Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Pia 12. Júl 2019 21:03:33

simko píše:vobec neviem co zajtrajsia etapa. je to tazko kontrolovatelne tak unik bude mat slusne sance ak bude dobre zlozeny. je to dost kopcovite mozno az trochu moc co sa tyka Petovych sanci. podla mna zajtra by mal byt primarny ciel aby sa do uniku nedostal Colbrelli alebo Matthews. Viviani sa tam urctie hrabat nebude. cize snad tych dvoch si dokaze Bora ustrazit.

Vyzerá to presne ako LBL. Aj počet nastúpaných metrov je podobný. Peter by sa podľa mňa mal pošetriť na 9. etapu, aj celá Bora. Každopádne Schachmann by mal z úniku veľmi dobrú šancu na víťazstvo. Matthews sa asi bude snažiť dostať do úniku, ale možno sa bude tiež trochu šetriť na 9. etapu, kde sú spoločne so Saganom najväčší favoriti.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 13. Júl 2019 3:38:23

martyn26 píše: Každopádne Schachmann by mal z úniku veľmi dobrú šancu na víťazstvo. M

Schachmann ma zatial iba s**e ... nepomoze , neskoci do uniku .. obycajny pregrciav*c ... ale aby som mu nekrivdil .. bic plieska az na konci. Napiseme si po 21 etape ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 13. Júl 2019 7:58:38

nat píše:
martyn26 píše: Každopádne Schachmann by mal z úniku veľmi dobrú šancu na víťazstvo. M

Schachmann ma zatial iba s**e ... nepomoze , neskoci do uniku .. obycajny pregrciav*c ... ale aby som mu nekrivdil .. bic plieska az na konci. Napiseme si po 21 etape ;)


Schachmann odviedol vynikajúcu prácu v etape, ktorú Peťo vyhral, takže vôbec netuším o čom to píšeš...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 13. Júl 2019 9:31:55

Sprinterska premia je dnes pred kopcami. To by mohlo zvysit zaujem niektorych sprinterov.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Sob 13. Júl 2019 13:41:54

Zatiaľ najpodstatnejšia etapa ročníka tu nezanechala žiadnu odozvu. Zaujímavé, avšak nie prekvapivé...

K samotnému profilu, La Planche des Belles Filles bol neskutočne ťažký kopec už pred touto "úpravou". No ale teraz... Už asi len Zoncolan (a nejaké tie čerstvé asfalty z Vuelty) majú cieľovú pásku na podobnom sklone. Ale celá etapa bola vlastne extrémne ťažká napriek tomu, že bola krátka. Veľmi podobne (asi ešte o kus ťažšia) vyzerala tá etapa aj v roku 2014, keď spadol a odstúpil Contador a Nibali tam potom konkurencii nedal žiadnu šancu. Jeho vtedajšie vyjadrenie hovorí za všetko - "Bola to najťažšia etapa na Grand Tour, ktorú som išiel, so všetkými tými kopcami a pádmi". Lenže vtedy sa tá etapa išla ako 10. v poradí, čo je oproti šiestej na GT dosť rozdiel. A teda neviem, či práve tomuto faktu prisudzovať to, že sa jazdci z potenciálnej top10 nijako zvlášť od seba nevzdialili. Skrátka v strašne malom časovom pásme prišlo do cieľa veľké množstvo jazdcov... čo na tomto stúpaní naozaj nebývalo obvyklé. A to väčšinu z týchto rozdielov zabezpečila až tá finálna pasáž. A to ešte treba povedať, že tie výsledky na papieri vyzerajú tak, akoby sa to delilo... opticky sa človeku zdalo, že snáď došli po kope.

Alebo za tým je fakt, že sú tí jazdci takí vyrovnaní? Asi nie, ďalšie etapy ukážu...

Ale prvýkrát po tomto kopci môžeme naozaj povedať to, čo sa tvrdilo vždy po etape na LPdBF - "je to úvod Tour, všetko je otvorené". Tvrdilo sa to vždy, aj keď padali minúty. Avšak, tá veta platí naplno asi až teraz. Jazdci čiernej zostavy nezískali, žiadny výrazný náskok, vcelku dobre sa ubránil Movistar ale aj ďalší jazdci. Je to tiež také špecifikum, že stúpanie na LPdBF bolo vždy koncipované do úvodných etáp, vždy to bola taká úvodná skúška. A treba dodať, že s takto prudkou 'kurvou' sa už ďalej pretekári ani nestretnú.

Alaphilippe - neskutočné, že to vydržal až hore a vlastne patril medzi tých najlepších! Na celkové poradie podľa mňa asi nemyslí, nie je dôvod, ale tento výkon bol podobne neskutočný ako jeho show do Épernay.

Valverde - dobrá robota pre lídrov! Menoval som ho tu ako naničhodného pomocníka - čo samozrejme platí. Ale párkrát už ukázal, že pomôcť vie. Napr Quitnanovi na Tour v 2015. alebo napr. v Riu Puritovi (to bol totálny šok :D ). Ale aj tak ma vždy jeho práca prekvapí. Aj keď zase som nepochopil to jeho vystúpenie a následnú opätovnú 10 sekundovú špicu... Klasický Vlaverde :) .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 13. Júl 2019 14:23:47

suhlasim...ak by to nebola etapa 6ta ale dajme tomu aspon 16ta tak do ciela idu maximalne dvojicky a tentoraz to s ohladom na profil etapy s sklony cieloveho kopca prisli v podstate pokope...az sa mi to tazko pise lebo somsa nenormalne tesil na tu etapu ale bola to v podstate nuda...skoda...kazdopadne tento kopcek krasneho zenskeho pohlavie si urcite zasluzi neskorsie umiestnenie aby nam ukazal aky by mohol mat potencial pre nadelovanie sekund(minut) medzi favoritmy

este k dnesku...vyzera to ze sa nam peto dnes dobre vyspal a rozhodol sa nenudit v pelotone ale predsalen skusit ist na etapu
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Sob 13. Júl 2019 17:32:07

De Gendt dnes úplne famózne ... po celom dni úniku bol stále na konci brutálne silný ... Veľmi pekne aj Pinot, a Julian zaslúžene naspäť do žltého.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 13. Júl 2019 18:40:32

No De Gendt je brutalny na uniky. Klobuk dolu. Pochvalil by som aj Juliana s Pinotom. Pinot spominal ze zatial nechce utocit a aha. Prilezitost robi zlodeja a on ukradol pekne sekundy. Pekne aj Peto. Ja som sice nevidel koniec etapy ale este ked som sledoval uz mal na male na dvojkovom stupani a potom som cital textovy prenos a minimalne trikrat aj s tym co som ja videl zabojoval o udrzanie. Bol som si isty ze tu poslednu trojku neprejde. Ale zabojoval a nedovolil Matthewsovi sa priblizit. Taktiez klobuk dole.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 13. Júl 2019 20:08:56

Keby som bol priateľ konšpirácií, tak napíšem, že mnohé tohtoročné etapy sú ako šité pre Alaphilippa ;) Ale prečo nie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 13. Júl 2019 20:18:24

ifčopifčo píše:Keby som bol priateľ konšpirácií, tak napíšem, že mnohé tohtoročné etapy sú ako šité pre Alaphilippa ;) Ale prečo nie.

raz bude mozno taka cela Tour:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 13. Júl 2019 21:09:19

ale no priatelia nieto ze ste neveriaci este aj paranoidny zacinate byt ci co? :D
ja nepochopim ze kde bol v momente julianovho atakunciccone? ved to bol na 99.9% iste ze to francuz na konci toho kopca skusi...duplom ked uz videli lamajuceho sa de marchiho...5s cakalo len par metrov dalej...taky pinot vedel ze julian pojde...ci uz mu to predtym povedal alebo mu to napovedala logika netusim ale to je jedno...ciccone mal v tom kopci visiet ma julianovom kolese a nepustit ho ani na sekundu z oci...nasledne zas ho nechali dojst az do ciela...sam julian si myslim ze neplanoval ist az do ciela ale ked sa otocil a videl ze zas nic a ze ma aj spojenca tak to znova skusil a znova mu to vyslo...myslim si ze on mal povodne v plane zobrat sekundy a nasledne akusit v sprinte este uchmatnut nejaku ale ked mu ciccone a ostatny ponukli viac tak do toho proste siel...je to borec o tom niet najmensich pochyb
a peto? ty vole to je blazon...dnes som si fakt myslel ze to vypusti ved to aj sam naznacoval ale nie on do toho znova siel...zabojoval na tych kopcoch dokonca doniesol svojim kolegom vodu a nasledne este aj zasprintoval...viem ze je to blbost ale na prvy pohlad mi to prislo ze ten "sprint o nic" krasonovy nechal nech sa aspon trosku potesi ale po opakovacke si to nemyslim :D
klobuk dole pred nim aj ked sa trosku bojim ci to zajtra este bude schopny dat...denodenne je tam... zase raz som z neho hotovy
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 13. Júl 2019 23:28:54

A čo keď ten Ciccone, ktorý má v nohách Giro jednoducho nestíhal a nevládal, pripusti takú možnosť. Veď sú to len ľudia, pozri ako skončil Nibali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 14. Júl 2019 9:35:42

@majo
ano Peto zabojoval, zmackol sa a nedovolil Matthewsovi priblizit sa. to je super ale pre dnesok je potrebne aby zauradovala jeho vynimocna regeneracia:) dnes podla mna taktiez musi branit svoj dres. cize namiesto nejakeho utocenia by si mal len strazit Matthewsa. aj tak neviem ci by ho Sunweb pustil do uniku, iba ak tak s Matthewsom. a ak by boli spolu v uniku tak nie som si isty ci by Peto na tom poslednom stupani (3,7km @ 7,2%) netahal za kratsi koniec. na druhej strane je to etapa idealna pre unik aj co sa tyka sprinterskej premie. no neviem ako sa to dnes vyvinie ale nemoze zas kazdy den ist Peto na hrane. a to treba povedat ze ani ta pondelkova etapa nie je uplne lahka. ale zas je to Peto tak clovek nikdy nevie:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Tour de France 2019

Poslaťod sportovec » Ned 14. Júl 2019 12:03:26

majo píše:ja nepochopim ze kde bol v momente julianovho ataku ciccone?

ifčopifčo píše:A čo keď ten Ciccone, ktorý má v nohách Giro jednoducho nestíhal a nevládal, pripusti takú možnosť. Veď sú to len ľudia, pozri ako skončil Nibali.

Tak, tak, pravda. Kombinácia Giro+Tour je ťažká vec. Minulý rok bola tuším medzi nimi dlhšia prestávka.
A Ciccone vyhral skoro všetky kopce na Gire. Títo ľudia z Gira sú vždy unavení, neviem, čo ich tam stále tlačia na TdF ... Prípadne by mohli chodiť ako voľakedy chodieval na GT Fabián - len na prvý týždeň +/- ;)
majo píše:viem ze je to blbost ale na prvy pohlad mi to prislo ze ten "sprint o nic" krasonovy nechal nech sa aspon trosku potesi ale po opakovacke si to nemyslim :D

Tak neviem, má tam urputne bojovať o dva body, proti "nadržanému" Matthewsovi? Keď predtým bojoval o udržanie sa v skupine (čiže minimálne o stratu 19 bodov na Matthewsa). Sagan bol rád, že si prišiel ako tak v "kľude" za Matthewsom ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

7.etapa

Poslaťod sportovec » Ned 14. Júl 2019 12:18:19

Inak čo hovoríte na 7.etapu 230 km? Má to zmysel organizovať, vysielať a pozerať?
Čo namiesto toho? Kratšiu rovinatú etapu, deň voľna?

Dvaja zúfalci, ktorí vedia, že sú vopred stratení idú do úniku. (Asi to majú tieto malé tímy v zmluve pred umožnením štartu na TdF.)
Potom traja ľudia ťahajú celý deň pelotón vlažným tempom. Každý ďalší je pekne zašitý v pelotóne.
Nakoniec perfektný vláčik v závere od Lidlákov - a najväčším vzrušením dňa bolo, že Viviani mal defekt.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Ned 14. Júl 2019 15:57:31

Aký je rozdiel oproti dnešku a iným podobným dňom? V podstate je to to isté. Vždy boli, sú a aj budú takéto ,,nudné,, etapy. A či to je 130 alebo 230 km nám už môže byť jedno. Akurát pre tých dvoch a ich tými je to 100km reklama navyše. Tá nuda nebýva len v cyklistike, ale aj v ďalších športoch, tak to proste je a tak to aj treba jednoducho brať.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Pinot

Poslaťod Vercingetorix » Ned 14. Júl 2019 16:25:10

Keram píše: Pochvalil by som aj Juliana s Pinotom. Pinot spominal ze zatial nechce utocit a aha. Prilezitost robi zlodeja a on ukradol pekne sekundy.

Bolo to skvelé a zábavné, ale nie je to plytvanie silami? Uvidíme, či neskončí ako minulý rok na Gire ...
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Pinot

Poslaťod Keram » Ned 14. Júl 2019 16:52:01

Vercingetorix píše:
Keram píše: Pochvalil by som aj Juliana s Pinotom. Pinot spominal ze zatial nechce utocit a aha. Prilezitost robi zlodeja a on ukradol pekne sekundy.

Bolo to skvelé a zábavné, ale nie je to plytvanie silami? Uvidíme, či neskončí ako minulý rok na Gire ...


Ziskal vyse 20 sekund. Sa to podla mna oplatilo. Ale uvidime.

Dufam ze to dnes Posti udrzi to by bola pecka :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 14. Júl 2019 23:26:14

zajtrajsia etapa ma potencial unavit sprinterov. ale nemyslim si ze by Bora alebo Sunweb mali mat zaujem sprinterov uplne odparat. muselo by sa ist cely den brutalne tempo a nakoniec by sa to danému timu ani nemuselo vyplatit. ale je mozne ze bude velky boj o unik, tam na tom zvlnenom profile sa bude dat utocit. a ak by odisiel silny unik, ktory by sa tazko kontroloval, tak by ta etapa mohla vypalit inak ako hromadnym dojazdom. ja si myslim ze z taktického hladiska, o cim mensiu porciu bodov sa nakonci bude spurtovat tak tym lepsie:) a zaroven cim viacej sprinterov bude v zavere tak tym je to tiez lepsie. lebo v takom pripade o tie najvacsie porcie bodov Matthews nebude bojovat. sice ani Peto nema velmi sance porazit cistych sprinterov ale vie sa im urcite viacej priblizit. ja budem zajtra spokojny ak Peto ziska na Matthewsa aspon 10 bodov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 14. Júl 2019 23:46:58

co sa tyka GC tak Pinot sa ukazuje v dobrej forme. jemu by som urcite prial celkove vitazstvo. ale podla mna mu volne dni uskodia ako uz viackrát v minulosti. na druhej strane po volnych dnoch su prijemne rovinate etapy na rozjazdenie cize nemuselo by ho to tak zasiahnut. ale co ta jeho casovka. raz zajazdi vyborne, raz priemerne a raz zas otrasne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia