Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod menovatel » Štv 22. Okt 2015 10:09:50

Keď sa prach trochu usadil a médiami prebehli prvé analýzy, už chápem prečo sa na prezentácii trasy vrchári usmievali a rovinní šprintéri škerili od ucha k uchu, kým klasikár GvA sa na fotkách tvári ako kakabúz. Prudhomme v rámci opatrení na spestrenie boja o tričká drží nízke TT kilometre a ešte ich časť robí riadne vrchársku (aby moc netratil Quintana, keď chcete: anti-Froome) a po vlaňajšej zmene bodovníka mimoriadne posilnil rovinné šprinty a zredukoval šance klasikárov (keď chcete: anti-Sagan). Som zvedavý, či vôbec budú nejaké medzišprinty "za prvým kopcom", kde sa Peťo tiež bodovo vzďaľoval Greipelovi.

O inom: Ak sa budú spúšťať v dohľadnej dobe blogy a redakcia ma uzná za blogovo schopného, možno by som napísal dáke postrehy - čosi ako recenziu - na film The Program.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 22. Okt 2015 13:32:11

A teraz vážne, naozaj si myslíte že Prudhomme robí trasy na Tour s tým že rozmýšľa ako skomplikuje život Froomeovi alebo Saganovi? Už teraz sa napríklad pripravujú trasy na rok 2018 a myslím si že tí ktorí itinerár pripravujú nemôžu ani tušiť aká bude situácie v peletóne v roku 2018 a kto vôbec na Tour bude štartovať. :ugeek:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod menovatel » Štv 22. Okt 2015 14:14:02

ifčopifčo píše:A teraz vážne, naozaj si myslíte že Prudhomme robí trasy na Tour s tým že rozmýšľa ako skomplikuje život Froomeovi alebo Saganovi? Už teraz sa napríklad pripravujú trasy na rok 2018 a myslím si že tí ktorí itinerár pripravujú nemôžu ani tušiť aká bude situácie v peletóne v roku 2018 a kto vôbec na Tour bude štartovať. :ugeek:

Aby nedošlo k omylu. Prudhomme nemá nič proti osobne Saganovi ani Froomovi. Teda mimo to, že nie sú Francúzi. Skôr naopak, také celebrity ťahajú popularitu Tour. To o čo mu ide je: nech kľudne získajú to svoje tričko, ale po napínavom boji. Nie že sa doň navlečú po pár etapách s rozhodujúcim náskokom a už ho nikomu nepožičajú. A áno, som presvedčený, že o túto napínavosť sa MP usilovne snaží. Na vlaňajšiu zmenu bodovníka nepotreboval vôbec poznať profily etáp. Že bude Sagan r. 2015, 2016. ... bojovať o zelené sa dalo kvalifikovane tipnúť už pred niekoľkými rokmi. Inak keď hovoríme o zelenom tričku, už sa mu ten plán čiastočne zdaril. Cca po polke Tour bol v ňom Greipel a zhodou okolností som na dovolenke musel sledovať ZDF. A tam sa nemeckí komentátori nadchýňali a riešili, či je šanca ho udržať. Síce "medzi riadkami" bola cítiť skepsa (idú kopce), ale predsa.
Pri žltom sa to MP nedarí, tam posledné roky vždy nejaký ten Wigo, Froome či Nibali s prehľadom obhájil skorý náskok. Tu asi žiarlivo sleduje ostatné Grand Tour, kde to býva pestrejšie. Hoci tiež nie vždy.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 22. Okt 2015 14:45:13

menovatel píše:Aby nedošlo k omylu. Prudhomme nemá nič proti osobne Saganovi ani Froomovi. Teda mimo to, že nie sú Francúzi. Skôr naopak, také celebrity ťahajú popularitu Tour. To o čo mu ide je: nech kľudne získajú to svoje tričko, ale po napínavom boji. Nie že sa doň navlečú po pár etapách s rozhodujúcim náskokom a už ho nikomu nepožičajú. A áno, som presvedčený, že o túto napínavosť sa MP usilovne snaží. Na vlaňajšiu zmenu bodovníka nepotreboval vôbec poznať profily etáp. Že bude Sagan r. 2015, 2016. ... bojovať o zelené sa dalo kvalifikovane tipnúť už pred niekoľkými rokmi. Inak keď hovoríme o zelenom tričku, už sa mu ten plán čiastočne zdaril. Cca po polke Tour bol v ňom Greipel a zhodou okolností som na dovolenke musel sledovať ZDF. A tam sa nemeckí komentátori nadchýňali a riešili, či je šanca ho udržať. Síce "medzi riadkami" bola cítiť skepsa (idú kopce), ale predsa.
Pri žltom sa to MP nedarí, tam posledné roky vždy nejaký ten Wigo, Froome či Nibali s prehľadom obhájil skorý náskok. Tu asi žiarlivo sleduje ostatné Grand Tour, kde to býva pestrejšie. Hoci tiež nie vždy.


S tým samozrejme súhlasím a myslím si že aj samotný Sagan mal zo zeleného dresu tento rok väčšiu radosť ako minulý keď ho prakticky nikto nebol schopný ohroziť. Ale aj tak všetko závisí od cyklistov ako k pretekom pristúpia. Myslím si že aj tento rok mohli Froomea viac potrápiť, len mi tam chýbalo viac riskovania zo strany Movistaru keďže keď mali v popredí dvoch cyklistov. Asi najnapínavejšie preteky by možno boli keby ani jedna etapa nekončila na kopci :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-Prudhomme

Poslaťod Miki » Pia 23. Okt 2015 19:39:27

ifčopifčo píše:A teraz vážne, naozaj si myslíte že Prudhomme robí trasy na Tour s tým že rozmýšľa ako skomplikuje život Froomeovi alebo Saganovi? Už teraz sa napríklad pripravujú trasy na rok 2018 a myslím si že tí ktorí itinerár pripravujú nemôžu ani tušiť aká bude situácie v peletóne v roku 2018 a kto vôbec na Tour bude štartovať. :ugeek:

Neviem,či rozmýšľa nad tým,ako,skomplikovať život Saganovi,resp.Froomovi.V prípade Sagana sa to veľmi krásne ukáže na tom ,kde budú situované prémie,či budú pred väčším stúpaním,alebo po nejakom stúpaní.A či vôbec budú po nejakých stúpaniach.Potom tam bude úmyseľ zrejmý.Dnes ešte je veľmi skoro hodnotiť etapy,kedže ich profily sú zaťiaľ neznáme/okrem tých pár horských/.Ide mi hlavne o profily dojazdov rovinatých etáp.Či budú technické,či budú do mierneho stúpania,či budú za menším kopcom a pod.Takže dnes je ešte veľmi skoro sa vyjadriť,či tam je alebo nie je zámer.Aj ked ja osobne som už raz napísal,že ak by bol Sagan Francúz bola by to iná káva a som presvedčený,že by sa nemenilo ani bodovanie.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France-Prudhomme

Poslaťod Miki » Pia 23. Okt 2015 22:39:50

Miki píše:
ifčopifčo píše:A teraz vážne, naozaj si myslíte že Prudhomme robí trasy na Tour s tým že rozmýšľa ako skomplikuje život Froomeovi alebo Saganovi? Už teraz sa napríklad pripravujú trasy na rok 2018 a myslím si že tí ktorí itinerár pripravujú nemôžu ani tušiť aká bude situácie v peletóne v roku 2018 a kto vôbec na Tour bude štartovať. :ugeek:

Neviem,či rozmýšľa nad tým,ako,skomplikovať život Saganovi,resp.Froomovi.V prípade Sagana sa to veľmi krásne ukáže na tom ,kde budú situované prémie,či budú pred väčším stúpaním,alebo po nejakom stúpaní.A či vôbec budú po nejakých stúpaniach.Potom tam bude úmyseľ zrejmý.Dnes ešte je veľmi skoro hodnotiť etapy,kedže ich profily sú zaťiaľ neznáme/okrem tých pár horských/.Ide mi hlavne o profily dojazdov rovinatých etáp.Či budú technické,či budú do mierneho stúpania,či budú za menším kopcom a pod.Takže dnes je ešte veľmi skoro sa vyjadriť,či tam je alebo nie je zámer.Aj ked ja osobne som už raz napísal,že ak by bol Sagan Francúz bola by to iná káva a som presvedčený,že by sa nemenilo ani bodovanie.

Súhlasím s Tebou,že pokiaľ sa týka hlavnej trasy,tak tá sa pripravuje aj dva roky dopredu.Vyberajú sa hlavné mestá, jedná sa so starostami atd.Lenže to či bude dojazd aj v rovinatej etape na krátkom kopci, alebo na širokej ceste na rovine to ovplyvniť Prudhomme môže a aj ovplyvňuje.Poviem príklad:Kedže žijem v okolí Ružomberka a D.Kubína tak dá sa pripraviť v Ružomberku dojazd na hlavnej ceste na rovine ,alebo v 300 m stúpaní s prevýšením 20 m na námestí Andreja Hlinku.Podobne je to možné aj v D.Kubíne/Hviezdoslavovo námestie,resp.stúpenie na Brezovec.Takéto alternatívy sú v podstate možné skoro v každom meste.Určenie koncovky etapy myslím si nie je plne v kompetencii organizátorov v jednotlivých mestách. Prudhoome a celý jeho štáb do toho výrazne hovorí a má zásadné slovo.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Sob 24. Okt 2015 16:26:02

mne osobne chyba nejaka ta belgicka etapa, :?
(aj ked sme sa posledne roky nemohli vobec stazovat) ale chapem, ze sa organizatori pokusaju o zmeny a spestrenie tras… a na buduci rok zvolili svajciarsko, ku ktoremu nemam nejaky osobny vztah, ale verim ze pocas tdf etap si ho urcite vybudujem…
suhlasim, bude to brutalna tour a momentalne si vobec netrufam tipnut, kto by mohol byt vitazom, ale asi froomovi by mohla ta trasa vyhovovat,
dufam, ze v 2017 nebude düsseldorf usporiadatelom grand depart, tam sa hodi skor nejaky konsky dostih, ale nie cestna cyklistika :!:
velmi ma zaujima v akej forme sa predstavi, na buduci rok, v novom time, kittel,
degenkolb sa stal po vitazstve na Saitama Criterium v japonsku jeho nastupcom…
inak sa vyjadril, ze „ v jarnych klasikach vidi bliziace sa striedanie strazi“ po dekade v ktorej dominovali cancellara a boonen, nastupuju kristoff, sagan a on sam…
vraj su si dost podobni ale tohto casu za najkomplexnejsieho pretekara menoval peta sagana…
prichadza nastup novej generacie?
patri to skor rubriky „ timy a cyklisti“ , ale hodim to sem, kedze sa pise aj o tdf

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95999.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France-Prudhomme

Poslaťod ifčopifčo » Sob 24. Okt 2015 19:27:03

Miki píše: Súhlasím s Tebou,že pokiaľ sa týka hlavnej trasy,tak tá sa pripravuje aj dva roky dopredu.Vyberajú sa hlavné mestá, jedná sa so starostami atd.Lenže to či bude dojazd aj v rovinatej etape na krátkom kopci, alebo na širokej ceste na rovine to ovplyvniť Prudhomme môže a aj ovplyvňuje.Poviem príklad:Kedže žijem v okolí Ružomberka a D.Kubína tak dá sa pripraviť v Ružomberku dojazd na hlavnej ceste na rovine ,alebo v 300 m stúpaní s prevýšením 20 m na námestí Andreja Hlinku.Podobne je to možné aj v D.Kubíne/Hviezdoslavovo námestie,resp.stúpenie na Brezovec.Takéto alternatívy sú v podstate možné skoro v každom meste.Určenie koncovky etapy myslím si nie je plne v kompetencii organizátorov v jednotlivých mestách. Prudhoome a celý jeho štáb do toho výrazne hovorí a má zásadné slovo.


Miki chápem čo chceš povedať, ale ono to nie je také jednoduché. Dojazd si musíš vybrať taký aby bol hlavne bezpečný najmä ak počítaš s dojazdom balíka a prečo by etapy mali byť šité na Sagana? Toho roku ich bolo relatívne dosť, tak sa dá očakávať že na budúci ich bude menej. A nie všade máš nejaký kopček. Skús ho nájsť v Dunajskej Strede či Komárne ;)

@paula - vďaka za link, k nemeckým cyklo portálom sa tak často nedostanem ale rád si to prečítam a precvičím si moje znalosti z nemčiny :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 24. Okt 2015 20:53:46

West píše:Ak mal Peter jeden z hlavných cieľov na TDF 2015 zisk žltého dresu, tak tu bude mať celkom pekné šance. Prvá etapa by mohla byť veterná, ale takéto mu celkom vyhovujú. V druhej by mali klasický špurtéri nabrať nejaké sekundové straty, ale on by to mal zvládnuť. Ten záver je trochu podobný 4. etape na Vuelte, kde skončil druhý za Valverdem, ale je o niečo málo ľahší. Podobný prípad je 5. etapa. 4. a 6. etapy sú síce pre špurtérov, ale tiež to nie sú úplné placky. Takže voziť žltý dres až do 7. etapy vidím ako dosť reálny cieľ. Inak tá trasa TDF 2016 je možno až prehnane tvrdá. Neviem si predstaviť, že niekto kto toto absolvuje so snahou o GC bude schopný byť potom v špičkovej forme aj na OH.


Uz tri roky cakam ci nahodou si ten Peter neoblecie zlty dres a furt mu to nejako u fuz unika tak dufam ze sa uz dockame v prvom tyzdni o rok :D

@ Berloq

Chlape ja tie tvoje prispevky zeriem. Normalne ked som to precital som sa na tu Tour zacal strasne tesit :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 24. Okt 2015 21:31:02

@Paula ja ta poprosím aby si dávala ku linkom aj nejaký stručný preklad lebo na toto moja stredoškolská nemčina nestačí :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Ned 25. Okt 2015 0:21:13

@ifcopifco
@ Fokus- Shimano
ano, tiez som prisla na to…uz sa polepsim
vela clankov, hlavne o nemeckych pretekaroch je len v nemcine…
v tom poslednom(nych) prispevku bol hruby preklad, mne uz robi pomaly problem najst tie vhodne slovenske slova a vyrazy…
slo o to, ze degenkolb hovoril o nastupe novej generacie…. „o zmene strazi“ cancellara, boonen odchod…
ze sa po odchode kittela pre neho nic nezmeni, pretoze kittel nesiel nikdy klasiky a ked ano, tak nebol kapitanom..
tdf bola pre neho velkym sklamanim, ze to bolo velmi tazke, cela zodpovednost bola na jeho pleciach, v sprintoch bol sam ( co ma povedat peto ) a kittelova nepritomnost sa na nom osobne, prejavila negativne, kittel mu chybal..
nepriama kritika nespravneho rozhodnutia?
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France-Prekladač

Poslaťod Miki » Ned 25. Okt 2015 8:09:06

Focus-Shimano píše:@Paula ja ta poprosím aby si dávala ku linkom aj nejaký stručný preklad lebo na toto moja stredoškolská nemčina nestačí :D

Prečo si to nedáš do prekladača.Prekladač Ti to na 90% preloží a význam veľmi dobre pochopíš.Preloží Ti to aj z angličtiny aj z nemčiny.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod paula@sile » Pia 06. Nov 2015 9:36:33

cesta pre tdf 2017 je volna…

düsseldorfska rada vcera vecer odsuhlasila, 40:39 hlasov, ze ma zaujem o grand depart 2017..
bolo to velmi tesne, kedze mesto musi na toto podujatie dat cez 6 milionov, aj doping hral pri tom rozhodovani velku rolu...

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_96097.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

tdf 2018

Poslaťod paula@sile » Ned 15. Nov 2015 1:47:36

velky zaujem o start tdf 2018 prejavilo dansko, prolog by mal zacat v hlavnom meste a nasledovat by mali dalsie dve etapy
1 Etapa Roskilde –Odense
2 Etapa Vejle -Sonderborg
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Pet » Ned 15. Nov 2015 21:51:43

Do debaty profil 5. etapy mi pripomína profil Ria. Je to akýsi test pre mňa. Kto si povedie dobre v 8 - ej etape tak má šancu aj v Riu.
Prílohy
Rioroadprofile.jpg
Rioroadprofile.jpg (115.56 KiB) Zobrazené 19980 krát
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Pet » Ned 15. Nov 2015 21:53:39

Oprava - Kto si povedie dobre v 5 - ej etape....
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France 2017

Poslaťod paula@sile » Štv 14. Jan 2016 20:37:06

dnes boli uverejnene dalsie detaily k 2 etape tdf 2017
po neutralizovanej faze, ktora bude prebiehat okolo pristavu a bude dlha 9 km, bude ostry start na kaiserstrasse. po prvej horskej premii v grafenbergu, opusti peloton mesto smerom na vychod cez erkrath a neandertal na sever smer mettmann. Dalej spät do düsseldorfu cez theodor- heuss- most do centra, kde budu pretekari absolvovat 50 km, velmi zriedkave je, ze sa pojde slucka, povedal prudhomme
ako dalsie etapy na nemeckom uzemi sa spominaju bad homburg, mannheim a nürburgring…
viac podrobnosti 18.10. pri predstaveni celej trasy
Potom nasleduje par politickych blablabla…

Prva etapa zacne 13 km dlhou casovkou na brehu rinu, po königsallee, bude to uplna rovina, a na tonyho martina ako usita, samozrejme, ze sa beru do uvahy pri takychto rozhodnutiach nemecki sampioni, dodal prudhomme k charakteru prvej etapy

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_96686.htm
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_96689.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pia 15. Jan 2016 13:03:58

Keď tak rozmýšľam nad tým ako sa vo vzťahu prípravy trasy Tour špekuluje nad tým aký vzťah tam zohráva pomer organizátora k pretekárom, čo potom hovoríte na to, že na jednej z etáp na Vuelte sa podieľal priamo Joaquim Rodriguez?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pia 15. Jan 2016 21:13:19

bloy píše:Keď tak rozmýšľam nad tým ako sa vo vzťahu prípravy trasy Tour špekuluje nad tým aký vzťah tam zohráva pomer organizátora k pretekárom, čo potom hovoríte na to, že na jednej z etáp na Vuelte sa podieľal priamo Joaquim Rodriguez?

Chcelo by to konkrétnejšie, inak budeme strielať do vetra. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Pia 15. Jan 2016 21:52:01

bloy píše:Keď tak rozmýšľam nad tým ako sa vo vzťahu prípravy trasy Tour špekuluje nad tým aký vzťah tam zohráva pomer organizátora k pretekárom, čo potom hovoríte na to, že na jednej z etáp na Vuelte sa podieľal priamo Joaquim Rodriguez?

Podieľal? A nebolo to tak, že do médií raz vyhlásil vetu, že by chcel etapu bez kúska roviny, tak ako on jazdí na tréningoch? A organizátor si asi povedal prečo nie, prečo sa nezviditeľniť. Každopádne Purito z toho až nevyťažil najviac aj keď sa išlo v jeho "rezorte". Možno to tak je, že nemecký organizátor chce dať šancu Martinovi k výhre v úvodnej časovke. Ale zase robiť z toho, nejaké "na mieru pre toho a toho..." čo ja viem. Prológom sa začínalo skoro každý rok a nikto sa nepýtal, že to je pre toho a toho. Martin posledný časovkársky úvod TdF nezvládol. Nemecký organizátor tak isto mohol spraviť etapu pre šprintérov, pretože Nemci majú momentálne dvoch najbližších.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia