Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 17. Júl 2016 13:20:15

co ma ale dost udivuje ze nikde nikto velmi neriesi aku maximalku vyvinul peto vo vcerajsom spurte...aj podla toho grafu na C-I je jasne vidiet ze 2x dokazal byt najrychlejsi...skoda tej neuplne dobrej pozicnej jazdy...super ale je ze formu a rychlost stale ma
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 17. Júl 2016 18:31:53

Hehe, troška zábavy, po včerajšej etape. :lol: https://www.instagram.com/p/BH9bwjtgZTI ... =petosagan
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 17. Júl 2016 18:38:10

Na tejto tdf sa stále pýtam sám seba čo sa môže ľuďom páčiť na boji o celkové poradie veď to je neskutočná nuda 2 útoky a koniec
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 17. Júl 2016 18:42:43

Focus-Shimano píše:Na tejto tdf sa stále pýtam sám seba čo sa môže ľuďom páčiť na boji o celkové poradie veď to je neskutočná nuda 2 útoky a koniec


Lebo to nuda je. Giro a Vuelta byvaju zaujimavejsie. Na tejto Tour top 10 prichadza spolu do ciela prilis casto aj na standardy Tour. Dnes aka tazka etapa to mala byt a jediny kto neprisiel v skupine bol TeeJay. Zatial sa v tom GC naozaj nic nestalo. Najvacsie rozdiely. Zjazd, veterna etapa a casovka. Problem je v tom ze Sky je az prilis silny. Ostatni maju bud strach atakovat alebo na to nemaju vobec. Dnes ale bola celkom zabava sledovat boj o etapu. Prakticky od zaciatku Colombieru sa to tam mlelo, nastupovalo, ludia robili chyby v zjazdoch atd.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 17. Júl 2016 19:09:13

totalna nuda dnes a to som sa tesil na krasne suboje...skoda ze majka nevyhral zelal som mu to...a kde je to nairovo utocenie?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Júl 2016 19:20:30

Veď sa pozrite čo čaká cyklistov na budúci týždeň. 3 etapy za sebou končiace v stúpaní. Fakt si niekto myslel že v tejto etape ktorá končila zjazdom a rovinou bude niekto z GC cyklistov útočiť? Koľko tak mohol reálne získať? Podľa mňa bolo od začiatku jasné že dnes to bude len o tom kto prípadne odpadne, ja som žiadne extra útoky neočakával, veď všetci od začiatku Tour zdôrazňujú aký ťažký bude posledný týždeň.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 17. Júl 2016 20:46:35

Dám dva postrehy z tohto ročnej TF.
1-Neviem či ste si všimli,ale také cyklistické veľmoci ako je Francúsko,Taliansko a Španielsko sú zatiaľ v tomto roku bez etapového víťazstva.Na rozdiel od takých Belgičanov,alebo Holanďanov ,ktorí sú dobrí na klsikách,by mali na TF vynikať cyklisti z týchto krajín.
2-Mám pocit,že Peter sa v horských etapách šetrí viac ako po minulé roky.Myslím v tých v ktorých mu o nič nejde.Ja mám z toho veľkú radosť,pretože v konečnom dôsledku je úplne jedno či ste celkovo 60,alebo 150.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 18. Júl 2016 1:37:09

GC je to nuda jak svina. Aj kvoli SKY dominancii. Naco bude niekto utekat , ked vie ze SKY ho privedie skor ci neskor spat. Som zvedavy na posledny tyzden

Ale zajtra rozhodujuci den, sa moze rozhodnut o zelenom tricku. Drzme palce , hoci mohla by byt sranda keby Peto prisiel do Pariza s mensim ako 50 bodovym naskokom :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Júl 2016 8:50:01

nat píše:GC je to nuda jak svina. Aj kvoli SKY dominancii. Naco bude niekto utekat , ked vie ze SKY ho privedie skor ci neskor spat. Som zvedavy na posledny tyzden

Ale zajtra rozhodujuci den, sa moze rozhodnut o zelenom tricku. Drzme palce , hoci mohla by byt sranda keby Peto prisiel do Pariza s mensim ako 50 bodovym naskokom :)


No mal by si porozmýšľať či je cyklistika pre teba ten pravý šport ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Etixx

Poslaťod sportovec » Pon 18. Júl 2016 10:16:42

Tibi píše:Dámy a páni zatiaľ sme sa nejako vyhli diskusii o podľa mňa tohtoročnom najpríjemnejšom prekvapení TdF Cavendishovi.
... tie prestupy a nákupy v Etixxe mi ale prídu v poslednej dobe dosť pofidérne. Borec o ktorého stratili záujem a ktorý sa u nich trápil,momentálne s ľahkosťou poráža ich šprintérsku hviezdu, ktorá vlastne prišla nahradiť jeho a mala byť jasne lepšia ako Cavendish. Mne príde Patrick Lefévere,buď veľmi netrpezlivý,alebo nevie pracovať z ľuďmi ...

Cavendish má formu ako hrom + samozrejme všetky tie jeho staré triky má v rukáve. Ešte keby sa naučil pekne rozprávať po anglicky a prestal šťuchať do súperov, tak by som mu začal možno aj fandiť ...

No a Etixx je kapitola sama o sebe ... asi to bude tak ako píšeš.
Odkedy vyviedli toto https://www.youtube.com/watch?v=NcJ5Qq3OhuE, tak ma stále niečím novým prekvapia.
V piatej etape mali peknú šancu na žlté tričko a etapové víťazstvo pre Juliána, ale kašlali na to ... radšej potom neskôr sťahovali Cavendisha so Saganom kvôli prémii, ale Kittel to zelené tričko nebude mať na sebe ani 1x za celú TdF. V etapách pred časovkou zase vetrali často na špici Tonyho Martina, ktorý mal byť pekne v balíčku a šetriť benzín, aby to tam mohol rozbaliť. Ešte že majú tú 4. etapu, asi by ich sponzor zožral :D V Poľsku sa im darilo viac ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Etixx

Poslaťod sportovec » Pon 18. Júl 2016 12:11:49

sportovec píše:ale Kittel to zelené tričko nebude mať na sebe ani 1x za celú TdF.

Pre vrtákov: Mal ho síce už oblečené, ale oficiálne mu nepatrilo :D
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 18. Júl 2016 12:27:07

Dnes dúfam v špurtérsky dojazde neprajem si aby to pokazil nejaký utečenec ako na critreriu Aru. Prvá trojka Dnes Greipel,Kristoff,Degenkolb.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 18. Júl 2016 13:20:31

Myslíte že dneska vyhrá špurtér? Ja skôr tipujem že to bude klasikár Cancellara, Sagan, Avermeat, Kristoff, Matthews, Degenkolb. Ale najviac prajem víťazstvo Peťovi a keď nie Peťo tak Cancellara. Ešte Greipel by mohol byť vpredu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Pon 18. Júl 2016 14:23:25

Ach,jaj!! Sofiina volba. Velmi by som vitazstvo priala Cancellarovi, ale Peter ma u mna predsa len prednost.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 18. Júl 2016 14:35:08

Hlavne nech nevyhrá Avermaet a Matthews to nech radšej vyhrá únik
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Alex » Pon 18. Júl 2016 17:45:13

Sagaaaaan
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Pon 18. Júl 2016 17:52:53

Sagan to dal !!!! Parada tak a teraz mam pocit ze oleg sa stane sponzorom bory ;) kedze prehlasil ze v cyklistike ostane ;)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Etixx

Poslaťod sportovec » Pon 18. Júl 2016 20:16:28

sportovec píše:No a Etixx je kapitola sama o sebe ...

Dnes beznádejný únik od štartu. Ani si nepočkali na ďalších pomocníkov a ich záruky, že ich tímy budú v pelotóne pasívne. Ak chcel Tony Martin robiť zábavu pre divákov v zúfalom úniku, ukazovať svaly proti celému pelotónu a predvádzať kvalitnú nepretržitú mnoho-minútovú reklamu pre Lidl, tak mal ísť sám a nie tam ťahať ešte Juliána. Etixx to dnes zaklincoval.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Pon 18. Júl 2016 21:16:38

Ani sám Lefevere nebol nadšený z toho, že tam bol aj Julián v tom úniku. S Tonym sa rátalo, s ním nie.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Etixx

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Júl 2016 22:56:30

sportovec píše:
sportovec píše:No a Etixx je kapitola sama o sebe ...

Dnes beznádejný únik od štartu. Ani si nepočkali na ďalších pomocníkov a ich záruky, že ich tímy budú v pelotóne pasívne. Ak chcel Tony Martin robiť zábavu pre divákov v zúfalom úniku, ukazovať svaly proti celému pelotónu a predvádzať kvalitnú nepretržitú mnoho-minútovú reklamu pre Lidl, tak mal ísť sám a nie tam ťahať ešte Juliána. Etixx to dnes zaklincoval.


Katusa, Tinkoff, IAM, BMC .. teda tí ktorá mali najväčšiu zásluhu na zlikvidovaní úniku by makali aj tak. DS Erixxu povedal že keďže vedeli že na mArcela je ten záver príliš tak dali cyklistom voľnú ruku. Ale je fakt že Ala by mal pravdepodobne šancu na top 10. Dostali obaja cenu za najbojovnejších jazdcov aj keď je fakt že takáta aktivita ktorú vyvinuli by skôr svedčala nejakému prokonti tímu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 271 hostia