Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 30. Jún 2018 16:51:32

Ak aj nie Ganna tak kde sú Consonni, Ravasi, Laengen? Tí majú super formičku. Oni tam zavolali ľudí čo majú za sebou už 50 závodných dní, navyše pretrápených. A troiu... :lol: no a tak nikdy nevies, tiez by ma nenapadlo že nájdem na Slovensku skalého fanúšika Dèmara a hľa :D a čo sa Treku týka tak tá zostava neni až tak zlá, tak trikrát lepšia než čo bola na Gire i keď tímová časovka Mollemu asi vyradí.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45


Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Ned 01. Júl 2018 12:56:22

Tak predsa, keď nie Uci tak Aso sa zariadi aj samo. Na mieste Sky a Chrisa by mi bolo blbo už dávať ďalšie odvolanie. Skrátka keď ma niekde nechcú tak kašlem na nich hoci mám všetky práva sveta tam byť :D tým sa ale totálne mení rozloźenie síl ak Chris naozaj nepójde. Dumoulin je v tom sám, bude jediný suverénne najunavenejší. Porte bude mať čo robiť s Movistarom. Mám pocit že obom by práveže vyhovovalo keby bol Chris v závode. Thomas s Poelsom by sa podriadili a každý Quintanov alebo Landov útok pohltili a Richie s Tomom by sa zviezli a rozdali si to s Chrisom v časovke o víťazstvo
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 01. Júl 2018 18:19:35

pmts píše:Tak predsa, keď nie Uci tak Aso sa zariadi aj samo. Na mieste Sky a Chrisa by mi bolo blbo už dávať ďalšie odvolanie. Skrátka keď ma niekde nechcú tak kašlem na nich hoci mám všetky práva sveta tam byť :D tým sa ale totálne mení rozloźenie síl ak Chris naozaj nepójde. Dumoulin je v tom sám, bude jediný suverénne najunavenejší. Porte bude mať čo robiť s Movistarom. Mám pocit že obom by práveže vyhovovalo keby bol Chris v závode. Thomas s Poelsom by sa podriadili a každý Quintanov alebo Landov útok pohltili a Richie s Tomom by sa zviezli a rozdali si to s Chrisom v časovke o víťazstvo

Niekde si vo svojej fikci zabudol na Nibaliho :lol:
ps: pravdepodobne si vymenil Toma s Nibim. Realne Toma po Gire povazovat za favorita , to je ... ako to povedat ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Ned 01. Júl 2018 18:22:31

Priznam na sa, ze povodne som vital Froome -> vyluceny z TdF, ale priznam sa ze posledne 2 tyzdne som bol velmi zvedavy na SKY vs Quin, Landa, Valde.
Uvidime. 8-)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Ned 01. Júl 2018 19:58:07

No tak tomu ver že Dumoulin tam bude :D tímová časovka, Mur de Bretagne a kocky... tam môže získať aj 3 minútky na napr spomínaný movistar a ptm jeho klasické kalkulovanie koľko môže stratiť aby to dokázal v časovke dostať späť. On síce prehlasuje že sa ide učiť len a že nejde s myšlienkami na výsledok ale ja sa čudujem že mu to niekto verí... On je už veľký gt jazdec ktorý proste ide na víťazstvá len ste si ešte nezvykli :D Nibali spolu s lotto jumbo jazdcami, valverdem, uranom a bardetom budú podľa mňa hrať druhé husle a budú to keď tak taký tí útočníci z diaľky lebo v priamych súbojoch budú strácať. To už aj Yates je snáď väčší favorit. Každopádne vzhľadom na pretlak favoritov je asi jasné že nie všetci čo normálne chodia na gt s cieľom byť na pódiu sa zmestia do desiatky. Niekto určite nevyladil formu (môj tip sú Nibali s Bardetom), bohužial niekto asi doplatí na nervózny prvý týždeň a niekto sa nato po tom prvom týždni vykašle a keď bude vidieť že na päťku to nebude pôjde po bodkovaný a etapy (môj tip Mollema, Majka alebo Bardet)
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 01. Júl 2018 23:18:04

nibali sa vie stale perfektne pripravit na svoje vrcholy cudujem sa ze ho odpisujes naopak ja tomovi neverim je uz sice dobry gt jazdec ale ist tdf po gire nezvladli aj vacsi jazdci ako je tom
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pon 02. Júl 2018 0:22:14

pmts píše:No tak tomu ver že Dumoulin tam bude :D

Tak to som fakt zvedavy. Pride mi to ako divny nazor, ale ak bude Tom po 12tej etape v top5 tak to uz klobuk dolu.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 02. Júl 2018 10:32:42

No uvidíme v stredu ako to s Froomeym dopadne. Ak aj štartovať bude, určite ho čakajú krušné chvíle, na prajnosť talianskych fanúšikov može zabudnúť. A príde mi divné v sobotu večer, týždeň pred Tour, poslať tímu mail že tam nechceme vášho lídra. Ale nevidíme do zákulisia, možno ASO čakalo kým im Sky pošlú súpisku, ťažko povedať.
Dumoulin nijako netají že berie Tour vážne, veď kvôli tomu vynechal aj domáci šampionát. Je pravda že medzi Girom a Tour je o týžden dlhšia prestávka ale aj tak si nemyslím že by to zvládol čo i len na pódium. Lepší jazdci pohoreli. Dokázať to môže iba jeden - preto že je najlepší a má najlepší tím. Takže Froomey pre mňa favorit č. 1. Očakávam defenzívnu jazdu, všetko sa bude sústrediť na tímovú časovku a vyhrať bude chcieť možno aj na Alpe d'Huez. V individuálnej časovke už budú podľa mňa s Dumoulinom mlieť z posledného.
Za jeho najväčších súperov považujem Quintanu a Nibaliho. Švajčiarsko bolo dúfam predzvesťou čo možme očakávať od Quintanu po 2 slabších Tour. Nibali je ako vždy nečitateľný, ale má silný tím a veľmi mu sedí profil.
Potom nasleduje celá hŕba jazdcov, niektorým sedí TTT, niektorým kocky, niektorým zjazdy atď.

Môj odhad:
***** Froome
**** Quintana, Nibali
*** Bardet, Yates, Porte, Fuglsang, Thomas, Zakarin
** Martin, Roglič, Dumoulin, Landa, Poels, Valverde, Uran
* Latour, Mollema, Kruijswijk, Majka, Benoot, Jungels
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 02. Júl 2018 11:48:26

ja ziadne prognozy robit nebudem...totalne netusim co mam ocakavat od tohtorocnej tour...trasa sa mi paci je velmi atraktivna ponuka vela moznosti zahrnuje najkrajsie kopce(Lacets de Montvernier doslova milujem) a tak je velky predpolad pre veeelmi zaujimavu tour...ale...ja osobne od zaciatku obhajujem frooma ale len z tej stranky ze kym nepadne definitivny verdikt a kym nema oficialnu stopku od UCI tak by mal podla mna pretekat vsade tam kde sa mu zaxce...na druhej strane nieco mi nasepkava ze ak by na tour nebol tak by mohla byt ovela zaujimavejsia pre divaka ako s nim...sky sice moze jazdit tu svoju zdrvujucu cyklistiku aj na thomasa ale superi by mohli byt mozno odvaznejsi lebo mam pocit ze chrisa sa doslova boja niektori

ja favorita nejako tento rok nemam(teda ak nebude froome startovat...ak bude tak favorit bude pre mna on) ale kedze ja vzdy fandim aktivnej a nebojacnej cyklistike tak budem fandit kazdemu kto sa nebude bat postavit a ist...z tych moznych favoritov takto pred startom mi do tejto kategorie zapada jedine Landa cize zatial budem fandit jemu a dalej sa uvidi podla priebehu...aj Majka vie takto jazdit ale nikdy nie ked sa zameriava na GC co ma vzdy stvalo...zlaty contador...ten mi bude este dlho chybat...no uvidime...kazdopadne dufam v atraktivnu tour
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Pon 02. Júl 2018 18:44:48

Bouhanniho tá etapa na Route du Sud vyšla nakoniec celkom draho, neni v nominácií a Laporte má odmenu za skvelú sezónu.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 07. Júl 2018 16:56:03

tak nam to zacalo! ako inak na uvod velmi nervozne jazdci s typicky zlou pozicnou jazdou a slabymi zrucnostami nakupili ( quintana, porte, yates) froome trosku smoly ku tomu, fernando sa javi naozaj najrychlejsi tho roku a k tomu super team na sprinterske dojazdy , je len prva etapa na zavery je priskoro ale aj tak si myslim ze tato tour bude labutou piesnou marka
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 07. Júl 2018 18:45:01

Tak prva etapa nam ukazala kto si to rozda o zeleny dres. Cav a Gorila su uz za zenitom vyzera to tak. Degenkolb po tej nehode "to" stratil a zatial nenasiel. Kristoff je mierne z formy. Matthews na taketo sprinty v tejto konkurencii nema. Demare neviem kedze sa zaplietol do padov ale dnesna nula v cieli ho tak trochu vypaja z boja o zeleny. Gronewegen ci ako sa pise na to este nema. Kittel ma slaby lead out. Bude rad ak vyhra dve etapy a s tym moze na zeleny zabudnut. Takze zostava uz len dnesna top dva. Vela napovie ako Fernando zvladne etapy 5 a 9 a kolko vyhra rovinatych. Dufam ze cez volny den nebude mat naskok viac ako 50 bodov.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Sob 07. Júl 2018 19:31:48

Keram píše:Tak prva etapa nam ukazala kto si to rozda o zeleny dres. Cav a Gorila su uz za zenitom vyzera to tak. Degenkolb po tej nehode "to" stratil a zatial nenasiel. Kristoff je mierne z formy. Matthews na taketo sprinty v tejto konkurencii nema. Demare neviem kedze sa zaplietol do padov ale dnesna nula v cieli ho tak trochu vypaja z boja o zeleny. Gronewegen ci ako sa pise na to este nema. Kittel ma slaby lead out. Bude rad ak vyhra dve etapy a s tym moze na zeleny zabudnut. Takze zostava uz len dnesna top dva. Vela napovie ako Fernando zvladne etapy 5 a 9 a kolko vyhra rovinatych. Dufam ze cez volny den nebude mat naskok viac ako 50 bodov.


Jeden sa zlame, druheho diskvalifikuju a hned mame suboj o zeleny dres atraktivny. :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Ak1n0m » Ned 08. Júl 2018 7:33:57

Keď si chce niekto pozrieť fotky z 1. etapy.
http://www.steephill.tv/2018/tour-de-fr ... /stage-01/
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 08. Júl 2018 19:19:57

Pad Fernanda ma mrzi ale takisto moze hocikedy spadnut aj Peter cize to vitazstvo nijak neznizuje. Defekty a pady su sucast cyklistiky a uz aj Petrovi pokazili par pretekov.
Momentalne to vyzera vyborne. Prva vyhra je vo vrecku a Peter moze jazdit uvolnenejsie. Verim ze este nejaku prida ale keby aj nie tak co sa tyka etap ma splnene.
Zajtra to velmi nevidim na udrzanie dresulebo Fernando ci Thomas alebo nejaki jazdci BMC ci Sunwebu su blizko ale potesilo by keby mal Peter realnu sancu sa donho este cez bonifikacie dostat. Uvidime. Ako povedal Peter pred dvoma rokmi ked pridem o zlty mam zeleny a ked o zeleny mam majstrovsky (a ked pride o ten ma este slovensky :lol: ) takze vsetko tak ako ma byt zatial :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Ned 08. Júl 2018 20:05:13

peto na paradu, z tych co stali do spurtu bol najsilnejsi a darmo sa bude degenkolb rozculovat ved ked demare zacal spurtovat degenkolb tam nechal dieru na dodavku tak co mal peto za nim sa viezt? bez debaty tam nic zle nebolo john nemal rychlost ani vykon a to je fakt inak momentalne z mancaftov co maju spurtera su quickstep a bora jednoznacne najsilnejsi ostatni nemaju vykonnost sa dostat dopredu a urobit nejaky vlacik to je fakt
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pon 09. Júl 2018 18:47:59

Focus kukaj, pijú z jedného bidonu. :) https://www.facebook.com/marcus.burghar ... =3&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Pon 09. Júl 2018 19:47:32

elviska píše:Focus kukaj, pijú z jedného bidonu. :) https://www.facebook.com/marcus.burghar ... =3&theater

Tak. Aj ja som postrehla, že si niečo od parťáka bral, či dával. Už je to jasné.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pon 09. Júl 2018 20:41:19

V rozhovore na RTVS vyzeral byt Peto zo seba mierne sklamany. Ktovie aku ulohu v tom zohralo ze im povypadavali bidony na zaciatku casovky. Dufajme ze na Peta nelezie ziadna choroba. Uvidime hlavne v stredu ci to bol len zly den alebo zaciatok niecoho horsieho. Snad nie.

Edit: Ked si trosku zakonspirujem ( berte na odlahcenie) mozno ze bol dnes po opici :lol: Vtedy sa tazko sportuje. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 263 hostia