Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 06. Júl 2022 16:32:17

simko píše:@Gaucovy profesional
nie nie. to nemalo vplyv. ten pad bol pred prvym sektorom a po nom sa Peter vratil na celo. potom ale neviem kvoli comu bol v zadnej casti pelotonu, ale bol tam napriklad aj Van Aert. to bol ten sektor ktory isiel mierne z kopca. no a po tom sektore uz Petrova skupina mala manko. avsak van Aert bol v pelotone. cize bud sa nieco stalo na tom sektore (defekt, dalsi pad) alebo odisiel na vykon.

a pozor pozor MvdP ma tiez problemy. nemal ist na Giro aj Tour:)

Aha, tak potom beriem späť. Mám to pustené pri práci a ušlo mi, že sa ešte stihol vrátiť do pelotónu. Ak teda vypadol až potom tak to nie je dobrý znak :(
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 06. Júl 2022 16:44:03

Po takomto priebehu a selekcii to bude Petra mrzieť - WVA maká na lídrov, MvdP odpadol, iní klasikári tiež trochu vyfučaní... Som zvedavý, aké dôvody straty budú...
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 06. Júl 2022 16:45:40

Skoda pre skoda…dufam ze je a bude v poriadku
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 06. Júl 2022 16:51:00

Pogacar by sa nestratil podla mna ani na Roubaix. najkomplexnejsi cyklista. nie Van Aert, ale Pogacar to je.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 06. Júl 2022 16:52:17

simko píše:Pogacar by sa nestratil podla mna ani na Roubaix. najkomplexnejsi cyklista. nie Van Aert, ale Pogacar to je.


Súhlasím. Na tejto Tour sa opäť prepisujú štatistiky... Neskutočný Pogačar.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 06. Júl 2022 17:17:53

skoda nakoniec na Vingegaarda ten zisk nebol az taky vyrazny. nakoniec najviac asi posetril Vinegaard a Thomas. lebo aj Pogacar musel tahat aj Roglic. nuz ale dopredu niekto nevie povedat:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 06. Júl 2022 17:22:59

Hlavne je pogi 1000x sympatickejsi ako wout aj ked to i vitazstvach samozrejme nerozhoduje…skods ze to petovy nevyslo a ja velmi dufam ze ta dnesna strata je dosledkom nejakych technickych problemov ci padom a nie vykonnostou lebo po predchadzajucich dnoch som bol uz zase velkym optimistom

Poviem vam ze pave by sa podla mna mali stat neodmyslitelnou sucastou tdf tak ako alpy a pireneje ;)
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Str 06. Júl 2022 17:28:31

hujhe píše:Zeby Hagen v zltom? :D

skoda, trocha sa splasil v tom zavere a perfektne oditahol Taca a Clarkea. Sagan od padu sa drzal v zadnej casti pelotonu, takze dufam ze je v poriadku. Ak hej tak celkom pekne posetril na zajtra. Kto sa nezdal byt v poriadku bol Aert, ktory stracal este predtym ako musel zachranovat Vingegaarda. Nasledne este odtiahol vela kilometrov takze polda mna zajtra nebude uplne cerstvy. MvdP zda sa nesedia GT. Nie zeby mal zle Giro, ale cakal som od neho viac po prvych dvoch etapach (na Gire). No ako keby dalsim priebehom sa viac stracal. Je mozne ze neregeneruje tak dobre. Myslim ze sme sa vsetci tesili na klasikarsku bitku no tieto kockove etapy na TdF zda sa nebudu o epickom suboji o vitazstvo ale o tom ze ktory tim v GC strati najmenej. No i tak to bola zabava. A skoro som zabudol, Roglic bohuzial ako vzdy
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Júl 2022 18:48:13

Tak dnes to bolo smutné :cry: , tešil som sa na Petra a v podstate po prvom prechode pavé bol mimo. Trochu zbytočne podľa mňa rezal tú zákrutu v tejto fáze pretekov, ale má to v krvi. Asi bys a mal vykašľať na bodovačku, aj keby WvA Tour nedokončil (čo mu samozrejme neprajem, aj dnes bol napriek pádu fantastický a urobil množstvo práce pre svojich lídrov) tak je tam Philipsen ktorý vyzerá byť odolnejší ako Peter a je aj rýchlejší (ak sa niekde nezamotá).
Petrove šance na etapové víťazstvo sú už podľa mňa minimálne, jediná šanca je podľa mňa ísť v nejakej etape (13,19?) do úniku a skúsiť to takto.

@hujhe - nemyslím si že Petrovi tie ušetrené sily zajtra pomôžu, IMHO nemá šancu na výbušnejších vrchárov a WvA.
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Str 06. Júl 2022 18:50:51, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 06. Júl 2022 18:50:38

@ifco
Este je tu etapa 21
Ked bol v top forme tak to nikdy nevyslo a tak co ked ho to caka teraz? ;) 8-)
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Júl 2022 18:54:32

majo píše:@ifco
Este je tu etapa 21
Ked bol v top forme tak to nikdy nevyslo a tak co ked ho to caka teraz? ;) 8-)


Na tú etapku sa asi šetrí Kristoff :D
Ešte niečo k MvdP, dnes to bolo sklamanie, kto vie, čo v tom je, uvidíme zajtra, ak nebude v závere, tak je úplne mimo formy, alebo má nejaké zdravotné problémy ktoré ho limitujú. Na Gire chodil veľmi často do úniku, žeby ho to tak unavilo?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 06. Júl 2022 18:58:51

@ifcopifco
neviem kde je ta hranica co sa tyka realnosti sanci na vitazstvo ale Petrova rychlost v spurtoch bola slusna. takisto vcera bol na tom kopci medzi prvymi. samozrejme okrem WvA a jeho kolegov. ak je zdravotne v poriadku tak si myslim ze sanca tam je. vidime ze tie sprinty su chaoticke. staci ze sa niektori sprinteri vyblokuju a Petrovi sa otvori cesta ako sa napriklad otvorila Groenewegenovi. potrebuje aj trochu stastia ktore sa mu uz dost dlhu dobu vyhyba. WvA tam dnes nechal vela sil ale jemu urcite zajtra nebudu chybat, ved je z Jumba. MvdP vyzera byt uplne mimo. pred touto sezonou nemal dokoncenu ziadnu GT. a v tejto sezone hned ide 2 po sebe. ak to dnes nebolo zapricinene nicim inym tak MvdP nebude zajtra mutit vodu. v podstate zajtra nie je az taky problem ten cielovy kopet ale ten kopec predtym. lenze po dnesku neverim tomu ze Jumbo tam bude chciet narobit nejaku paseku. budu si lizat rany. takze WvA bude nato sam, uz mu to kolegovia tak nerozbehnu. teda aspon si myslim.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Str 06. Júl 2022 19:35:32

mvdp v rozhovore pred etapou povedal nieco v zmysle, ze nie je prilis vo forme a ze vcera to bolo na neho prilis rychle.
ak som dobre videl, tak dnes sa drzal celkom dobre a z pogacarovej skupiny vypadol cca 3 sektory pred koncom po defekte zadneho kolesa a zvysok uz vypustil.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Júl 2022 19:40:21

@simko - bodaj by si mal pravdu, bol by som veľmi rád. Koľko je tých etáp, kde má Peter šancu byť v závere?
Zajtra sú v závere 4 stúpania na posledných 20 km a najmä ten tretí kopec v poradí je ťažký,800 metrov skoro 11% a prvých 400 metrov medzi 11,5 -12,5 %, keď to tam dynamickí vrchári rozbehnú, tak na Petra získajú minimálne 20-30 sekúnd ktoré už bude niekde ťažko získavať pretože hneď po zjazde nasleduje do cieľa 1,6 km v 6% . Včera potvrdil, že bol v závere unavený, čo bude zajtra? Okrem toho si myslím, že TE budú zajtra preferovať Latoura s Vuillermozom. Môj tip je, že zajtra budú v závere bojovať GCčkári a cyklisti ako WvA, možno Hirschi, Woods, Pidcock?, Schachmann...
Aké etapy ostávajú? 8. ale tam je v závere tiež stúpanie, 13. by bola skvelá na únik, je po ťažkých etapách a GCčkári a ich tímy sú budu chcieť oddýchnuť, 15. - tá má profil ako zuby starej indiánskej ženy, ustojí to Peter? Nasleduje 19. tam keď nevyhrá niekto z úniku tak je to pre šprintérov a potom už 21. To je spolu 5 etáp kde by sa Peter teoreticky mohol dostať do záveru, takže zhruba polovica šancí ktoré mal na začiatku Tour.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 06. Júl 2022 19:56:52

Pred roglicom zachytila motorka balik slamy a posunula ho na cestu kvoli comu primoz spadol. Vyskocila mu klucna kost ktoru si sam roglic nahodil na stolicke fanusika pri trati…tomu vravim etapa
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 06. Júl 2022 20:51:57

majo píše:Pred roglicom zachytila motorka balik slamy a posunula ho na cestu kvoli comu primoz spadol. Vyskocila mu klucna kost ktoru si sam roglic nahodil na stolicke fanusika pri trati…tomu vravim etapa


Edit: to som prebral spravu z polskej stranky…CI to popisuje trosku inak ale je to v podstate to iste :lol:
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Str 06. Júl 2022 22:04:38

Dnes okrem Jumba nemajú dobrú náladu ani v TE. EBH v niektorých fázach v závere mohol byť v prípade výhry aj žltý, nakoniec len 3. miesto v etape, Peter spadol a odretý, Turgis spadol... Na druhej strane ak by aj Peter zostal v balíku, nemohol by veľmi útočiť, keďže vpredu mal kolegu, v ideálnom prípade by sa len viezol za Pogačarom a Stuyvenom, ktorí aj tak únik dňa nedobehli. :) Ako písal Hujhe, vždy sa pred kockovou etapou tešíme, ako klasikári budú trhať pelotón a nakoniec to dopadne podobne ako dnes, že v tretej skupine šprintujú o body v cieli Philipsen s Jakobsenom, ktorí by Paríž - Roubaix asi ani nedokončili, a za nimi 60-kilové mušky Quintana s Vingegaardom, resp. topklasikári ako Asgreen, Van Baarle prídu skoro s 10-minútovým mankom. 8-) Zajtra bude toľko jazdcov cieliť na etapu, že pri súčasnej lezeckej forme je Peter bez šance, pre jazdcov ako Matthews, Pidcock, Schachmann, Gilbert, Hirschi asi aj posledná šanca na Tour, keďže ich úlohy sú jasne dané. P. S.: Paradox tejto sezóny - Petra sme nevideli poriadne bojovať ani na jednej kockovej klasike a dnes ani na pavé, keďže okolnosti to tak zariadili. Skutočne veľmi zvláštna sezóna.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 06. Júl 2022 23:09:59

@zakliata.panna
to uz podla mna vacsiu sancu zajtra ako Gilbert ma Peter. Gilbert sa uz len luci, kukal by som ako puk keby je zajtra na bedni.

@ifcopifco
viem ze pocet etap nie je nekonecny a pomaly sa minaju sance. ale kym neprejdu cielom v Parizi tak je tu sanca:) lebo rychlostne nebol Peto marny:) a aj ked vrcharsky to zdaleka nie je ako za jeho top cias, tak myslim ze to nie je zle vzhladom nato aky bol priebeh sezony. uvidime zajtra. zajtrajsok vela napovie ohladom jeho formy v kopcekoch.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 06. Júl 2022 23:51:30

Zase som to viacmenej nestihol. Fakt Pogacar utocil na pave? To je badass 8-) Ja ho zeriem :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Štv 07. Júl 2022 0:31:43

Komunikacia v UAE na zaciatku sezony. Riaditel: Tadej, ktoreho klasikara chces do timu na TdF? T. P.: Preco? R.: Piata etapa je po pave. T. P.: Aha. Nepotrebujem ziadneho. R.: A ked budu WVA, MvdP alebo niekto z vlcej svorky utocit? T. P.: V pohodicke, zautocim s nimi, resp. pokusim sa ich striast...
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia