Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 15. Júl 2019 17:30:16

Tak par chlapcov ma po Tour. Konkretne Pinot, Landa, Fuglsang. Cudujem sa ze Nairo sa objavil vpredu. Peter vystartoval prilis neskoro. Obzvlast ak fukalo z boku alebo do chrbta. Tito cyklokrosari vedia vsetko. MVDP sfukol vsetkych na Amstli. WVA okrem toho ze ma casovku ako Cancellara tak sprintuje ako Sagan.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 15. Júl 2019 17:40:36

Keram píše:Tak par chlapcov ma po Tour. Konkretne Pinot, Landa, Fuglsang. Cudujem sa ze Nairo sa objavil vpredu. Peter vystartoval prilis neskoro. Obzvlast ak fukalo z boku alebo do chrbta. Tito cyklokrosari vedia vsetko. MVDP sfukol vsetkych na Amstli. WVA okrem toho ze ma casovku ako Cancellara tak sprintuje ako Sagan.

Myslim ze toto su zbytocne skore vyhlasenia. WvA oddychoval v 8 etape kdezto Peto sa zmykal kvoli Matthewsovi. Navyse dnesna etapa nebola lahka aj to je dovod preco WvA tesne zdolal Vivianiho. V cisto rovinatej etape by podla mna Peto porazil Wouta v 9 z 10 pripadov. Rovnako ako by zaroven prehral Peto s cistymi sprintermi v 9 z 10 pripadov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 15. Júl 2019 17:49:18

je aj mozne ze ta lava strana bola z hladiska vetra na sprint vhodnejsia. Nebol to uplne Petov najvydarenejsi sprint ale tak niekedy to vyjde lepsie inokedy nie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 15. Júl 2019 19:54:42

Ja si myslim, WA je novy Sagi ..na druhu stranu ma "uz" 24 rokov. Prave tu sa ukazuje , ze mal Peto aj stastie (inak tie timy neboli az take stastie ..ale ani nestastie;) ze bol v time ako Liqugass. Ze nemusel makat na sprint lidra ako WA.
Tj je dolezite ze rekordne 7me uchmatne tento rok, a nebude sa musiet z mladymi puskami pretlacat buduci rok. Zas uz to mohol mat doma keby nebol nepravom diskvalifikovany. :roll:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 15. Júl 2019 21:13:14

Peto si vybral zle zadne koleso a nasledne uz na to nemal ale kto makal tolko pocas tych 10dni ako on? asi nikto aj ked krasan a greg su tiez vzdy vpredu

@keram
velmi skoro. iektorych odpisujes...tie odstupy su zatial minimalne hlavne ked nebudeme brat v uvahu julianov cas lebo aj ked je to extra pan cyklista tak na gc podla mna momentalne nema
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 15. Júl 2019 21:30:48

nat píše:Ja si myslim, WA je novy Sagi ..na druhu stranu ma "uz" 24 rokov. Prave tu sa ukazuje , ze mal Peto aj stastie (inak tie timy neboli az take stastie ..ale ani nestastie;) ze bol v time ako Liqugass. Ze nemusel makat na sprint lidra ako WA.
Tj je dolezite ze rekordne 7me uchmatne tento rok, a nebude sa musiet z mladymi puskami pretlacat buduci rok. Zas uz to mohol mat doma keby nebol nepravom diskvalifikovany. :roll:

podla mna WvA nie je novy Sagan ale je jednoducho novy WvA. ak sa bavime o rychlosti v lahkych sprinterskych etapách tak ako som uz povedal rychlostne na Petra nema podla mna. ak sa bavime o tazkych klasikarskych etapách tak tam sa ten sprint bude vyrovnavat presne ako to byvalo v súbojoch s GVA. je inak celkom zaujimave ze este pocas jari sme mali Aerta za niekoho so silnym motorom ale v podstate nie az takym vynimocnym sprintom. vraj vzdy bude v tieni MVDP. a zrazu Van Aert poraza Vivianiho s Ewanom. zaujimave...
inak stale nie som presvedceny o vrchárskych schopnostiach WvA. Cancellara tiez mal motor, tiez vedel zasprintovat v tazkych pretekoch (sice nie az tak ako WvA) ale vrcharsky, ak sa bavime o skutocnych alpských a pyrenejských stupaniach tak nikdy nejako neoslnoval. zatial by som to videl podobne aj u WvA. ale je len mala vzorka o ktoru sa da opriet. v podstate len jeho vykon na AGR a v osmej etape teraz na TdF. ale mozno to len zatial ukryva presne ako svoj sprint:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 15. Júl 2019 21:53:00

dufal som ze dnes ten naskok Peto navysi o par bodov viac. mal nohy nato aby aspon toho Matthewsa predbehol. skoda ten sprint mu velmi nevysiel. musim povedat ze by som bol radsej keby sa to nerozdelilo. lebo cim viac je v zavere sprinterov tym sa Peto lahsie orientuje a to svoje 3-5 miesto si zastane. kdezto Matthews velmi nie a teda by skoncil niekde blizko k 10. miestu. takto je Matthews stale v nejakej dohladnej vzdialenosti. tym padom ta druha polovica bude vyzerat asi tak ze bud budu obaja v uniku alebo ani jeden. snad v tych dvoch rovinatých etapách nanho Peto ziska aspon 20 bodov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pon 15. Júl 2019 22:17:55

Súhlasím so Simkom, že WVA je len a len on sám. Taktiež si myslím, že ak by šiel o rok po zelenom, tak ho nevyhrá, pretože je tu ešte Bling, ktorý ho v rovinatých etapách zdolá, v kopcoch sú asi rovnakí - čiže šprinty by rozhodli - všetko za predpokladu, že Peter nepôjde po zelenom. :) A teraz priamo k Petrovi a jeho budúcnosti na TdF. Nemyslím si, že obetuje najdôležitejšie podujatie v roku a jeho najobľúbenejšie preteky pre nejakú kombináciu Gira a Vuelty. Taktiež neverím, že o rok pôjde už len po vybraných klasikárskych etapách a vyprdne sa na zelený a šprinty budú v réžii Ackermanna - veď je to obrovský risk, ktorý nemusí vyjsť. Viď Greg, ktorý už tretí rok márne bojuje v jemu vhodných etapách - asi mu to nevyjde ani teraz, už tam nie je nič extra preňho. Nechápem, prečo niektorí fanúšikovia zavrhujú možnosť dvoch lídrov pre šprinty - ak je Ackermann rýchlejší, tak vyhrá; Peter sa bude musieť uspokojiť s iným miestom - a naopak, ak bude náročnejšia etapa, kde nebude Ackermann, tak sa pôjde na Petra - a pôjdu mu body aj v šprintérskych, aj klasikárskych, aj na prémiách. :) Môj názor.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 15. Júl 2019 22:47:01

@zakliata.panna
tak akoze technicky je to mozne. ale je to velmi neobyvkle a ani si nepamatam taku situaciu na TdF. ale viem si predstavit ze Ackermann by sa bil o vitazstvo a Peto si tam zozadu prichadzal po nejake 4,5,6,7 miesto v rovinatých etapách. na druhej strane treba povedat ze Ackermann by sa v mnohých etapách ani do sprintu nezapojil. ja osobne by som tiez nerad videl to, ze by Peto chybal na TdF. viem si ho predstavit ist Giro/cast Gira a potom ist na TdF pre etapove triumfy. lebo podla mna ak by sa Petovi podaril tento siedmy zeleny tak on by uz nebojoval o dalsi. musel by mu spadnut len tak, povedzme vdaka trom vyhratym etapam. ale cielene po pripadnom siedmom triumfe, uz po osmy podla mna nepojde. uz aj teraz mam taky pocit ze je tym bojom o to rozhodujuce siedme (najviac v historii) trochu zviazany. a povedzme si ze Peto ma oproti GVA urcite viac sanci bojovat o etapove vitazstva. ja by som sa na taku novu Petrovu eru (nie az tak stresujucu, taku uvolnenu) na TdF celkom tesil:) hlavne nech sa mu podari ten zeleny dres tento rok lebo inak neviem ako to budu riesit s Ackermannom. Peto sa urcite chce osamostatnit od Zabela, to je prenho dolezite, to osme uz az tak nie podla mna...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 15. Júl 2019 23:41:54

Joj chlapci dobre pisete na viacerych mam chut reagovat. Tak teda postupne :D

majo píše:Peto si vybral zle zadne koleso a nasledne uz na to nemal ale kto makal tolko pocas tych 10dni ako on? asi nikto aj ked krasan a greg su tiez vzdy vpredu

@keram
velmi skoro. iektorych odpisujes...tie odstupy su zatial minimalne hlavne ked nebudeme brat v uvahu julianov cas lebo aj ked je to extra pan cyklista tak na gc podla mna momentalne nema


No WVA tiez dost toho odmakal ako lead out a v etapach kde nebol Groenewegen bol on s vynimkou osmicky. Bling ten je vsade kde Sagan len ma horsie umiestnenia aj ked obcas ho aj porazi. No bude to este mozno boj. Ja sa na to tesim. Neverim ze Bling Sagana dokaze ustvat alebo nebodaj stiahnut 60 bodov. Ale bude to zabavne.

No mozno ano ale nabrat 1:40 v rovinatej etape na Ineos je brutal. Toto si riadne dokaslali poniektori.


@zakliata.panna, simko

Ja sam som uz viackrat rozmyslal ako to bude ak sa Saganovi podari vyhrat siedmy dres. Viem ze este ho nema zdaleka isty tak sa velmi nepatri spekulovat dopredu ale teda spekulujme ako fanusikovia si to mozme dovolit :). Neviem si predstavit ako by asi tak fungovali dvaja sprinteri na jednej koncovke. To je nemozne. Ak pojde Ackermann na Tour co sa asi chysta tak bud Peter na Tour nepojde a pojde Giro a Vueltu alebo leb Giro alebo na Tour pojde ako taka "divoka karta". Predsalen je to Sagan. Prilis velka znacka. Moze to skoncit tak ze Ackermannovi bude rozbiehat spurty a sam dostane niekolko prilezitosti ked Ackermann nebude stihat. Aj ked on v kopcoch nejak extra slaby nie je. No uvidime. Moj nazor je taky ze Peter najblizsie roky uz o zeleny bojovat nebude ale na Tour asi chodit bude v style "stagehuntera".
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Green

Poslaťod sportovec » Uto 16. Júl 2019 7:50:30

Keram píše:Bling ten je vsade kde Sagan len ma horsie umiestnenia aj ked obcas ho aj porazi. No bude to este mozno boj. Ja sa na to tesim. Neverim ze Bling Sagana dokaze ustvat alebo nebodaj stiahnut 60 bodov. Ale bude to zabavne.

Včera na prémií som videl, že pred pelotón sa vystrčil už len už Colbrelli a Sagan, ostatných to zelené tričko ani už asi poriadne nezaujíma ... nikto nechcel maximálne zvyšné body zadarmo (7). Zobral si ich Daniel Oss. Matthews, Avermaet, Stuyven síce nakoniec nejaké tie drobné body zobrali (ale nie ponúkané maximum), aj to neviem či nie len omylom .... Ktovie ako by ten zelený rebríček vyzeral, keby niekto z bodovacej zelenej top10 (Matthews, Viviani, Colbrelli, Stuyven,Trentin, Ewan, ...) len bral tie zvyšné body na prémiách čo už nikto nechce. Potenciálnych kohútov by bolo možno o trošku viac. Inak kľudne mohol včera zostať na vetre odseknutý aj Peter Sagan, keby mal trochu nešťastia pri sebe. Ostatní to veľmi skoro už so zeleným vzdali. (Pre nás slovenských fanúšikov je to samozrejme tak dobre :D)
Keram píše:No mozno ano ale nabrat 1:40 v rovinatej etape na Ineos je brutal. Toto si riadne dokaslali poniektori.

Tak, tak. Ineos je namastený stroj. Pinota je fakt škoda. Aj keby nakoniec nevyhral, mohol to aspoň skúšat držať zubami-nechtami čo najdlhšie. Takto je to už asi pasé. Teraz najbližšia zábava bude tipovačka, dokedy premotivovaný Julián udrži to žlté (Zo včerajšieho pohľadu je len škoda tých 2 bonusových sekúnd, čo prenechal Pinotovi v dobrej viere :) )
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

TJ & Porte

Poslaťod sportovec » Uto 16. Júl 2019 9:03:30

Tejay van Garderen + Richie Porte
Toto sú dvaja exemplárni smoliari. Vždy ich niečo postretne. Čím dlhšie trvá pretek, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo stane (a skončia).
Už to dávno mali pochopiť a chodiť na všetky 1 týždňové etapáky. Tam im to vždy veľmi pekne ide.
Ale nie ... do konca kariéry sa budú pchať na TdF ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: TJ & Porte

Poslaťod ifčopifčo » Uto 16. Júl 2019 9:55:45

sportovec píše:Tejay van Garderen + Richie Porte
Toto sú dvaja exemplárni smoliari. Vždy ich niečo postretne. Čím dlhšie trvá pretek, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo stane (a skončia).
Už to dávno mali pochopiť a chodiť na všetky 1 týždňové etapáky. Tam im to vždy veľmi pekne ide.
Ale nie ... do konca kariéry sa budú pchať na TdF ...


Pochopiť nepochopiť, Tour je jednoducho najviac a každý tam túži byť. Okrem toho Tejay nešiel na GC.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: TJ & Porte

Poslaťod simko » Uto 16. Júl 2019 9:56:15

sportovec píše:Tejay van Garderen + Richie Porte
Toto sú dvaja exemplárni smoliari. Vždy ich niečo postretne. Čím dlhšie trvá pretek, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo stane (a skončia).
Už to dávno mali pochopiť a chodiť na všetky 1 týždňové etapáky. Tam im to vždy veľmi pekne ide.
Ale nie ... do konca kariéry sa budú pchať na TdF ...

pridal by som tam v urcitej miere uz aj Landu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 16. Júl 2019 9:59:59

Sagan a Pascal, to by mohlo byť kontraproduktívne. Ak by Sagan šprintoval v rovinatých šprintoch, mohol by nechtiac urobiť leadout niekomu z Ackermannových súperov. Takže ak by išli spolu, Peter by sa podľa mňa na bodovačku vykašlal a išiel by po etapách a do únikov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Green

Poslaťod simko » Uto 16. Júl 2019 10:07:49

sportovec píše:
Keram píše:Bling ten je vsade kde Sagan len ma horsie umiestnenia aj ked obcas ho aj porazi. No bude to este mozno boj. Ja sa na to tesim. Neverim ze Bling Sagana dokaze ustvat alebo nebodaj stiahnut 60 bodov. Ale bude to zabavne.

Včera na prémií som videl, že pred pelotón sa vystrčil už len už Colbrelli a Sagan, ostatných to zelené tričko ani už asi poriadne nezaujíma ... nikto nechcel maximálne zvyšné body zadarmo (7). Zobral si ich Daniel Oss. Matthews, Avermaet, Stuyven síce nakoniec nejaké tie drobné body zobrali (ale nie ponúkané maximum), aj to neviem či nie len omylom .... Ktovie ako by ten zelený rebríček vyzeral, keby niekto z bodovacej zelenej top10 (Matthews, Viviani, Colbrelli, Stuyven,Trentin, Ewan, ...) len bral tie zvyšné body na prémiách čo už nikto nechce. Potenciálnych kohútov by bolo možno o trošku viac. Inak kľudne mohol včera zostať na vetre odseknutý aj Peter Sagan, keby mal trochu nešťastia pri sebe. Ostatní to veľmi skoro už so zeleným vzdali. (Pre nás slovenských fanúšikov je to samozrejme tak dobre :D)

ono je to zradne este. sice sa az tak nevystrkuju na premii ale to sa moze razom zmenit. podla mna mnohi tu premiu beru zlahka lebo su uzkostlivi posetrit co najviac sil smerom k zaverecnemu spurtu. ale boj o zelene si vyzaduje tu energiu minat na roznych frontoch. na prvy pohlad by sa mohol Petov naskok zdat komfortny ale ja by som bol pokojnejsi keby ma na Matthewsa vyssi naskok. nevadila by mi situacia keby je teraz povedzme Viviani od Peta povedzme 40 bodov ako to, ze Matthews ja "iba" 62 bodov od neho. musíme pocitat aj s tym ze Matthews moze v casovke nejakých 10 bodov pridat. v tych dvoch rovinatých pred Parizom musi jednoducho Peto zasadit Matthewsovi rozhodujuce udery. samozrejme obrazne:) aby uz aj Matthews videl ze to nema zmysel a tym padom aj tie etapy vhodne na uniky mozu byt pre oboch pokojnejsie. a hlavne pre nas:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 16. Júl 2019 10:23:18

ifčopifčo píše:Sagan a Pascal, to by mohlo byť kontraproduktívne. Ak by Sagan šprintoval v rovinatých šprintoch, mohol by nechtiac urobiť leadout niekomu z Ackermannových súperov. Takže ak by išli spolu, Peter by sa podľa mňa na bodovačku vykašlal a išiel by po etapách a do únikov.

teoreticky by mohol nechtiac urobit leadout ale dalo by sa to tak, ze by vzdy sprintoval zozadu co by znamenalo obsadzovanie miest 5 a nizsie. vsetko by zalezalo od situacie urcite by sa nasla aj rovinata etapa v ktorej by Pascal v zavere chybal alebo by bol v zlej pozicii. ale ano s najvacsou pravdepodobnostou by Peto v pripade Ackermannovej ucasti isiel iba po etapách a unikoch.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 16. Júl 2019 12:22:46

Otázka je ako sa Bling cíti a ako to zoberie. Nemá ešte etapu a bez etapy a bodovačky to bude pre neho Tour o ničom, takže je otázka, načo sa sústredí. Vyflusať sa v časovke, kde jeho šanca skončiť 6. je podľa mňa minimálna asi nie je príliš taktické, okrem toho časovka je pre Tourmaletom kde je prémia za 1 prémiou, to by sa skôr mohol pokúšať o úniky, 14,15,18,18 sú etapy kde sú prémie za stúpaniami. Zase ak sa vyčerpá takýmito pokusmi, koľko síl mu ostane na 17. kde môže byť jedným z najväčších favoritov? Určite by si Peter mal do Paríža zachovať minimálne taký vankúš aký má teraz.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

TJ & Porte

Poslaťod sportovec » Uto 16. Júl 2019 12:34:56

sportovec píše:Tejay van Garderen + Richie Porte
Toto sú dvaja exemplárni smoliari. Vždy ich niečo postretne. Čím dlhšie trvá pretek, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo stane (a skončia).
Už to dávno mali pochopiť a chodiť na všetky 1 týždňové etapáky. Tam im to vždy veľmi pekne ide.
Ale nie ... do konca kariéry sa budú pchať na TdF ...

simko píše:pridal by som tam v urcitej miere uz aj Landu.

Pomalinky sa k nim približuje :roll:
ifčopifčo píše:Pochopiť nepochopiť, Tour je jednoducho najviac a každý tam túži byť. Okrem toho Tejay nešiel na GC.

To je pravda, Tour je len jedna, túžba byť tam je obrovská.
Všetci cyklisti tam majú super formu, všetci sú nervózni.
Tejay oficiálne od začiatku nešiel síce na GC, ale dopadol aj tak škaredo ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 16. Júl 2019 12:47:03

sranda este nemame ani polovicu tour a niektori tu uz riesite ako to bude na tej buducej... ale to je fajn aspon sa tu nenudime ;) ano v bore vyrastol skvely sprinter ktory je nielen rychli ale aj celkom odolny a este k tomu je to nemec cize ano da sa ocakavat ze ak mu to pojde takto dalej tak by sa mal ukazat na tour ale zabudate na jesnu este dolezitejsiu vec...marketing...a kto je marketingovo najzaujimavejsi a najdolezitejsi pre boru aj ked nema 20vitazstiev v sezone? zeby sagan? a kde je ten marketingovy potencial najvyssi? zeby na tour? cize sorry ale ackes nikdy v tomto peta nedobehne a sponzory budu xciet mat svojho hlavneho biznis tahuna na tour stoj co stoj...a kde sa uchyti emu a bude schopny robit vysledky aj on tak ackes ako lider tak skoro na tour nepojde lebo bora bude mat aj nemca aj svoju marketingovu hviezdu ktora dokaze aj perfektne spurtovat a nielen to
ci??
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia