Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 30. Júl 2018 16:09:47

Keram píše:Apropo som zvedavy na Petrovu jesen. Jeho formu a pristup k Vuelte. Myslim si ze tento rok vdaka najtazsiemu profilu MS v doterajsej Petrovej kariere by bolo celkom rozumne zamerat sa na bodovaciu sutaz na Vuelte. Profilovo tam moze Sagan urobit zase okolo 10-11 umiestneni do top 10 ak by bola forma a to by mu mohlo stacit na ten dres aj ked vrcharov porazit v bodovacom na Vuelte je dost tazke.

ja som tiez zvedavy na Petovu jesen a vzhladom nato co hovoril Lukas odvolavajuc sa na zakulisie okolo Petra tak vyzera ze nechce byt v Innsbrucku iba fackovaci panak. cize chce sa naozaj co najlepsie pripravit. a co najlepsie sa pripravit na MS sa vylucuje s bojom o bodovaciu sutaz na Vuelte. takze zrejme Vuelta bude ponata iba ako priprava. zrovna v tej etape v ktorej Peto spadol ukazoval vybornu lezecku formu. on sa vie pripravit aj vrcharsky ked treba. inak napríklad Dumoulin hovoril ze na Tour sa mu lepsie ide do kopcov lebo vraj oproti Giru je o 1 kg lahsi. takzre zrejme Peto smerom k Innsburcku nejake kilogramy zhodi. ak by vsetko islo idealne, popripade ak by vystihol aj nejaky moment prekvapenia tak ja mu verim na nejake dobre umiestnenie. velka skoda ze tych prejazdov cez Iglis nie je tak o 2 -3 menej. inak su uz nejake informacie o profile tohtorocnej Lombardie? ale tak to uz patri do inej temy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Pon 30. Júl 2018 17:54:19

Od Quintani sme chceli niekedy výhru na TdF, ale keď sa pozrieme na víťazov minulých ročníkov, tak zistíme, že takýmto cyklistom Tour nevyhovuje. Víťazi posledných 10 ročníkov: Thomas, Froome, Nibali, Wiggins, Evans, A.Schleck, Contador. Okrem Schlecka, ktorý vyhral po DQ Contadora to sú všetko kvalitný, alebo vynikajúci časovkári medzi ktorých Quintana rozhodne nepatrí. Tento rok to len upevňuje pretože v prvej štvorke sú všetci medailisti z ITT na posledných MS. Thomas je taktiež vynikajúci jazdec proti chronometru, veď na minuloročnej TdF vyhral prológ a tohto roku si myslím, že mohol vyhrať, ale nechcel riskovať. To len ukazuje, akým smerom sa cyklistika posúva, v kopcoch sa jazdci viac strážia a aj ten kto sa necíti dobre často "uvisí" do posledného kilometru a až tam stratí pár sekúnd. Dobrý príklad je 12 etapa na tak ťažkom kopci ako je Alpe d'Huez, kde prišli 4 jazdci spolu 500 metrov pred cieľ spolu a v tesnom závese ďalší dvaja. Pritom je to tak legendárny kopec, v minulosti sa tu rozdávali minúty a teraz len sekundy. To všetko pomáha ITT a tam je stále medzi pretekármi nejaký ten 10 sekundový až 2 minútovi rozdiel. Tí čo niekedy získajú v kopcoch 20 sekúnd, tak v časovke skoro stále stratia pri najlepšom 1 minútu.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Pon 30. Júl 2018 18:18:56

martyn26 píše:Majka ma sklamal, ale solídne výkony predviedol v 17 a hlavne 19 etape. Vyzerá to, že zle načasoval formu. On už druhú sezónu čaká na nejaký väčší výsledok a stále nič, pomohla by mu napr. medaila z tohtoročných MS, alebo top 5 z Vuelty, tam by ale Bora mala ísť na Buchmanna.

Z Bory dali take vyjadrenie, ze Majka mal po dvoch padoch v 9. Roubaix etape bolesti, to by vysvetlovalo preco sa rozbehol az v tretom tyzdni. Po deviatich etapach bol na tom vynikajuco a v horach ukazal, ze je stale silny. Ja mu verim, ze ked este dostane sancu, dokaze vybojovat podium na GT.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 31. Júl 2018 17:49:42

Hej, u Majku to pravdepodobne bolo len tými pádmi v etape do Roubaix. Lebo on formu ukázal už v prvom týždni pri dojazde na Mur de Bretagne, kde bol 5.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Štv 25. Okt 2018 14:02:01

Tak trasa budúcoročnej Tour je známa:

https://www.letour.fr/en/overall-route

Ako sa Vám páči?
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 26. Okt 2018 14:51:27

eres píše:Tak trasa budúcoročnej Tour je známa:

https://www.letour.fr/en/overall-route

Ako sa Vám páči?


Mne sa trasa páči, len by som skrátil TTT a pridal nejaké kilometríky do ITT. 5 kopcovitých etáp je tiež dobrá správa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pia 26. Okt 2018 17:22:14

Celkom by ma zaujímalo či si tento portál a toto fórum ešte stále čítajú ľudia ako berloq, bloy, lezalp a pod ktorí by tu tak pred 3 rokmi hneď po zverejnení trasy začali veľké debaty, nekoncentrované na Sagana, a tie debaty v komentároch som si čítal skoro tak rád ako samotné články, niekedy aj zaujímavejšie boli dokonca xD
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 26. Okt 2018 19:45:10

pmts píše:Celkom by ma zaujímalo či si tento portál a toto fórum ešte stále čítajú ľudia ako berloq, bloy, lezalp a pod ktorí by tu tak pred 3 rokmi hneď po zverejnení trasy začali veľké debaty, nekoncentrované na Sagana, a tie debaty v komentároch som si čítal skoro tak rád ako samotné články, niekedy aj zaujímavejšie boli dokonca xD


Ak ťa to zaujíma, nie je problém zistiť si, kedy boli naposledy prihlásení, či kedy naposledy napísali príspevok. Prípadne napíš nejaký príspevok ty, rád si ho prečítam. Trasa bola zverejnená včera, informácie nie sú zatiaľ úplné, tie bývajú až na jar.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pia 26. Okt 2018 21:21:42

Súhlasím s vašimi názormi na obe časovky, ITT mali dať isto dlhšiu. Už niekoľkokrát spomenutá 1. etapa - tam to pokojne mohli spraviť tak, aby Kapelmuur bol až cca 50 km pred cieľom + pred ním by sa ešte išli Kwaremont a Paterberg (stačí aj raz). Hneď by to bolo oveľa zaujímavejšie, veľkú šancu na prvý žltý by mali klasikári (ak nerátame Petra a Grega, ktorí ho už mali), pretože posledné roky sú to len šprintéri, resp. časovkári. Vôbec to nemusel byť okruh ako na Ronde, len prejazd cez 3 legendárne bergy. Myslím si, že exQSF, Bora a CCC by urobili skvelé divadlo. :) Ale čo mne najviac chýba, tak to je prológ do 4 kilometrov, kde by to bola skvelá bitka - niečo ako na Okolo Slovenska - teda mohlo by to byť aj podvečer, súboj o sekundy medzi všetkými - šancu by mali šprintéri, časovkári aj GC jazdci.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Sob 27. Okt 2018 13:05:48

Len tak narýchlo som spravil profily horských etáp TdF 2019. Niesu až tak presné, pretože niekde sú +- 5km odchýlky, ale dám to tu.
(vm - výškové metre)
Etapa 6. (Mulhouse - Planche des Belles Filles), 3710 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/497239

Etapa 12. (Toulouse - Bagnéres de Bigorre), 2726 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499602

Etapa 14. (Tarbes - Col du Tourmalet), 3284 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499605

Etapa 15. (Limoux - Prat d'Albis), 4370 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499672

Etapa 18. (Embrun - Valloire), 4793 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499695

Etapa 19. (Saint Jean de Maurienne - Tignes), 3457 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499706

Etapa 20. (Albertville - Val Thorens), 4470 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499710

*Ak kliknete na nejaký z odkazov ktoré som tu vložil, tesne nad mapou si môžete nastaviť grafiku v ktorej chcete vidieť profil trasy, máte na výber aj Tour, Giro, alebo Vueltu
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 27. Okt 2018 13:50:15

no podla mna absolutne nevyuzity potencial flamska v prvych etapach viac kopcov vobec nerozbije dominanciu sky a do tretice evidentne stavane bardetovi ktory casovku len tak lahko vyrazne nezlepsi, nic nove a zaujimave tam zatial nevidim snad ten koniec na tej sotoline bude bitka zaujimava uvidime po podrobnej mape etap s profilmi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 27. Okt 2018 14:44:22

martyn26 píše:Len tak narýchlo som spravil profily horských etáp TdF 2019. Niesu až tak presné, pretože niekde sú +- 5km odchýlky, ale dám to tu.
(vm - výškové metre)
Etapa 6. (Mulhouse - Planche des Belles Filles), 3710 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/497239

Etapa 12. (Toulouse - Bagnéres de Bigorre), 2726 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499602

Etapa 14. (Tarbes - Col du Tourmalet), 3284 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499605

Etapa 15. (Limoux - Prat d'Albis), 4370 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499672

Etapa 18. (Embrun - Valloire), 4793 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499695

Etapa 19. (Saint Jean de Maurienne - Tignes), 3457 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499706

Etapa 20. (Albertville - Val Thorens), 4470 vm
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/499710

*Ak kliknete na nejaký z odkazov ktoré som tu vložil, tesne nad mapou si môžete nastaviť grafiku v ktorej chcete vidieť profil trasy, máte na výber aj Tour, Giro, alebo Vueltu



Fiha si sa s tym riadne vyhral :shock:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Ned 28. Okt 2018 19:10:43

pmts píše:Celkom by ma zaujímalo či si tento portál a toto fórum ešte stále čítajú ľudia ako berloq, bloy, lezalp a pod ktorí by tu tak pred 3 rokmi hneď po zverejnení trasy začali veľké debaty, nekoncentrované na Sagana, a tie debaty v komentároch som si čítal skoro tak rád ako samotné články, niekedy aj zaujímavejšie boli dokonca xD

Zdravím. Priznám sa, že v poslednej dobe som fórum čítal len občas (splašky pod článkami nečítam už veľmi dlho). Tých dôvodov je hneď niekoľko a asi nie je potrebné ich vypisovať. Ale cyklistiku a dianie v nej samozrejme sledujem naďalej.

Trasu Tour na ďalší rok som si samozrejme pozeral. Je koniec tomu prispôsobovaniu trasy "v prospech atraktivity"? Celkovo sa mi tá trasa (na súčasné pomery) zdá dobre navrhnutá. Porovnal by som ju s tou tohtoročnou, myslím tou "vyváženosťou". Šesť ťažkých vysokohorských etáp + tá etapa na La Planche des Belles Filles pridávajú tej trase poriadne na náročnosti. Etapa na LPdBF nebude taká jednoznačná záležitosť, ako napr. v rokoch 2012 a 2017, kedy okrem záverečného výšlapu nebude na trase nič podstatné. Zaujímavé je predelenie pyrenejských etáp časovkou. No asi (ako u každého?) najviac pozornosti zobrali tie Alpy. Áno, budú epické. Tri etapy totálne nabité obrami, ktorých majestátnosť odrovná každého cyklistu ktorý sa na tú cestu postaví. Zaujímavé je tiež vypísanie l'Iseranu na 13km, pritom cesta už od Modane mierne stúpa a od odbočky k Mont Cenis je to vyložená krása.

Tou "vyváženosťou" myslím to, že na súčasné pomery tá trasa vyvážená vlastne je. Pred 10 rokmi by sa jednalo o trasu, na ktorej nemá nikto okrem najlepších vrchárov žiadnu šancu. Už som to tu písal viackrát, v súčasnosti nemá žiadny zmysel zaraďovať časovku o dĺžke 40km. Ja som (ešte na stránke) niekoľko rokov dozadu veľakrát kritizoval trend "skracovania" časoviek. A áno stále si myslím, že na GT patria dlhé 40 - 50km časovky. Pretože takéto vyváženie poskytovalo šancu pre jazdcov ktorí boli excelentní vrchári a v časovke eliminovali straty alebo naopak pre jazdcov, ktorí boli v časovke silní a straty eliminovali v kopcoch. Lenže to dnes nemá cenu... Dnes časovka rozhoduje o tom, aký veľký náskok bude mať jazdec čierneho tímu pred druhým. Veľa časoviek, veľký náskok a naopak... Krásny príklad boli po sebe idúce ročníky TdF 2016 - 2017. Priebeh ten istý, rozdiel konečnom poradí obstarala dĺžka časoviek. A ono, áno, dnes každý obrátil a hovorí ako by sa dlhé časovky mali vrátiť. Ale to je skôr v takej naivnej predstave, že sa objavil Dumoulin, ktorí ich cez tie časovky vie poraziť.

Taktiež by sa dalo písať o klesajúcej priemernej dĺžke horských etáp. Ja teda nemám nič proti tomu, keď sa raz za čas niečo podobné zaradí. Ale keď sa pozrieme do itinerárov za posledné roky, tak tieto etapy sa stávajú viac pravidelné, ako horské etapy "normálnej dĺžky". Pri slepej honbe za atraktivitou sa organizátori dostali až k takému šialenstvu ako sme videli cez leto - 65km etapa. No a odpovedzme si sami, vyzerala tá etapa inak ako 180km horská etapa? Nie... a mohli tam pridávať štartovanie ako v F1 a podobne. Skrátka v roku 2011 sa tá krátka etapa neskutočne podarila a tak sa na jej základe asi dostaneme zachviľu na dĺžky juniorských pretekov...

Celkom ma zaujala tá Prudhommeho myšlienka o zákaze wattmetrov na Tour. Ono to teda nie je v jeho kompetencii, ale ASO by na toto mali vyvíjať obrovský tlak. Ako sa zdá, je to jediná cesta ako z tohto von... My tu môžeme teraz špekulovať (ako každý rok) o tom, ako bude trasa vyhovovať Dumoulinovi lebo... Quintanovi lebo... Bardetovi lebo... ale rok čo rok sa opakuje ten istý scenár.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 28. Okt 2018 23:07:55

@berloq

vitaj spät priatelu...je mi uplne jedno ako casto chodievas na toto forum ale prosim ta prispievaj co najcastejsie :D diky
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 03. Nov 2018 2:05:21

Snáď sa podarí. Čo sa však nepodarilo je tá hrubica na konci tretieho odseku môjho príspevku. Na moju obranu, tú vetu som asi 3x menil a vzniklo z toho toto :mrgreen: . No proste fail. :roll:
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 03. Nov 2018 13:49:34

berloq píše:Snáď sa podarí. Čo sa však nepodarilo je tá hrubica na konci tretieho odseku môjho príspevku. Na moju obranu, tú vetu som asi 3x menil a vzniklo z toho toto :mrgreen: . No proste fail. :roll:


netusim o com hovoris...bude to asi tym ze keby Stur a spol vedeli ako dokazem prznit slovencinu v pisanej forme tak nikdy na ustanovenie jednotnej slovenskej gramatiky ani nepomyslia :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Sob 03. Nov 2018 16:45:53

Neviem si predstaviť ako by mala trasa vyzerať tak, aby nevyhovovala Sky. Áno, vlak treba vykoľajiť, ale na trati. Ono sa to zdá ako nemožná úloha, ale zatiaľ sa ani nedá veľmi povedať, že by sa o to niekto snažil. A Prudhomme s tým nič nenarobí, hoci sa tvári (a musí sa tváriť) že to môže aspoň sčasti ovplyvniť. Z tohto pohľadu vôbec nechápem posadnutosť tímovou časovkou. Je to síce krásna disciplína, ale najväčšie opodstatnenie má na podujatí, na ktorom bohužiaľ končí. Na Tour by som ju oželel, pre slabšie tímy je kontraproduktívna dvojnásobne.
Je fajn, že monotónnosť a nervozitu rozbijú Vogézy a Centrálny masív, to môžu byť pekné etapy, uvidíme aký bude profil. Krátkych horských etáp mohlo byť menej, o 5 rokov sa budeme tešiť, ak bude mať aspoň jedna nad 150km? Úplne chýba taká tá "kráľovská" etapa.
K Dumoulinovi: hra sa trochu zmenila a menej individuálnych časoviek je výhodou aj pre Sky. Dumoulin je vo zvlnenej/kopcovitej časovke takmer neporaziteľný a tých dajme tomu 30 sekúnd ktoré by získal sa síce nezdá veľa, no už druhý rok je faktom, akokoľvek fantasticky to ešte stále znie, že v kopcoch sa ho nezbavia.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 10. Nov 2018 18:40:50

No, ja by som zase netvrdil, že nemáme kráľovskú etapu. V tretej Pyrenejskej etape sa nastúpa viac, ako 4km. A tá etapa cez Izoard a Galibier bude vyložene monumentálna. Takže myslím si, že kráľovské etapy máme v oboch pohoriach a celkovo tie hory budú nesmierne náročné. Ja som len upozorňoval na fakt, že krátke etapy svoj účel nesplnili a akoby sa to preklopilo na taký trend skracovania tých horských etáp.

Phobos - to snáď ani nemôžeš myslieť vážne, že sa ten vlak za celé tie roky nikto nesnažil poraziť. Aj keď uznávam, že sa to tak môže zdať... bohužiaľ. Fakt je taký, že táto čiernota predstavuje jednoznačne najlepší tím aký kedy na TdF jazdil a ostatní sa nich môžu len pozerať...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Uto 13. Nov 2018 15:29:31

Tak pozrel som si to ešte raz. Tretia pyrenejská etapa vyzerá zaujímavo a hádam ponúkne aj pekné pretekanie, ale je kráľovská? V rámci Pyrenejí, fajn, ale ak sa na to ideme pozerať takto, potom má Tour 5 kráľovských etáp.
Celkový dojem z druhého týždňa je pre mňa rozpačitý. 12. etapa je pred časovkou, nejaké bláznenie tam asi netreba čakať, tá ďalšia bude o Tourmalete.
Alpy majú monumentálne kopce, to mali napokon aj pred rokom. Ok, tá prvá má najbližšie ku kráľovskej etape (Vars nahradiť Agnellom a nie je o čom). Či bude mať aj kráľovský priebeh, to si nie som istý. Rozbehnúť sa to musí na Izoarde, Galibier je po Lautaret viac-menej falošná rovina. Schleck tam mal tuším pomocníkov a má dnes vôbec niekto na takýto útok gule? Celkovo vyzerajú Alpy skôr eliminačne ako by mali byť pôdou pre útočné ohňostroje. Terén dokonale vyhovuje Sky.
Čoraz viac sa mi ale páči prvý týždeň, ten je povedal by som až vynikajúci, najmä v porovnaní s predošlými rokmi.

Hm, poraziť sa ho snažil Quintana, pre 2015 si možno dodnes trieska hlavu o múr. '16 '17 sa nesnažil nikto, nikto na to nemal, veď to bolo vidno tento rok, keď nastúpila iná garda a nedostali sa ani pred ňu. A to bol jeden po Gire a druhý sa cielene nepripravoval na GC. Tie dva roky boli veľká tragédia, ale nejde to len na vrub Sky.
Ale to som nechcel, mal som na mysli vykoľajiť vlak v zmysle znepríjemniť to domestikom, zneistiť, unaviť ich. Nie, nič také sa až na pár výnimiek nedialo. Keď môže Rowe ťahať pelotón po horách relatívne pokojným tempom, tak prosím. O čo išlo napr. Movistaru, s akou víziou, myšlienkou išli na Tour? Veď tam boli dvaja GT víťazi, viacero pódií, nádej Soler, Amador ktorý má tiež GT kredibilitu.
Je lákavé poukazovať pri neúspechu, pasivite na nejakých nadľudí, niečo na čo nemáme dosah a frustrácia to len posilňuje. Ale vždy keď sa objaví niečo nové, pokrokové, tak to pomaly dvíha úroveň celého odvetvia. Sunweb už dnes tvrdí že má technické zázemie, postupy a personál porovnateľné so Sky. Aha, oni trénujú takto, skúsme to aj my... Aha, toto robia ináč, venujme tomu pozornosť... Nie všetko čo robí Sky je zlé, zlé je, že to nerobia aj ostatní.
Pozor, ja som jednoznačne za platový strop a zatraktívnenie pretekov, mňa tiež táto mizéria nebaví ale rozhodne si nemyslím, že sú tu nejakí bubáci a ostatní sa pred nimi môžu akurát tak schovávať pod posteľ.
Každá doba, čo doba, takmer každá dekáda ma svoj dominantný tím a jazdca a tento sa bude zákonite sústrediť na Tour, na žiadnych iných pretekoch to problém nie je. Všetko tu už bolo. Keď chce Prudhomme odstaviť Sky, nech zruší vysielačky a zavedie platové obmedzenie tímu (keď sa UCI sa do toho nechce), o zábavu by bolo zaručene postarané. Wattmetre nič neriešia.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pia 30. Nov 2018 23:19:32

@Phobos

Ty však pracuješ s hypotézou, že čím ťažšia trasa tým horšie pre čiernu ekipu. Ja sa priznám, že som bol do roku 2016 rovnakého názoru. Veď čím viac horských etáp, tým viac šancí pre Contadora, Nibaliho a Quintanu. Pridajme ťažké zjazdy, pridajme pavé úseky, pridajme viac zvlnených etáp musíme ten tím nejako poraziť. Takto by to malo fungovať, nie? Nie... nedávna história skrátka dala za pravdu opačnému tvrdeniu, a teda organizátor sa môže snažiť ako chce, zmeny trasy v tomto prípade veľa neriešia. Po roku 2012 a 2013, keď boli fanúšikovia pomerne znechutení z toho čo sa to na tej TdF vlastne deje, organizátori na to zareagovali a teda riadili sa heslom "skúsme to spraviť netradičné". V roku 2015 de facto vynechali časovku, naopak prvý týždeň to bol vietor, dážď, pavé a tiež prudké stojky... Kto išiel do druhého týždňa v žltom drese? V roku 2016 organizátori nachystali veľmi náročnú trasu, celkovo bolo v itinerári veľa etáp, kde sa dalo hýbať poradím. Výsledok? V roku 2017 to spravili úplný "miš-maš", kedy jazdili po Francúzsku a vodili cyklistov po kadejakých "zákerných" úsekoch. Zmena opäť neprišla. No a tento rok si ten intergalaktický tím dokonca dovolili spraviť srandu z pelotónu, keď to vyhral jazdec, o ktorom sa až do poslednej etapy nehovorilo ako o lídrovi.

PS: Schleck naozaj chytil ešte na Izoarde Posthumu, ktorý mu kus potiahol a v zjazde chytil Monforta. Ale aj tak veľkú časť Lautaretu išiel za svoje. Ale áno, Lautaret je z veľkej časti naklonená rovina.

PS2: To či budú jazdiť jazdci aktívne a teda bude "epická" etapa aj v reále, to je samozrejme aj úplná blbosť na to upozorňovať. To nikto nevie predsa... hodnotíme etapu ako profil a tá je nachystaná parádne. Jazdci keď chcú vedia spraviť epickú etapu aj na diaľničných nadjazdoch, nepotrebujú Galibier.

A teda, áno, my si tu môžeme rozprávať, že "keď spravia takúto a takúto etapu, určite ich to rozhodí", "chce to viac klasikárských", "chce to prudké stojky". Hľadať také tie "ešte toto a padnú". Nie zistilo sa, že trasa to nevyrieši... Dokazujú to predošle roky na TdF, dokazuje to aj fakt, že vyhrali Vueltu (s prstom v nose a po TdF) a vyhrali Giro (po... no comment).

No to je práve to. O čo ide posledných 5 sezón Movistaru, Astane, Tinkoffovi a AG2R? Naozaj to vyzeralo, že o nič... veď vyzerali ako nejakí dorastenci pri tom čiernom mračne. A ono to potom naozaj vyzerá, že tam všetci ostatní idú bojovať o druhý flek (aj keď sa zdá, že aj ten nebude už len tak v ponuke pri súčasnom trende). Jednoducho v sezóne sa aj zdá, že tých skvelých tímov je viac, že "bude to iné", ale stále a stále nie je... Ako píšeš domestik pre roviny prejde dve HC stúpania, pričom domestici a šprintéri ostatných tímov odstupujú z pretekov pretože nestíhajú. Čo viac, on je schopný odrovnať lídrov tímu... Ťažko budú na tých domestikov niečo vymýšľať, keď im jednoducho nestačia. Čierni tam majú pred lídrom ešte 3-4 ľudí, ostatné tímy tam majú len lídrov a aj tí trpia. Pri vete, že sa ich nikto nesnažil poraziť by takí Quintana, Contador, Nibali, Bardet a teraz napr. Dumoulin len zaplakali. Ale áno, je fakt, že sa to tak niekomu môže zdať... pretože nemajú šancu.

Prudhomme nemá ako odstavovať Sky... To by sa cyklistika musela vrátiť k trhovému modelu, kedy by si organizátori na svoje preteky pozvali tímy, ktoré by chceli. O platových stropoch sme sa tu už bavili viackrát. Je to utopia v prostredí ako je cyklistika... Naviac aj keby sa o niečom začalo uvažovať, tam by UCI musela vymyslieť model, ktorý by priniesol viac osohu ako škody. A to by bolo veľmi náročné, pretože ak by bol cieľ regulovať najbohatšie tímy, veľa slabších cyklistov z iných tímov by hneď vypadávalo z kola von...

S tézou, že wattmeter nič nerieši nesúhlasím. Práve so zdokonalením wattmetrov prišlo toto šialenstvo. A nie je to náhoda... nič iné nemá na samotnú akciu v preteku tak veľký vplyv ako to, že jazdec vie "aké čísla má ísť". Už som sa tu s niekym o tom bavil. V minulosti si ani tí najväčší tempári nedovolili ísť "svoje tempo" napr. na začiatku stúpania. Vždy sa snažili udržať čo najdlhšie agresívnejších jazdcov a potom tempom limitovať straty. Dnes? Jazdec vie, že má ísť 450w celé stúpanie a bude to stačiť. Ak by túto vymoženosť nemal, dopadlo by to asi tak, keď sa Soler chcel vlani udržať Contadora na Angliru, proste bum a koniec. V minulosti to bolo o pocite, ide sa mi dobre tak bude aktívny, budem reagovať. Keď je wattmeter, oni to často aj priznávajú, že sa vlastne ani necíti dobre, ale ide čísla a o proste mu to vyjde. Ja teraz nechcem tvrdiť, že keby sa PM na pretekoch zakážu cyklistika sa vráti do 50. rokov, to nie. Ale tie etapy by vyzerali inak... Ostane tu sú niektoré vyjadrenia z poslednej doby.

"But at 350, 400 watts, who is going to attack? People like to make comments about why they should attack, but when they go at that rhythm, they know that no-one can. It's to Sky’s advantage to race like that." (Quintana)

"Would be good for the show, it would sharpen the cyclist's instinct... It can be hard to understand because you do not know how high a level of control there is. It limits the show a lot." (Contador)
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia

cron