Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Alejandro

Poslaťod simko » Pon 08. Júl 2019 22:10:28

Keram píše:
ifčopifčo píše:Peter zatiaľ nie je forme 2016-18 a mám pocit, že táto Tour bude pripomínať rok 2015, Peter stále v popredí, ale vždy sa nájde niekto kto je v konkrétnej etape o niečo lepší. Nejaké to percentíčko výkonu tam k predchádzajúcim sezónam chýba. Na druhej strane Peter v jarnom vydaní by dnes prišiel v grupete.


Vlanajsi Peter by vyhral za tychto okolnosti prvu etapu a dnes by bol druhy. Ja som tak trochu cakal ze Schachmann mu to potiahne. Jasne ze Konrad a Buchmann sa setria kvoli GC ale Schachmann mu mal pomoct. To ma trochu sklamalo. Ale inak suhlasim. Ta forma je lepsia ako na jar ale stary dobry Sagan to nie je.


Co sa tyka zeleneho dresu tak vdaka tomu ze tento rok je na pomery Tour dost malo klasickych placiek a ze Viviani s Groenewegenom nemaju zatial skoro ziadne body tak ak sa Saganovi nic mimoriadne nestane tak zeleny by nemal byt problem.

presne tak suhlasim s oboma. Petovi nejake to percento chyba a v podstate o tom hovorila uz aj ta prva etapa, ktoru by Peto z posledných 3 rokov vyhral s prehladom. Ja som skor cakal ze Schachmann bude strazit Alaphilippa, nechce sa mi verit ze by nemal nato sa nanho zavesit v takomto kopci ale zjavne ten atak mnohých prekvapil. Mna teda urcite ja som myslel ze si to Julian necha na zaverecny spurt. Ale je dost mozne ze si na ten sprint az tak neveril, niekedy je to aj loteria kedy je velmi dolezita pozicna jazda, tak vsetko vsadil na utok a vyslo mu to dokonale.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 08. Júl 2019 22:31:38

dexterko píše:Pred štartom som niekde spomínal, že po 5 etape borci na zelený dres rezignujú. Podľa bojov na prémiách rezignovali ešte pred štartom celej tour. Viviani, Ewan bez záujmu. Dylana zastavil pád. Saša mimo misu, ale že úplne. Akú takú snahu bojovať ukazujú už len nešpurtéry Sony a Blinck, ktorí to zabalia tak o dva dni. Suma sumárum, je veľká pravdepodobnosť, ba priam až za hranicami istoty , že ak nepríde odstúpenie, zelený rekord padne.

no chcel by som mat tvoj optimizmus:) podla mna Matthews este moze robit problemy. kedze je na tejto Tour pomerne malo spickovych sprinterov tak Matthews sa moze v rovinatých etapách umiestnovat celkom vysoko. Lebo ak Peto napríklad skonci treti a bude brat 20 bodov, tak Matthews na nejakom siedmom mieste bude brat iba o par bodov menej. musim povedat ze kedysi som absolutne nemal pochybnosti ze hocijaku kopcovitu etapu zvladne Peto lepsie ako Matthews ak teda bude mat motivaciu umiestnenia v etape. ale teraz ked pozeram profily niektorých etap, tak mam trochu obavy ci nenastane situacia ze Matthews bude sprintovat v nejakom okresanom baliku ale Peto tam bude chybat. nemam stale uplnu vieru v Petovu vrcharsku formu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Movistar

Poslaťod dexterko » Pon 08. Júl 2019 22:40:31

sportovec píše:
dexterko píše:Nairo, Mikel, Akejandro. Či sa im to vyvrbí na GC? Rily? 1:30 sa môže zdať síce viac ako by bolo zdravé, ale ešte neprešli jediný kopec. Skoro hádžeš flintu do jačmeňa.

Ja som fanúšik Movistaru, takže ja im fandím. To je pravda že zásek už majú pekný a to ešte neprešli jediný kopec.

Mikel Landa - parádna forma na ťažkom tohtoročnom Gire, ale má ju aj teraz a dokáže ju udržať do konca Tour?
Nairo Quintana - minulý rok na Tour uzatváral top10, fakt neviem čo sa mu podarí tento rok ... :?:
Alejandro Valverde - minulý rok mrnčal, že ho sponzori donútili ísť na Tour, na ktorú nechcel ísť (a v tomto veku ho to stálo už dobrý výsledok na Vuelte), tak fakt neviem čo teraz bude robiť, či len prišiel ukazovať dúhu, alebo aj pretekať, ale asi uvidí sám, podľa toho ako sa bude cítiť ...

Podobné otázky si asi kladú aj v Movistare a šetria benzín, ako som už písal ...
Ak nedokážu nikoho dostať na stupienok víťazov (top3), tak nech radšej idú po etapách, bodkovanom tričku alebo teamovej klasifikácii.

Je jasné, že Valverde a ani Landa po Gire na poradie nemyslia, od toho je tam Nairito, ale v takom silnom zoskupení + zbytok mančaftu nemôžu po tretej etape ani pomýšľať, nato že nepôjdu na GC. To by bolo nezodpovedné voči hocikomu z celého Movistaru. Ale ono sa to nevylučuje s tým, že môžu ísť po nejakej etapke. Ale čo i len uvažovať nad tým, že by nešli na celkové už po tretej etape, je skoro, veľmi skoro. Neopakujem sa už? :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 08. Júl 2019 22:56:00

simko píše:no chcel by som mat tvoj optimizmus:) podla mna Matthews este moze robit problemy. kedze je na tejto Tour pomerne malo spickovych sprinterov tak Matthews sa moze v rovinatých etapách umiestnovat celkom vysoko. Lebo ak Peto napríklad skonci treti a bude brat 20 bodov, tak Matthews na nejakom siedmom mieste bude brat iba o par bodov menej. musim povedat ze kedysi som absolutne nemal pochybnosti ze hocijaku kopcovitu etapu zvladne Peto lepsie ako Matthews ak teda bude mat motivaciu umiestnenia v etape. ale teraz ked pozeram profily niektorých etap, tak mam trochu obavy ci nenastane situacia ze Matthews bude sprintovat v nejakom okresanom baliku ale Peto tam bude chybat. nemam stale uplnu vieru v Petovu vrcharsku formu.


Vidím to podobne, Bling môže byť nebezpečný, možno ako jediný. Tento rok toho zatiaľ veľa nenajazdil, síl má dosť a vyzerá byť v dobrej forme. Ten jeho plač pred Tour netreba brať vážne. Žeby sa konečne bojovalo o zelený do konca pretekov? 5. etapa dosť napovie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pon 08. Júl 2019 22:59:14

simko píše:
dexterko píše:Pred štartom som niekde spomínal, že po 5 etape borci na zelený dres rezignujú. Podľa bojov na prémiách rezignovali ešte pred štartom celej tour. Viviani, Ewan bez záujmu. Dylana zastavil pád. Saša mimo misu, ale že úplne. Akú takú snahu bojovať ukazujú už len nešpurtéry Sony a Blinck, ktorí to zabalia tak o dva dni. Suma sumárum, je veľká pravdepodobnosť, ba priam až za hranicami istoty , že ak nepríde odstúpenie, zelený rekord padne.

no chcel by som mat tvoj optimizmus:) podla mna Matthews este moze robit problemy. kedze je na tejto Tour pomerne malo spickovych sprinterov tak Matthews sa moze v rovinatých etapách umiestnovat celkom vysoko. Lebo ak Peto napríklad skonci treti a bude brat 20 bodov, tak Matthews na nejakom siedmom mieste bude brat iba o par bodov menej. musim povedat ze kedysi som absolutne nemal pochybnosti ze hocijaku kopcovitu etapu zvladne Peto lepsie ako Matthews ak teda bude mat motivaciu umiestnenia v etape. ale teraz ked pozeram profily niektorých etap, tak mam trochu obavy ci nenastane situacia ze Matthews bude sprintovat v nejakom okresanom baliku ale Peto tam bude chybat. nemam stale uplnu vieru v Petovu vrcharsku formu.

Ak budú klasické šprinty, tak aj keby tam nebol žiadny typický špurtér, tak si myslím, že v 90% bude Sagan pred Matthewsom. Čiže matematicky je to v poriadku, aj keby bol vždy len miesto za Saganom. Situáciu, že bude Sagan v niektorej etape bojovať o bedňu a Matthews tam nebude, si viem predstaviť. Opačnú situáciu teda vôbec. Neviem či niekedy taká bola na tour. Čiže som pokojný.

Len som akosi vyradil Eliu. Nejako mi ušlo, že dnes šiel po prémií. Čiže ešte on môže trocha zamiešať kartami, ale to už väčší súper bude asi ten Blinck.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pon 08. Júl 2019 23:03:15

sportovec píše:Ja som fanúšik Movistaru, takže ja im fandím. To je pravda že zásek už majú pekný a to ešte neprešli jediný kopec.

Mikel Landa - parádna forma na ťažkom tohtoročnom Gire, ale má ju aj teraz a dokáže ju udržať do konca Tour?
Nairo Quintana - minulý rok na Tour uzatváral top10, fakt neviem čo sa mu podarí tento rok ... :?:
Alejandro Valverde - minulý rok mrnčal, že ho sponzori donútili ísť na Tour, na ktorú nechcel ísť (a v tomto veku ho to stálo už dobrý výsledok na Vuelte), tak fakt neviem čo teraz bude robiť, či len prišiel ukazovať dúhu, alebo aj pretekať, ale asi uvidí sám, podľa toho ako sa bude cítiť ...

Podobné otázky si asi kladú aj v Movistare a šetria benzín, ako som už písal ...
Ak nedokážu nikoho dostať na stupienok víťazov (top3), tak nech radšej idú po etapách, bodkovanom tričku alebo teamovej klasifikácii.

Netreba zabúdať, že:
Landa v roku 2017 odišiel aj Giro aj TdF naplno. To, že na Gire nebojoval v celkovom poradí, bola zásluha jedinej nešťastnej etapy, inak podával excelentné výkony a každý videl, že v horách bol supersilný - rovnako ako ostatní lídri. Na TdF si formu dokázal udržať a v horách zostával v súboji s poslednými lídrami a nakoniec dokázal ešte atakovať pódium. Jasne, tým, že na Gire spadol nešiel ani jednu GT pod tlakom, ktorý vždy na lídrovi leží... Ale tú vyrovnanú výkonnosť na oboch GT nejde poprieť. Pokojne to môže zopakovať aj teraz...

U Quintanu na minuloročnej Tour treba dodať, že vyhral 17. etapu po skvelom vrchárskom výkone, ale hlavne on bol po tejto etape na celkovom piatom mieste! A v poslednej ťažkej horskej etape cez Aubisque plánoval ďalší frontálny útok. Lenže v 18. etape utrpel ťažký pád, takže následne posledné etapy už len prežíval... Nie, nepíšem tu, že Quintana mal vlani na výhru, to nie. Ale ten celkový výsledok bol podstatne ovplyvnený tým pádom... Piate a desiate miesto vyzerá inak.

Nie je to pre Movistar ideálna situácia. Lenže ako to mali rozseknúť? Landa stále nepotvrdil, že je líder schopný vyhrať GT... a to nie len TdF. Tvrdím to už niekoľko rokov, Landa je vrchár par excellence, málokto sa mu vyrovná... Lenže svoju extratriedu zatiaľ ukázal najmä v prípadoch, kedy mal v tíme iného lídra. Ale celkovo to proste nie je dosť dobré... Buď nestačí alebo robí chyby, a tak sa vždy nájde niekto lepší. Lenže na Quintanu sa tiež už na 100% vsádzať nedá... Jednoducho tú pozíciu neobmedzeného lídra stratil. Už v roku 2016 bolo to jeho tretie miesto skôr sklamaním, keď Veľkej Alfe vyložene nestačil. Tam to však ešte napravil Vueltou... Lenže v 2017 úplne nezvládol Giro a tak nejako sa už nevie naladiť na víťaznú vlnu. Jednoducho povedané - jeho kariéra upadá... Takže ako to mal Unzue vyriešiť? Ono je tu potrebné zvážiť aj fakt, že obaja sú až príliš ambiciózni a nechcú ohroziť svoje plány, takže každý za seba a aj cez mŕtvoly. Tým pádom taktika, že jeden začína ako neohrozený líder a druhý čaká v zálohe padá, to by obaja brali ako zradu... A to on nechcel, tak to vyriešil "na dvoch lídrov". Dobrú atmosféru v tíme to však asi nespravilo. Takto sú tu ako keby dvaja samostatní lídri, ktorých podporuje ten istý tím. A to sa k tomu ešte pridáva Valverde. Jasné, Valverde už rezignoval na boj na poradia TdF, avšak jazdec ako on sa zahanbiť nenechá a tak si nejaké ciele nájde. A tak ako je Valverde vynikajúci pretekár, tak je naničhodný domestik... Tak a to máme 3 jazdcov z ôsmich. Teraz potrebujete 5 ľudí, ktorí zájdu dobrú časovku a zároveň budú strážiť lídra v horách, resp. oboch. Unzue to mal fakt ťažké... Aj preto tá tímová časovka vyzerala ako vyzerala.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 08. Júl 2019 23:14:15

ifčopifčo píše:Vidím to podobne, Bling môže byť nebezpečný, možno ako jediný. Tento rok toho zatiaľ veľa nenajazdil, síl má dosť a vyzerá byť v dobrej forme. Ten jeho plač pred Tour netreba brať vážne. Žeby sa konečne bojovalo o zelený do konca pretekov? 5. etapa dosť napovie.

tak dufam ze to Peto zvladne a ze nebudeme trpnut do poslednej etapy to by som nerad. toto je kapitola ktoru podla mna uz chce uzavriet a ako vieme tak prave ten posledny krok byva najtazsi. chce dat ten siedmy zeleny dres a potom sa uz podla mna nebude tymto smerovat az tak orientovat. dost sa uz hovori o jeho ucasti na Gire 2020, cize je vôbec Tour 2020 v plane? tam uz zrejme ma miesto slubene Ackerman. Peto by mohol ist ako zaloha do sprintu poprípade si vytipovat niektore etapy. ale ak by ten siedmy dres tento rok nevysiel tak neviem...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 08. Júl 2019 23:21:10

dexterko píše:Ak budú klasické šprinty, tak aj keby tam nebol žiadny typický špurtér, tak si myslím, že v 90% bude Sagan pred Matthewsom. Čiže matematicky je to v poriadku, aj keby bol vždy len miesto za Saganom. Situáciu, že bude Sagan v niektorej etape bojovať o bedňu a Matthews tam nebude, si viem predstaviť. Opačnú situáciu teda vôbec. Neviem či niekedy taká bola na tour. Čiže som pokojný.

Len som akosi vyradil Eliu. Nejako mi ušlo, že dnes šiel po prémií. Čiže ešte on môže trocha zamiešať kartami, ale to už väčší súper bude asi ten Blinck.

Situacia ze Matthews bojoval o etapu a Peto nie (kvoli vykonnosti) na Tour asi ani nebola to je pravda. ale vieme ze tato sezona je specificka a prave preto nemozme vychadzat z predoslych Tour. cize aj ked som si to v predchadzajucich rocnikoch nevedel predstavit, tak tento rok aj ked nerad samozrejme, si to pri pohlade na 2-3 etapy mozno viem predstavit, ze by mohol z hladiska vrcharskej vykonnosti Matthews ujst Petrovi.

Ja by som prave Vivianiho vobec nebral zatial do uvahy, lebo nato aby zacal ohrozovat Peta tak by musel vyhrat nejake 4 rovinate etapy a to v jeho pripade ako moznost zatial nevidim. uvidime ci si zajtra vobec pripise prvu na svoje konto.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 08. Júl 2019 23:38:05

Čudné, že nikto nespomenie Cobrelliho? A je tretí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 08. Júl 2019 23:46:32

elviska píše:Čudné, že nikto nespomenie Cobrelliho? A je tretí.

Teda dexterko spomenul.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 09. Júl 2019 0:01:54

@simko
Mozno Peter nemá takú formu na TDF ako po minulé roky, ale môžme sa aj my mýliť. Ale ja od jarnej časti sezóny vidím zlepšenie. Počas jari bol, tak bez energie, asi aj kvôli chorobe. Simko, a o chvíľu už budem aj ja skepická z tvojich príspevkov. Neber to v zlom. Ale ja mu verím, aspoň troška.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 09. Júl 2019 0:04:54

elviska píše:@simko
Mozno Peter nemá takú formu na TDF ako po minulé roky, ale môžme sa aj my mýliť. Ale ja od jarnej časti sezóny vidím zlepšenie. Počas jari bol, tak bez energie, asi aj kvôli chorobe. Simko, a o chvíľu už budem aj ja skepická z tvojich príspevkov. Neber to v zlom. Ale ja mu verím, aspoň troška.

*skepticka
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 09. Júl 2019 8:24:56

sorry ludia ale na co vkuse porovnavat sagan vtedy a sagan teraz bo savan v roku 0 by porazil vsetkych a terax nie a podobne...kaslat na minulost...bola krasna(nie vzdy) ale co bolo bolo...treba zit pritomnostou a pozerat sa dopredu a nie do minulosti...uz som to tu pisal 100x a napisem to znovu...kazdy trenuje kazdy xce vyhravat kazdy xce byt najlepsi nielen sagan...a mozno nie peto je na tom horsie ale mozno iny prave vdaka petovy aby s nim mohli bojovat sa dokazali dostat na vyssiu uroven...o julienovy skoda hovorit to je priklad za vsetko...ten chalan je mozno este vsestrannejsi ako sagan ale vdakabohu sa nehrnie do vsetkeho ale sustredi sa na to co mu ide najlepsie...GVA a dokonca aj ked ho nemam rad Blink podla mna tiez podrastli lebo az prilis casto sa divali v cieli na petov zadok
k vcerajsku...obrovska chyba vsetkych...ked som videl ako to devenyns(myslim ze to bol on) roztocil v tom kopci. za chrbtom s julienom tak som hned hovoril ze ho nesmu nechat ist lebo je po etape...on ked ide tak ide on sa zastavi az v cieli...velke sklamanie pre mna greg ktory otvorene hovoril o tejto etape a ani on ani ccc nic nespravili aby chytili francuza a aj dalsi ktory sa nebali nahlas povedat ze prave tato etapa ma byt ich v podstate nic nespravili...a sorry ale sprint o 2he miesto pre mna nieje smerodajny co sa formy tyma
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 09. Júl 2019 8:59:24

elviska píše:@simko
Mozno Peter nemá takú formu na TDF ako po minulé roky, ale môžme sa aj my mýliť. Ale ja od jarnej časti sezóny vidím zlepšenie. Počas jari bol, tak bez energie, asi aj kvôli chorobe. Simko, a o chvíľu už budem aj ja skepická z tvojich príspevkov. Neber to v zlom. Ale ja mu verím, aspoň troška.

ze je od jarnej casti sezony zlepsenie to je bez debaty. ved ja mu tiez verim, aj ked v jeho vrcharinu nemam tu doveru este uplne obnovenu:) a Peto by potreboval aj trochu stastia. povedzme nejake stastne vitazstvo v rovinatej etape za 50 bodov. podla mna moze vytvarat na seba aj tlak z toho ze ten rekordny dres by mal ziskat tento rok. v dalsich rokoch sa tam uz moze tlacit Ackermann poripade mozu nastupit mladi a hladni po uspechu. ma zmluvu do 2021 ktovie dokedy chce potiahnut. akoze sance tam budu urcite ale bolo by velmi vhodne dokoncit tuto misiu tento rok:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 09. Júl 2019 9:42:24

majo píše:sorry ludia ale na co vkuse porovnavat sagan vtedy a sagan teraz bo savan v roku 0 by porazil vsetkych a terax nie a podobne...kaslat na minulost...bola krasna(nie vzdy) ale co bolo bolo...treba zit pritomnostou a pozerat sa dopredu a nie do minulosti...uz som to tu pisal 100x a napisem to znovu...kazdy trenuje kazdy xce vyhravat kazdy xce byt najlepsi nielen sagan...a mozno nie peto je na tom horsie ale mozno iny prave vdaka petovy aby s nim mohli bojovat sa dokazali dostat na vyssiu uroven...o julienovy skoda hovorit to je priklad za vsetko...ten chalan je mozno este vsestrannejsi ako sagan ale vdakabohu sa nehrnie do vsetkeho ale sustredi sa na to co mu ide najlepsie...GVA a dokonca aj ked ho nemam rad Blink podla mna tiez podrastli lebo az prilis casto sa divali v cieli na petov zadok
k vcerajsku...obrovska chyba vsetkych...ked som videl ako to devenyns(myslim ze to bol on) roztocil v tom kopci. za chrbtom s julienom tak som hned hovoril ze ho nesmu nechat ist lebo je po etape...on ked ide tak ide on sa zastavi az v cieli...velke sklamanie pre mna greg ktory otvorene hovoril o tejto etape a ani on ani ccc nic nespravili aby chytili francuza a aj dalsi ktory sa nebali nahlas povedat ze prave tato etapa ma byt ich v podstate nic nespravili...a sorry ale sprint o 2he miesto pre mna nieje smerodajny co sa formy tyma

suhlasim s tym ze to bola chyba vsetkych. Alaphilippe v takomto kopci nemoze odist na vykon, nebol to taky tazky kopec aby sa nanho niekto nezavesil . bola to nepozornost ostatných poprípade tomu nedavali sance na uspech. ja tiez nie v momente utoku.

ale nesuhlasim s tym ze ini sa dostali na Petovu uroven a ze on je natom rovnako ako po minule roky. Petovi viditelne este nieco chyba do jeho skutocnej pohody a naozaj 100% formy. ano Alaphilippe sa zlepsil to je jasne, uvidíme ako to v najblizsich rokoch dokaze zastabilizovat poprípade este posunut na vyssiu uroven. na druhej strane treba povedat ze nie je dost dobry vrchar nato aby dokazal drzat krok so skutocnymi vrchármi. videli sme na T-A poprípade LBL. som zvedavy kam sa bude chciet posunut, ci nezacne skusat aj kocky...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Movistar

Poslaťod sportovec » Uto 09. Júl 2019 10:03:14

Keram píše:Peter sa vyjadril ze aj tak isli o prveho loosera. :D

Presne si to vystihol. Keby sa nejakí cyklisti obetovali na špici a stiahli Juliána, tak by ten záverečný súboj vyzeral úplne inak.

dexterko píše:... nemôžu po tretej etape ani pomýšľať, nato že nepôjdu na GC. To by bolo nezodpovedné voči hocikomu z celého Movistaru.
Ale ono sa to nevylučuje s tým, že môžu ísť po nejakej etapke. Ale čo i len uvažovať nad tým, že by nešli na celkové už po tretej etape, je skoro, veľmi skoro. Neopakujem sa už? :lol:

Oni sú teraz v takom zvláštnom stave, ako som písal.
berloq to tiež celkom pekne spísal.
Myslím, že Movistar je team, čo by mal tvrdiť muziku (boj o víťazstvo v GC) až dokonca. A na konci mať zástupcu na stupňoch víťazov.
To nie je trebárs nejaká BORA, čo sú radi za top5 v GC na GT. Ak sa ukáže, že na to nemajú, tak nech idú radšej po etapách.
Sám som veľmi zvedavý ako to bude s ich formou a ako to s nimi nakoniec dopadne.

berloq píše:A tak ako je Valverde vynikajúci pretekár, tak je naničhodný domestik...

Asi tak. Na to nemá mentalitu a nikto to od neho ani hádam nečaká.
berloq píše:Tak a to máme 3 jazdcov z ôsmich. Teraz potrebujete 5 ľudí, ktorí zájdu dobrú časovku a zároveň budú strážiť lídra v horách, resp. oboch. Unzue to mal fakt ťažké... Aj preto tá tímová časovka vyzerala ako vyzerala.

Tak. Pravda.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 09. Júl 2019 10:32:09

@simko
ja netvrdim ze peto je 100% tam kde bol a len ostatny sa dotiahli na jeho uroven ale zaroven mi pride hlupe si mysliet ze ostatny suq tam kde boli pred par rokmi a len plakat nad tym ze sagan zoslabol...pozor nemyslim tym teraz teraz teba ani nikoho konkretneho ale mam pocit ze to je taky vseobecny nazor a ja sa pod neho proste nepodpisujem...zober si to takto...poznali sme pred saganom pojem odolny sprinter? ani velmi nie ci? a pozri sa kolko ich mame teraz? zsleny dres bol brany ako sprintersky vyhraval ho napr. cav a teraz? aj najlepsi sprintery sucasnosti dokazu zvladat kopceky pre ktore pred par rokmy sprintery odpisovali etapy a napriek tomu na zeleny dres ani nepomyslia a to nehovorim o tom ako organizatori napomohli cistokrvnym pridanim bodov vo finishy...cize ja si stojim za tym ze je dost pretekarov ktory sa za posladne roky vytiahli na saganovu uroven na level a typ cyklistu ktory tu predtym viacmenej nebol
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Uto 09. Júl 2019 11:48:56

@majo
Len jedna nepresnosť. Nepoznali pojem odolný šprintér? A jazdec, ktorého tento rok Sagan pravdepodobne prekoná v počte zelených dresov? :) Veď Erik Zabel bol prototyp odolného šprintéra, preto vyhrával zelené dresy na TdF aj Vuelte, preto má veľmi pekné výsledky z Paríž - Roubaix aj Ronde. On bol ,,najkomplexnejší šprintér" svojej doby, viditeľný rozdiel bol v porovnaní s Cipollinim alebo Petacchim, ktorí boli čistokrvní šprintéri. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 09. Júl 2019 16:25:53

S tými rečami, že o siedmom zelenom je už rozhodnuté, by som bol veľmi opatrný... Viviani má o prémie eminentný záujem (zatiaľ nebojoval o prémiu len v prvej etape, pretože v tej chvíli bojoval s defektom). Ak dnes Talian zabije na konci etapy 50 bodov, tak zelená súťaž je totálne otvorená a určite bude veľmi zaujímavá.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 09. Júl 2019 16:31:11

zakliata.panna píše:@majo
Len jedna nepresnosť. Nepoznali pojem odolný šprintér? A jazdec, ktorého tento rok Sagan pravdepodobne prekoná v počte zelených dresov? :) Veď Erik Zabel bol prototyp odolného šprintéra, preto vyhrával zelené dresy na TdF aj Vuelte, preto má veľmi pekné výsledky z Paríž - Roubaix aj Ronde. On bol ,,najkomplexnejší šprintér" svojej doby, viditeľný rozdiel bol v porovnaní s Cipollinim alebo Petacchim, ktorí boli čistokrvní šprintéri. :)


ano mas pravdu zabel bol asi saganom svojej doby ale tento trend odolnych sprinterov prisiel asi az so saganom...ale ja niesom ziaden historik ani statista len obycajny fanusik cize sa urcite mozem mylit...no myslim ze sa zhodneme na tom ze dnesny sprinteri su uplne z ineho sudka ako ti borci z minulosti
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Acalyn a 80 hostia