Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Tour de France

Poslaťod sportovec » Štv 03. Sep 2020 8:44:15

zakliata.panna píše: Po dnešku je jasné, že po zelenom pôjde aj Bennett, ktorý isto spolu s DQT bude strážiť prémie pred kopcami v náročných etapách, výkonnostne isto má aj na to, aby uchmatol nejakú rovinatú 50-bodovú etapu. A prémie pred kopcami sú vo väčšine etáp, ktoré nás čakajú. A bude to nakoniec veľmi zaujímavé ...

Tak z Quick Step mám celkom čudné pocity, čo sa týka tričiek.

V druhej etape, kde bola prémia len 16 km po štarte, s kľudom nechali odísť únik Sagan+Trentin - navyše Asgreen sa ani náznakom nesnažil aspoň vyblokovať tie najvyššie body.
Ja dúfam, že to presne o týchto pár trápne odhodených bodov prehrajú :mrgreen:
No a zrazu Morkov a Benett sa napínajú na prémiách.
Tieto sily potom Benettovi tesne chýbajú na výhru v etape.

Teraz zase trapas žltého trička s občerstvením, ktorý bol aj na kamere.
(Asi TREK (Porte) a INEOS podali najust protest ... ako miernu satisfakciu za Frooma 2013)

Časom očakávam zase nejaký lapsus. Bude to ešte zábavné :D
Oni sú filozoficky aj historicky team čo ide po etapových víťastvách.

ifčopifčo píše:Inak čo poviete na dnešný spôsob pretekania? Chápem, tranzitná etapa, ale mne sa to teda príliš nepáčilo, nebola to veľká reklama cyklistiky.

No, nebolo to nejaké zábavné :cry: Niektoré malé francúzske tímy budú mať asi problém dostať opäť pozvánku aj na TdF 2021.
Za mňa by som cyklistom pridal minimálne ešte 1 voľný deň. Keď im ho nedal organizátor, tak si ho spravili sami ... majú podávať heroické a zábavné výkony 9 dní za sebou?
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 03. Sep 2020 9:23:59

ifčopifčo píše:Inak čo poviete na dnešný spôsob pretekania? Chápem, tranzitná etapa, ale mne sa to teda príliš nepáčilo, nebola to veľká reklama cyklistiky.

no bolo to uplne o nicom. jednoducho unik patri ku kazdej etape aj ked vieme ze castokrat je odsudeny na zanik. clovek mal az chut trochu ich bicom popohnat:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 03. Sep 2020 10:02:17

to ze sa nebol unik je v poriadku no smutne je ze tam v podstate ano nebol zaujem ho vytvorit...proconti nejavili zaujem...ja byt ich sponzorom tak maju poprdeli...keby tam boli spanielske(alebo aj ine)proconti tak sa potrhaju aby mali svojich ludi na kamerach
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2020 10:18:31

majo píše:to ze sa nebol unik je v poriadku no smutne je ze tam v podstate ano nebol zaujem ho vytvorit...proconti nejavili zaujem...ja byt ich sponzorom tak maju poprdeli...keby tam boli spanielske(alebo aj ine)proconti tak sa potrhaju aby mali svojich ludi na kamerach

Veď to, jednoducho sa dohodli, že si oddýchnu, ja byť šéfom Tour tak im vynadám :D Ak sa dobre pamätám tak na jednom Okolo Slovenska dal Haťapka zastaviť peletón (keď išli cyklisti piánkoi) a dôrazne im dohovoril. Ako dobre, raz sa to tolerovať dá, ale dúfam, že sa to nestane pravidlom, teoreticky by sa to dalo očakávať niekde v poslednej tretine Tor a nie v prvej.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France

Poslaťod Vercingetorix » Štv 03. Sep 2020 10:22:02

majo píše:to ze sa nebol unik je v poriadku no smutne je ze tam v podstate ano nebol zaujem ho vytvorit...proconti nejavili zaujem...ja byt ich sponzorom tak maju poprdeli...keby tam boli spanielske(alebo aj ine)proconti tak sa potrhaju aby mali svojich ludi na kamerach

Tak sú tam +3 družstvá (k profi 19-im):

Arkéa Samsic - dala na TdF celkom medzinárodnú zostavu, ale prišli to skúšať (aspoň zo začiatku) na GC s Nairom

Team Total Direct Energie + B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM asi nedokážu všetko pokryť, no neviem či keby tam bol nejaký iný conti-tím, tak by včera vyrazil dopredu

... obzvlášť, keď to bolo tak ako to povedal Adam Yates:
"Včera to bolo obzvlášť náročné a dnes to bol v podstate zjazd s protivetrom, preto ak by niekto ušiel, nikam by sa nedostal. Tri týždne to tu trvá, všetci sú inteligentní a snažia sa čo najviac energie pošetriť."
https://www.cycling-info.sk/spravodajst ... es-ubranit
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 03. Sep 2020 11:12:17

arkeu nebolo vidno ale total direct a BB sa tam vetrali na spici pekne dlho...nepovedal by som ani slovo ak by to aspon skusali aspon po tej premii ale oni sa len viezli a usmievali do kamier...mne je to v podstate jedno aspon si oddychli trosku ale nemyslim si ze ich sponzori su s tymto spokojny...tieto francuzske teamy prezivaju casto prave vdaka tomu ze sa mozu ukazovat na tour v unikoch pred kamerami a presne to od nich ich sponzori ocakavaju...nemyslim si ze by bol extra problem po premii odist po jednej osobe z kazdeho pro conti na aspon minutu a potom jazdit rychlostou ako peloton aspon 70-80km a nasledne sa nechat pohltit
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 03. Sep 2020 12:22:49

elviska píše:Simko, tebe to napíšem takto, ja tiež som smutná že sa Petrovi až tak nedarí, ale povedala som si, ze aspoň šport, prehry nebudem brat až tak tragicky. Ale viacej smutná, pesimisticka som z ľudí, písala som o tom aj minule. A najmä keď čítam aj tu pesimisticke názory a podaktore aj neslušne. Viete o koho ide. A ako to bude zo zeleným dresom, ešte uvidíme. Ešte nie je koniec. Peter zatiaľ nebol v prvej top3, ale trikrát už bol v top 5.

elviska, ale v principe vsetci Petovi fandime len kazdy to prejavuje trochu inak, samozrejme nejake hranice by mali byt. mne napriklad vadi ze sa nepovie pravda. lebo momentalne v tych vyjadreniach sa spomina iba ze chyba trochu stastia. vlastne aj ludia okolo Peta sa tvaria ze vsetko je ako kedysi. pritom vies ako mne pripada Petove spurtovanie? ako ked zacinal sezonu napriklad na Tour Down Under a nemal este taku kondiciu tak niekedy spurtoval aj v sedle. a teraz tak Petra casto vidime nielen na premiach ale dokonca aj v zaveroch etapy. a toto signalizuje bud znacny zdravotny problem alebo velku neozjazdenost. ale po S-B, MSR, Dauphine a 5 etapach na TdF by uz aj ta nerozjazdenost nemala byt problem. ja by som len chcel vediet co sa deje. ake sa ale nic nedeje a priprava prebehla super, Petov zdravotny stav je super, Petove nastavenie mysle je super tak vtedy to akceptujem a budem sa pozerat na "noveho" Peta. ktory uz ma ten vykonnostny strop niekde inde a uz ten strop nebude vyssie. ale to sa nedeje, vsetci sa tvaria ze je vsetko ok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 03. Sep 2020 12:41:35

obavam sa ze Peta si ani v unikoch nejak extra neuzijeme lebo DQS ho tam jednoducho nepustia. pritom napriklad taka 14-ta etapa vyzera zaujimavo z hladiska uniku dna. tam ak sa dostanu silne mena a ak tam bude mat zastupenie vela timov tak toto je jednoznacne etapa ako vysita pre unik. cize aj keby povedzme Bennettov naskok narastal a Peto by uz radsej bral etapu ako boj o zeleny dres aj tak ho vlastne do uniku nepustia. musel by naozaj deklarovat ze nepojde po bodoch a musel by aj rozdiel uz byt priepastny. lebo toto je asi jedina cesta pre Peta v sucasnej forme co sa tyka etapoveho vavrinu. ukoristit si etapu z uniku ak by zlozenie uniku bolo priaznive:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

2020 Tour de France 6.

Poslaťod sportovec » Štv 03. Sep 2020 12:57:12

Tak dnes máme v úniku 8 ľudí a Greg už je virtuálne v žltom tričku.
Oblečie si ho ho tento bojovník aj v cieli?

Pre pelotón tak zostáva na prémii 7 bodov.
Pobijú sa o nich opäť ako levy BENNETT + MØRKØV?

Poslal Sagan sám do úniku svojho jediného domestika? (aby vydzobal ešte body navyše)
... alebo ho tam dalo vedenie BORY a bude pomáhať Emanuelovi na tej kratučkej záverečnej rovinke pri jeho útoku?
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 03. Sep 2020 13:19:24

@simko
Áno pravdu úplne nevieme, asi sa to dozvieme neskôr. A mne vadí dehonestujuce, neslušne vyjadrovanie jedného diskutera. Včera večer už som nemala chuť niečo sem napísať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: 2020 Tour de France 6.

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2020 13:20:40

sportovec píše:Tak dnes máme v úniku 8 ľudí a Greg už je virtuálne v žltom tričku.
Oblečie si ho ho tento bojovník aj v cieli?

Pre pelotón tak zostáva na prémii 7 bodov.
Pobijú sa o nich opäť ako levy BENNETT + MØRKØV?

Poslal Sagan sám do úniku svojho jediného domestika? (aby vydzobal ešte body navyše)
... alebo ho tam dalo vedenie BORY a bude pomáhať Emanuelovi na tej kratučkej záverečnej rovinke pri jeho útoku?


Všetko záleží na tom, ako ďaleko od tela si peletón pustí únik. Ak to udržia na +- súčasný odstup okolo 5-6 minúť , tak GvA asi do žltého nepôjde a Oss tú jedničku neuvisí aby ju prešiel so skupinou hlavných favoritov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour de France

Poslaťod sportovec » Štv 03. Sep 2020 13:24:24

Direct Energie + B&B Hotels
Dnes zaspali únik? Veď to bola pre nich aspoň nejaká šanca a príležitosť.

Nemyslím si, že je zábavné aby si nejaký zúfalec v rovinatej etape sám jazdil pred pelotónom a čakal na svoju neodvratnú porážku ... ako sme to už videli na Tour (aj v minulosti).
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 03. Sep 2020 13:34:23

elviska píše:@simko
Áno pravdu úplne nevieme, asi sa to dozvieme neskôr. A mne vadí dehonestujuce, neslušne vyjadrovanie jedného diskutera. Včera večer už som nemala chuť niečo sem napísať.


Nikoho nezaujíma čo tebe vadí a nie. Sloboda prejavu ti nič nevraví? Každý druhý príspevok tu vyplakávaš a rozoberáš ma ešte aj v komentároch pod článkami. Nikoho som neurážal, poukázal som na Saganovu prípadnú slabú prípravu čo si všimli všetky zahraničné portály a taktiež som trošku zakonšpiroval s Girom. Prestaň tu púšťať offtopic a rozoberaj radšej cyklistiku. Dnes vyzerá byť zaujímavý únik tak som zvedavý na finále po včerajšej uspávanke.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 03. Sep 2020 14:07:04

Dnes asi uvidime Jumbo train. Tie tri horske premie hned po sebe (vlastne v cieli nie je premia ale podla mna by mala byt) tvoria spolu cez 34 km stupania a vyskovo cez 1300 metrov. To uz je seriozna porcia stupani. Obavam sa ze uvidime to co uz vidame uz od roku 2012 ale tento raz v zltom. Necudoval by som sa keby dnes brali 1-2. Povieme si po etape.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 03. Sep 2020 14:13:02

Gaučový profesionál píše:
elviska píše:@simko
Áno pravdu úplne nevieme, asi sa to dozvieme neskôr. A mne vadí dehonestujuce, neslušne vyjadrovanie jedného diskutera. Včera večer už som nemala chuť niečo sem napísať.


Nikoho nezaujíma čo tebe vadí a nie. Sloboda prejavu ti nič nevraví? Každý druhý príspevok tu vyplakávaš a rozoberáš ma ešte aj v komentároch pod článkami. Nikoho som neurážal, poukázal som na Saganovu prípadnú slabú prípravu čo si všimli všetky zahraničné portály a taktiež som trošku zakonšpiroval s Girom. Prestaň tu púšťať offtopic a rozoberaj radšej cyklistiku. Dnes vyzerá byť zaujímavý únik tak som zvedavý na finále po včerajšej uspávanke.

Áno, je sloboda prejavu, ale vyjadrujes sa jak opitý človek s prepáčením v krčme. A že vyplakavam? Robíte to isté a ty ešte neslušne. Ano budem ta rozoberať aj pod článkom, keďže ma Val spomenula, tak som zareagovala. Precitaj si, čo si písal pred par dnami a aké slovíčka používaš. Tiež rozoberám cyklistiku. Slovíčka ako prestal, vala si šunky, atď, zahraničné portály nepoužívajú jak ty. Napíšem zo stokrát, tiež som spomenula ze nie je na tom ako kedysi, ale nebudem ho dehonestovat úplne jak ty. Rieši sa tu aj vek že ma 30, čo napr taký Kwiatek alebo Dumoulin, vyhrali už tiež dosť dávno. A tiež majú okolo 30tky.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 03. Sep 2020 14:15:44

elviska píše:@simko
Áno pravdu úplne nevieme, asi sa to dozvieme neskôr. A mne vadí dehonestujuce, neslušne vyjadrovanie jedného diskutera. Včera večer už som nemala chuť niečo sem napísať.

Plus neviem prečo stále tu riešime starého a nového Sagana,, Sagan je stále ten istý, tak ako to spomenul pred par dnami Mino.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 03. Sep 2020 15:02:05

treba povedat ze Peto pri tom sprinte sa zdvihne nachvilu ale akoby nejako extra nezrychlil. Morkov v pohode zbiera miesta hned za Bennettom. toto je veru bieda. kedze cela etapa je pre tychto borcov len o sprinte tak Peto si musi postrazit to miesto hned za Bennettom. nerozumiem preco ma problem presprintovat Morkova popripade aj Coquarda. ved v dnesnej etape sa netreba setrit na finis.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2020 15:03:36

Gaučový profesionál píše:
elviska píše:@simko
Áno pravdu úplne nevieme, asi sa to dozvieme neskôr. A mne vadí dehonestujuce, neslušne vyjadrovanie jedného diskutera. Včera večer už som nemala chuť niečo sem napísať.


Nikoho nezaujíma čo tebe vadí a nie. Sloboda prejavu ti nič nevraví? Každý druhý príspevok tu vyplakávaš a rozoberáš ma ešte aj v komentároch pod článkami. Nikoho som neurážal, poukázal som na Saganovu prípadnú slabú prípravu čo si všimli všetky zahraničné portály a taktiež som trošku zakonšpiroval s Girom. Prestaň tu púšťať offtopic a rozoberaj radšej cyklistiku. Dnes vyzerá byť zaujímavý únik tak som zvedavý na finále po včerajšej uspávanke.


Ale trolíš gaučák, nie že nie, píšeš neoverené somariny a stále provokuješ keďže vieš, že elviska zareaguje, to ti píšem v rámci tej slobody slova ktorou sa oháňaš, baví ťa to? Ktoré zahraničné weby si všimli Saganovu slabú prípravu? Kde písali, že si váľal šunky? Fakt si myslíš, že keby si váľal šunky by tak by vôbec mohol absolvovať Tour? Všetko sa dá napísať normálne alebo dehonestujúco, ty si zjavne vyberáš ten druhý spôsob aby si bol zaujímavý a aby si provokoval.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2020 15:04:53

simko píše:treba povedat ze Peto pri tom sprinte sa zdvihne nachvilu ale akoby nejako extra nezrychlil. Morkov v pohode zbiera miesta hned za Bennettom. toto je veru bieda. kedze cela etapa je pre tychto borcov len o sprinte tak Peto si musi postrazit to miesto hned za Bennettom. nerozumiem preco ma problem presprintovat Morkova popripade aj Coquarda. ved v dnesnej etape sa netreba setrit na finis.


Áno, urobí pár záberov a sadne si, to nie je normálne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Sep 2020 15:07:29

elviska píše:
elviska píše:@simko
Áno pravdu úplne nevieme, asi sa to dozvieme neskôr. A mne vadí dehonestujuce, neslušne vyjadrovanie jedného diskutera. Včera večer už som nemala chuť niečo sem napísať.

Plus neviem prečo stále tu riešime starého a nového Sagana,, Sagan je stále ten istý, tak ako to spomenul pred par dnami Mino.


Elsviska nechaj nás prosím ťa riešiť čo chceme, hádam chápeš ako to myslíme s tým starým či novým Saganom. Ak ťa môžem poprosiť, vykašli sa na gaučáka, ten zjavne provokuje a robí mu to radosť, skús ho ignorovať aby to tu neskončilo vzájomnými útokmi, Ďakujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Roman a 244 hostia