Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 20. Júl 2018 22:33:04

ano zajtra podla mna Peto nech sa do uniku nehrnie, netreba, navyse aby uspel v tom zaverecnom stupani tak by tam musel mat vhodnych superov. takym by Alaphilippe napriklad urcite nebol. ale podla mna tu 15. etapu by skusit mohol. jednak si myslim ze tuto etapu na 99% peloton daruje uniku. a na konci je tam dlhy zjazd a este aj nejaka rovina. takze pripadnu stratu na vrchole by mohol dotiahnut. ano situacia sa vyvrbila tak ze Petra uvidime v unikoch v tretom tyzdni menej ako sme povodne cakali. co je nam na jednej strane luto ale na druhej strane je to vynikajuce aj tak ako to je. hlavne prist v zdravi do Pariza.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 21. Júl 2018 0:30:23

Ale no zas to nehroťme :D avermaet aj alaphilippe sú zajtra objektívne bez šance. Možnože Julien by pri vyčkávacom tempe mohol vydržať ale na šprint by mu neostalo. Podľa mňa to bude ešte väčšia prestrelka než 2015. Vtedy Garderen čo išiel na pódium stratil tuším minútku na Chrisa s Nairom.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 21. Júl 2018 1:38:24

vyzera to ako etapa pre unik ale to moze byt kludne masaker peto ak bude mat chut a nohy do uniku pojde on sa nudi v peletone ked sa nic nedeje :) on radsej preteka :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-14.etapa

Poslaťod Miki » Sob 21. Júl 2018 8:11:33

14.etapa.Moj predpoklad.Sagan rozhodne do uniku nepôjde.Nemá žiadny dôvod.Záverečný kopec v 14. etape je nad jeho sily.Bora vyšle niekoho do úniku a bude oddychovať.Sústredí sa na 15.etapu, kde je možnosť kontrolovať únik.Kopec 4O km pred cieľom je zas v silách Sagana prejsť/pretekári na celkové poradie tu nebudú plytvať sily,práve preto,že je kopec daleko pred cieľom/.Prípadnú stratu je možnosť ešte stiahnuť.Víťaz 14.etapy Valverde,Martin .Víťaz 15 etapy Sagan,ale nie z úniku.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 21. Júl 2018 9:21:55

Tiež tú 14 nevidím veľmi pre únik. Lídl po konci Gaviriu má už len jedného koňa na etapy a to je Allaphilipe a ten dojazd je pre neho dobrý, takže si únik postrážia. Možno pomôže aj Movistar, pretože v GC zatiaľ nič moc a tak aspoň etapa cez Valverdeho by bodla. Nebezpečný môže byť aj Roglič, Thomas, Dumoulin a Yates. Pre Peťa ten záver určite nie je. Tá 15 vyzerá pre únik oveľa lepšie. Na tej jednotke to vrchári na Peťa určite skúsia, ale v zjazde sa bude dať dostať späť. Vlastne by bolo ideálne, keby Peťo potiahol do úniku aj Majku. Vedia si tam navzájom pomôcť a ak by Peťa v tom stúpaní zlomili, tak Majkovi stačí sa voziť v závetrí (za mnou je špurtér) a možno ich tým znechutí a Peťo sa bude môcť vrátiť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France-14.etapa

Poslaťod motyliLET » Sob 21. Júl 2018 18:18:33

Miki píše:14.etapa.Moj predpoklad.Sagan rozhodne do uniku nepôjde.Nemá žiadny dôvod.Záverečný kopec v 14. etape je nad jeho sily.Bora vyšle niekoho do úniku a bude oddychovať.Sústredí sa na 15.etapu, kde je možnosť kontrolovať únik.Kopec 4O km pred cieľom je zas v silách Sagana prejsť/pretekári na celkové poradie tu nebudú plytvať sily,práve preto,že je kopec daleko pred cieľom/.Prípadnú stratu je možnosť ešte stiahnuť.Víťaz 14.etapy Valverde,Martin .Víťaz 15 etapy Sagan,ale nie z úniku.


pokial sa jedna o sagana ziadne rozhodne nepojde neexistuje, ano v rovine teorie by peto mal dnes setrit ale videli sme ako setril :) jednoducho sagan na neho ziadne teoreticke sablony neplatia on by v peletone zomrel nudou a hlavne by na konci nemal o co pretekat takto v uniku si to uzil viac :) a stvrte miesto po takej etape s takym kopcom na konci je masaker :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 21. Júl 2018 18:24:43

Ten Peter to je nezmar :D neuveriteľný výkon.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 21. Júl 2018 18:26:51

Zase neposlúchol moje taktické rady :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Sob 21. Júl 2018 18:48:06

ifčopifčo píše:Zase neposlúchol moje taktické rady :lol:

Niet sa čo diviť. On je taký ten živelný typ čo profily moc dopredu neštuduje. Maximálne si ich na veľa pozrie na bajku pár kilometrov pred cieľom. A ak mu aj radia cez slúchatka, tak si ich asi otrávene vytiahne z ucha :lol: Ale to je v poriadku. Bola by to obrovská nuda, keď by všetci boli prekalkulovaní matematici na kolesách.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 21. Júl 2018 20:58:31

Tak Peter nesklamal :) Ale ja som mu veril ze top 10 z uniku moze dat lebo aj pred troma rokmi na tomto dojazde prekvapil. Som sa divil naco to vlastne robi labo aj ja som si myslel ze zajtrajsia etapa by bola vhodnejsia prenho ako dnes ale ked odpadol prvy raz vtedy ked nastupovali Stuyven a spol som to pochopil. Myslel som si vtedy tak asi na dnes konci a posetri sily. Ale on sa este dotiahol dopredu a spolu s nim dotiahol aj inych. Vtedy som si uvedomil ze tento chlapec sa rad preteka :lol: Tak ma navnadil ze som musel ist na 25 km jazdu okolo domu. Zrejme som bol az prilis horlivy po Petrovom vykone lebo ked som prisiel domov triaslo ma ako v Avii na polnej ceste :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Milanj55 » Sob 21. Júl 2018 22:03:12

Zdravím Vás priatelia. Vidím, že ten náš Peter nás drží stále v strehu a to v každej etape. V tej dnešnej 14-tej sa mu moc šancí na únik a samotný špurt do cieľa nedával, teda aspoň väčšina sprispievajúcich do tohoto fóra.Peter nás každý deň milo prekvapuje a vie využiť každú šancu na to, aby etapa bola napínavejšia a zaujímavejšia pre oko fanúšika.
On je skrátka nezmar a u neho nikdy človek nevie, ako sa zachová v určitom okamihu-skrátka je nevyspytateľný. Robí preteky napínavými a bez neho by TdF nebola taká zaujímavá a to nielen pre jeho fanúšikov. Dneska opäť bodoval a ziskom 37 bodov prekročil hranicu 430 bodov a tohto roku môže vytvoriť svoj najvyšší rekord v bodovacej súťaži.Peter má už splnené a ďalšie úspechy budú len bonusom v tohtoročnom učinkovaní na TdF. Stuyven podal skvelý výkon, ale jeho náskok pred posledným stúpaním nebol až taký veľký aby mohol odraziť útok prenasledovateľov. Peter musel veľmi rýchlo vyšliapať to stúpanie , keď som ho uvidel pred cieľom na štvrtom mieste, tak som neveril vlastným očiam. Myslím , že prekvapil viacerých z nás a len nás utvrdil v tom , že u neho je všetko možné. Movistar dosahuje tohto roku veľmi slabé výkony, teda oproti iným ročníkom a Nairo je zatiaľ z nich najslabší a stráca v každej horskej etape na svojich súperov. Držím palce naďalej Dumoulinovi a Rogličovi, títo dvaja zatiaľ podávajú dobré výkony, aj keď nemajú takú armádu kvalitných domestikov, akú má napr. SKY. Je pred nami ešte tretí týždeň a karty ešte neboli všetky odkryté, preto si počkáme na výkony lídrov jednotlivých tímov pre celkové poradie. Uvidíme , aké prekvapenia nám prinesie ešte časovka. Prajem Vám veľa krásnych zážitkov pri sledovaní tejto nádhernej šou.
Pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France 15.etapa

Poslaťod Miki » Ned 22. Júl 2018 19:18:29

Nuž nepochopil som taktiku BORY V 15.Etape.Majkovi som neveril ,ani pod kopcom,ani na kopci.Toto nebola etapa pre neho,ale pre klasikárov.Zbytočne sa tam Sagan silil,aj ked jedným dychom musím dodať,že sa mi veľmi páčilo,ako tam kazil nástupy Terpstru,Avermaeta,ktorý si chceli urobiť náskok pred stúpaním.Majka si mal vybrať ťažšiu etapu,ktorá mala končiť záverečným stúpaním.To by mal Majka väčšie šance vo včerajšej etape.Ešte šťastie ,že nie som športový riaditeľ.Alebo rozhodlo to do ktorého úniku sa dostane Majka?Pretože Sagan sa pravdepodobne dostane do každého, ak chce.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 22. Júl 2018 20:03:54

Trochu si za to môže aj Peťo sám, lebo v tej včerajšej etape vôbec nemal byť v úniku. Nakoniec bol, nechal tam veľa síl a zrejme v Bore vyhodnotili, že dve takéto lezecké zaberáky za sebou nezvládne a preto to nechali na Majku. Základná myšlienka nebola zlá. Dalo sa predpokladať že v tom jednotkovom stúpaní ostanú na čele tak 2-3 najsilnejší vrchári a spolu pôjdu do cieľa, takže Majka bude mať slušné šance na etapu. Ale priebeh bol napokon úplne iný. Viacerí vrchári sklamali a dvaja klasikári z Astany predviedli lezecké galapredstavenie. Nič sa nedeje. Tieto únikové etapy sa ťažko vyhrávajú, pretože vždy tam je niekto, kto sa sústredí iba na tú jednu a nechá v nej všetky sily. Momentálne Bora musí dať všetko do tých posledných rovinatých, lebo tam sú najväčšie šance.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Strava

Poslaťod Vercingetorix » Ned 22. Júl 2018 21:06:45

Focus-Shimano píše:Tak napr. Démare, Gorila,Burghardt,Kruijswijk,Barguil,Bardet,Caruso,Clayes

Počuj môj, Arnaud Demare tam nedáva TdF 2018. Naposledy tam má záznam z 1. júla. Zrovna dnes som si chcel pozrieť podrobnejšie tie jeho rýchle výšlapy kopcov, kde stiahol slušný čas, aby prišiel v limite. Asi dobre vie prečo to tam nedáva ...

https://www.strava.com/pros/1737657
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Ned 22. Júl 2018 22:27:50

Gianni Moscon vylúčený z Tour kvôli úderu do iného jazdca. Ten chalan to fakt nemá v hlave v poriadku, toto zďaleka nie je jeho prvý priestupok. Pri tom koľko talentu má ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Ned 22. Júl 2018 22:41:21

Neskutočný talent ale vyzerá že je strašne impulzívny, nevie sa v danom momente ovládať a potom to ľutuje. Som zvedavý či si ešte zajazdí tento rok.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 22. Júl 2018 22:42:37

skoda ze to Bora nezrezirovala s tymi etapami naopak. ale viem ze ta sobotna bola ovplyvnena vetrom a preto sa Peto ocitol v uniku. kazdopadne v sobotu podla mna mal byt v uniku Majka a dnes mal byt Peto oddychnuty a malo sa ist 100% nanho. ved aj ked pozrieme na prvu sestku dnes v cieli, v sobotnej etape tito pretekari oddychovali. a ked si to dokazal doskocit Cort Nielsen alebo aj Valgren tak nepochybujem ze by Peto taktiez taketo stupanie dokazal prezit s miernou stratou ktoru by potom v zjazde zmazal. no a Daniele Bennati to taktiez prezil v tej skupine ktora stratila 2:30 takze je vysoky predpoklad ze Peto by sa na tom kopci udrzal nebyt toho sobotného uniku. kazodpadne otazne je co by sa dialo potom po zjazde... no ale nevadi nemoze vzdy vsetko vyjst dokonale:) fantasticke bolo aj 4 miesto v Mende a to Petove vyrutenie sa zo zakruty.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 23. Júl 2018 15:10:29

inak aky je rozdiel medzi tym co urobil tento rok Moscon a tym co urobil Degenkolb minuly rok Matthewsovi po dojazde 16.etapy? ja osobne tam velky rozdiel nevidim, iba ak to, ze jedno bolo po dojazde a jedno pocas pretekania.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Phobos » Pon 23. Júl 2018 15:40:31

V princípe asi žiadny.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Uto 24. Júl 2018 15:21:12

Ak Demáre dnes zas nedá nejakým zázrakom (ehm) rýchlejšie kopce ako zvyšok, by som sa nečudoval, keby limit chytil už dnes ... Do Paríža ale nedôjde už skoro na isto. Keď vypadáva z pelotónu na rovine, neviem si predstaviť, ako by prešiel Pyreneje.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 251 hostia