Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Ned 30. Jún 2019 13:24:01

@berloq
Alebo aj Contador-Armstrong 2009, aspoň čo sa týka situácie pred pretekmi. Obaja kandidáti na víťazstvo, Armstrong tak trochu neznáma. Bernal síce (ešte?) nie je jazdec Contadorovho formátu, ale v roku 2007 bola Contadorova výhra obrovským prekvapením, pri Bernalovi by dnes nikto ani brvou nepohol.

Každopádne je to zaujímavý posun, tí dvaja lídri, aj keď nie úplná novinka. Na krátkych etapákoch to nie je nič nezvyčajné, vyskúšali to aj na dvoch GT, aj keď si z toho nevieme nič vyvodiť, keďže jeden z dvojice v oboch prípadoch vypadol. Ale ak máš v tíme niekoho ako Froome, logicky nebudeš menovať pred pretekmi spolulídra, veď to by bolo šialené. Celé to zdieľané líderstvo je len o dôvere (platí všeobecne, nielen pre Ineos) a ich vyjadrenia iba ukazujú, ako veľmi je pre nich dôležitá Tour a ako veľmi aj napriek minuloročnej výhre neveria Thomasovi (a veria Bernalovi). Hádam si aj uvedomujú, že Thomas je "good guy" a nie šampión. Po Tour oslavoval ako každý normálny človek s tým, že sa to už nemusí zopakovať, šampióni si niečo také nepripúšťajú. Som ozaj veľmi zvedavý ako to celé vypáli. Bernal povedal, že AK bude Thomas silnejší, nemá s domestikovaním problém (hoci čítať medzi riadkami a hľadať nejaké významové nuansy asi nie je pri Bernalovej angličtine úplne vhodné). Thomas sa v podobnom duchu nevyjadril, tak možno aj to niečo naznačuje. Zvlášť preňho to celé asi veľmi zábavné nie je, aj keď to nedá najavo. O to motivovanejší by mohol byť na trati.

@pmts
Dobré klasikárske mená si vypichol :lol: Ale budiž. Osobne mi tam nikto z nich chýbať nebude, snáď až na Gilberta. V jeho prípade sa zrejme kvôli tímovej časovke priklonili k Lampaertovi. Mas mal aj napriek zameraniu tímu a jeho možnému odchodu až prekvapivo zabetónované miesto. S Alaphilippom majú spoločného pomocníka Devenynsa, Viviani má do úplne posledných metrov Richezeho a Morkova, Asgreen bude ťahať nekonečné kilometre ako v minulosti Velits/Vermote/Declercq. Čierny Peter tak ostal v rukách Gilberta. Mimochodom, Madouas má 22, dokončil Giro a ty ho chceš na Tour? Ty si dobrý sadista :D
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 01. Júl 2019 13:24:48

@Phobos to je tak keď máš pocit že viacero klasikárov sa nedostalo na Tour de France ale uprostred písania príspevku si uvedomíš že vlastne okrem Gilberta ťa nikto nenapadá :lol: :lol:
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 01. Júl 2019 14:49:21

Ja si nemyslim ze burghart ide na tdf lebo je nemec a body nie lebo nemec nieje...to je tour a tam su podstatne dolezitejsie vysledky ako nejaka narodna hrdost...a tvrdit ze rakusaci tam idu preto lebo su z nemecky hovoriacej krajiny mi pride uz ako totalna somarina...toto si team ako bora dovolit mozno akurat na okolo slovenska ale urxite nie na tour
ale spet k hlavnej myslienke...body je lokomotiva a skvely pretekar ale vzhladom na celkovy profil a ambicie bory by bol pre team menej platny...predsalen v kopcoch toho tolko nevydrzi a tahat peloton po rovine sa bora asi velmi nechysta a to moze robit aj marcus...a co je dolezitejsie tak marcus dokaze zvladnut podstatne tazsie profily ako maciej a ma vacsie schopnosti
prezit selektivnejsie pretekanie...vo svajci v etape s cielovym stupanim bol jedinym s bory ktory este bol s bichmanom v polovici finalneho kopca v skupine mozno 30 jazdcov...vypadol z nej az ked to poriadne rozkrutili favoriti...cize podl mna forma je aj ked tento rok sme ho nevideli na jar az takeho vyrazneho a na pomocneho petovy ako napr. minuly rok ale to podla mna neznamena ze je mimo formy...hej a este som zabudol...marcus bude v bore teamovym kapitanom a pri vsetkom respekte k bodymu si myslim ze na tuto funkciu je burghart predsalen povolanejsi
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Júl 2019 21:28:46

@majo - podpisujem :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Uto 02. Júl 2019 0:27:49

majo píše:Ja si nemyslim ze burghart ide na tdf lebo je nemec a body nie lebo nemec nieje..


Ja sa priznam , ze nerozumiem preco neberu Bodyho. Taka lokomotiva sa vzdy zide specialne na taky pretek ako TDF. Ale nechapem preco nezobrali svojho naj casovkara, ked je 2ha etapa TTT, a sanca nosit zlte tricko aspon z jednej so sietich etap. :?

Takze, ja si teda myslim, ze narodnost tam zohrala rolu , aj ked nie nejakym rasistickym sposobom ale cisto marketingovym / ekonomickym sposobom. Ze v nemeckom time, s nemeckymi sponzormi bude mat asi rakusak (nemecky hovoriaci) vacsiu hodnotu ako poliak. Aj ked je poliakov viac ako 4x tolko ako rakusakov , to rakusko ma len o tretinu nizsie HDP.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 02. Júl 2019 9:19:19

Podla mna je to velmi tazke vyskladat lebo Bora sa stala timom kde je velmi vela solídnych jazdcov. Ano nemaju nejaku mladu extra triedu, typu Bernal, Evenepoel, Pogacar...ale maju mnoho kvalitných borcov druhého sledu poprípade kvalitných domestikov. Body aj Burgy podla mna patria na TdF. Ale na ukor koho by mal ist Maciej? On by bol vhodny iba do TTT a na ITT kde by mal sancu mozno aj na vitazstvo. Ale Burgy je urcite pouzitelnejsi do viacerych typov etap. Navyse je to "Road Captain" ako tu uz bolo spomenute.
Myslim ze ak by ani jeden z nich nebol Nemec tak aj tak by na TdF isiel Marcus. Ale ak by bol Bodnar Nemec a Burghardt nie tak neviem ako by to dopadlo:)
Ale aj v iných timoch zostal cierny peter v rukach niektorym kvalitnym cyklistom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Uto 02. Júl 2019 10:18:12

Phobos píše:@berloq
Alebo aj Contador-Armstrong 2009, aspoň čo sa týka situácie pred pretekmi. Obaja kandidáti na víťazstvo, Armstrong tak trochu neznáma. Bernal síce (ešte?) nie je jazdec Contadorovho formátu, ale v roku 2007 bola Contadorova výhra obrovským prekvapením, pri Bernalovi by dnes nikto ani brvou nepohol.

Každopádne je to zaujímavý posun, tí dvaja lídri, aj keď nie úplná novinka. Na krátkych etapákoch to nie je nič nezvyčajné, vyskúšali to aj na dvoch GT, aj keď si z toho nevieme nič vyvodiť, keďže jeden z dvojice v oboch prípadoch vypadol. Ale ak máš v tíme niekoho ako Froome, logicky nebudeš menovať pred pretekmi spolulídra, veď to by bolo šialené. Celé to zdieľané líderstvo je len o dôvere (platí všeobecne, nielen pre Ineos) a ich vyjadrenia iba ukazujú, ako veľmi je pre nich dôležitá Tour a ako veľmi aj napriek minuloročnej výhre neveria Thomasovi (a veria Bernalovi). Hádam si aj uvedomujú, že Thomas je "good guy" a nie šampión. Po Tour oslavoval ako každý normálny človek s tým, že sa to už nemusí zopakovať, šampióni si niečo také nepripúšťajú. Som ozaj veľmi zvedavý ako to celé vypáli. Bernal povedal, že AK bude Thomas silnejší, nemá s domestikovaním problém (hoci čítať medzi riadkami a hľadať nejaké významové nuansy asi nie je pri Bernalovej angličtine úplne vhodné). Thomas sa v podobnom duchu nevyjadril, tak možno aj to niečo naznačuje. Zvlášť preňho to celé asi veľmi zábavné nie je, aj keď to nedá najavo. O to motivovanejší by mohol byť na trati.


Neviem, mne to teda situáciu z TdF 2009 nepripomína ani trochu... Tam to vyzeralo úplne inak.

No práve, že Bernal je strašne mladý a každý už od neho čaká automaticky víťazstvo. Ak by to dokázal, pre mňa by to teda prekvapenie bolo, a to obrovské... Ak niekto vyhraje týždňový etapák (aj keď Švajčiarsko), neznamená, že bude automaticky víťaz TdF, tam môže byť rozloženie síl úplne iné. Áno, aj mne sa zdalo jeho vystúpenie na minuloročnej TdF ako z inej galaxie, najmä po tom čo odtiahol 3/4 Huez a odrovnal tam všetkých súperov až na pár vyvolených...(ale na to si človek už aj zvykol, že kdejaký noname jazdec v tíme čiernej skazy odrovná renomovaných vrchárov :) ). Ale to ešte stále neznamená, že bude dobrý líder na GT. Takže áno "nikto ani brvou nepohne", ale to je len dôkaz ako je to poslednú dobu všetko prekrútené... tie očakávania a podobne. Div, že nikto nečaká od Evenepoela nejaké to profi víťazstvo, kde vymaže konkurenciu o niekoľko minút, v 19 rokoch...

Ešte k Bernalovi... Ale možno je to naozaj podobný talent ako napr. Andy Schleck, ktorý dokázal byť celkovo druhý na Gire v 21 rokoch. A to tam bojoval proti tým klasickým talianskym vrchárom na stúpaniach ako Tre Cime alebo Zoncolan. A možno ho aj prekoná a zvládne to... To ale nič nebude meniť na tom, že to bude prekvapenie.

Tie vyjadrenia som nemyslel, že dobre alebo zle. Jasne, niekedy sa ukáže, že je lepšie mať lídra jedného, inokedy nie... Ale išlo mi o tú interpretáciu pred médiami. Musia to predať aj keby na večeri na seba jazdci nože vyťahovali :D .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 02. Júl 2019 11:00:05

Myslím si, že pri rozhodovaní medzi Markusom a Maciejom nehrala národnosť a marketing rozhodujúcu úlohu, predsa len, to nie sú cyklisti ktorí by mali byť v žiari reflektorov, to sú skôr nenápadní pracanti ktorých ocenia skôr tí, ktorí cyklistike rozumejú, nie sú to typy pre široké davy. Ako napísal majo, rovinatých etáp je tento rok minimum a vo zvlnenom teréne je Marcus predsa len o niečo lepší, ale hlavne Marcus je väčšia osobnosť ako Bonzo, v zmysle, že to je skutočne kapitán ktorý dokáže čítať preteky a reagovať na vzniknuté situácie. Stačí si spomenúť na minuloročný Wevelgen, keď tam Peter začal jančiť a Marcus ho upokojil, čo nakoniec viedlo k víťazstvu.
K polemike či má Bernal na to vyhrať Tour. Prečo by mladší cyklista nemal vyhrať Tour? Pretože teoreticky by nemal mať takú vytrvalosť ktorá je potrebná na GT a ktorá má prichádzať vekom a najazdenými kilometrami. Lenže Bernal už minulý rok ukázal, že to pre neho neplatí, prišiel síce do Paríža s 15 minútovou stratou, ale on 16 minút stratil v etape do Roubaix po páde, takže napriek tomu, že v stúpaniach častokrát drvil peletón tempom tak prichádzal do cieľa bez nejakých výrazných strát. Slabiny. Mladší cyklisti majú nejaké slabiny, časovku, jazdu z kopca, prehľad v peletóne, zlá pozičná jazda .... U Bernala nič také nevidím, časovku má solídnu, z GC cyklistov patrí medzi lepších, zjazdy mu nerobia problémy, jazdí s prehľadom a výborne pozične k čomu mu pomáha skvelý tím. Psychika. Tá je podľa mňa na jeho strane, nepripúšťa si taký tlak, najmä keď lídrom má byť G-ečko a má v tejto sezóne výborné výsledky. Thomas je podľa mňa na tom psychicky horšie, predsa len , veľa šancí vyhrať Tour už nebude mať, rôčky utekajú a keď už raz zažil ten pocit obliecť sa v Paríži do žltého, to musí byť pre cyklistu ako droga ;) Pád na Švajčiarsku mu na pohode určite nepridal. Na druhej strane práve akýsi interný súboj s Thomasom by mohol za určitých okolností Bernalovi ublížiť, ale tu sa spolieham na racio tímu Ineos. A hlavne, viete prečo má Bernal šancu zvíťaziť? No predsa preto, že na velogames nebude Tour a ja si ho tým nedám do tímu a teda nevynesiem nad ním rozsudok, že preteky nedokončí. Tým netvrdím, že ich dokončí, ale v prípade, že by som ho mal v tíme by to bolo definitívne a neodvratné :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 02. Júl 2019 11:10:09

Ohladom Bernala suhlasim s ifcom. Treba povedat ze kolumbijcania dozrievaju skor a skor potom aj vyhasinaju. Su aj nejake vynimky ale dalo by sa povedat ze to plati. Ten Ineos tim je taky silny aj bez Frooma ze ak sa im vyhnu komplikacie tak vidim na podiu Bernala spolu s Thomasom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Uto 02. Júl 2019 22:38:14

Myslim ze Bernalovi hraje do karat aj charakter 3 tyzdna. Strasne vela alpskych obrov tam nahadzali... A kedze Bernal vyrastal a trenuje vo vysokej nadmorskej vyske tak bude ako ryba vo vode
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Wiggo93 » Str 03. Júl 2019 20:58:18

Strašne mi chýba na Tour de France Peter Velits. Aj keď posledné rok už nespravil nejaké tie výsledky, ja som stále veril. Teraz je však pre mňa obľúbeným jazdcom Roman Kreuziger. Čo myslíte, dokáže spraviť ešte nejaký slušný výsledok v celkovom poradí, poprípade vyhrať etapu?
Wiggo93
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob 28. Mar 2015 21:43:16

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 03. Júl 2019 21:23:59

Na môj vkus je v poslednom týždni a vlastne v celej TDF až priveľa horských etáp . Privítal by som viac šancí pre špurtérov a flámskych klasikarov .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Str 03. Júl 2019 22:21:11

Wiggo93 píše:Strašne mi chýba na Tour de France Peter Velits. Aj keď posledné rok už nespravil nejaké tie výsledky, ja som stále veril. Teraz je však pre mňa obľúbeným jazdcom Roman Kreuziger. Čo myslíte, dokáže spraviť ešte nejaký slušný výsledok v celkovom poradí, poprípade vyhrať etapu?

Ťažko... Romanovi fandím od začiatkov jeho kariéry. Kreuziger keď nastupoval do profi pelotónu bol považovaný za extrémne talentovaného jazdca (po Schleckovi asi na druhom mieste). Extrémne talentovaný vrchár, ktorý dokázal súperiť proti veľkým jazdcom aj v mladom veku. V Liquigase vtedy začínali s rovesníkom Nibalim a dobre si pamätám ako sa písalo o Romanovi, že to on je z tejto dvojice ten talentovanejší, ten s väčším potenciálom (s väčšou nádobou, ktorú treba prácou naplniť). A ono to spočiatku išlo neskutočne dobre už v roku 2008 (v 22 rokoch!) skončil druhý na Romandii, ale viem že aj starý Kreuziger ešte vtedy vyhlasovali, že na TdF ešte žiadne GC skúšať nepôjde, pôjde sa len učiť. No po tom, čo vyhral celé Švajčiarsko plány prehodnotili a celé to dopadlo veľmi dobre - skončil tesne za prvou desiatkou. V ďalšom roku nastúpili spolu s Nibalim opäť na TdF a Kreuziger už bol v prvej desiatke. A v ďalšom roku to zopakoval, aj keď v 2010 sa o tom už ako úplne skvelom umiestnení nehovorilo, nakoľko sa už od neho čakalo zase niečo viac. Ešte aj rok 2011 ide brať ako pozitívum, nakoľko sa na brutálnom Gire dostal na dobré umiestnenie. Stále bol mladý a stále sa veľa čakalo... No ale od sezóny 2012 sú úspechy Kreuzigera skôr prekvapením. Áno vyhral ešte cennú etapu na Pampeago, Amstel a vyjazdil 5. miesto na TdF... Ale ten potenciál bol na začiatku oveľa väčší... do toho roku 2010 sa nečakalo nič iné ako zisk GT do pár rokov...

Lenže realita je iná... Nibali, s ktorým bol často porovnávaný bude už navždy patriť medzi legendy tohto športu, zatiaľ čo Roman zapadol do úplnej šedi... Avšak, nakoľko jeho kariéru sledujem od úvodu, najviac mi vadia tie alibistické vyjadrenia... Na Tirrene trénuje, na Baskicku trénuje, Amstel ide na Valgrena (Gasparotta... to je jedno), Vallónsky šíp mu vlastne nesedí, takže trénuje a na Liege sa zatiaľ od lepších šprintérov odpojiť nedokázal ani náhodou... Celkové poradia sú už pasé podľa mňa. V posledných rokoch skrátka jazdí naplno jediný pretek a to je Liege, a keď nevyjde, tak zase za rok.

Takže k pôvodnej otázke. Kreuziger podľa mňa pôjde na celkové poradie - pretože nijako inak príliš jazdiť nevie. A môj skromný odhad, že skonči posledný medzi tými, ktorí sa o to GC budú snažiť, také 12. - 15. miesto... Ale bol by som skôr rád, keby sa na GC vykašľal a skúsil vyhrať horskú etapu - veľmi by som mu to želal!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Štv 04. Júl 2019 1:30:47

berloq píše:Neviem, mne to teda situáciu z TdF 2009 nepripomína ani trochu... Tam to vyzeralo úplne inak.


Naozaj? Ani trochu? Dvaja kandidáti na víťazstvo v dominantnom tíme, ktorý by, nebyť Leipheimerovho zranenia, mal v desiatke štyroch ľudí (dobre, toto celkom neobstojí, oproti tomu je dnešný Ineos - alebo skaza, ak použijem tvoju terminológiu - dedinský mančaft). Jeden s parádnou sezónou a považovaný za najväčšieho favorita, ten druhý tak trochu zahalený rúškom tajomstva. Vekový rozdiel 11 rokov. Španielčina vs. angličtina. Ak to znie povedome, tak nejaké paralely tam musia byť. Samozrejme, komplexne sa to porovnať nedá ani náhodou, to som ani nechcel.

V podstate s tebou súhlasím, písal som už aj o vysokých očakávaniach, o Bernalovom víťazstve vo Švajčiarsku ako (paradoxne) o zdvihnutom prste, aj o porovnaní s Rogličom. O tom, že niektorí previeweri (a nebude ich podľa mňa málo) ho budú uvádzať ako topfavorita. Či ním je, neviem... Ale rátam s ním, že tam niekde bude. Víťazstvo povedzme takého Fuglsanga by bolo pre mňa väčším prekvapením. Takým z tej kategórie "on?!", kdežto Bernalovo by bolo skôr typu "tak predsa...".

Mne napríklad ako z inej galaxie ani neprišla jeho jazda na Alpe d'Huez, lezenie je predsa jeho doména. Ale Paris-Nice... To bolo teda niečo iné...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38


Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 06. Júl 2019 11:37:15

vieme o ktorej mame start?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 07. Júl 2019 9:14:02

to fakt nikto nic? ved to bol super start do tour od peta a aj od bory skoda len toho posledneho metra ked sa dostal teunisen pred neho a tych cca 8cm o kolko to bolo...leto vyzera byt v pohode a ja verim v aspon v 2 etapy tento rok...btw trosku som mal stres ze to ho dal WvA a dost ma nakoniec potesilo ze to nebol on...len kvoli tym jeho blbym reciam pre nic ine...a tesim sa uz na zajtra
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 07. Júl 2019 11:11:15

majo píše:to fakt nikto nic? ved to bol super start do tour od peta a aj od bory skoda len toho posledneho metra ked sa dostal teunisen pred neho a tych cca 8cm o kolko to bolo...leto vyzera byt v pohode a ja verim v aspon v 2 etapy tento rok...btw trosku som mal stres ze to ho dal WvA a dost ma nakoniec potesilo ze to nebol on...len kvoli tym jeho blbym reciam pre nic ine...a tesim sa uz na zajtra


Ja som zažil akési deja vu, pripomenulo mi to rok 2015 a Petrovu tesnú prehru s Greipelom v druhej etape, ktorá ako keby bola predzvesťou jeho druhých miest, v rýchlych šprintoch ho vždy niekto prekonal a v klasikárskych etapách ho tiež porazili Štyby, Plaza či GVA . Predvádzal skvelú šou celú TdF, ale bolo to bez víťazstva, podobne mal vtedy zlú jar, takže história sa bude opakovať? :?: Ak by to znamenalo aj zopakovanie Richmondu tak by som nebol proti ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 07. Júl 2019 11:32:36

TDF 2015 :) Krásna edícia, Peter vtedy jazdil neskutočne. Nikdy nezabudnem na jeho zjazd keď stíhal Plazu a stiahol na neho 30s. Vtedy si získal srdcia celého sveta počas svojej spanilej jazdy za etapovým vavrínom ale nepodarilo sa. Na tej Tour to bola jeho one-man show. A potom ten parádny Richmond :) Ja by som sa ani nenahneval keby nevyhral etapu, nejak ma už tie TDF víťazstvá okrem zeleného dresu nechávajú chladným. Ale dúhový v septembri by bol iná káva :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 07. Júl 2019 12:07:56

jasne ze aj ja kludne vymenim yorkshirsky duhovy dres za etapy TdF ale viem ze peto urcite xce aspon jeden vavrin z francuzskych ciest a tak mu to zo srdcs zelam...toho vcerajska mi je luto len preto ze uz v podstate mohol mat splnene kedze ja o zelenom vobec nepochybujem
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia

cron