Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Uto 30. Jún 2015 2:14:00

Takto som si predstavoval tym Tinkoffu na TdF, az na absenciu Kiserlovskeho namiesto Bassa. Snad v Tinkoffe vedia co robia... Spomedzi tymov ktore su posladane pre velku 4 sa mi najmenej paci Sky. Ano v kopcoch papierovo vyzeraju najsilnejsi, len aby pri tom co poskladali mali v kopcoch este o co hrat kedze pre Frooma bude kriticky hlavne prvy tyzden a absencia ludi ako Eisel... Astana bude podobne silna ako na Gire ale bez strelca akym bol Landa. Movistar pri vrcharskej kvalite akou disponuje zvolil neskotocne silny rovnkarsky tym co je dost pochopitelne kedze pre Naira bude kriticky prvy tyzden v kopcoch si to uz s Valverdem potom zmenezuju. Saxo dobra klasikarska podpora, na rovinach, v kopcoch, jedinu slabinu vidím v superdomestikovi snad sa Majka celu sezonu setril a vsetko casoval k TdF a nasledne Vuelte kde 'by mal byt' lider
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Uto 30. Jún 2015 7:41:02

berloq píše:@Tibi
What? :shock:
Contadorova výhoda je Giro? To sa máme zasmiať? To akože myslíš tak, že on už má odjazdené a teraz nech jazdia ostatní? Contador útoky zachytávať rozhodne bude musieť o tom to bude. Lenže zachytávanie útoku mu tu Tour nevyhraje a keď veríš na zázračný útok, v ktorom zosmiešni súperov a zvráti celý priebeh... to je síce pekná predstava, lenže pravdepodobnosť absolútne nicotná, keďže sa dá očakávať, že nebude hrať vyslovene proti jednému tímu.



Pri štyroch kohútoch na smetisku to podľa mňa určite psychická výhoda bude.Dá sa očakávať výkonnostná vyrovnanosť týchto borcov,preto si myslím,že o víťazovi rozhodne hlava a pohoda. Alberto po výhre na GIre musí mať oboje.Samozrejme únava po Gire je druhá vec,to sa samozrejme niekde prejaví,ale pri správnom rozdelení energie to môže ustáť.

Ťažko očakávať robenie tempa v horách od TS,to očakávam hlavne od SKY,nasledovaný Astanou. Individuálne útoky od začiatku hôr čakám od Quintanu. TS a Contador si to podľa mňa budú kontrolovať a čakať na vhodný okamžik(okrem pohody je Alberto aj najskusenejší).
Určite sa ale môžem mýliť a pravdu môžeš mať aj ty.To ako opisuješ inak vo výbornom príspevku,že mu hrdosť nedovolí povoliť ani keď môže,útoky na Port de Balés proti Quintanovi boli zbytočné, môže byť pravda,ale mňa by to u tak vyspelého pretekára a tímu prekvapilo.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Uto 30. Jún 2015 7:46:54

Inak mňa dosť prekvapilo, že Katusha nenominovala Spilaka, ktorý je vo výbornej forme. Či sa s ním ráta ako lídrom na Vuelte?
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 30. Jún 2015 10:21:26

Tak Spilak je cyklista na tyzden, na GT este nikdy v kariere nehviezdil, a ani ich moc nejazdi. V 28 rokoch ma len 5 ucasti a este z toho 2 nedokoncil, a najlepsi vysledok v etape ma 11.miesto este z 2008 z Gira. Striktne povedane, este aj Martin Velits ma lepsiu bilanciu na GT :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 30. Jún 2015 12:47:47

bloy píše:AK by som si na niečo tipol, tak že v prvom týždni budú hromadné pády, po ktorých sa bude odstupovať, zvlášť ak by pršalo. Je celkom možné, že aj niekto z favoritov. Nervozita bude veľká. Najmä Froomie s Quintanom budú trpieť.


Ja som si takmer isty ze niekto zo silnej stvorky bude musiet odstupit hoci si to nechcem pripustit :D Ako som uz pisal vcera prvy tyzden narobi rozdiely. Ked si mam tipnut ktory bude najviac vzadu, tipujem to na mojho oblubenca Nairita. Nevie jazdit ani po vetre ( Holandsko je veterne a je urcity predpoklad ze v druhej etape bude hrat velku ulohu vietor) ani po kockach. Taktiez je tam par explozivnych dojazdov kde takisto moze nieco stratit ak si neda pozor. Vela bude zalezat od kockovej etapy. Aj tu si myslim ze je Nairo v nevyhode. Okrem toho ze sam na kockach nevie v zostave Movistaru nevidim ani ziadneho "babysittera" pre neho. Contador bude mat Sagana, ktory ho v pripade potreby potiahne. Froomie Gerainta Thomasa. Nibali ako vlani ukazal nepotrebuje extra zvlast opatrovat ale ma tam k dispozicii par dobrych pomocnikov na kocky.

Inak zlty dres prajem Nairovi hoci kolegom Petra je iny favorit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 30. Jún 2015 19:32:50

Ja dufam ze Thibaut Pinot bude v top 5 a Demare vyhra aspon jednu etapu potom si budem moct povedat ze tohto rocna TdF sa mi pacila :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

le tour

Poslaťod paula@sile » Uto 30. Jún 2015 22:03:32

o niekolko dni vypukne to velke sialenstvo, :)
okruh favoritov na celkove vitazstvo je pomerne znamy, ja osobne prajem nibalimu, aby to minulorocne obhajil, tym by len dokazal ( za predpokladu, ze ostatni favoriti dojdu az do pariza), ze je naozaj najlepsi..
verim, ze contador je dobre pripraveny, je to perfekcionista a ked si nieco zaumieni, urobi preto vsetko, po gire este aj tdf, by bolo senzacne…
zaujimavi su dalsi favoriti do top 10...
na tych tu este ziadne tipy nepadli..
aku formu maju t.v garderen, talansky, leo könig , mollema, hesjedal, kreuziger?
navarro- v 2013 skoncil na 9 mieste, vraj tohto roku bude zasa na top 10 utocit..
co ukazu francuzi, pinot, bardet, rolland, coquard, bouhanni?
boasson hagen top forma a double z narodnych majstrovstiev, vybojuje tentokrat nejake etapove vitazstvo?
kolko etap vyhra peto sagan, greipel, degenkolb, matthews?
co ukaze novy nemecky majster buchmann…?
prekvapi niekto, s kym sa vobec neratalo?

inak na arte.tv bude v sobotu dopoludnia seria dokumentacii ku kralovskym etapa tdf…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Uto 30. Jún 2015 22:34:30

ja dúfam že aj Purito niečo predvedie, nikto ho niejak neposmína. Prajem mu aby aspoň jednu GT vyhral :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Uto 30. Jún 2015 22:52:30

slovakpro píše:ja dúfam že aj Purito niečo predvedie, nikto ho niejak neposmína. Prajem mu aby aspoň jednu GT vyhral :)


Tak v 3. etape sa určite ukáže... aj s kamarátom majstrom Španielska a možno aj s majstrom sveta.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 01. Júl 2015 0:26:09

bloy píše:
slovakpro píše:ja dúfam že aj Purito niečo predvedie, nikto ho niejak neposmína. Prajem mu aby aspoň jednu GT vyhral :)


Tak v 3. etape sa určite ukáže... aj s kamarátom majstrom Španielska a možno aj s majstrom sveta.


Ja tiez verim Puritovi davam si ho na top3 na konci. Je to prenho posledna sanca este nieco dokazat TdF. Druha polka je postavena nanho , casovky tiez ziadne.
A ked nie on tak Valverde, ten by mohol nieco nahnat v prvych 10 etapach (ak zasa nepichne ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Str 01. Júl 2015 9:50:29

Ak by sa nikto z favoritov nezranil, ani nenabral nejaké nečakané straty, tak ja by som si tipol TOP20 takto:
1. Contik, 2. Froome, 3. Nairo, 4. Nibali, 5. Valverde, 6. Van Garderen, 7. Pinot, 8. Purito, 9. Porte, 10. Kelderman, 11. Fuglsang, 12. Uran, 13. Bardet, 14. Talansky, 15. R. Costa, 16. Mollema, 17. D. Navarro, 18. Konig, 19. Rolland, 20. Gesink
Som zvedavý, koľkých trafím. :-)
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Str 01. Júl 2015 11:52:00

Písal som to aj inde, ale som zvedavý, ako bude v praxi vyzerať toto:

"Eurosport bude mít poprvé přístup přímo ke zdrojovým signálům, například z helikoptéry, a bude upravovat výslednou podobu obrazu, který nebude mít žádná jiná televize v ČR"
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Tour volá

Poslaťod berloq » Str 01. Júl 2015 13:03:35

Focus-Shimano píše:Ja dufam ze Thibaut Pinot bude v top 5 a Demare vyhra aspon jednu etapu potom si budem moct povedat ze tohto rocna TdF sa mi pacila :D

Ak je tu naozaj nejaká silná štvorka a potom "tí druhí", tak Pinot je z "tých druhých" jednotka. Quintana ho zaradil medzi svojich najväčších súperov a asi vie prečo. Pinot je tento rok zase o niečo vyrovnanejší a darilo sa mu aj počas sezóny. Jeden zo štyroch vypadne, druhý bude bez formy a Pinot bude mať pokojne šancu na pódium.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Momenty pred Tour

Poslaťod berloq » Str 01. Júl 2015 13:28:12

Pomaly ale iste sa tlak presúva na jedného muža. A tým je Tony Martin. Štvrtého júla je totiž jeho veľký deň. V sobotu sa môže zase o niečo priblížiť Cancellarovi v jeho úspechoch. Martin bude mať po dlhšej pauze, a zdá sa, na dlhšiu dobu šancu ako vstúpiť medzi veľkých jazdcov, ktorí nosili žltý dres. A má na to dokonalú príležitosť, nejedná sa o prológ, takže nejaké totálne prekvapenie (víťaz) zrejme nemá šancu. Cancellara mu zdá sa už konkurovať nebude, a tak sa musí vysporiadať hlavne s Dumoulinom a pár ďalšími.

Po Gire tak trošku zmizol z obzoru Richie Porte. Akoby sa tak trošku zabudlo na jeho jar a jeho skvelé výkony. Keď jeho odstúpenie z Gira kvôli zranenému kolenu bolo nepochybne rovnako vierohodné ako to isté divadlo, ktoré odohral Wiggins pred dvomi rokmi. Porteho hlava môže byť teraz čistá, tlak sa prenáša na Froomeho, tým sa Portemu uľaví. Uvidíme možno to bude opäť ten domestik Porte, ktorý je však oveľa lepší ako väčšina lídrov.

Strašne sa teším na návrat Samyho Sancheza na Tour. Naposledy keď štartoval, skončil so zlomenou kľúčnou kosťou, ale to už je pár rokov. Od vtedy sa zmenilo strašne veľa vecí - iný tím a hlavne mu pribudli ďalšie 3 roky. A tak nečakám od Sancheza bojovanie o top 10, ale skôr by potešil nejakým zviditeľnením, keby ukázal svoje umenie.

Je tu niekto taký, kto naozaj verí, že Valverde bude vzorný pomocník Quintanovi? Podľa mňa to bude klasický Valverde. Prvý týždeň pôjde ako rovnocenný líder s tým, že sa bude snažiť za každú cenu získať nejakú výhodu na Quintanu. Valverde je šikovnejší, vie si so všetkým poradiť, možno zabojuje v prvom týždni o žltý dres a potom? Po príchode do hôr keby mal na Quintanu výhodu zmocní sa lídrovania on, keď mať výhodu nebude s pomáhaním to preháňať nebude, pokiaľ z toho nebude nič pre neho kukať.

Štyria Česi na štarte! Vysielajú tam zrejme najpočetnejšie zastúpenie v histórií, čo však treba dodať, že všetci štyria sú skvelí cyklisti, ktorí vedia robiť výsledky. Kreuziger patrí medzi moje objekty fandenia, aj keď zrejme tento rok bude musieť len pomáhať. Štybar je elitný klasikár, ten si tam svoje ciele nájsť môže. Z Koniga sa po prestupe do Sky stal zrejme šľachtic a tomu odpovedajú aj tie unikátne vyhlásenia za posledný rok... Takže ho vôbec neriešim, podobne ako Bártu.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Str 01. Júl 2015 16:03:06

tento rok by som bol velmi velmi prekvapeny keby v prvej desine skoncili vsetci 4 top favoriti, nevidim to realne vsetci pojdu hranu a myslim ze niekto z nich to nezvladne, ten prvy tyzden je brutalny pre sparatka ako quintana froome rodriguez, uvidime vyborne je ze tento rok je na starte ozaj vela top jazdcov co moze priniest strhujuce suboje a suhlasim s berloqom ze valverde pojde minimalne prvu cast tdf hlavne na seba, neviem si predstavit ze bude tahat naira na kockach napriklad
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Str 01. Júl 2015 19:09:03

Vaverde - klasický domestik to určite nebude, ale na druhej strane minulý rok na Vuelte celkom jazdil pre Naira, nie ? Takže ja by som zas úplne netvrdil, že mu nebude pomáhať. Ale i tak by určite nebola dobrá taktika, keby sa Valverde "obetoval" pre Naira hneď na začiatku, keďže mať v zálohe potenciálneho druhého jazdca na GT sa vždy hodí. Hoci Valverde v súčasnosti asi pri tak silnej konkurencii vysnívané pódium príliš na dosah nemá, tak na viacerové etapové víťazstvá má, pričom ale sa aj on viac-menej bude musieť prispôsobiť aktuálnej situácii.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour volá

Poslaťod bloy » Štv 02. Júl 2015 20:27:57

berloq píše:Ak je tu naozaj nejaká silná štvorka a potom "tí druhí", tak Pinot je z "tých druhých" jednotka. Quintana ho zaradil medzi svojich najväčších súperov a asi vie prečo. Pinot je tento rok zase o niečo vyrovnanejší a darilo sa mu aj počas sezóny. Jeden zo štyroch vypadne, druhý bude bez formy a Pinot bude mať pokojne šancu na pódium.


Možno, ale porovnajme tímovú podporu Pinota trebárs s Garderenom. Samozrejme dovtedy sa môže ešte čo to zmeniť, ale podľa predpokladov by tam Pinot mohol chytiť slušný zásek.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 03. Júl 2015 3:39:46

By ma zaujimalo kde je chyba ..tu na stranke v pravidlach na TdF sa uvadza :
BONIFIKÁCIE
- počas celej Tour de France (okrem oboch časoviek) budú udeľované časové bonifikácie v cieli, a to 10-6-4 sekundy.

Ale na oficialnej stranke TdF je:

Seconds up for grabs
They had disappeared since 2008. Bonus seconds will again be awarded at the finishes of the 2nd to the 8th stage. The bonuses will be of 10, 6 and 4 seconds for the first three of each of these stages.

http://www.letour.fr/le-tour/2015/us/sp ... rules.html

tak kto sa myli ?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 03. Júl 2015 13:28:17

nat píše:By ma zaujimalo kde je chyba ..tu na stranke v pravidlach na TdF sa uvadza :
BONIFIKÁCIE
- počas celej Tour de France (okrem oboch časoviek) budú udeľované časové bonifikácie v cieli, a to 10-6-4 sekundy.

Ale na oficialnej stranke TdF je:

Seconds up for grabs
They had disappeared since 2008. Bonus seconds will again be awarded at the finishes of the 2nd to the 8th stage. The bonuses will be of 10, 6 and 4 seconds for the first three of each of these stages.

http://www.letour.fr/le-tour/2015/us/sp ... rules.html

tak kto sa myli ?


Ktovie odkial to chlapci z cycling-info cerpali ale ja by som asi skor veril oficialnej stranke Tour ;)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Pia 03. Júl 2015 13:40:36

@Keram a nat
Stavte sa so mnou, že budú bonifikácie udeľované počas celej Tour. Premýšľali sme o tom s kolegami a zhodli sa, že na letour.fr je chyba. Vlani na jeseň prišli s veľkým vyhlásením, že zaradia bonifikácie do 1. týždňa, ale domnievam sa, že je to v rozpore s pravidlami UCI. Uznajte, či by to nebol holubník - niekde si bonusy dám, inde nie.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 260 hostia