Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod vladimir » Pia 07. Júl 2017 17:16:50

narazil som na toto video od fanusika, zlozil pesnicku:
https://youtu.be/ZDCI89VaFwU
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Pia 07. Júl 2017 17:58:16

http://imgur.com/BpBgeON Tesnejší finiš som asi nevidel v cyklistike.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 08. Júl 2017 8:27:54

Alex píše:http://imgur.com/BpBgeON Tesnejší finiš som asi nevidel v cyklistike.


Som včera nechápal ako to mohli rozhodnúť tak rýchlo, neuveriteľne tesné. Neviem, či sa ešte tesnejšie vôbec dá.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France Hanba Aso

Poslaťod Miki » Sob 08. Júl 2017 9:06:52

Tak priatelia uz aj video na you tube ,kde je vsetko pekne vysvetlene,ako to bolo s padom Cava,je blokovane od ASO.Hanba,fuj.Nemam slov.Sirit pravdu do sveta je na zapade zakazane.Iba pokrytectvo je im vlastne a predovsetkym biznys na prvom mieste.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 08. Júl 2017 14:31:30

Zatial skvela etapa dnes. Konecne poriadna cyklistika. Len skoda ze okolo pol piatej som nuteny prestat to sledovat :( . Ale prve dve hodinky som si uzil. Tvorenie brejku a premia boli paradne. Prekvapil ma Kittel. Som zvedavy ze ak to dnes Demare dobojuje do ciela a nestihne limit ci ho vyhodia... Inak Emanuel Buchmann drzim ti palce. Natri im to v brejku. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Sob 08. Júl 2017 19:11:57

Dnes etapa vo výbornom tempe a celkom by ma zaujímali vaše názory, kto by mohol byť víťazom zajtra? Bude to adept z úniku (podľa mňa reálne do úvahy prichádza Pinot, Ulissi, Rolland alebo Cummings) alebo sa budú tešiť jazdci na celkové poradie? Každopádne zajtrajší adept bude musieť byť aj slušným zjazdárom, nie len vrchárom.

Čo sa týka dneška, je ťažké povedať a odpoveď asi dostaneme už zajtra, či na to dnes tímy nemali, alebo sa šetrili na zajtrajšok, že doslova nikto neskúsil nič proti Froomovi vymyslieť. Ale je len dosť možné, že energia ktorú by museli dnes vynaložiť by nestála za ušlý zisk v tejto etape s víziou potencionálneho nedostatku síl v tej nastávajúcej.
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Sob 08. Júl 2017 19:38:36

Wiggo93 píše:Dnes etapa vo výbornom tempe a celkom by ma zaujímali vaše názory, kto by mohol byť víťazom zajtra? Bude to adept z úniku (podľa mňa reálne do úvahy prichádza Pinot, Ulissi, Rolland alebo Cummings) alebo sa budú tešiť jazdci na celkové poradie? Každopádne zajtrajší adept bude musieť byť aj slušným zjazdárom, nie len vrchárom.

Čo sa týka dneška, je ťažké povedať a odpoveď asi dostaneme už zajtra, či na to dnes tímy nemali, alebo sa šetrili na zajtrajšok, že doslova nikto neskúsil nič proti Froomovi vymyslieť. Ale je len dosť možné, že energia ktorú by museli dnes vynaložiť by nestála za ušlý zisk v tejto etape s víziou potencionálneho nedostatku síl v tej nastávajúcej.



Myslím, že tá posledná veta je presná. Dnes ak, tak by ten zisk bol minimálny v pomere k vynaloženému úsiliu a strate síl na zajtra.

Nemyslím, že zajtra vyhrá únik. Ak áno, tak jedine ak sa niekto utrhne v poslednom stúpaní (samozrejme nie GC jazdec, ale to už nie je únik :lol: ). Je to brutál etapa zajtra, veľa kopcov, a do úniku nepustia nikoho z prvej 30ky, sú tam ešte primalé rozdiely, a tí s väčšími stratami asi neodolajú tempu SKY v kopcoch, ak sa dostanú do úniku. Môj názor je, že favoriti prídu +/- pokope, hlavne preto, že po poslednom vrchole je to ešte 13km zjazd + 13km rovina do cieľa. Alebo...
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 08. Júl 2017 19:42:36

simko píše:nejaky je tu utlm na fore. skoda. verim ze sa diskuteri (ifco, Tibi...) vratia.
dnes opat dalsia mdla etapa, velmi by som prial organizátorom aby sa im to nejakym sposobom vypomstilo. ci uz z hladiska trzieb, sledovanosti alebo nech su opat kontroverzne spurty ked si o to koleduju (samozrejme bez zraneni). bol by som naozaj zvedavy ci by vylucili napríklad Demareho, keby bol ucastny pri nejakom pade. inak tento cyklista sa mi uplne sprotivil. myslim, ze svojimi recami len potvrdil to, ze tie obvinenia o MSR su pravdive.

som zvedavy na sobotu tam bude zaujimavy boj uz na premii, a aj o etapove vitazstvo. ten posledny kopec nie je uplne narocny, ma aj oddychove pasaze navyse potom je este cca 12 km na zmazanie pripadneho manka. toto by mohla byt etapa pre unik. mozno GVA si bude verit, alebo Matthews ale zalezi aj to s kym by boli v uniku. urcite sa tam budu chciet dostat aj Pinot, Rolland a ini vrchari. skoda ze tam nie je Peto:(( v tejto etape by mozno raz opat podal vykon o ktorom by sa dlho hovorilo.

este by som sa vratil k tomu Petovmu programu. som zvedavy ako to vymyslia, je to hotova alchymia. lebo z hladiska kondicie a pripravy na dalsiu sezonu je urcite dobre absolvovat 1 GT za rok. z tohto pohladu ma Vuelta vyznam. ale tym padom by nemohlo byt Eneco a kanadske klasiky, co by bola skoda. Hamburg cyclassics a Bretagne Classic by ma velmi netrapili. dalo by sa skombinovat Okolo Polska s Vueltou, poprípade Okolo Polska s Enecom. ale napríklad taky Kwiatkowski minuly rok neabsolvoval celu GT a tento rok ma vybornu formu. zatial:) mozno sa to prejavi po TdF.


hej kamarat vypadni z mojej hlavy bo to vyzera ako keby si skopiroval text ktory som este nanapisal a uverejnil ho prvy :D inac s tym typom na GVA a australskeho krasavceka ti(nam :D ) to fakt vyslo ale uz to nedotiahli do konca...ak by tam bol peta tak dnes si znova pripijam na etapu :P
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 08. Júl 2017 19:48:15

Wiggo93 píše:Dnes etapa vo výbornom tempe a celkom by ma zaujímali vaše názory, kto by mohol byť víťazom zajtra? Bude to adept z úniku (podľa mňa reálne do úvahy prichádza Pinot, Ulissi, Rolland alebo Cummings) alebo sa budú tešiť jazdci na celkové poradie? Každopádne zajtrajší adept bude musieť byť aj slušným zjazdárom, nie len vrchárom.

Čo sa týka dneška, je ťažké povedať a odpoveď asi dostaneme už zajtra, či na to dnes tímy nemali, alebo sa šetrili na zajtrajšok, že doslova nikto neskúsil nič proti Froomovi vymyslieť. Ale je len dosť možné, že energia ktorú by museli dnes vynaložiť by nestála za ušlý zisk v tejto etape s víziou potencionálneho nedostatku síl v tej nastávajúcej.


no ak by pasteka nesiel na GC tak tipnem jednoznacne Majku ale takto by som to dal skor na Landu ale to by mu to komputaci museli dovolit a schvalit a tak dam jeden brutal odvazy tip ale vzhladom na dnesny vysledok mozno nie az taky nerealny...ONDREJ CINK :D :P ci?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-Náš junáčik Sagan

Poslaťod Miki » Sob 08. Júl 2017 20:11:05

Dobrý deň totka.Akože sa máte.Jój zle synku zle.Celô leto som čakala na Tour de France,na nášho junáčika Saganka.Tešila som sa ako malô dieťa,ako mu budem drukovať a on ti to tak dopsul,že skoro prizabil toho najelitnejšieho bajcyklistu zo západu a teraz sa musím zaňho hanbiť.
Joj totka to zle vravíte,to nebolo tak.To ten slávny bajcyklista vošiou do kanála a chcelo ho vystrieť, tak sa oprev do nášho junáčika a chcev ho hlavičkovať.Jáj,ale to naraziv na pravieho.Saganko,ako náš Jurko Jánošík,mocný ako dub v slovenskej zemi narastený, zaprev sa do bajcykla a slávny cyklista letev,ako hnilička s hruštičky.Nepomôhlo mu ani, že kormän vopchav Sagankovi pod pazuchu.
Ej synku spravil si mi veľkú radosť,že sa už nemusím hanbiť za nášho júnáčika.Nuž,ale prečo ho tí súdcovia z Haagu tak strašne potrestali,že už ani zelenú košulku zbietrať nemôže.
Totka moja.To je komplikovanô.A viete čo je biznis a marketing.
Ej veruže tým slovám ja veľmi nerozumiem.
Nuž totka to je obchod,penaze,reklama a ešte penáze.No a čo to má s tým spoločnô.Ved bajcyklovanie je to onô .......šport.
Zle vravíte totka.Na tých bajcykloch pretekajú Nemci ,Francúzi,Angličania a aj tý z poza veľkej mláky.Amerika sa tomu hovorí.A oni chcú tiež vyhrávať a chcú sa zviditeľnovať pred svetom.No a náš junáčik Saganko im moc prerástol cez hlavičku.Zbieral farebné košulky od vidím do nevidím.Už mu ani skrine nestačia.Tak ho trochu museli uzemniť,aby si moc nenamýšlav.Veď viete,ako to bolo vo svete.Raz nás prefackali Turci na poniki,raz cisár z Viedne,niekedy maďar z Pešti a potom zas Rus z Moskvi.No a teraz nás fackajú z každej strany.No a preto náš Junáčik Saganko dostal takú jednu výchovnú po papuli,aby sa moc nevyškieral,leo tam kde iný potia krv a zatínajú zuby on sa len vyškiera a ešte si topánky obúva a aj tak ho nepredbehnú.
No synáčik môj a čo tá fár play.
Totka fár play je dobrá vec,ale len u nás na dedine na fotbale.Ked fauluješ,dostaneš po papuli.Koľkokrát sa aj sudcovi ujde.Večer sa všetci v krčme pomeria,alebo aj znova pobijú a všetko je v poriadku.Ale na tour sudcom nejde dať po papuli.
Nuž synku,ďakujem,že si mi to všetko vysvetliv.Ja som už chceva prestať drukovať nášmu júnáčikovi a aj pozerať tú slávnu Tour.Teraz suž pozriem len poslednýc 5 min.aby som vedela,ktorý ďalší sa nám prizabiv.Nebudem už pozerať hrady a zámky.Z rozpávok som už predsa vyrastla.

Nuž takýto rozhovor som Vám vypočul na mojich cestách po cyklotrasách Slovenska.V jednej nemenovanej krčme/meno som už zabudol a v jednej nemenovanej dedinke.Marí a mi že to bola Horná Dolná.Ale istý som si už nie.Takže tak.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Sob 08. Júl 2017 20:41:18

dexterko píše:
Wiggo93 píše:Dnes etapa vo výbornom tempe a celkom by ma zaujímali vaše názory, kto by mohol byť víťazom zajtra? Bude to adept z úniku (podľa mňa reálne do úvahy prichádza Pinot, Ulissi, Rolland alebo Cummings) alebo sa budú tešiť jazdci na celkové poradie? Každopádne zajtrajší adept bude musieť byť aj slušným zjazdárom, nie len vrchárom.

Čo sa týka dneška, je ťažké povedať a odpoveď asi dostaneme už zajtra, či na to dnes tímy nemali, alebo sa šetrili na zajtrajšok, že doslova nikto neskúsil nič proti Froomovi vymyslieť. Ale je len dosť možné, že energia ktorú by museli dnes vynaložiť by nestála za ušlý zisk v tejto etape s víziou potencionálneho nedostatku síl v tej nastávajúcej.



Myslím, že tá posledná veta je presná. Dnes ak, tak by ten zisk bol minimálny v pomere k vynaloženému úsiliu a strate síl na zajtra.

Nemyslím, že zajtra vyhrá únik. Ak áno, tak jedine ak sa niekto utrhne v poslednom stúpaní (samozrejme nie GC jazdec, ale to už nie je únik :lol: ). Je to brutál etapa zajtra, veľa kopcov, a do úniku nepustia nikoho z prvej 30ky, sú tam ešte primalé rozdiely, a tí s väčšími stratami asi neodolajú tempu SKY v kopcoch, ak sa dostanú do úniku. Môj názor je, že favoriti prídu +/- pokope, hlavne preto, že po poslednom vrchole je to ešte 13km zjazd + 13km rovina do cieľa. Alebo...


Aj ja som najprv myslel na dojazd favoritov, poprípade útok Frooma, veď už raz ukázal útok v zjazde. No podozrivo sa šetria najmä dvaja borci Pinot a Cummings. Tak ma napadlo, že či si pred dňom voľna nepôjdu vyskúšať ako na tom sú a čo keď to náhodou vydá aj na etapu? :D Každopádne ako vravíš, na druhej strane zajtra sa také pokojné tempo v kopcoch nepôjde a budú určite aj nástupy, ak sa samozrejme v tom tempe od Sky všetci najskôr neuvaria, a tak by únik nemusel mať dosť priestoru dôjsť až do cieľa.

a Miki :lol: :lol:
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 08. Júl 2017 21:19:17

@Miki palec hore
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 09. Júl 2017 1:17:55

fakt sa nedokazem pozerat rovinate etapy toho roku lebo vo mne vrie a su nudne ... dnes som si to pozrel ale poviem vam nic moc teda myslim teda favoritov na gc unik pekne bojovali ale to je kazdy rok ked to peleton pusti zajtra si to pustim zase som zvedavy na tie hc kopceky a myslim ze zajtra by mohol byt den kedy niekto vyvola v peletone chaos inak tip na pinota nie je dobry chalan je rad ze ide neverim ze bude mat sil ist nejaky unik a ak ano na vitazstvo to nebude mozno treti tyzden skor , zajtra by som chcel vidiet arua vystartovat on casovku nema bohvieaku a tie profily su na neho
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 09. Júl 2017 7:54:50

majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Ned 09. Júl 2017 10:51:36

tdf sa asi pre mnohych vylucenim peta skoncila, ale aj tak, dam sem link z nasho regionu, karavana atd…je tam asi 150 fotiek, mozno ma niekto zaujem pozriet…. prve foto kliknut hore vpravo, otvori sa galeria

http://www.aachener-nachrichten.de/doss ... -1.1661686
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 09. Júl 2017 18:49:11

Tak táto etapa bola fakt sila. Fantastický Uran - od neho by som takýto výkon nečakal. Škoda Porteho. Bez neho to Froomy bude mať o dosť ľahšie, hlavne vzhľadom na tú poslednú časovku. Demare podľa všetkého mimo limit. Karma ho dobehla. Súčasne aj bohužiaľ Juro Sagan, ale aspoň postrážil tú poslednú skupinku. Lebo ďalší Demareho "rekord" na Mont du Chat by som asi nerozdýchal.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 09. Júl 2017 18:57:04

Dnesna etapa sa mi celkom pacila. Bohuzial kvoli povinostiam jedna z mala co ja mozem sledovat. Zajtra by sa dalo ale je volny den takze dalsiu uvidim asi az v piatok :roll: Luto mi bolo Barguila, cely den sa snazil a potom chudak zle hodil na paske bicykel :( . Celkovo to dnes nuda nebola aj ked Chris ukazuje zase ze je jasne najsilnejsi a ma aj najsilnejsi tim co nie je bohvieco pre preteky. Ale aspon sa daco dialo v GC dnes. Dufam ze Porte bude v poriadku vyzeralo to hrozne. No v poriadku nebude urcite ale dufam ze to nie su nejake az prilis zavazne zranenia... Pre mna postavy dna dnes Michael Matthews a Uran. Bling sa mi priznam sa nikdy nepacil. Je sice trosku slabsou kopiou nasho Peta ale malokedy utoci a skor sa stylom podoba na Gerransa co mi dost vadi. No priznam sa na tejto Tour si pomaly ziskava moje srdce :) Minimalne na tolko ze mu urcite prajem zeleny dres miesto Kittela. Hoci aj ten ma celkom milo prekvapil vcera. Uran aj napriek tomu ze bol nuteny ist posledne kilometre na najtazsom prevode a nedalo sa mu preradit tak to dal na pana 8-) Obrazok ako isli do nejakej miernej vlny na tej rovine a on sa tam driapal ako na Angliru lebo sa mu nedalo preradit na lahsi prevod je pre mna jednen z highlightov Tour :D Troska som sklamany z Jura ze nedal limit. Prekvapuje ma ze sa nevedel udrzat v skupine s Kittelom a Greiplom. Viem ze odpracoval prvy tyzden daleko viac ale aj tak. A Demara mi luto nie je. Minimalne za tie kecy po Petrovom vyluceni. Karma je zdarma.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 09. Júl 2017 19:32:28

pekna. rcharska bitka uranovi som to prial koki tej prehadzovacke on siel najtazsi prevod :) k portemu len tolko sampion tdf musi vediet jazdit nielen hore kopcom ale aj dolu, zelam mu aby sa co najskor dal dokopy a verim ze nema ziadne vazne zranenie tdf je definitivny koniec alberta co je skoda ale vsetko raz konci a mal aj on nechapem ze to neskoncil ked skoncil tinkoff
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 09. Júl 2017 19:45:36

Ja zelenu prajem Kittelovi uz len preto ako pri rozhovore pre Štefanca pozdravil slovensko :D Bling aj ked je skoro nas mi nie je velmi sympaticky to jeho lepenie sa na Petrove koleso vo mne stale dviha tlak . Takze dotoho Marcelko :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Ned 09. Júl 2017 20:02:43

moje slova, contik to mal ukoncit minuleho roku, tak by odisiel so vztycenou hlavou, teraz sa tam len trapi, tesi ma , ze uran urobil po takom dlhom utlme skvely vysledok,
ma niekto info, co je s portem? ten jeho pad bol strasny… je to skvely pretekar, ale moj nazor bol a je, jeho najväcsi nepriatel je jeho psychika….
bora totalna smola, juro vypadol, majka spadol a buchmann? S 9 minutami na prveho tiez uz asi vela
nenarobi, ja si po dnesku myslim, ze froome to zlte dovezie az do pariza
to zelene, prajem tiez marcelovi
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 87 hostia

cron