Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod West » Str 12. Júl 2017 18:49:57

Focus-Shimano píše:Kittel z roku 2013 a 2014 bol perfektny ale tento Marcel Kittel je stroj. Neskutocne ako dokaze vyhravat aj bez vlacika. Uprimne neviem ci by Peter mal na tohto Marcela v suboji o zeleny dres.

Peťo by dochádzal v tých dojazdoch druhý tretí, čiže teraz by mal stratu okolo 50 bodov, možno menej. A to sa dá vymazať jedným únikom v kopcovitej alebo polohorskej etape (prémia plus finiš). A vhodné sú napríklad 13, 14, 15 a 19. Ale asi by to bolo napriek tomu tesné. Samého Kittela to možno škrie, že mal šancu vyhrať ten dres na férovku, lebo teraz sa to bude brať, že vyhral preto, lebo hlavného favorita vyrazili. A o rok neverím že bude toľko ľahkých etáp. Toto bol fakt extrém. Minimálne o dve viac, ako je bežne zvykom.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Str 12. Júl 2017 20:40:46

prii sucastnej forme ostatnych spurterov by peto zeleny ziskal s prehladom a bez dramy lebo by koncil na bedni a nejaku by aj vyhral si myslim kazdopadne je to fraska skoda pretoze tym nechcem znizovat marcelovu skvelu formu ktoru som inak ocakaval kedze bol v tom case ako peto v usa na vysokohorskom sustredeni
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 13. Júl 2017 8:00:58

je tu niekto kto by to Bodymu vcera nezelal?...tlacil som ho do ciela ako som len vedel ale uslo mu to o sprostych 240m....fakt skoda ale ukazal skvely tah co len potvrdzovali tvare na cele pelotonu :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 13. Júl 2017 19:22:01

Ktovie ci sa Froome citil zle dlhsie alebo mu nevysla len ta zaverecna stena. Kedze dnes z gc jazdcov nikto neutocil tak nevieme. No po dnesku si myslim budu Frooma viacej testovat. Dnes im dal nadej ze je zdolatelny. V boji o zlteho je to celkom tesne. Dost nezvyk z poslednych Tour.

Dnes ma prekvapil aj Kittel. Haji si ten dres super. Pri pohlade na to kolko uz ma bodov mam pocit ze Peter by mal co robit tento rok. Matthews sa snazi a ako som uz spominal zacina sa mi pacit ale aby na Marcela mal tak by musel mat aspon zopar druhych miest ako zvykne mat Sagan a spravit nieco prekvapive. V tomto este zaostava. Ale jeho sprint hore kategorizovanou jednotkou bol na nezaplatenie :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 14. Júl 2017 11:34:53

v ramci moznosti co mi reziser dovolil som pozoroval chrisa uz na Col de Peyresourde ked kwiatek nasadil sialene tempo ktorym odparal dokonca indiana a uz tam sa mi zdalo ze jeho domestici vyzeraju lepsie ako on...nasledne nieve trosku zvolnil ale landa vyzeral totalne v pohode az do konca...keby vcera xcel tak spravi v sky totoalne peklo lebo podla mna bol schopny vcera odparat aj frooma...ta posledna stena tak to bol brutal...skoda ze contik nevydrzal na Col de Peyresourde a odpadol posikanych 300m pred vrcholom co nakoniec znamenalo taku obrovsku stratu...ale osobne som cakal ze odpadne podstatne skor vzhladom na jeho zranenie...luto mi je aj fuglsanga ale ostava pomahat aruovy nakolko bude schopny...neskutocny clovek to je
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-UCI,ASO a jej podobní

Poslaťod Miki » Pia 14. Júl 2017 13:35:22

Tak,toto je už fakt sila.To čo spravili Saganovi už nejdem rozoberať.Myslel som si,že rozhodnutie ad.absurdum už neprekonajú.No to čo vypotili včera a dnes,tak to sa asi zapíše do zlatej knihy rozhodovania na Tour de France.Najprv dajú trest Uramovi a Bennetovi za preukázateľné porušenie pravidiel a dnes to zrušia,lebo sa ukázalo,že stejný trest by mal dostať aj domáci Bardet.Nuž,ale to by mal domáci 20 sek.manko a nebodaj by ho to stálo pódium,pretože v časovke bude Bardet tahať za kratší koniec,ako Uram nie to ešte Froom.To teraz, ako budú posudzovať takéto porušovanie pravidiel v budúcnosti.Kocúrkovo na slovenský spôsob.Chápem len jedno.Bližšia košela ,ako kabát,veď ani Rigoberto nie je z tej správnej krajiny.V nadpise píšem schválne ASO,UCI lebo tí 4 tajtrlíci ,čo to majú rozhodovať sú len piate kolo u voza.O tomto všetkom sa rozhoduje na iných miestach.FUJ HANBA,ŠPINAVOSť,SVINSTVO atď.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 14. Júl 2017 22:34:44

Dnesnu etapu som pozeral uplne celu a uzil som si ju od zaciatku do konca. Ci uz zaciatok alebo prvy kopec kde sa jazdci trusili hore ako mravce alebo potom Contik, Quintana, Landa. Natahovacky favoritov. Sledovanie ci to Aru ustoji kedze stratil pomocnikov uz v prvom kopci. Proste dnes to bola urcite najlepsia etapa tejto Tour aj ked vela som ich nevidel ale nebojim sa to povedat. Skoda ze Landa sa nedostal do zlteho bola by sranda sledovat ako by sa zachovali v SKY :) V kazdom pripade dnes mam z etapy taky divny pocit ze vsetci zainteresovani mozu byt spokojni. Landa a Quintana sa vratili spat do hry, Contador sa aspon ukazal, Aru uhajil dres, Chris moze byt spokojny a viac menej zatial aj Uran, Bardet a Martin. A my divaci sme sa zabavili. Taktiez je dobre a naozaj uz davno si nepamatam aby po dvoch tyzdnoch Tour bola prva osmicka viac menej v dvoch minutach. V ere SKY urcite nie. Pre preteky len dobre aj ked si myslim ze stale je tak 70% favorit Froome kvoli casovke. Zajtra etapa kde mohli proti sebe krasny suboj zviest Valverde, GVA a nas Peto no skoda ze sa tak nestane. Osobne si myslim ze by Sagan zaknihoval druhe vitazstvo. Zajtra asi vyhra unik prave preto ze chyba Peter a Alejandro. BMC pripadne Sunweb to budu tazko kontrolovat a ostatni asi ruku k dielu nepridaju. Mozno este podlahari pre Phila ale neviem ci sa im bude chciet. Etap uz maju aj tak habadej.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Pia 14. Júl 2017 23:06:55

Súhlasím, etapa bola zaujímavá. Konečne sa ukázal aj Alberto a Nairo. Ja osobne ale fandím aj Landovi, podáva skvelé výkony a robí Tour zaujímavejšou. Musím ale povedať, že strašne mi chýba slovenský vrchár, čo by sa tam raz tak s nimi držal a bojoval, kiež sa dočkáme. :|

Zajtra to ako vidíte? Van Avermat, Mathews, Gilbert alebo dokonca Daniel Martin?
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 15. Júl 2017 14:14:27

Myslim si ze jediny kto by bol schopny GVA dnes porazit uz na pretekoch nie je. Ale mozno prekvapi EBH alebo Gilbert popripade Matthews.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 15. Júl 2017 16:38:20

tak ja dufam v gilberta ale predpokladam ze GVA je tour v podstate hlavne kvoli tejto etape...ja som si dnes pozeral ci vobec este ide lebo je totalne neviditelny zatial...inac myslim ze tento rok je jeden cyklista co by bol schopny dat kombinaciu GIRO-TOUR mozno aj vitazne...kto tipne koho myslim? :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 15. Júl 2017 17:46:44

Škoda veril som Hagenovi aj keď nie je môj obľúbenec ale je to také menšie zlo ako Matthews a Avermaet. Zase si bude Bling myslieť že je najlepší...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 15. Júl 2017 17:54:25

Focus-Shimano píše:Škoda veril som Hagenovi aj keď nie je môj obľúbenec ale je to také menšie zlo ako Matthews a Avermaet. Zase si bude Bling myslieť že je najlepší...


frajerik obycajny skoda ze ho greg este nedal na konci
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod rrYan* » Sob 15. Júl 2017 18:44:57

majo píše: ...inac myslim ze tento rok je jeden cyklista co by bol schopny dat kombinaciu GIRO-TOUR mozno aj vitazne...kto tipne koho myslim? :D
Prílohy
landa.jpg
landa.jpg (60.36 KiB) Zobrazené 15334 krát
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 15. Júl 2017 21:54:40

rrYan* píše:
majo píše: ...inac myslim ze tento rok je jeden cyklista co by bol schopny dat kombinaciu GIRO-TOUR mozno aj vitazne...kto tipne koho myslim? :D


:D :D trefa
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Ned 16. Júl 2017 0:54:32

majo píše:
rrYan* píše:
majo píše: ...inac myslim ze tento rok je jeden cyklista co by bol schopny dat kombinaciu GIRO-TOUR mozno aj vitazne...kto tipne koho myslim? :D


:D :D trefa

Len ono kto vie, či sa mu tak dobre nejazdí práve preto, že nie je pod žiadnym tlakom, ale prial by som mu čo najlepšie umiestnenie.
Ináč ešte k Froomovi, netvrdilo sa tento rok, že svoju najlepšiu formu bude mať netradične načasovanú do tretieho týždňa? Ak je to pravda, neprekvapilo by ma, že doteraz asi najslabšia verzia Frooma (alebo čo keď je Froome rovnako dobrý, len ma lepších súperov?), by začala v treťom týždni válčiť. Je tam jedna etapa, ktorá je typická rovinka a na konci vrchársky dojazd a tam sa podľa mňa naozaj ukáže načo má.
Zo súčasných jazdcov čo majú šancu vyhrať by som ale najviac prial Uranovi, neviem ani prečo, nikdy nebol nejaký môj obľúbený cyklista, ale získal si ma výkonmi a hlavne tým, že je tam ako nenápadná šedá myšička :D a ja osobne som od neho nezačul žiadne veľkohubé vyhlásenie.
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 16. Júl 2017 7:40:39

ako na tom froom naozaj je sa ukaze v alpach...superi su tento rok podla mna mimoriadne silny...bardet s aruom ukazuju vybornu formu...prekvapuje uran ktory ako som uz napisal predtym konecne prestal ist na GT s velkou hubou ale radsej prisiel perfektne pripraveny...aj ja momentalne najviac fandim jemu lebo je vzdy tam kde ma byt a zatial nemal slabu chvilku a uz vobec nie slaby den...to sice moze este prist ale ja dufam ze nie...velka skoda porteho a aj valverdeho lebo na danom profile by asi tiez bol velmi vpredu...quintanu by som tiez este neodpisoval a landa je pripraveny pri najmensej prilozitosti prebrat velenie a prave on mi momentalne pripada najsilnejsi aj ked vzhladom na jeho vykony v druhej polovici GIRA mozu mu prist v dlhych alpskych stupaniach problemy a tazke chvile...ale ked si pustite ako tahalv tej kratkej etape frooma v tych sutupaniach a v tvari ani naznak slabosti tak ja si myslim ze je viac nez nebezpecnym este pre GC...a cakam este minimalne jeden silny utok od contika osobne to tipujem na tu etapu na izoard
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 17. Júl 2017 13:26:01

zajtrajsia etapa ma celkom zaujimavy profil z hladiska boja o zeleny dres. a spolu s 19. etapou a sprinterskou premiou v 17.etape by mohla naklonit misky vah na Matthewsovu stranu. minimalne teda po dojazd v Parizi ale tam sa moze stat hocico. minuly rok sa Kittel do spurtu ani nedostal. na zajtrajsok je velmi vela scenárov, moze to byt aj etapa pre unik ale to si skor nemyslim lebo viacere timy budu mat zaujem na etapovom vitazstve. aj ked sa mi zda Kittel asi v jeho najlepsej vrchárskej forme aku kedy mal, tak si myslim ze ten prvy kopec uplne neustoji. tempo bude urcite svizne v podani Sunwebu, Treku, Katuse. hlavne teda Sunweb pojde na tom trojkovom stupani podlahu asi. nic ine im neostava. pre Kittela bude dolezite ci medzi odpadnutymi budu aj sprintersky lidri iných timov. neviem si predstavit ako by same QST dobehlo peloton, kde by pracovalo 4-5 timov. ale s najvacsou pravdepodobnostou ten prvy kopec nema potencial a bude z toho hromadny spurt za ucasti vsetkych. najradsej by som bol aby Kittel vyhral vsetky 3 ostavajuce etapy pre spurterov, aby ASO videlo aky nezmysel zostavilo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Tour de France

Poslaťod Vercingetorix » Pon 17. Júl 2017 15:49:17

majo píše:velka skoda porteho a aj valverdeho

Veru tak, veľká škoda Porteho, ten by mohol aj mierne stratiť a aj tak by bolo napätie až do úplného do konca - keďže časovku mával výbornú.

A Valverde prišiel asi o životný výsledok na TdF. Toto tu ako často príde do cieľa veľká skupina favoritov pohromade - to je skoro Tour ideálna pre neho - maximálny zisk bonusových sekúnd v redukovanom šprinte, každou etapou by sa vzďaľoval od konkurencie. Časovka tiež solídna. A Nairo by sa už obetoval ako oddaný domestik.
simko píše:naklonit misky vah na Matthewsovu stranu

Matthews + SunWeb tak dajako podivne bojujú o to zelené tričko.
Najprv Matthews prelieza HC kopce, potom nevládze zhrabnúť základné bodové vybavenie v rovinatej etape.
Na ďaľšej prémii sa nechá predbehnúť domestikom Kaťuše.
Ide do úniku a je tam aj Kittel. Tak aby operatívne niečo vymyslel, to nie ... skúsiť ho odrhnúť na najbližšom mini kopčeku alebo nech ten únik SunWeb celý stiahne, keď tam je aj Kittel - taký únik predsa nemá pre nich zmysel.
Potom zase ide veľké kopce (zoberie prémiu) v cieli bojuje a je tam nebodované 16. miesto. Zase nebude vládať v šprinte.

Sagan zbytočne nemrhal energiu a preto bol večne zelený. Kittel zatiaľ top výkon.
simko píše:najradsej by som bol aby Kittel vyhral vsetky 3 ostavajuce etapy pre spurterov, aby ASO videlo aky nezmysel zostavilo.

Pravda :)
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod Mino » Pon 17. Júl 2017 19:22:07

simko píše: najradsej by som bol aby Kittel vyhral vsetky 3 ostavajuce etapy pre spurterov, aby ASO videlo aky nezmysel zostavilo.


Ale Kittel nemože za to že si UCI ( rozhodcovský zbor ) spravilo z huby riť. Exemplarne potresta fanušikov cyklistiky.
Rovnako Marcel nemôže za to že nemá súpera vo svojej kategorii: Greipel je nulovy, Kristoff nulovy, Dege je neviditelny Cav sa zrubal a obvinil Sagana, Demare je traged
a cista parodia na cyklistu. Jeho naj víťaztsvo je čistý podvod... Bouhani sa bojí, Mathhews sa bojí, Gronewegen ešte nedorástol takže najvacsi prekvapenie je EBH ktorí ani nema spurtovat .Marcelovi prajem všetky etapy - nech vyhra aj 9 ( realne asi len 8 ) Je možné že by pri forme Cava a aj Saganovej prítomnosti tých etáp mal 5 ale zelený dres by nemal ani tak pretože Sagan by robil to čo Michael a v špurtoch by bol v každej etape na bedni.
Ale aspoň stačí pozerať rovinaté etapy na uplnom konci.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 18. Júl 2017 10:27:39

@Mino
ved to nevravim ze Kittel zato moze. ale podla mna ak vyhra niekto 8-9 etap na GT tak niekde je chyba. tohtorocna trasa s 9 moznostami pre sprinterov je totalna fraska.
ja to Kittelovi ale prajem, aj zeleny dres. rozhodne nie Matthewsovi. aj ked verim, ze Peto by Kittelovi nejaku rovinatu etapu ukoristil, aj tak by Kittel vyhral velmi vela aj za Petovej pritomnosti. ale je pravda ze ta konkurencia je momentalne velmi slabucka. Peto by nemal absolutne ziadny problem koncit v rovinatých etapách hned za Kittelom a uz teraz by podla mna v bodovacej sutazi viedol.

inak dnesna etapa moze byt zaujimava, posledných 60 km by mal fukat vietor v narazoch vraj az 50 km/h.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

cron