Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 05. Júl 2022 16:29:23

Dnes by to v závere mohlo byť o niečo pokojnejšie a pre Peťa by to vôbec nemuselo byť márne... Dnes si ho viem predstaviť na debni v TOP3. ;) Tak držme palce!
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 05. Júl 2022 17:34:36

Jumbo totalne inde ako ostatne timy. Cely tim si urobi vylet v kilometrovom kopci a nikto im nestiha.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 05. Júl 2022 17:39:31

hujhe píše:Jumbo totalne inde ako ostatne timy. Cely tim si urobi vylet v kilometrovom kopci a nikto im nestiha.

Festina?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod kamel1 » Uto 05. Júl 2022 17:43:15

hujhe píše:Jumbo totalne inde ako ostatne timy. Cely tim si urobi vylet v kilometrovom kopci a nikto im nestiha.


No len chlieb sa bude lámať inde. V trojtýždňovom etapáku je takéto plytvanie silami na pováženie. V treťo týždni zas vyfučia. A ani Van Aert ten zelený nemusí mať istý. Kľudne môže prísť pád a nemusia mať nič. Mňa skôr zaráža skôr to divadlo s akože problémovým kolenom. Mal ten Lefevre zas pravdu, že isto mu nič nie je....
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 05. Júl 2022 17:48:42

ak sme pri teme Jumbo, tak mna celkom fasinuje ako hore isiel Laporte. dokonca v casovke na prvom medzicase bol prvy az kym nepadol. zjavne maju treningove metody o ktorych ine timy nevedia. ale zase je logicke ze WvA dal vsetko do dnesnej etapy. zajtra zrejme bude musiet byt pri Roglicovi a pozajtra mu MvdP neda sancu v Longwy. takze logicky si povedali v Jumbo ze ked to rozbijeme na tom stupani tak tie timy uz nebudu mat dost kilometrov nato aby sa skonsolidovali. bolo to rozbite na cucky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 05. Júl 2022 17:50:54

Mňa skôr zaráža niečo úplne iné... V etape je jeden ťažký kopec, nachádza sa 10 km pred páskou. Má ledva 1000 m. Všetci o tom kopci vedia, že tam je. Všetci vedia, že musia byť na tom kopci ostražití. Všetci vedia, že musia byť pripravení... Príde kopec a nikto nič. Exhibícia Jumbo-Visma. :shock:
Ty vole, kde boli všetci klasikári? Kde bol Lampaert, ktorý má stále žltý dres na dosah? Kde bol van der Poel, ktorý zatiaľ na Tour len oddychuje (dobre, odkrútil si naplno časovku)? :o
Nechápem... Toto bolo zbytočne ľahko darované víťazstvo van Aertovi. :(
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 05. Júl 2022 17:58:52

Ja si nemyslim ze to je tak ze ostatni ten kopec zaspali. Podla mna to je tym ze Jumbo nasadailo take tempo ze sa ich udrzali len (myslim) dvaja jazdci z Ineosu. Musim si to pozriet este raz co sa tam dialo. Mna zaraza ze aj ked su tam jazdci ktori nemaju preco setrit sily do dalsich etap, tak nikto z nich sa nedokazal udrzat Jumba ani prve stovky metrov stupania. Este som nevidel zaznam, no zdalo sa mi ze UAE uplne zmizlo. Tam keby sa Aerta udrzi Roglic tak maju velky problem. A nikto s tym nedokazal nic spravit. Ale co ma tesi je, ze Peter ten kopec presiel asi v top 20? Nechce sa mi googlit ale zda sa mi ze posledne roky Peter nemal poriadne vysokohorske sustredenie kedze vzdy mu to prekazil covid alebo husty program. Je mozne ze mu to takto velmi chybalo?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 05. Júl 2022 18:02:04

@Za slusny svet
podla mna s tym nikto nepocital a kazdy bol pripraveny na tom kopci posetrit do sprintu. neverim tomu ze MvdP by sa tam nedokazal zavesit keby chcel. Peto to vysiel celkom vpredu co je potesujuce ale na finis v Longwy to asi stacit nebude.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Uto 05. Júl 2022 18:18:16

simko píše:ak sme pri teme Jumbo, tak mna celkom fasinuje ako hore isiel Laporte. dokonca v casovke na prvom medzicase bol prvy az kym nepadol. zjavne maju treningove metody o ktorych ine timy nevedia. ale zase je logicke ze WvA dal vsetko do dnesnej etapy. zajtra zrejme bude musiet byt pri Roglicovi a pozajtra mu MvdP neda sancu v Longwy. takze logicky si povedali v Jumbo ze ked to rozbijeme na tom stupani tak tie timy uz nebudu mat dost kilometrov nato aby sa skonsolidovali. bolo to rozbite na cucky.

Nebol by som si po dnesku taky isty. WVA ma momentalne taku formu, ze zajtra to na kockach moze rozbit a zase sam pojde do ciela. GC jazdci a ich timy nemaju dovod ist po nom, klasikari vyzeraju zatial jalovi... A v Longwy po dnesku by som si tiez vsadil viac na WVA ako MvdP.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 05. Júl 2022 18:37:45

@zakliata.panna
tak zajtrajsok zavisi od toho ako natom bude Roglic. Longwy budem velmi prekvapeny ak vyhra Van Aert pred MvdP. ak beriem do uvahy situaciu ze obaja sa dostanu do sprintu a nic im nebude branit v ceste tak by som vsadil na MvdP bez mihnutia oka:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 05. Júl 2022 19:55:09

Dnesok som nevidel ale ostatny maju o com rozmyslat lebo jumbo im tam ukazalo riadnu silu
No a zajtra?
Prazeniciary maju 2 moznosti…alebo obetuju vsetkych na ochranu roglica alebo nechaju wva volnu ruku a ostatny ostanu pri roglicovy…ja by som asi volil druhu moznost…pagacar kocky jazdit dokaze to uz vieme a asi by bolo chybou nechat vsetkych pri trapiacim sa roglicovy ked bude pogacar letiet prec…no kludne sa moze stat ze primoz bude uplne v pohode a tympadom by bolo obmedzenie wva uplne nezmyselne…uvidime ako to bude kazdopadne jenwout mega silny a ja by som mu nechal volnu ruku lebo ako sme aj dnes videli tak zvysok teamu je tiez tak silny ze verim ze to pre gc jazdcov musi stacit.
Nemam wva rad ale jeho kvality proste musim uznat…zatial je to jednoznacne jeho tour
A k Petovy? Super super super ja som zatial velmi spokojny a o etape uz nepochybujem
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Uto 05. Júl 2022 19:56:51

simko píše:@zakliata.panna
tak zajtrajsok zavisi od toho ako natom bude Roglic. Longwy budem velmi prekvapeny ak vyhra Van Aert pred MvdP. ak beriem do uvahy situaciu ze obaja sa dostanu do sprintu a nic im nebude branit v ceste tak by som vsadil na MvdP bez mihnutia oka:)

Ja som pred Tour tiez pre etapu v Longwy favorizoval Holandana, ale po dnesku fakt neviem. 8-) Po Petrovi to prajem prave MvdP, ale momentalne vyzera WVA ako z inej dimenzie. Konkuruje cistokrvnym sprinterom s nohami 2-krat vacsimi, drvi klasikarov na kilometrovom kopci atd.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 05. Júl 2022 20:47:22

Ja som zatial nevidel ani jeden dojazd :) Nie ze by som nechcel... Obrovska dominancia Jumba zda sa. Van Aert jazdi ako Sagan na najlepsich Tour a este o trochu lepsie. Zeleny urcite bude mat ak sa nic nestane podobnym stylom ako v minulosti Peto. Zajtra to moze byt zaujimave. Som zvedavy ci mi to zajtra vida. Jediny raz kedy som zatial mohol pozerat okrem casovky mali volno :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Júl 2022 15:06:01

Dnes som si to pozrel zo záznamu, včera som nemal možnosť sledovať to live a bola to one man show, WvA bol famózny a to nielen v tom kopci, ale aj potom, keď ho naháňali. Absenciu MvdP si vysvetľujem tímovou taktikou, samozrejme ak nemá Matej nejaké problémy, bola to etapa kde mal za Alpecin šprintovať Philipsen a tak tomu prispôsobili taktiku, možno aj Bling mal za úlohu pomáhať Groenewegenovi atď, atď..., predpokladám, že zajtra to bude iné kafe, ale samozrejme WvA sa pasoval včerajším výkonom za top favorita. Peter bude zajtra bez šance na výhru, na takéto niečo skutočne nemá odpoveď už dlhší čas.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 06. Júl 2022 16:16:06

no nic dnes. nerozumiem co sa tam stalo. Peto do toho sektoru prichadzal vedla van Aerta a zrazu je v skupine so stratou 40 sekund. ak je to kvoli pozicii tak je to velka chyba. ak je to vykonnostou tak je to sklamanie pre mna.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 06. Júl 2022 16:20:07

simko píše:no nic dnes. nerozumiem co sa tam stalo. Peto do toho sektoru prichadzal vedla van Aerta a zrazu je v skupine so stratou 40 sekund. ak je to kvoli pozicii tak je to velka chyba. ak je to vykonnostou tak je to sklamanie pre mna.

Spadol v zákrute ako amatér. Asi sa mu šmyklo na piesku alebo čo. Amatérska chyba.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 06. Júl 2022 16:25:01

@Gaucovy profesional
nie nie. to nemalo vplyv. ten pad bol pred prvym sektorom a po nom sa Peter vratil na celo. potom ale neviem kvoli comu bol v zadnej casti pelotonu, ale bol tam napriklad aj Van Aert. to bol ten sektor ktory isiel mierne z kopca. no a po tom sektore uz Petrova skupina mala manko. avsak van Aert bol v pelotone. cize bud sa nieco stalo na tom sektore (defekt, dalsi pad) alebo odisiel na vykon.

a pozor pozor MvdP ma tiez problemy. nemal ist na Giro aj Tour:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 06. Júl 2022 16:26:51

Tak, toto je aj pre mňa veľké sklamanie... Do tejto etapy som vkladal veľké nádeje. Netýka sa to len Petra. Očakával som veľkú bitku klasikárov. A práve tí najväčší klasikári postupne vypadávajú ako hnilé hrušky. Nakoniec to dnes vyhrá Pogačar a druhý bude Vlasov.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Str 06. Júl 2022 16:30:32

Zeby Hagen v zltom? :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 06. Júl 2022 16:31:58

Ono je veľmi zvláštne, že Peťo sa ani len nepokúšal o návrat do hl. skupiny. Bola situácia, že tá jeho skupina strácala necelých 40 sekúnd a Ben O'Connor sa snažil docvaknúť si pelotón. Peter tam mal aj minimálne ďalších dvoch svojich mužov a nič. Vôbec nejavili záujem to dobehnúť. Tomu nerozumiem...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia

cron