Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 22. Júl 2019 1:34:06

https://mobile.twitter.com/swaganp/stat ... s%3a%2f%2f

Toto ste videli? Autogramiada hore Tourmaletom :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 22. Júl 2019 7:41:41

viem ze polska verejnost a udajne aj samotne CCC by xceli aby Majka s Kwiatom prestupili k orandzovym kde by boli lidrami na na GT a aj vacsie etapaky lebo takych medzi sebou v podstate nemaju...ja bulvar totalne netusim a vobec nesledujem ale nieco sa mi mari ze kwiato sa vyjadril nieco v tom zmysle ze prenho ostava prioritou ineos a dokonca nepredlzil nahodou kontrakt? urcite tu niektori mate presnejsie info. co sa majky tyka tak tak on vraj nieje uplne spokojny so svojim postavenim v bore cize liderstvo u svojich by mohol byt prenho obrovskym lakadlom...opravte ma niekto ak trepem blbosti
a kwiato a MS? myslim ze to bude jeho velky ciel a aj profil by mu mal sediet cize mal by patrit medzi favoritov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Júl 2019 9:25:41

@majo - obaja majú zmluvy ešte aj na rok 2020.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pon 22. Júl 2019 10:10:16

Majo, neber to osobne, ale využijem tvoju reakciu, aby som opravil skloňovanie priezviska Majka. :) Nie si prvý, pozorujem to pravidelne na rôznych diskusiách, kde sa v niektorých pádoch skloňuje Majka ako ženské meno - asi vplyvom češtiny. Majka (podobne aj známe slovenské priezviská Lasica, Huba, Lipa atď.) sa zaraďuje do vzoru hrdina. Takže máme vety ,,Bora nastúpi bez Majku" - nie bez Majky; ,,v Bore nepočítajú s Majkom" - nie s Majkou...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 22. Júl 2019 10:42:57

zakliata.panna píše:Majo, neber to osobne, ale využijem tvoju reakciu, aby som opravil skloňovanie priezviska Majka. :) Nie si prvý, pozorujem to pravidelne na rôznych diskusiách, kde sa v niektorých pádoch skloňuje Majka ako ženské meno - asi vplyvom češtiny. Majka (podobne aj známe slovenské priezviská Lasica, Huba, Lipa atď.) sa zaraďuje do vzoru hrdina. Takže máme vety ,,Bora nastúpi bez Majku" - nie bez Majky; ,,v Bore nepočítajú s Majkom" - nie s Majkou...


v pohode...to ja sa ospravedlnujem ale jednoducho" slovenski bit moj konik"ja ked pisem tak sa Stur toci v hrobe ako turbina...na mojej skole som doteraz legendou lebo diktaty nikdy nikto nepisal horsie...ved este aj na zosite na diktaty som mal napisane Dyktaty a opravene cervenym perom mojou slovencinarkou :D :D ale eseje z anglictiny a nemciny som pisal bez chyby...nedavno som sa ale dozvedel ze je to choroba...nejaka forma disgrafia...tak hned som volal mame ze niesom debil ako mi oni furt hovorili ale ze som proste chory :lol: :lol:
cize ja sa urazit na toto prostr nedokazem...a este raz sa vsetkym slovencinozdatnym ospravedlnujem
btw bola doba ked som uvazoval nad peticiou za dodatocne odobratie obcianstva vsetkym co sa pricinili o tvorbu slovenskej gramatiky :twisted: :twisted:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 22. Júl 2019 10:45:03

ifčopifčo píše:@majo - obaja majú zmluvy ešte aj na rok 2020.


tak sa mi zdalo ale zo zmluvy sa vzdy da vykupit ak je zaujem vsetkych troch stran
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 22. Júl 2019 13:40:51

tie Alpy su rozohrane fakt paradne dufam ze nebudeme sklamani. su tam tri mena ktore maju obrovsku sancu, mozno by sa dalo pre nich povedat teraz alebo nikdy, co sa TdF samozrejme tyka. ak neratam Juliana ale pri nom treba povedat ze den volna mu nemohol padnut uz viacej vhod a zaroven dalsie dve etapy mozu byt prenho tiez oddychove. takze je mozne ze ani v Alpach sa az tak lahko nezlomi. no ale spat k tym trom menam.
Pinot - netreba asi k nemu vela dodavat. neviem ci bude v lepsej pozicii v buducnosti. proti nemu podla mna bude hrat den volna ktore on nema velmi rad ked je rozbehnuty, zvykne ho to zabrzdit. pripadne horucavy mu asi tiez nebudu sediet.

Bernal - moze sa sice zdat ze on bude mat este kopu sanci, ale moze ho kludne postihnut Quintanov vyvoj. ak ma sancu musi sa jej chopit, ale samozrejme zavisi od Thomasa. kazdopadne Ineos musi Juliana vyzliect co najskôr. su dost silni nato aby mu nastupovali a on nejake ataky musi pokryt. v FDJ a Jumbe urcite najdu silnych spojencov. ale pre Bernala to "teraz alebo nikdy" plati samozrejme najmenej

Kruijswijk - mozno sa s nim najmenej pocita ale preco nie? treti tyzden by mu nemal robit problemy ak sa nemylim tak sa v nom uz osvedcil. moze sa opriet o celkom silny tim. a Alpy by mu mali sediet viac ako Pyreneje
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 22. Júl 2019 15:55:38

@simko
pinotovy by ten volny den nemal tentoraz extra ublizit lebo po nom nasleduju az 2 prenho relativne oddychove etapy a az potom pridu alpy
uz som tu pisal ze pinotovy fandim ale este viac fandim agresivnej cyklistike a preto verim v dalsie akcie movistaru a to hlavne mojho milasika Landu...pred vyse mesiacom im vysiel utok z dialky v podani carapasa a verim ze o nieco podobne sa pokusia znova a hlavne ze mikel dostane plnu podporu
bernal tiez vie jazdit agresivne a ked splni predpoklady vo vysokych nadmornych vyskach tak mu zelam minimalne podium
a zvedavy som aj na mannyho lebo zatial jazdi velmi pekne a dokonca sa skusil postavit aj na konci pretazkeho tourmaletu a tak mam velke ocakavania aj od beho...no je to otvorene...tak uvidime
a este v 17ke petove ruky hore na paske a bude bombovo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 22. Júl 2019 16:26:07

@majo
no ta 17ta etapa bude zaujimava lebo tam si brusi zuby polovica pelotonu. mimo sprinterov ktori budu mat sancu este v Parizi je pre mnohých toto posledna moznost ako vyhrat etapu. GVA, Matthews, Wellens, Naesen, Stuyven, Trentin, Colbrelli, EBH, Rui Costa no a samozrejme Peto. a to este sa tam pridaju urcite mnohi ini
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 22. Júl 2019 17:03:46

@simko
je to tak...ocakavam ze to tam bude pekne divoke hlavne pri tvorbe uniku ale je petovy verim lebo vyzera byt fakt v pohode
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 22. Júl 2019 17:13:59

Ja si myslim ze za urcitych okolnosti Buchmann moze vyhrat zlte. Sanca je mala ale je. Ze sa Alaphillipe zlomi je velky predpoklad. A potom je strata uz len 39 sekund to nie je vela. Staci byt v jednej etape najsilnejsi. Manny zatial posobi ako jeden z najlepsich vrcharov. V Pyrenejach bol lepsi jedine Pinot. Ostatni na jeho urovni pripadne horsi. Prial by som Bore zltaka.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Pon 22. Júl 2019 17:48:00

Tiež si myslím, že Buchmann má šancu vyhrať. V kopcoch vyzeral trochu lepšie ako Bernal na ktorého stráca len 12s. Ak sa Pinot udrží v takej forme ako je teraz, Buchmann nebude mať šancu, ale Pinot nieje až tak konzistentý a už vydal veľa energie. Kruijswijk je až príliš veľký vytrvalec a potreboval by veľmi ťažké preteky aby získal čas na konkurenciu. Thomas sa možno bude zlepšovať, ale pri momentálnej forme na neho Buchmann môže získať 39s ľahko. Alaphilippe bude už len strácať a očakávam ho na 6-10 mieste. Každopádne taký scenár by som mohol vymyslieť pre všetkých pretekárov z top 6 ;)
Teraz by som šance na výhru zhodnotil takto:
Pinot - 50%
Thomas 20%
Bernal 15%
Buchmann - 10%
Kruisjwijk - 5%
Beriem to ale na výhru, ak sa Thomas nedostane do formy, tak nebude ani na pódiu.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 22. Júl 2019 18:05:38

chlapi pozrite etapu do Val Thorens. ak niekto nacasoval formu na tie posledne etapy tak tam sa budu dat ziskat minuty. a prave Ineas sa mi zda nejaky nedovareny. ak by Bernalova forma rastla tak on ako top vrchar by tam mal ziskat kopec casu
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 22. Júl 2019 19:40:32

val thorens je dlhe ale tie sklony tam niesu az take strasne...tuto etapu vidim pre holandana ktory by tam mohol strojovo vsetkych odrovnat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Júl 2019 19:40:55

Chcel som aj ja voľačo múdre napísať, ale neviem :lol: Fakt netuším, podľa mňa môže niekto z týchto pánov - Pinot, Alaphilippe, Buchmann, Bernal, Kruiswijk v nejakej z troch alpských etáp vybuchnúť, ale ani nemusí. Jediný Thomas pôjde stále s rozumom, Francúzi sú až príliš premotivovaní, Buchmann zase neskúsený, Bernal mladý a Kruiswijk je veľký otáznik. Pre Ala bude asi najhoršia tá prvá, je dlhá a to ho môže uťahať aj keď nekončí v kopci. Otázka je, ako sa kto vysporiada s nadmorskou výškou či prípadnými vysokými teplotami, kopce nemajú nejaké extrémne sklony ale sú dlhé. Naozaj si nedovolím niečo predpovedať, na víťazstvo neverím Buchmannovi a Kruiswijkovi, ale ak vyhrá ktokoľvek zo zvyšnej štvorice tak ma to neprekvapí.
Čo sa týka 17. etapy, tam sa dá takmer s istotou predpokladať, že vyhrá niekto s úniku, GCčkári nebudú mať záujem trápiť sa deň pred alpským triptichom a kto bude kontrolovať únik? Predpokladám, že boj o únik bude náročný a že sa tam Peter dostane a potom sa ho ťažko zbavia v tej záverečnej trojke. Alebo to samozrejme môže byť úplne inak ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 22. Júl 2019 20:55:56

Ono uz aj zajtra je dost otazne kto bude tahat ked QS ma zlte, Bora ma Buchmanna, Jumbo ma Kruijswijka. Snad len Lotto pre Ewana.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pon 22. Júl 2019 21:07:45

Robíte tu kovbojky z ničoho. Kto bude ťahať, no nikto, kto by ťahal. Bora pre Sagana? Jumbo pre Dylana? DQS pre Eliu? Lotto pre Ewana? Atď, atď... Či snáď všetci v tímoch okrem špurtlídrov sú domestici do hôr? :roll:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 22. Júl 2019 21:16:58

dexterko píše:Robíte tu kovbojky z ničoho. Kto bude ťahať, no nikto, kto by ťahal. Bora pre Sagana? Jumbo pre Dylana? DQS pre Eliu? Lotto pre Ewana? Atď, atď... Či snáď všetci v tímoch okrem špurtlídrov sú domestici do hôr? :roll:

tak ono povedzme si ake ma Peto sance na vitazstvo ak v zavere bude trojka Viviani, Ewan, Groenewegen? a z hladiska zeleneho dresu by pre Petra bolo vyhodne keby sa o vitazstvo pobije unik (bez Matthewsa a Colbrelliho). takze podla mna by Bora zajtra nemala vôbec tahat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Júl 2019 22:39:14

dexterko píše:Robíte tu kovbojky z ničoho. Kto bude ťahať, no nikto, kto by ťahal. Bora pre Sagana? Jumbo pre Dylana? DQS pre Eliu? Lotto pre Ewana? Atď, atď... Či snáď všetci v tímoch okrem špurtlídrov sú domestici do hôr? :roll:


Kde prosím ťa vidíš kovbojky? Normálne diskutujeme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 22. Júl 2019 22:44:54

majo píše:val thorens je dlhe ale tie sklony tam niesu az take strasne...tuto etapu vidim pre holandana ktory by tam mohol strojovo vsetkych odrovnat

tie sklony nie su nic extra ale posledny kopec v Alpach a celej Tour vôbec, parametre 33km @ 5,5% tam to uz bude kto ako nacasoval formu. navyse ta etapa ma skoro 5000 nastupanych metrov. tam uz kazdy toho bude mat plne zuby. ked tam niekto chyti krizu minuty sa len tak budu sypat. ti najvacsi favoriti si utoky asi nechaju az na nejakych 6-7 km do ciela ale niekto s trochu vacsou stratou moze vyrazit velmi skoro.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 66 hostia

cron