Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 18:19:14

Gaučový profesionál píše:
simko píše:
Gaučový profesionál píše:Tak predsa ho dali na koniec výslekdovej listiny. Boha tu. A je po zelenom.

Po zelenom nie je ale jednoducho netreba sa pchat k bariere to je blbost.

Ej tam, jednak tam bola selfie tyč, do ktorej by narazil a jednak tam bol vystrčený nejaký reklamný panel. Ani WvA nešiel úplne rovno, porovnaj si to s bielou čiarou na ceste.

Ja netvrdim ze Peto zato nesie plnu zodpovednost ale jednoducho sprint popri bariere vzdy smrdi pruserom. Najhorsie natom je ze Peto ozaj mohol vyhrat nohy nato mal. Uvidime co zajtra. Snad ho to spravne namotivuje
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 18:24:13

Vraj mu zobrali body aj z premie? To je co za debiline pravidlo
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Str 09. Sep 2020 18:37:49

Toto musi byt znacne deprimujuce. Ja ale verim ze Sagan v top forme vie stiahnut 68 bodov za 10 etap. A aj ked to znie nepravdepodobne, no vyzera to, ze Sagan sa pocas jednych z najtazsich pretekoch sveta dokazal dostat do formy
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 09. Sep 2020 18:41:18

@ Simko
Neviem nedava to logiku. Ale asi je to tak v pravidlach.

Zasluzil si trest o tom nemusime polemizovat ale aj tak som v kutike duse dufal ze nie lebo to nevnimam objektivne. Nedalo by sa odvolat? Po tejto etape som cakal vacsiu stratu ako potencialnych 15 bodov. Teraz je to uz dost nerealne. Jedine potesenie je ze forma ide evidentne hore. Dufam ze nam v tretom tyzdni nieco predvedie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 09. Sep 2020 19:25:03

Keram píše:@ Simko
Neviem nedava to logiku. Ale asi je to tak v pravidlach.
.

Ako pisal ifco , to su minus body extra .. 25% z celkovych za etapy , zhodou nahod 12.5 tj. 13. :?

No som sa bal ze mu nadelia -20 takze +7 ..jej? :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ALF » Str 09. Sep 2020 19:33:56

Som z toho veľmi sklamaný. Čakal som to, ale ak sa človek poriadne pozrie na záber z cieľa, oproti cyklistom, tak tam je jasne vidno, že ak by to Sagan neurobil, rozbil by sa o bariéru a skončil by ako Jacobsen. Čiže ho potrestali za to, že mal viac rozumu ako Jacobsen a nenechal sa prizabiť. Ale je jeho chyba, že si nenašiel lepšiu pozíciu v špurte.

PS: Aj Sagan mohol zavrieť konkurenciu v prvej, či ktorej epate to bolo, o bariéru na pravej strane, ale neurobil to. Neprešiel tam vtedy náhodou aj debilko van Aert?
ALF
 

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 19:52:17

nat píše:
Keram píše:@ Simko
Neviem nedava to logiku. Ale asi je to tak v pravidlach.
.

Ako pisal ifco , to su minus body extra .. 25% z celkovych za etapy , zhodou nahod 12.5 tj. 13. :?

No som sa bal ze mu nadelia -20 takze +7 ..jej? :?

ale aj tak je to blbe pravidlo:) ale aspon nie az tak blbe aby mu zobrali body za premiu
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 20:04:42

skusme najst nieco pozitivne na tomto. faktom je ze Peto uz v boji o zeleny nema co stratit. ba priam naopak uz moze len ziskat. toto musi byt prenho riadna motivacia, tak zdravo sa nasrdit. ukazat vsetkym ze on si moze dovolit byt DQ a este aj vyhrat zeleny dres a stiahnut manko 68 bodov. nechcem to zakriknut ale forma zjavne rastie. toto uz je jednoducho sprint. a ak sa to potvrdi v kopcoch tak naozaj vyhrat 1-2 etapy je realny ciel
bohuzial to inak dopadnut nemohlo. velmi by som si prial aby sa Peto viac zameral uz na preteky ktore nekoncia dojazdom velkej skupiny. keby tuto formu mal uz na MSR tak to mohlo byt uplne o inom. akoze zvykli sme si ze Peto v sprintoch nepada, ale zjavne ine nastrahy tam nanho cihaju.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Str 09. Sep 2020 20:11:29

ALF píše:Neprešiel tam vtedy náhodou aj debilko van Aert?


Chapem, ze frustracia z toho, ze ty si v zivote nic nedokazal musi byt hrozna, ale trosku sa ukludni...

Penalizacia ma netesi, ale je uplne opravnena a kazdy odpor voci nej je zbytocne plytvanie energiou.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 09. Sep 2020 20:12:39

Saganova forma brutálne vyrástla za posledné 2 dni. Keď nevyhrá zelený tu (začínam mu veriť, ešte to môže dať), tak na Gire to bude one-man show. Začínam sa prikláňať k myšlienke, že proste toľko nenatrénoval počas pandémie z rozličných dôvodov a s každou ďalšou etapou sa ten jeho "peak" viac a viac približuje.
Čo sa týka tej relegation, sám sa vyjadril, že sa vyhýbal bariére. Priestor tam bol, rovnako špurtoval v Qatare keď vyhral dúhu s tým rozdielom, že tam sa pred ním bariéra nezavrela. Keby ostal špurtovať rovno tak sa možno zmrzačí, Nič mu nevyčítam, serie ma že organizátori po Poľsku spravili chybu aj tu a odnesie si to niekto iný. Prajem mu nech zelený oblečie v Paríži a tí borci od zeleného stola opäť utrú hubu.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 09. Sep 2020 20:31:35

ja byt saganom tak odstupim a uz nikdy sa na tour uz neukazem...a nech si tym svojim zelenym dresom vytru r.t ked im klesne sledovanost a hlavne prijmy :lol: :lol: :lol:

btw why so serious? ;)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 20:33:40

majo píše:ja byt saganom tak odstupim a uz nikdy sa na tour uz neukazem...a nech si tym svojim zelenym dresom vytru r.t ked im klesne sledovanost a hlavne prijmy :lol: :lol: :lol:

btw why so serious? ;)

nie nie. to najlepsie co moze Peto urobit je vyhrat to:) roztrhlo by ich vsetkych. ja som sice hovoril ze Peto ma rad pozornost, ked je okolo neho humbuk ale toto som uplne nemyslel:) ale podla mna aj toto ho navnadi si myslim
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 09. Sep 2020 20:37:05

simko píše:
majo píše:ja byt saganom tak odstupim a uz nikdy sa na tour uz neukazem...a nech si tym svojim zelenym dresom vytru r.t ked im klesne sledovanost a hlavne prijmy :lol: :lol: :lol:

btw why so serious? ;)

nie nie. to najlepsie co moze Peto urobit je vyhrat to:) roztrhlo by ich vsetkych. ja som sice hovoril ze Peto ma rad pozornost, ked je okolo neho humbuk ale toto som uplne nemyslel:) ale podla mna aj toto ho navnadi si myslim


Tak nejak :) Zajtra to vyhrá, etapa šitá ako na neho a Bennet ostane niekde v prachu mimo bodované priečky.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 09. Sep 2020 20:41:09

Bolo by treba zapnut Hulk mode :mrgreen:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 20:44:10

Keram píše:Bolo by treba zapnut Hulk mode :mrgreen:

Peto ma rad vyzvy a podla mna vacsiu uz ani nemohol dostat:) naozaj zajtra dostaneme odpoved nato ci je forma aj v kopcoch ale verim ze ano:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ALF » Str 09. Sep 2020 20:45:20

konyk87 píše:
ALF píše:Neprešiel tam vtedy náhodou aj debilko van Aert?


Chapem, ze frustracia z toho, ze ty si v zivote nic nedokazal musi byt hrozna, ale trosku sa ukludni...

Penalizacia ma netesi, ale je uplne opravnena a kazdy odpor voci nej je zbytocne plytvanie energiou.


Jedine, že by som bol frustrovaný z takých psychoanalytikov ako si ty. ;) Nechaj si tieto dristy pre niekoho iného.
ALF
 

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Sep 2020 20:49:27

Položme si otázku, nezabránil Petrov manéver hromadnému pádu? Pretože ak by sa zachytil o bariéru, ktorá viditeľne trčala do cesty tak by to malo podľa mňa katastrofálne následky.
https://pbs.twimg.com/media/EhfQilIXkAE ... name=large
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 09. Sep 2020 20:50:51

ifčopifčo píše:Položme si otázku, nezabránil Petrov manéver hromadnému pádu? Pretože ak by sa zachytil o bariéru, ktorá viditeľne trčala do cesty tak by to malo podľa mňa katastrofálne následky.
https://pbs.twimg.com/media/EhfQilIXkAE ... name=large


Samozrejme, že si Sagan zachránil vlastný krk a kožu a hnáty tých, ktorí by padli za ním keby sa nevyhol tomu mantinelu a tej selfie tyčke. To už si ale skvelá jury nevšimla, nebolo to potrebné :) Hrôza a des.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Str 09. Sep 2020 20:52:22

ifcopifco ja som si isty, ze ano...ved Sagan to uz v tomto momente musel stocit inak by sa rozbil o barieru. Druha vec je, ze nemusel sa tam popri tej bariere tlacit, mohol skor ubrat z plynu. Ale chcel vyhrat takze isiel do risku no a v danej situacii uz nemohol nic ine robit len to stocit do Van Aerta
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Str 09. Sep 2020 20:53:35

ifčopifčo píše:Položme si otázku, nezabránil Petrov manéver hromadnému pádu? Pretože ak by sa zachytil o bariéru, ktorá viditeľne trčala do cesty tak by to malo podľa mňa katastrofálne následky.
https://pbs.twimg.com/media/EhfQilIXkAE ... name=large

mozno zabranil ale je to prd platne. v ociach verejnosti je nepriatel cislo 1. opat raz:) ja by som bol najradsej aby si Peto uz liniu popri bariere nevyberal. inak myslim ze Van Aert to zobral nejako moc precitlivelo. netreba hned nadavat a hadzat prostredniky. jednoducho Peto mu nechcel nic zle. len chcel povedat uhni som rychlejsi nezavri ma, nech neskoncim ako Jakobsen:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 280 hostia