueltu ale vzhladom na tuto situaciu by ju asi mal absolvovat celu.


Ak toto rozhodnutie do zajtra nezrusia, ja by som na jeho mieste uz nikdy v kariere ziadne podujatie pod ASO neabsolvoval. Ja viem, ze Tour, Vuelta, Roubaix a mnoho dalsich, ale ostava Giro a kopec dalsich dobrych klasik.
Viem, ze o tomto rozhoduju rozhodcovia a nie organizator, ale v tomto konkretnom pripade ma urcite prsty ASO, lebo Cavendish mal takych subojov desiatky v kariere a nebol nikdy DSQ a taky Bouhani to robi agresivnejsie a aj umyselne a tiez som nezachytil, ze by ho za to niekedy vylucili z pretekov.
Ak by sa Peter zajtra rozhodol vratit k horakom pochopil by som to a potesilo by ma to.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 04. Júl 2017 22:27:49

Už som si myslel, že má nedokáže nič viac rozčúliť,ako schizofrenik, ktorý si vypisuje sám so sebou na komentoch pod článkami.
To,ako dokázali dnes pani z disciplinarki Tdf potrestať Sagana,tak to ukázalo iba jediné.Ukazali to, ako sú z neho flustrovani a ako chcú aby to vyhral Francuz.Hlavne teda ak teraz cítia šancu.
A pekne sa predviedli aj jeho konkurenti, akože kamaráti šprintéri.Gorila vypláva kvôlli bezviznamnej prémii.Jeho športový riaditeľ to potom zaklincuje,podobné ako Demare vyjadreniami po dnešných pretekoch.Bez toho aby si poriadne pozreli záznam.Cav pre zmenu kritizuje niečo, čo on robil pravidelne a ohodne drsnejšie.Samozrejme nikdy nebol vylúčený a mám taký dojem, že sa mu ani body, či umiestnenie nie vždy penalizovalo.Nehovoriac o tom, že mal byt jednoznačne vylúčený za nesplnenie časového limitu.To pravidlá priam prikazujú pani rozhodcovia.
Ak už chceli dnes trestať,tak podľa mňa musia potrestať aj Demareho. Veď on jednoznačne prešiel dráhu Bouhannimu a úmyselne ho spomalil a vlastne to tam možno celé on zavinil.Ale to asi pani rozhodcovia tiež nebudú chcieť vidieť.Presne ako nechceli vidieť to čo vyviedol na M-SR 2016.
No nič aspoň sa Petrovi otvoria oči a zistí akých skvelých kamošov má v pelotóne a ako mu všetci fandia(závidia).
Teraz ho musí podporiť rodina,BOH a aj fanúšikovia, pretože ho čaká ťažké obdobie.
Toto je môj posledný komentár čo tu píšem, takže by som chcel pozdraviť skvelých ľudí, čo tu prispievali na fóre. :D to
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Uto 04. Júl 2017 22:40:03

No, to som zvedavý na ďalšie a ďalšie reakcie. Počkal som si, čo povie Le Mond vo večernej analýze a tak si so svojim názorom nepripadám prehnane ovplyvnený tým, že Sagan je náš.
Keď už prijali také drastické rozhodnutie, tak sa mali objektívne a detailne pozrieť na všetky možné zábery, nie len na to, ako to vyzerá. Lebo vyzeralo to samozrejme brutálne od Peťa, ale nakoniec to je asi tak, že Cav šiel do priestoru, kde už nebolo miesto, natlačil sa prvý na Sagana, ten pocítil kontakt a odstrčil lakťom Cava. Otázky sú, či ten pohyb lakťom bol spôsobený hľadaním rovnováhy, alebo si Sagan proste robil miesto. Podľa mňa to bola automatická reakcia - reflex - na to, že pocítil na pravom ramene niečiu hlavu. Všetko sa to udialo v stotine sekundy. Možno ten pohyb lakťom nebol nevyhnutný, v tom je Saganova zodpovednosť, že proste hneď reagoval tak, že to pôsobí hodne agresívne, každopádne je to aj prirodzená reakcia v danej situácii. Ale myslím, že sú aj cyklisti, ktorí by to tak nespravili, tu sa ukazuje Peťov naturel.

Ale hlavne chcem povedať, že možno po dlhšej úvahe a opadnutí emócií z toho, ako to vyzeralo, by to nakoniec ostalo pri pôvodnom prvom rozhodnutí - čiže bez celkovej diskvalifikácie.
Teraz budú veľmi dlho počúvať, že Saganovi ublížili; a možno, snáď, už to aj vedia.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Uto 04. Júl 2017 22:45:54

uz je kopec komentarov na petovu obranu od velkych mien minulosti robie mcewan armstrong voigt svorada ... a gorila uz twitol ospravedlnenie sa petovi ked si to poriadne v klude pozrel
tomuto sa hovori poprava co urobili tie zabozrutske stetky
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 04. Júl 2017 22:59:12

Zutu píše:Ak toto rozhodnutie do zajtra nezrusia, ja by som na jeho mieste uz nikdy v kariere ziadne podujatie pod ASO neabsolvoval. Ja viem, ze Tour, Vuelta, Roubaix a mnoho dalsich, ale ostava Giro a kopec dalsich dobrych klasik.

Lenže ty nie si na jeho mieste, ty nemáš podpísané všetky tie nezmyselné zmluvy, ty nemáš z nich vyplývajúce všetky tie nezmyselné povinnnosti, kde, čo a ako musíš robiť. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Talbot » Uto 04. Júl 2017 23:00:25

Ondro,laket bol az ked cavo padal,na obrazku 5,6 sa zmenil uhol lakta,az ked cavo padal,okrem toho to vypada tak,ze ten laket strhla lava brzdova paka padajuceho cava,ako je vidiet na spodnych obrazkoch.
http://i.imgur.com/lX8lJUS.jpg
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Uto 04. Júl 2017 23:04:00

Áno, na velonews už je pekná analýza. Pri tak tvrdom treste ako je diskvalifikácia, musí byť to rozhodnutie na základe jasných dôkazov, bez ďalších pochybností. A zábery kamier nie sú v tomto prípade tak jasne usvedčujúce a proste sa ponúka aj vysvetlenie, že Sagan len reagoval na ohrozenie z pravej strany a pohyb lakťa nemal ten jasný účel, aby poslal súpera k zemi.

Som zvedavý, čo na to všetko Bora.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Uto 04. Júl 2017 23:04:23

Ale zasa na druhej strane, to nemusí byť až tak nereálne. Najskôr chodil na tdf, lebo bol mladá hviezda a kto mladý nechce ísť na tdf? Neskôr tam už chodil kvôli Tinkovovi a teraz kvôli rekordu. Teraz, keď už je rekord pasé, s veľmi kľudným svedomím si môže skočiť GIRO + VUELTA a pod. Keďže ho už na tdf nič neťahá, a ani prípravy na MS už nebudú. Kľudne môže od ďalšej sezóny úplne/z časti zmeniť kalendár.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Uto 04. Júl 2017 23:17:35

Giro a kanadske klasiky, lebo aj Vuleta je ASO :) ....Bora by v tom mohla mat pochopenie, z tohto rozhodnutia je jasne, ze ho tam francuzi(organizator) nechcu.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 04. Júl 2017 23:38:35

Najlepsia pomsta by bola, ak by Peter dalsi rok vyhral zlty :D inak neviem odkial ten clovel berie nervy, 99% ludi by uz rozkopalo autobus po tolkej smole tento rok. Taktiez uvahy ze by Peter skoncil asi nie su na mieste, zmluvy ma a musi ich plnit. Taktiez Bora asi budr chciet mat svoje top na TdF aj dalsi rok. Roubaix je Petrov sen. Ja dufam ze Peter ukaze svoju velkost, prenesie sa cez cele ASO a ukaze vsetkym ze je najlepsi a vyhra vsetko co sa da.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 04. Júl 2017 23:43:30

Tie reci o bojkote. Cyklisti su po dopingovej ere v takych sr*ckach, ze nie su schopny bojkotovat ani kvoli svojim platom.
Takze realne, ako v nasej politike. Psi bresu , karavana ide dalej.

ASO si spocitalo :
- minus Saganovi fanusikovia
+ plus zaujimavy boj o zeleny
+ plus vitaz Francuzko / Nemecko

jedine co by sa dalo spravit je, ze Peto toho este nieco povyhrava, stane sa absolutnou legendou, potom zorganizuje protest proti ASO, aby pustala pre cyklistov viac prachov z TDF. (to ich bude boliet :)
Ale zas vzhladom na to aky je Peto salamista (co sa mi paci) , to vidim nerealne.

Nevadi, aspon budem viac hodin v juli venovat praci ako TDF tento rok.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Uto 04. Júl 2017 23:48:16

Nikdy som nevidel aby bol sprinter vyluceny z pretekov po suboji v zavere etapy, ani ked umyselne poslal na zem konkurenta. Toto bolo rozhodnutie jednoznacne preto, ze ho tam nechcu. Si myslis, ze v buducich rocnikoch si nenajdu dovod na to aby ho vylucili? Bora to mozno tiez nebude chciet riskovat a poslat ho na Giro by bolo riesenie.
Darmo ASO a Dimension Data maju k sebe velmi blizko.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 04. Júl 2017 23:56:42

dexterko píše:Ale zasa na druhej strane, to nemusí byť až tak nereálne. Najskôr chodil na tdf, lebo bol mladá hviezda a kto mladý nechce ísť na tdf? Neskôr tam už chodil kvôli Tinkovovi a teraz kvôli rekordu. Teraz, keď už je rekord pasé, s veľmi kľudným svedomím si môže skočiť GIRO + VUELTA a pod. Keďže ho už na tdf nič neťahá, a ani prípravy na MS už nebudú. Kľudne môže od ďalšej sezóny úplne/z časti zmeniť kalendár.


nuz len ide o to ze Tour je Tour. este Giro ako tak z hladiska prestize ma co povedat ale Vuelta je uplne mimo. neviem si predstavit ze by Peta uspokojili nejake vitazstva na Vuelte ako hlavny ciel druhej casti sezony. vitazstva na TdF su omnoho hodnotnejsie - konkurencia je maximalna a v top forme. ja som taktiez nasraty a najradsej by som bol keby Peto povedal, ze tak vazeni na tychto pretekoch ma uz neuvidite. ale to by nic neriesilo:( su monumenty, TdF a MS. to su jedine velke vitazstva. samozrejme aj vitazstva na inych pretekoch su pekne, hodnotne a potesia. najlepsie by bolo keby to UCI po dohode s ASO vzali spat. ale to sa asi nestane. to rozhodnutie je hodne zaloby podla mna, nakolko podla toho co som sa docital sa UCI odvolava na laket, ze to jedine bolo za Petovym vylucenim. avsak na videu je jasne vidiet ze laket prisiel neskoro (bol len na udrzanie rovnovahy). vobec nebol pricinou Markovho padu a teda bol neumysleny. cize neexistuje dovod pre jeho vylucenie. UCI si riadne nasrala do huby.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 05. Júl 2017 0:21:38

PS mal vždy jasný sezónny plán, klasiky, tdf, MS. Klasiky ostávajú, tie sú jasné, aso neaso. Na tdf už chodil, ako píšem, hlavne kvôli rekordu. Jasné, že etapy sú najcennejšie na tdf, ale nie pre jazdca ako je dnes PS. Nemyslím, že teraz keď už nie je rekord možný sa tam bude tlačiť. A slovo má v Bore veľké, to pri Olegovi nemal. Nevravím, že ju má bojkotovať a podobne, to sa ani nedá. A bojkotovať aso?? To môže rovno odovzdať bycikel. Ja som názoru, že na rok bude sezónny olán iný. Myslím, že PS je u prdele, či bude na gire + vuelte abo tdf + vuelte. Otázny budú sponzori a hlavne zmluvy.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 05. Júl 2017 0:37:21

@dexterko
ktory rekord myslis?:) 6 krat za sebou vyhrat zeleny? lebo potom je este rekord 7 zelenych celkovo a ten stale moze byt. ja si aj tak myslim ze by Peto mohol dat Ardeny a skusit GC prerabku:) aj ked stale je tu to nestastne Roubaix ktore chce vyhrat ale zatial mu nie je sudene. co sa tyka toho GC, tak ja si myslim ze Peto by to mohol skusit. on je taky fenomen a taky komplexny cyklista, ja neverim ze by to bol neuspech. aj pri GC je dolezita konzistentnost a tu ma Peto ukazkovu, takisto regeneraciu. malokedy ma on slabsie dni pocas tyzdennych etapakov alebo pocas GT.
ak by uz mal Roubaix a uz mu neslo o zeleny dres na TdF tak ja si myslim ze to GC zato stoji:) aspon by sa uz nemusel v hromadnych spurtoch pechorit.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 05. Júl 2017 4:10:17

Podla mna by mal cely snahu upriamit na MS. Predsa len 3 MS nik neziskal v rade.
A potom vyhrat 7 zelenych a nasledne sa na to vykaslat. Bude mat dieta, nech sa mu venuje. Po tomto myslim, ze nechut k cestnej cyklistike sa prehlbila.

Ani sa mu necudujem. '
Scifi by bolo keby viedol vojnu proti ASO za spravodlive rozdelenie prachov za TDF ale to asi nie je v jeho povaha.

Takze dufam Peto , ze to nezabalis (co si nemyslim , kvoli urcitym veciam ;) a ked aj hej, tak ta chapeme (urcite nas par bude)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 05. Júl 2017 7:50:10

tak protest je podany teraz uz len na organizatoroch ASO a UCI ako sa k tomu postavia...myslim ze tlak celeho sveta je obrovsky a to nie kvoli tomu ze je to Sagan ale preto ze to bolo urychlene a nespravne rozhodnutie...ak to teraz nezoberu spat tak to bude jasny dokaz ze ho tam proste nechcu...mnohy ste tu pisali ze to odobratie bodov a posunutie na 115 poziciu je ok...podla mna ani toto nebolo ok lebo to fakt nebola jeho chyba...jedine co mu mozu vycitat je to ze si nedrzal uplne stopu ale presuval sa doprava cim kvazi blokoval Cava ale to by urcite museli zasiahnut ja voci Demarovy lebo taku krizovatku aku spravil on Nacerovy to sa len tak nevidi...ano Nacer tam mal predtym kontakt s Greipelom ktory ho zbrzdil a brutalne rozbehnuty Demare kluckoval ako mohol a aj Kristof bol uz v tom case ovela pomalsi a musel obchadzat aj jeho ale to nic nemeni na tom ze uplne prekrizil trasu Bouhanimu...este k tym bodom...ok ak by mu aj sli brat body tak jedine tych 30 za ti 2. miesto ale tych 50 to je pre mna totalne nepochopitelne a neakceptovatelne...asi tolko z mojej strany takto na rano

hej a este k Andremu...chalan ma naozaj potesil...vzzdy som ho mal za jedneho z najslusnejsich a najferovejsich cyklistov a som naozaj rad ze to potvrdil
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Str 05. Júl 2017 8:34:11

@majo
"ok ak by mu aj sli brat body tak jedine tych 30 za ti 2. miesto ale tych 50 to je pre mna totalne nepochopitelne a neakceptovatelne"
Podľa Milana Dvorščíka je toto neoddeliteľná súčasť preradenia pretekára na koniec skupiny. Píše sa to spolu v pravidlách,
Medzi tým nič neexistuje.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 05. Júl 2017 9:50:02

Dufam ze bodovacku vyhra Kittel. U mna Demare skoncil dost som ho tu obranoval ale vcerajsie vyroky su poslednou kvapkou.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Str 05. Júl 2017 10:22:23

Prosím, bol by niekto ochotný preložiť mi to Demarovo vyjadrenie? ( som generácia, keď v školách bola povinná ruština ;) )
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 273 hostia