Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Str 24. Jún 2015 14:08:20

Kocky sú fajn, hlavne keď tento rok je ich ešte menej ako minule, skôr sa mi nepáči že TT je až po nich, to fakt neviem kto vymyslel ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 24. Jún 2015 15:34:12

Ja osobne milujem kockove klasiky ale na tour by kocky nemali byt kazdy rok.Mne osobne chyba tento rok na TdF nejaka dlhsia casovka
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Str 24. Jún 2015 16:57:57

;) Au, tak som dostal na frak...
Jarné klasiky sú ohromné, o tom potom. Aj na tej Tour to je dajme tomu OK, keď rozhodne aktuálny výkon a bude to na férovku. Len by sa mi nepáčila situácia, keď dajme tomu Froome dostane defekt, nablízku nie je doprovodné vozidlo, potom ho ešte niekde zbrzdí pád iných jazdcov a chytí na Nibaliho 2 minúty stratu, čo je potom v kopcoch hrozný hendikep, pri vyrovnanej výkonnosti to ani nemá kde nahnať a ťahá sa to s ním od 4 etapy až do 21. Pritom ja ako divák sa najviac teším, ako sa budú prezentovať v horách a že tam si to rozdajú.
Isteže - faktor náhody je tu vždy a veľký a tak ďalej a tak ďalej, aj tá všestrannosť cyklistu je rozumný argument. Ale keď sa tam tento rok z niektorého tímu domláti viacej ľudí, tak ani nevydá na tímovú časovku.
Každopádne OK, beriem, je to atraktívne, asi lepšie ako nejaká 200 km placka, kde niekto padne 3,2 km pred cieľom, nabije koleno a ešte príde so stratou.
A hej, som v podstate dosť zvedavý, ako tie kocky zvládne veľká štvorka.
A keď som už pri tom, nemôže sa stať, že v tej etape dostane Sagan úlohu vodiť Contadora a na víťazné ťaženie môže zabudnúť? Lebo podľa všetkého by Albertovi vedel byť dobrým pomocníkom.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod Miki » Str 24. Jún 2015 17:20:30

Greg Lemond povedal,že najlepší cyklista má byť všestranný.Ale je to naozaj,tak?Však Tour vyhrávajú,len a len vrchári,ľahkí mužíci a mušie váhy.Ja osobne by som na Tour počet etáp s dojazdom na 15 - 20 km kopec ešte znížil,na maximum 2-3 etapy a doplnil to práve o klasikárske aj o tie kockáté.Však súčastná Tour je svojim spôsobom nudná.Sú 3,4 favoriti/Contador,Froome,Nibali,Quintana a ešte pár dalších a ostatní sa snažia len o dielčie výsledky.Usporiadateľia sa snažia do programu zaradovať stále dlhšie a náročnejšie stúpania a nech je ich čo najviac.Ak to takto bude pokračovať,tak si možno Tour odskočí aj do Himalájí na nejaké 50 km stúpanie s víťazným šerpom,ktorý vie jazdiť na bicykli.Ondro sa obáva,že favoriti chytia defekt na kockách a stratia 2,3 min.A čo 150 pretekárov,ktorý stratia 20,30 min.v stupaní napr.na Galibier,len preto,že trepu hore o 10 kg.naviac.Treba redukovať,počet etáp,ktoré sa hodia skôr na turistiku a nie na cyklistiku.Potom by sme snád videli viac takých výkonov,ako bol Saganov na Kalifornii, aj v kopcovitých etapách.Nebolo by to len o spomínaných 4 exfavoritoch.Bolo by to aj o Kviatkovskom,Štybarovi,Cancelárovi, a desiatkach dalších,ktorí by mali šancu.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Str 24. Jún 2015 19:20:01

ondro píše:;)
A keď som už pri tom, nemôže sa stať, že v tej etape dostane Sagan úlohu vodiť Contadora a na víťazné ťaženie môže zabudnúť? Lebo podľa všetkého by Albertovi vedel byť dobrým pomocníkom.

Peťo v tej etape bude na 100% iba Contadorovým pomocníkom. Pre AC je to kľúčová etapa, kde potenciálne môže nakúpiť aj vyše minútovú stratu na Nibaliho a tak predpokladám, že bude potrebovať pomoc najlepšieho klasikára v tíme. Tá etapa by mohla byť takým súbojom vláčikov Astany, Saxa, SKY a Movistaru. Možno tie tímy dokonca spoja sily proti Astane, aby sa neopakoval minulý rok. Toto by som nevidel až tak tragicky, lebo pri zbieraní bodov na zelený dres musí Peťo podávať vyrovnané výkony skoro každý deň a tak sa nemôže "vystrielať" v jednej takejto ťažkej etape na ktorú sa budú prednostne zameriavať viacerí klasikári. Skôr sa začínam obávať aby tá pomoc AC nebola natiahnutá na viac etáp z toho prvého týždňa. Napríklad na tie krátke strmé dojazdy v etapách 3 a 8, kde by mohol získať rozdielové body na súperov.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Str 24. Jún 2015 19:32:30

Práve čítam, že holandská polícia sa chystá narušiť prvé dve etapy Tour kvôli svojim pracovno-právnym požiadavkám v súvislosti s prejednávaním kolektívnej zmluvy, tak to je žalostné takéto vydieranie.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Pet » Str 24. Jún 2015 19:58:49

Možno mu bude stačiť Bennati pokiaľ bude mať na to. :?: [quote="West"][quote="ondro"];)
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Str 24. Jún 2015 21:36:17

Pet píše:Možno mu bude stačiť Bennati pokiaľ bude mať na to. :?:
West píše:
ondro píše:;)

Neviem či by to stačilo. Ak si dobre pamätám tú etapu pred rokom, tak Nibaliho v čelnej skupine ťahali postupne traja z Astany a Fuglsang tam bol dosť dobrý. AC má v tíme väčšinou ľudí do hôr a nie na klasikárske terény. To že by Peťo v tej etape dostal volnosť zatiaľ moc optimisticky nevidím.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Štv 25. Jún 2015 9:44:00

Caute,
Takže najskôr sa vyjadrím k tomu,či klasikárske (kockové)etapy na TDF-podľa mňa určite áno.Minulý rok to bola bezpochyby najzaujímavejšia etapa!!!
Môj názor na to či bude Peter tento rok pomáhať v takejto etape Albertovi ,je že podľa situácie,ale skôr sa prikláňam k názoru,že asi bude musieť.Podľa mňa by mal z tých úvodných 8 etapách,možno pomáhať len v tejto.
Za určitých okolností a podľa mňa dokonca veľmi reálne bude Peťo útočiť na žltý dres,ktorý by mohol v tomto ročníku reálne aj na pár dni mať!!!
Úvodná krátka časovka a bonifikačné sekundy,ktoré sa budú udeľovať do 8 etapy - Petrovi nahrávajú aby to dokázal.Neviem či je na svete lepší cyklista pri spojení krátka časovka+bonifikačné sekundy za prvé 3 miesta :D :shock: :o
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

col du galibier

Poslaťod paula@sile » Štv 25. Jún 2015 15:13:10

tdf bude bez col du galibier....
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Kittel

Poslaťod nat » Štv 25. Jún 2015 17:05:10

No Kittel nejde na TdF.
Degenkolb bude leader a Cava nebude mat kto oberat o body.

BOj o zeleny dres bude napinavy tento rok :shock:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 25. Jún 2015 18:14:16

Ja som strasne zvedavy na Degenkolba tento rok v spurtoch nic moc
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod VinBron » Štv 25. Jún 2015 18:53:17

Etapy a la Roubaix by mali byť podľa mňa na TdF každý rok. Áno je to nebezpečné, áno môžu tam skončiť nádeje niektorých favoritov, ale o to je to zaujímavejšie. MInuloročná etapa bola jedna z najlepším etáp za 15 rokov čo sledujem Tour.

Nemyslím, si že Tour smeruje stále viac k tým horským dojazdom. Vuelta je v tomto omnoho extrémnejšia a také Giro 2011 to bol horský masaker. Ale súhlasím s tým, že sledovať Grand Tour, kde by to nebolo o tom že, kto vyhrá z tých TOP 10 vrchárov, by bolo nesmierne zaujímavé. Ale postaviť taký profil by bolo veľmi náročné a možno by to nakoniec ubralo na atraktivite...

Čo mne ale chýba, je viac etáp typu Liege-Bastogne-Liege s množstvom krátkych stúpaní, minulý rok bola taká 2.etapa Yorku do Sheffieldu a myslím, že bola mimoriadne zaujímavá: https://www.youtube.com/watch?v=qVrrkTOcasA. A prečo nie aj Flandry na Tour ? To by bolo naozaj mäso :)
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Štv 25. Jún 2015 19:56:22

Za mňa "kocky" na TdF určite áno !!! 8-) Čo sa týka kopcov pre vrchárov na grand Tour - obzrime sa na tohtoročné Giro ! nebolo to nasekané na cieľové stúpania a napriek tomu že o celkové poradie sa bili len špičkoví vrchári bolé tohotoročné Giro úplne úchvatné zaujímavé, napínavé a stále sa niečo dialo. Myslím že skladba tohtoročného Gira by sa mohla stať dobrou predlohou ako sa dajú preteky typu GT spraviť napínavé a oku lahodiace aj pre tých , pre ktorých vrcholom cyklistiky nie je dojazd na 17km kopec s priemerom nad 6% :)

A že Peter bude ťahať el Pistoléra po kockách .? no a .? Na Tirene práve Alberto vyrobil v tom daždi víťaznú etapu pre Petra... A ešte si treba uvedomiť že TS - je tím a má aj spoločné ciele - a to sa mi na proTour páči ;)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 25. Jún 2015 20:08:03

Ja dufam ze Arnaud Demare vyhra svoju prvu etapu na TdF
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Štv 25. Jún 2015 21:39:27

;)
Ešte raz kocky.
Možno keby nás v pelotóne reprezentoval niekto iný ako Peťo Sagan, napríklad nejaký típek ako Pozzovivo, tak by sme tými kockami až tak nadšení neboli.
A klasikári majú pre seba celú jar a Contador s Quintanom sa im do toho nemontujú a nesťažujú sa, že tam nie sú poriadne kopce. Ak to má byť tak, že klasiky budú vyhrávať klasikári a Grand Tour detto, tak kam potom s tým Pozzovivom teda? V tom je cyklistika super, že je aj pre nejakého šťúplika aj pre Cancellaru.
To nech sa zavedie nejaký etapák všestrannosti, to by bolo super.
Ale to píšem len preto, že ma trošku baví hádať sa na túto tému a je zaujímavé, že všetci sú priam nadšení kockami; nie že: nevadí, raz za čas môže byť. Až takto by som to nečakal.
A keď bude Peťo ťahať Alberta na kockách, tak verím že mu to ten potom vráti.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Kittel

Poslaťod Keram » Štv 25. Jún 2015 21:40:36

nat píše:No Kittel nejde na TdF.
Degenkolb bude leader a Cava nebude mat kto oberat o body.

BOj o zeleny dres bude napinavy tento rok :shock:


Tak nejak. Na Jojke sice povedali ze Saganovi odpadol velky super ale my co vieme ako to je vieme ze je to pre Petra este horsie z dovodov ktore spominas. ;)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 25. Jún 2015 23:47:56

ondro píše:Možno keby nás v pelotóne reprezentoval niekto iný ako Peťo Sagan, napríklad nejaký típek ako Pozzovivo, tak by sme tými kockami až tak nadšení neboli.
A klasikári majú pre seba celú jar a Contador s Quintanom sa im do toho nemontujú a nesťažujú sa, že tam nie sú poriadne kopce. Ak to má byť tak, že klasiky budú vyhrávať klasikári a Grand Tour detto, tak kam potom s tým Pozzovivom teda? V tom je cyklistika super, že je aj pre nejakého šťúplika aj pre Cancellaru. To nech sa zavedie nejaký etapák všestrannosti, to by bolo super.


Priznávam dopredu, že nepozerám na cyklistiku očami, čo by bolo dobré pre Peťa Sagana (hoci na CI občas niektorí nepravidelní návštevníci veci takto naozaj vidia) a tak ma pri otázke, či patri kocky na Tour ani len nenapadlo rozmýšľať z pohľadu, či to je dobré pre nášho pretekára, prípadne pre mojich obľúbencov (a napríklad pre Quinanu, ktorému budem fandiť to dobré určite nie je). Skôr som to videl z hľadiska atraktivity pretekov a zápletky. Tour je v istom zmysle stelesnením cyklistiky, jej vzorovým mikrokozmom, tak by sa nemala báť priniesť všetko to dobré, čo ponúka, resp. čo ponúka Francúzsko (a okolité krajiny). Samozrejme by išla proti sebe, keby každý rok opakovala to isté. Ani kocky nebudú každý rok, ale len by ma potešilo, keby na budúci rok opäť prišlo nejaké to etapové prekvapenie.

Podľa mňa je inak len fajn, keď aj klasikári dostanú svoju šancu na GT (napríklad aj pobiť sa o žlté), hoci je zbytočné sa baviť o tom, že by mali šancu na víťazstvo v celkovom poradí, tie horské etapy tam vždy budú a v nich nemôžu konkurovať závodníkom ako je Froomie, či Pistolero. Je nereálne, že by vôbec niekto uvažoval, že by sa nešlo do poriadnych stúpaní. Ono keď už sa chceme baviť o tej všestrannosti, ani čistí vrchári Tour v podstate nevyhrávajú - takí Aredondo, Chaves, či Anacona sa môžu niekde v horách aj prípadne udržať s favoritmi, ale z celkového poradie skôr, či neskôr vypadnú a tak radšej budú šetriť sily do úniku, aby uhrali nejakú etapu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 25. Jún 2015 23:56:06

To s tým Kittelom ako Saganovým súperom, celkom by som uveril, že to niekto (kto nie celkom rozumie, že Peter nie je pretekárom ako Cav, alebo Kittel) vypustil a ostatní to prebrali. Peter by asi Kittelovi v top forme nebol v šprinte vyrovnaným súperom. Je tak jasné, že odpadol súper najmä Markovi, hoci ono teda aj keby Kittel šiel, tak sa dalo čakať, že by nebol v tej forme ako minulé dva roky.
Hoci na druhej strane, trebárs na MSR, alebo teraz vo Švajčiarku v 7.etape predviedol Peter naozaj top šprintérske výkony a prišiel mi v závere rýchlejší ako Kristoff, hoci horšia pozícia ho pripravila o víťazstvo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 26. Jún 2015 0:21:02

bloy píše:Priznávam dopredu, že nepozerám na cyklistiku očami, čo by bolo dobré pre Peťa Sagana
Podľa mňa je inak len fajn, keď aj klasikári dostanú svoju šancu na GT (napríklad aj pobiť sa o žlté), hoci je zbytočné sa baviť o tom, že by mali šancu na víťazstvo v celkovom poradí, tie horské etapy tam vždy budú a v nich nemôžu konkurovať závodníkom ako je Froomie, či Pistolero. J


Suhlasim. Tiez is myslim, ze kocky by tam mali byt aj stale.
Kvazi by som uvital aby na Tour boli pomaly vsetky typy tras. Nielen kocky, ale ardensky typ, sprinty do kopceka (teraz sa konecne aj to vratilo po 3 rokoch) , atd :)
Nech sampion ukaze ako zvlada komplexnu cyklistiku. 8-)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia