Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 10. Sep 2020 17:15:10

nebyt spadnutej retaze, laktovania, zleho casovania spurtov na protivetre tak Peter je asi v zelenom no. Toto ale asi nebola zvlnena etapa. Ked sa pozrieme na vysledkovu listinu. O co ale spurtoval GvA? Ten chlap sa stale snazi o kazde umiestnenie, hoci ide o 13te miesto. Zvlastne aj sympaticke zarovne.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 17:19:31

hujhe píše:nebyt spadnutej retaze, laktovania, zleho casovania spurtov na protivetre tak Peter je asi v zelenom no. Toto ale asi nebola zvlnena etapa. Ked sa pozrieme na vysledkovu listinu. O co ale spurtoval GvA? Ten chlap sa stale snazi o kazde umiestnenie, hoci ide o 13te miesto. Zvlastne aj sympaticke zarovne.

inak teraz nasleduju 2 premie na ktorych by Bennett mal brat 0 a Peto 40 bodov. zajtra to Bennett neuvisi za Petrom ako dnes ze si ho kontroloval. zajtra akurat tak Alaphilippe sa moze nanho nalepit a potom mu skusit zobrat na premii nejake body
a tesi ma aj ten Petov spurt na konci. nenechal ist Grega pred seba. bol to dobry sprint po tazkej etape v ktorej si myslim ze Peto vynalozil trochu viac usilia ako Greg.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Štv 10. Sep 2020 17:33:51

simko píše:musime sa Petovi ospravedlnit. vobec to s nim nie je take zle ako sme si mysleli:) nastastie. je skoda ze dnes to nebolo na viac bodov.

Pridávam sa. Až sa hanbím, že som prestávala veriť.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 10. Sep 2020 17:39:31

Forma je konecne dobra. Od tej 7 etapy ale hlavne posledne tri etapy ma uz povedal by som obvyklu TDF formu.

Som zvedavy co zajtra. QS bude asi robit vsetko aby sa Sagan nedostal k premii. Ak chce Sagan este zeleny musi zajtra vyhrat premiu a v sobotu etapu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 17:46:33

Keram píše:Forma je konecne dobra. Od tej 7 etapy ale hlavne posledne tri etapy ma uz povedal by som obvyklu TDF formu.

Som zvedavy co zajtra. QS bude asi robit vsetko aby sa Sagan nedostal k premii. Ak chce Sagan este zeleny musi zajtra vyhrat premiu a v sobotu etapu.

ale ako to zajtra QS urobi? podla mna jedine tak ze sa mu zavesi Alaphilippe na chrbat. podla mna zajtrajsiu premiu Bennett ozelie
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 10. Sep 2020 17:48:43

simko píše:inak teraz nasleduju 2 premie na ktorych by Bennett mal brat 0 a Peto 40 bodov.


pravdepodne budu uniky , tj nebude to 40 bodov ..a bora je po dnesnom "uspesnom" kontrolovani unavena.

Inak nechapem ich (Bory) taktiku dnes. Bolo jasne , ze pokial nechaju uniku iba minutu tak toto presne sa stane. Zbytocne minute sily, Bora tento rok nema stastnu kartu. :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 17:52:47

nat píše:pravdepodne budu uniky , tj nebude to 40 bodov ..a bora je po dnesnom "uspesnom" kontrolovani unavena.

Inak nechapem ich (Bory) taktiku dnes. Bolo jasne , ze pokial nechaju uniku iba minutu tak toto presne sa stane. Zbytocne minute sily, Bora tento rok nema stastnu kartu. :?

budu uniky. ale ako QS zabezpeci to aby tam zajtra Peto chyba? predpokladam ze unik sa vyprofiluje na stupani 10km 6% . vyzera to na stabilne stupanie a ak naozaj Petovi rastie forma tak v tom stupani by mal vediet podat dobry vykon. cize kto z QS bude tahat peloton aby dotiahol unikajucu skupinu s Petom? lebo Bennett medzicasom sa uz bude cedit pelotonom a zacne zaostavat
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 10. Sep 2020 18:20:53

simko píše:budu uniky. ale ako QS zabezpeci to aby tam zajtra Peto chyba? predpokladam ze unik sa vyprofiluje na stupani 10km 6% . vyzera to na stabilne stupanie a ak naozaj Petovi rastie forma tak v tom stupani by mal vediet podat dobry vykon. cize kto z QS bude tahat peloton aby dotiahol unikajucu skupinu s Petom? lebo Bennett medzicasom sa uz bude cedit pelotonom a zacne zaostavat


Ich zajtra a pozajtra nebude zaujimat Bennet ten dostane 1-2 pomocnikov. Cely ich tim bude nahanat Sagana ak by isiel do uniku , pripadne aby urobit uspesny unik hned po Saganovom utoku. Verim tomu , ze CCC so "sympatickymi" Trentinom a GVA sa kludne pridaju. Urcite to Saganovi nevyjde obidva dni , aby nabral 40 bodov. :idea:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 19:07:51

nat píše:Ich zajtra a pozajtra nebude zaujimat Bennet ten dostane 1-2 pomocnikov. Cely ich tim bude nahanat Sagana ak by isiel do uniku , pripadne aby urobit uspesny unik hned po Saganovom utoku. Verim tomu , ze CCC so "sympatickymi" Trentinom a GVA sa kludne pridaju. Urcite to Saganovi nevyjde obidva dni , aby nabral 40 bodov. :idea:

no uvidime vela bude zalezat aj to ci GC jazdci budu mat zaujem o etapu. ale myslim si ze nie. blizi sa Colombier zajtra podla mna nebude zaujem o etapu. a ak nebude zaujem o etapu zo strany GC jazdcov, tak musi mat zaujem o etapu napriklad Alaphilippe. ja byt na Saganovom mieste tak nepustim Juliana do uniku ak tam nepojdeme obaja. inak zajtra je to velmi dobra prilezitost aj pre Buchmanna.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 10. Sep 2020 19:50:00

Tiež som sa tu po Saganovi prvý týžden vozil ale skôr preto, že ma hnevalo že vynechal 2 monumenty a ide na Giro. Formu by na nich mal podľa mňa parádnu podľa toho čo predvádza posledné 3 etapy :) Dnes 2b na Bennetta (treba sa tešiť z maličkostí :D ) Ja mám taký divný pocit, že v Paríži by mohol byť prvý. Ak sa zavesí za Ewana a nezavrú ho tak s jeho rastúcou formou to vidim celkom reálne. Už tam zopár krát mal fakt solídny šprint. Teším ma jeho dnešný výkon, škoda že nešpurtoval o top 5. Zajtra je veľmi dôležitá etapa, snaď sa dostane do úniku a vezme prvý alebo druhý flek na prémii.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 10. Sep 2020 20:03:59

Ináč, neviem či som videl okatejší zámer bojovať proti Saganovej dominancii v Zelenom drese ako je tento profil etapy.
https://www.procyclingstats.com/images/profiles/ap/fa/tour-de-france-2020-stage-18-profile-27dd6ea5e6.jpg
O rok hádam dajú prémiu v neutrálnej zóne pred štartom etapy.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 20:12:27

Gaučový profesionál píše:Ináč, neviem či som videl okatejší zámer bojovať proti Saganovej dominancii v Zelenom drese ako je tento profil etapy.
https://www.procyclingstats.com/images/profiles/ap/fa/tour-de-france-2020-stage-18-profile-27dd6ea5e6.jpg
O rok hádam dajú prémiu v neutrálnej zóne pred štartom etapy.

ja som sa tam tesil z toho kopceka ktory je vidiet na oficialnom profile ale teda Phobos ma vyviedol z omylu ze to je iba chyba v matrixe. nabuduce mozno umiestnia premiu do aurobusu DQS.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 10. Sep 2020 21:15:59

Keby som bol zajtra DS Bora nakazal by som aby sa skusali dostat viaceri do uniku. Minimalne Sagan, Schachmann a Buchmann by sa tam mohli dostat. Ak by som bol DS Quickstep tak miesto stahovania Sagana poslem do uniku 3 ludi a skusim Sagana odparat v kopcoch pred premiou. Zajtra sa bude chciet dostat vela ludi do uniku. Bude to unikovy den :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2020 21:29:49

Keram píše:Keby som bol zajtra DS Bora nakazal by som aby sa skusali dostat viaceri do uniku. Minimalne Sagan, Schachmann a Buchmann by sa tam mohli dostat. Ak by som bol DS Quickstep tak miesto stahovania Sagana poslem do uniku 3 ludi a skusim Sagana odparat v kopcoch pred premiou. Zajtra sa bude chciet dostat vela ludi do uniku. Bude to unikovy den :D

presne tak. nema vyznam z pohladu DQS vsetko obetovat pre Bennetta
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 11. Sep 2020 0:37:39

simko píše:
Keram píše:Keby som bol zajtra DS Bora nakazal by som aby sa skusali dostat viaceri do uniku. Minimalne Sagan, Schachmann a Buchmann by sa tam mohli dostat. Ak by som bol DS Quickstep tak miesto stahovania Sagana poslem do uniku 3 ludi a skusim Sagana odparat v kopcoch pred premiou. Zajtra sa bude chciet dostat vela ludi do uniku. Bude to unikovy den :D

presne tak. nema vyznam z pohladu DQS vsetko obetovat pre Bennetta

Aha takze DQS , ktory ma zelene a 70 bodovy naskok, sa neoplati obetovat vsetko pre Bennetta ale Bore hej ? Ci ako?

DSQ to maju lahke, ich zaujima iba Sagan , zatial co DSQ moze hrat s viacerymi kartami. Kedze nejdu na GC (smola ze Ala nema zlty (specialne tento rocnik co bol urobeny prenho)), tak maju 8 jazdcov proti nemu .. napr 6(5) jazdcov moze nahanat Peta a 2ja skakat do unikov po Saganovych nastupoch , aby vytvorili unik dna bez Sagana a zaroven boli v uniku.

Inak bez urazky k Bore (rad sa budem mylit) , ale s tohto mansaftu (pri jeho sucasnom stave) okrem Peta na etapu ma sancu tak Buchman v poslednom tyzdni ak sa zahoji a unik bude priaznivo zlozeny. :(
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Sagan Sagan Sagan

Poslaťod sportovec » Pia 11. Sep 2020 7:35:42

Tu je šprint, ktorý bol podľa rozhodcov úplne v poriadku. (+ aj tá neoznačená prekážka na cieľovej čiare)
https://youtu.be/IbNvgAxjTeQ?t=124
Dylan Groenewegen si zaslúžil svoje víťazstvo.
https://www.procyclingstats.com/race/ci ... 016/result

Trentin bol u neho asi na školení. Tak si to zopakoval v 7. etape na prémií :?

... dvaja cyklisti na širokej ceste a stále nemajú dostatok miesta :evil:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 9:51:40

nat píše:Aha takze DQS , ktory ma zelene a 70 bodovy naskok, sa neoplati obetovat vsetko pre Bennetta ale Bore hej ? Ci ako?

ano znie zo blbo ale v principe to myslim takto:) jednoducho DQS chce aj etapy, samozrejme ako kazdy iny tim. ak DQS vyblokuje Sagana tak Bora moze vyblokovat Alaphilippa. a takto nebudu mat ani jeden nic. kdezto ked si DQS povie ze ok je to len jedna premia za 20 bodov tak nech ide ale za podmienky ze s nim pojde Alaphilippe (kvoli etape + odparat niekde Sagana na vhodnom mieste). napriklad v dnesnej etape mozu ist spolu Sagan s Alaphilipppom do uniku a Ala sa ho moze snazit odparat na tom dvojkovom stupani pred premiou. to je podla mna lepsia volba ako obetovat cely tim. aj Bora ak obetuje cely tim tak musi to mat nejaku hlavu a patu. podla mna kontrolovat Sagana kvoli 20tim bodov v takej etape ako je dnesna je zbytocne. no tak znizi stratu, a co? pre Bennetta su aj tak 3 veci dolezitejsie z hladiska zeleneho dresu. tou prvou je prejst cez druhe testovanie, tou druhou je prejst cez kopce pomerne cerstvy, a tou tretou je zvladnut sprint v Parizi, ktory byva casto nervozny a su tam defekty.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Sep 2020 11:05:03

Neskutočná paranoja, môžete mi vysvetliť, prečo by Tour bojovala proti Saganovi, čo by z toho ASO malo keby silou mocou chceli ublížiť jednému z najpopulárnejších cyklistov na svete? Mali potrestať aj WvA? Za čo? Za nejaké gesto či nadávky? To ako fakt? Ja sa mu nečudujem, keď do mňa niekto v 60 km rýchlosti vrazí, tiež by som mu nadával, vy nie?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 11:11:30

ifčopifčo píše:Neskutočná paranoja, môžete mi vysvetliť, prečo by Tour bojovala proti Saganovi, čo by z toho ASO malo keby silou mocou chceli ublížiť jednému z najpopulárnejších cyklistov na svete? Mali potrestať aj WvA? Za čo? Za nejaké gesto či nadávky? To ako fakt? Ja sa mu nečudujem, keď do mňa niekto v 60 km rýchlosti vrazí, tiež by som mu nadával, vy nie?

WvA bol aj potrestany financnou pokutou. nemoze len tak ukazovat gesta. v sukromi si moze robit co chce samozrejme. ci by som nadaval? neviem, ale urcite sa treba ospravedlnit za prehnanu slovnku rekaciu ktoru sam WvA pripustil. jednoducho Peto mu nechcel ublizit. len nechcel skoncit ako Jakobsen. bodka
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2020 11:13:17

a za druhe, nie je to uplne jednodznacne kedze za Peta sa niektori aj postavili, dokonca aj Sir. Wiggins:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 246 hostia