Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 09. Júl 2017 20:31:58

Ohľadne zeleného trička, Kittel je v pohode a férový chalan, ale fandiť budem Bling-ovi. On už zďaleka nie je nový Gerrans. Sám hovoril že chce byť viac ofenzívny jazdec ako GVA alebo Sagan a aj keď to spočiatku išlo ztuha, tak od klasík je tam vidieť posun v tomto. Kým Kittel sa šetrí na dojazdy, tak Matthews išiel dnes do úniku v tejto hrôzostrašnej etape kvôli jednej prémii. Proste je to momentálne viac jazdec podľa môjho gusta.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 09. Júl 2017 20:50:14

Ja som napísala aj do diskusie, že pre mna vítaz zeleného dresu nebude nikto. Je mi jedno či to bude Kittel, Matthews, šancu má ešte aj Greipel. Je pravda, že Matthews je podobný jazdec ako Peter a má manželku slovenku, ale niečo mi ešte na Matthewsovi chýba. Peter ma baví pretekaním, z jazdovaním. A nepáči sa mi že podaktorí až moc porovnávajú Matthewsa, s Petrom. Keby tam bol Peter, tak je tiež v uniku. Je mi do plaču, aj na Petrovu diskvalifikáciu mám svoj názor.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 09. Júl 2017 21:15:16

inak to je ozaj do placu peta odstrelia aby vydlazdili domacemu cestu za zelenym a pritom on je taky srac ze nema ani na limit .... no tak strazili ho aby sa nahodou nevozil za autickami v com je majster
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 09. Júl 2017 21:17:22

Tiez som bol nahnevany, ale povedal som si ze Peto to urcite preziva menej ako my a uziva si zasluzenu dovolenku v tak nabitej sezone :D Radsej si uzit Tour ako byt nahnevany. Spravodlivost si dojde pre vsetkych, dnes pre Demara a pre Petra si urcite dojde v Norsku vo farbach duhy. Jura mi je luto, urcite si takto svoju prvu ucast nepredstavoval. A to je este z tych rovinatejsich Tour. Boj o zeleny dres ostal uz len medzi sympatakmi a ja im tu zelenu doprajem, kedze maju aj dost velku smolu ze ziju v dobe Sagana. Taka sanca sa im dlho nenaskytne, kedze po Petrovi ocakavam vladnutie Gaviriu. Dnes prekvapil aj Benoot. Uz na CdD som pozeral na jeho vrcharske schopnosti. Pritom som si este na jar myslel ze to je cistokrvny klasikar. Nevie niekto ci ma ambiciu chodit GC?
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Ned 09. Júl 2017 21:51:22

paula@sile, ešte povedz, že 84 ide z tvojho okna :lol: Pekné foto.

Keď som si ich teraz prezeral, tak mi napadla jedna vec ohľadom karavany. Zo začiatku Sagana na TdF keď nás videli so SVK vlajkou tak hádzali ostošesť, posledné dva ročníky (tento nerátam) som si všimol, že podaktorí, keď nás s tými našimi vlajkami videli, tak odvracali tvár (z karavany) a sr*li na nás. Len taká blbosť na okraj, že ono to s tým Saganom vo FRA asi naozaj nie je až také ružové.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 09. Júl 2017 21:57:22

Bohužiaľ, zrovna dnes prvá etapa, ktorú sa mi nepodarilo pozerať.
Konečne sa Tour poriadne rozbehla. Len veľká škoda tých odpadajúcich favoritov na GC...Porte, Valverde, Izaguirre, Thomas, Majka?
Uran ma od začiatku prekvapuje, ja už som ho túto sezónu odpisoval. Poriadne sa mu láme sezóna (možno aj kariéra) k dobrému.

Škoda Juraja. Prial som mu, aby došiel do cieľa. Ale neprekvapilo ma to. Presne som si to hovoril, keď som ho sledoval na špici v tých šprintérskych etapách na konci týždňa (už po vylúčení Petra). Nechápem tej taktike Bory. Na čo tam bol? Veď v prvých etapách sa namakal dosť, aj v tej klasikárskej tretej, niekedy som sa čudoval, že neodpadol skôr. A pri tom počte šprintérskych etáp bolo jasné, že sa odrovná. Povedal by som, že spolu s Vermotem z Quickstepu si toho odtiahoľ najviac zo všetkých.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Ned 09. Júl 2017 21:59:37

Včera keď som počul vyjadrenia Valacha ohľadom povinností Jura v 8. etape, tak mi to prišlo trošku cez. Myslím, že to s ním dosť prekaučovali. Vraj ho nechávali kryť nástupy, aby mohli dostať do úniky Buchmanna a pod., ktorý bol chvíľku virtuálne žltý (to bol od neho fakt gól). Evidentne mu dali veľké sústo. Čo mi je však divné, že prečo to bolo všetko na ňom, a prečo mala vôbec Bora strážiť ataky??? Kvôli Buchmannovi??? Velice divné pre mňa. Juro sám vedel, že nemá svoju top formu a nemyslím, že by to sám nepovedal Valachovi a spol. Hodiť ho takto do divokej rieky, keď ešte vedeli čo ich čaká dnes. Tobôž potom, čo odťahal v prvých etapách. Podla mňa za Jurov koniec môže samotná Bora. Dali mu na starosti toľko, že by to bolo veľa aj na starého harcovníka. A on si to chudák dnes vyžral až do špiku.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 09. Júl 2017 23:56:38

Focus-Shimano píše:Ja zelenu prajem Kittelovi uz len preto ako pri rozhovore pre Štefanca pozdravil slovensko :D Bling aj ked je skoro nas mi nie je velmi sympaticky to jeho lepenie sa na Petrove koleso vo mne stale dviha tlak . Takze dotoho Marcelko :D

mam rovnaky nazor. dufam ze vyhra Kittel. Matthewsa velmi nemusim. je to kvoli jeho roznym vyjadreniam a vyhovorkam. medzi tie posledne patri vyjadrenie po tretej etape ktoru vyhral Peto. tak Matthews to zhodnotil takto: "For sure, if I would’ve been further up it probably would’ve been the victory." to je samozrejme hlupost, nakolko pricinou toho, ze bol prilis vzadu bolo to, ze ten kopec isiel na hrane a nevladal byt vpredu s najlepsimi. vidiet to aj na vyraze jeho tvare. nema taku silu ako Peto. Peto pre zmenu ten kopec vysiel hned za Portem a nemal na tvari ziadnu skrivenu grimasu, podla mna mal este velku rezervu. ak by tam Peto nemal problemy s tym pedalom tak je uplne jedno ci by Matthews zacinal spurt vpredu alebo neviem odkial, nemal by sancu a prehral by minimalne o dlzku bicykla. jednoducho na takomto dojazde nema Peto ziadnu konkurenciu (ak su vsetci zucastneni v top forme). vid. etapa cislo 2 minuly rok na Tour. ani Valverde ani Alaphilippe nanho nemali. oni by potrebovali sklon typu Mur de Huy .aj ked ja si myslim ze keby sa Peto zamera nato tak aj tam ich porazi:)

ked uz som tak rozbehnuty tak spomeniem. portal Velonews priniesol taky clanok, ze Sagan ma sancu v 11 etapach na triumf. samozrejme je to nerealne dosiahnut ale tak polemizovali tam o tom. ked sa pytali Matthewsa z portalu Cyclingnews ze co si o tom cisle mysli, ze kolko ma on sanci tak povedal: "I think maybe about the same, 11 stages and maybe even more."
najhorsie na tom je ze on tie vyjadrenia mysli vazne. Peter je objektivne ovela lepsi spurter v rovinatych etapach a ani on neporaza top spurterov na cisto rovinatych etapach pravidelne. mozno tak 1 z 10 pripadov.

cize odhliadnuc od jeho negativneho stylu jazdenia, pre taketo rozne vyjadrenia velmi nemusim Michaela Matthewsa. akoby nejako nevedel stravit fakt, ze niekto iny je lepsi. nevravim ze musi byt predposraty z inych cyklistov ale niekedy tie jeho vyhovorky su az smiesne.

co sa tyka jeho boja o zeleny dres, tak je tam par etap, kde keby mu vsetko vyjde tak by mohl brat aj plnu premiu aj vitazstvo v etape. podla mna etapa 15 bude prenho dolezita a takisto 19. etapa moze byt zaujimava z hladiska dlzky a zvlneneho terenu. tam to Kittel nemusi ustat a na konci bude pre vitaza 50 bodov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Júl 2017 7:03:40

A Matthews co som si vsimol vo vacsine pripadov opakuje po Petrovi. Najprv jazdil Ardeny a potom zrazu sa rozhodol ze chce jazdit dlazdene klasiky v ktorych podla mna nikdy neuspeje. A taktiez toto naskamovanie do unikov na Petrov styl mi nie je sympaticke. Viem ze to nie je nic zvlastne ale mne to pride ako opakovanie po Petrovi. Dufam ze Marcel vyhra vsetky oatavajuce spurterske etapy tam Matthews nema ziadnu sancu rychlostne je na urovni degeho takze daleko za Marcelkom a aj Petrom.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 10. Júl 2017 9:12:38

Vieme čo bolo s Trentinom, keď chytil limit? Predsa len to je jazdec, ktorý by nemal mať problémy s limitom ani v takejto etape.
Také úvahy, že dával pozor na Demára neberiem.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 10. Júl 2017 9:22:04

ja by som zelenu zelal greipimu ale tento rok na to asi nema a tak dufam v kittela...ako tu pisal simko tak bling to je tarajko a samolubec a takych ja nemusim...k vcerajsej etape ja len tolko ze xcel som tu predvcerom napisat ze som sklamany s borguila lebo ked sa pred par rokmi objavili spolu s bardetom a pinotom tak to vyzeralo na zlate casy pre FRA a kym oni dvaja sa postupne zlepsuju a posuvaju vyssie tak on v 8ej etape dosiel nenormalne daleko za najlepsimi...som rad ze som to nenapisal lebo teraz by ste sa mi smiali...setril sa doteraz a vcera sa ukazal ze stale moze byt velkym cyklistom...velmi ma tesi Uran...po rokoch ked isiel na vsetky preteky s velkou hubou a nic z toho nebolo tak posledne 2 roky stichol a hovoria za neho radsej vysledky...ja mu fandim...luto mi porteho luto mi je majku luto mi je vsetkych...no a najviac mi je luto duriho a v tomto pripade sa totalne stotoznujem s tym co tu napisal dexterko a viac k tomu pisat nemusim lebo uvaril ho jeho vlastny team a ja len dufam ze si to kompetentny uvedomia a v konecnom dosledku vyhodnotia jeho pracu pozitivne...z pohladu divaka to tak urcite bolo...posrali to v bore lebo po petovom vhadzove mali cely team pre majku tak preco uvarili prave dura ked ten mal v nohach roboty z prveho tyzdna azaz? a co sa toho limitu tyka tak som presvedceny vzhladom na tie mena co sa tam ocitli ze to bola trosku smola
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Júl 2017 9:55:47

Ináč v tej skupine OTL boli s Démarom jazdci ktorý ho veľmi nemusia (okrem jeho spolujazdcov) Ďuri, Van Endem, Trentin :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 10. Júl 2017 10:06:13

majo píše:ja by som zelenu zelal greipimu ale tento rok na to asi nema a tak dufam v kittela...ako tu pisal simko tak bling to je tarajko a samolubec a takych ja nemusim...

samolubec je to vystizne slovo:) som rozmyslal ako ho definovat a toto sa uplne hodi. ak to Matthews vyhra pri 9 rovinatých etapách, tak este o to viac ma bude skriet to Petove vylucenie. pretoze vtedy bude jasne ze Peto by to vyhral aj s vyzutymi tretrami. pri vsetkej ucte k cyklistom bojujucim o zeleny dres. tak preto dufam ze to vyhra Kittel, nevadil by mi ani Andre samozrejme, len nanho ako keby uz dolahol vek.

inak ten Trentin bol prekvapenim aj pre mna. podla mna tam sa museli pridruzit aj nejake zdravotne problemy z predchadzajucich horúcich dni. mozno aj v Jurovom pripade? dal uz Juro niekde nejake vyjadrenie? alebo ze by fakt sledovali Demara?:) to ale neviem ci by QST obetovali Trentina:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Tour de France

Poslaťod Vercingetorix » Pon 10. Júl 2017 10:23:41

motyliLET píše:ja nechapem valverdeho taky skuseny cyklista ide s rizikom taku casovku? naco? skoda ho no

Na tej časovke bolo vidieť ako veľmi chcel vyhrať túto Tour de France. Nie je tu veľa kopcov. Každá sekunda sa ráta ... vedel, že konkurenti Froome a spol. pôjdu v tom daždi opatrne. Na GT, keď pršalo, tak im často naložil v časovke. Bohužiaľ to prehnal tentoraz a skončil zle ... určite by tu ešte schrúmal vo veľkom bonusové sekundy (Aj v tejto 9. etape.) Ja dúfam, že ešte niečo pojazdí a nebude to koniec jeho kariéry ...
A tie reči o tom, že sa pôjde na 100% na Naira - boli len blaf na SKY. Po Gire to nejde nikomu tak dobre aby ešte vyhral TdF ... Domoulin a Nibali to spravili perfektne - teraz majú oddych a na Vuelte budú zase za hviezdy.

Porte zase neskutočná smola. Na 3 týždňovej GT sa mu vždy niečo prihodí ...

Matthews bojuje o to zelené, ale 20 bodov za hentakú cenu ... aby sa z toho nezbieral ešte celý týždeň ...

Vyzerá to nakoniec tak, že žlté a zelené tričko dostane hlavne ten kto nespadne, príde do cieľa v limite a nezamotá sa do problémov :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 10. Júl 2017 10:55:36

simko píše:inak ten Trentin bol prekvapenim aj pre mna. podla mna tam sa museli pridruzit aj nejake zdravotne problemy z predchadzajucich horúcich dni. mozno aj v Jurovom pripade? dal uz Juro niekde nejake vyjadrenie? alebo ze by fakt sledovali Demara?:) to ale neviem ci by QST obetovali Trentina:)


tak už som to našiel, že bol zapletený v tom páde s Thomasom.

Vyskúša tento rok Thomas ešte aj Vueltu? :lol: Do tretice všetko dobré :D 6 týždňov na kľúčnu kosť, to by sa dalo vyliečiť a ešte aj potrenovať
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Pon 10. Júl 2017 13:37:27

dexterko píše:paula@sile, ešte povedz, že 84 ide z tvojho okna :lol: Pekné foto.

Keď som si ich teraz prezeral, tak mi napadla jedna vec ohľadom karavany. Zo začiatku Sagana na TdF keď nás videli so SVK vlajkou tak hádzali ostošesť, posledné dva ročníky (tento nerátam) som si všimol, že podaktorí, keď nás s tými našimi vlajkami videli, tak odvracali tvár (z karavany) a sr*li na nás. Len taká blbosť na okraj, že ono to s tým Saganom vo FRA asi naozaj nie je až také ružové.


ta 84 je samozrejme nasa :P
co sa tyka karavany, tak boli ku nam stedri, skoro vsetky auta nieco hodili a aj trubili, nielen karavana, aj ine sprievodne vozidla, napriek tomu, ze som mala obleceny boracky duhovy dres,
tak neviem, mozno vadil francuzom ten rusky majitel….
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 10. Júl 2017 15:04:31

paula@sile píše:
dexterko píše:paula@sile, ešte povedz, že 84 ide z tvojho okna :lol: Pekné foto.

Keď som si ich teraz prezeral, tak mi napadla jedna vec ohľadom karavany. Zo začiatku Sagana na TdF keď nás videli so SVK vlajkou tak hádzali ostošesť, posledné dva ročníky (tento nerátam) som si všimol, že podaktorí, keď nás s tými našimi vlajkami videli, tak odvracali tvár (z karavany) a sr*li na nás. Len taká blbosť na okraj, že ono to s tým Saganom vo FRA asi naozaj nie je až také ružové.


ta 84 je samozrejme nasa :P
co sa tyka karavany, tak boli ku nam stedri, skoro vsetky auta nieco hodili a aj trubili, nielen karavana, aj ine sprievodne vozidla, napriek tomu, ze som mala obleceny boracky duhovy dres,
tak neviem, mozno vadil francuzom ten rusky majitel….


dexterko to preto vas teraz ignoruju lebo okolo trate je kazdy den tolko slovakov ze by ostatnym nic neostalo keby slovakom hadzali :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 10. Júl 2017 16:01:30

Focus-Shimano píše:A Matthews co som si vsimol vo vacsine pripadov opakuje po Petrovi... ...A taktiez toto naskamovanie do unikov na Petrov styl mi nie je sympaticke. Viem ze to nie je nic zvlastne ale mne to pride ako opakovanie po Petrovi.

Sorry Focus, ale toto vyznieva smiesne. Ved chce ziskat dres nie? Tak co ine mu ostava. Ja naopak velmi ocenujem jeho vcerajsi vykon, tohtorocny Matthews je iny ako jeho doterajsie verzie. Mohol by brat body na premiach aj v dalsich etapach (ale skor asi az v 3. tyzdni). Ak Kittel vyhra este 3-4 etapy tak je to zrejme jedno, ale aspon to bude zaujimavejsie.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 10. Júl 2017 16:24:45

Phobos píše:Sorry Focus, ale toto vyznieva smiesne. Ved chce ziskat dres nie? Tak co ine mu ostava. Ja naopak velmi ocenujem jeho vcerajsi vykon, tohtorocny Matthews je iny ako jeho doterajsie verzie. Mohol by brat body na premiach aj v dalsich etapach (ale skor asi az v 3. tyzdni). Ak Kittel vyhra este 3-4 etapy tak je to zrejme jedno, ale aspon to bude zaujimavejsie.

tak jasne ked chce mat aspon urcitu sancu na zeleny dres tak musi ist do unikov. ale podla mna v jednodnovych pretekoch sa jeho styl cyklistiky nezmenil a ani nezmeni asi. nikdy nebude chciet tahat a obetovat sa pre unik ako GVA, Sagan, Cancellara, Vanmarcke, Kwiatkowski, Gilbert a ini. nie je to v jeho povahe. nieco podobne ako Degenkolb.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France-Zelený dres

Poslaťod Miki » Pon 10. Júl 2017 18:54:51

Tiež si myslím že táto súťaž je už v podstate rozhodnutá,ak sa nič mimoriadne nestane.Jasným víťazom pri danom profile etáp je podľa mňa Kittel.Vyhrať ešte 2 etapy ,by pre neho by namal byť problém a ku tomu ,aby si podlahári postrážili prémie, ktoré sú na začiatku etáp.Mathews podľa mňa nemá také fyzické predpoklady na to ,aby si môhol naskakovať kedykoľvek do únikov,tak ako Sagan.A predovšetkým stráca veľa bodov v typických rovinatých šprintoch.Ale samozrejme môžem sa mýliť.Veď je to šport,alebo to už nie je šport a mieša sa do neho ...........
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 266 hostia