Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 18:34:55

majo píše:Minuly rok ste mali QS teraz mate Jumbo…ocividne niektori doslova tuzia po velkom dopingovom skandale ktory by mozno aj definitivne zabil tento sport…ja radsej budem optimista a verim ze je to ciste


Žiaľ je to tak majo, podľa mňa je trápne niekoho obviňovať bez dôkazov len na základe výkonov, nehovoriac o tom, že sa to samozrejme týka iba tých nesympatických cyklistov. Pogačar môže vyhrať Tour ako 21 ročný ale to je v poriadku, je to talent, ale nikto iný talent nemôže byť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 18:40:28

simko píše:
ifčopifčo píše:Kedysi ..... ale Jumbo nebralo do svojich radov cyklistu ktorý súperil s Bouhannim alebo s Coquardom, ani brali cyklistu, ktorý bol v minulej sezóne 2. na DDV, 11. na Ronde kde prišiel v skupine s WvA a na upršanom a ťažkom Roubaix skončil 6., tiež v skupine s WvA.

ifco sorry, ale pozdvihli ho niekam inam. takze mu asi len zmenili trening a podobne veci... ja viem ake mal predtym vysledky ale hlavne ide o vykony. boli o level nizsie.


O level určite nie, to by musel vyhrať tento rok Ronde alebo Roubaix, ale potenciál asi mal, ten sa dá veľmi ľahko zistiť. Ja pri ňom žiadne zázračné výsledky nevidím, oproti minulej sezóne zlepšenie, ale nič také, za čo by som ho mal okamžite podozrievať z dopingu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 18:42:12

K Petrovi, neviete čo sa stalo? Nestíhal to 2,5% stúpanie alebo mal nejaké technické problémy? Pretože pozíciu mal relatívne dobrú, ale púšťal cyklistov pred seba.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 18:44:31

ifčopifčo píše:O level určite nie, to by musel vyhrať tento rok Ronde alebo Roubaix, ale potenciál asi mal, ten sa dá veľmi ľahko zistiť. Ja pri ňom žiadne zázračné výsledky nevidím, oproti minulej sezóne zlepšenie, ale nič také, za čo by som ho mal okamžite podozrievať z dopingu.

ja ho nepodozrievam hned z najhorsieho. ja sa zamyslam co v tom time robia lepsie.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 18:49:42

simko píše:[
ked spominas QS. to je tiez zvlastny tim. mal vari Cavendish pred TdF tento rok horsiu formu ako minuly rok? podla mna to z vysledkov nevyplyva. napriek tomu si Lefevere postavil hlavu a nezobral ho napriek tomu ze vsetka medialna pozornost by bola z hladiska sprintu sustredena na Marka a jeho prekonanie rekordu. mal Jakobsen o tolko lepsie vysledky nez Mark v tejto sezone? podla mna nie. tak preco nesiel? je to zvlastne podla mna.


Jakobsen má podpísané ešte na budúci rok a mal Tour sľúbenú, Cav u nich končí, príde Belgičan Merlier. Mal JAkobsen lepšie výsledky? Mal. 10-5 čo sa týka víťazstiev a Cav išiel Giro.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 18:58:04

elviska píše:Tak si to zisti aj spolu za slušný svet , napísala som to už minule. Len možno nie úplne.


Nebuď taká tajnostkárska, napíš čo sa dialo, ale samozrejme myslím v pretekoch nie niekde na webe v či v TV.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 22. Júl 2022 19:20:18

@simko
Jacobsennje urcite perspektivnejsi do buducna ako cav a okrem toho profil tejto tour by asi cav nedal ajnked aj fabio to mal natesno…sprinterskych etap minimum a tak urcite bol cav lepsou volbou…aj ked priznam sa ze ten anglicky sampionat by som si pozrel podl vsetkeho to bola krasna cyklistika a od cava naozaj necakane klasikarske predstavenie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 22. Júl 2022 19:23:56

@cyclinggeek
Neviem ako reagovat na to co si napisal lebo ani moj 5rocny syn by neskomponoval taky blud
Ale ked vlastne vies ako to je preco sa nedas na investigativnu sportovu zurnalistiku a neodhalis novych armstrongov ha?
A vlastne preco vlastne sledujes tento spinavy sport? Pozeraj radsej sach tam snad nikto nedopuje
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 19:24:27

ifčopifčo píše:Jakobsen má podpísané ešte na budúci rok a mal Tour sľúbenú, Cav u nich končí, príde Belgičan Merlier. Mal JAkobsen lepšie výsledky? Mal. 10-5 čo sa týka víťazstiev a Cav išiel Giro.

Mne osobne to pride zvlastne, minuly rok vsetci v QS slzy ronili kvoli Cavovi a teraz ani zmluva ani Tour ani rekord. Ja nesuhlasim ze bol extra lepsi. Neda sa nato pozerat cez absolutne pocty. Navyse, Cav pred TDF 2021 a Cav pred TDF 2022. Je tam rozdiel? Podla mna v tomto roku mal lepsiu formu ako minuly. A vieme ako to aj vdaka Morkovovi minuly rok dopadlo. 4 etapy vyhrate. Ale ok, slubili Jakobsenovi tak slubili. Je divne ze Cav nedostal kontrakt po tom ako Lefevere bol dojaty ale tak to uz je Patrik...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 22. Júl 2022 19:46:57

@majo
V pohode ale ked sa nato pozriem z hladiska marketingu a z hladiska moznosti na vitazstvo tak u mna osobne to nie je take jasne. Skor by som tesne dal prednost Cavovi. Neriesim to teraz z hladiska perspektivy do buducna alebo z hladiska zazmluvnenia
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 19:48:40

simko píše:Mne osobne to pride zvlastne, minuly rok vsetci v QS slzy ronili kvoli Cavovi a teraz ani zmluva ani Tour ani rekord. Ja nesuhlasim ze bol extra lepsi. Neda sa nato pozerat cez absolutne pocty. Navyse, Cav pred TDF 2021 a Cav pred TDF 2022. Je tam rozdiel? Podla mna v tomto roku mal lepsiu formu ako minuly. A vieme ako to aj vdaka Morkovovi minuly rok dopadlo. 4 etapy vyhrate. Ale ok, slubili Jakobsenovi tak slubili. Je divne ze Cav nedostal kontrakt po tom ako Lefevere bol dojaty ale tak to uz je Patrik...


Podlahárov sponzorujú belgické firmy a tie vraj chceli belgického šprintéra (Merlier) a Jakobsen mal zmluvu a tiež je za ním veľký príbeh doslova zmŕtvychvstania a tak na Cava neostalo miesto, pri všetkej úcte má už 37 rokov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 22. Júl 2022 19:53:30

@simko
Chapem ako to myslis ale ocividne Lefevre ma iny nazor a kedze Fabio vyhral etapu tak mu nikto nemoze hovorit ci sa rozhodol spravne alebo nie…kazdopadne ten chlapik je dost nevyspytatelny…je to aj magor aj kuzelnik…ale tak cav ide do Polska a kedze sa chystam na start casovky tak dufam ze by sa mi mohla podarit fotecka s nim ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 22. Júl 2022 19:57:00

majo píše:@simko
Chapem ako to myslis ale ocividne Lefevre ma iny nazor a kedze Fabio vyhral etapu tak mu nikto nemoze hovorit ci sa rozhodol spravne alebo nie…kazdopadne ten chlapik je dost nevyspytatelny…je to aj magor aj kuzelnik…ale tak cav ide do Polska a kedze sa chystam na start casovky tak dufam ze by sa mi mohla podarit fotecka s nim ;)

Len sa k nemu veľmi netlač lebo ťa obviní z lakťovania :D V tom je veľmi dobrý.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 22. Júl 2022 21:38:32

Pozrel som si G-B-S a chaotický dojazd ktorý zvyčajne Petrovi vyhovuje mu tentokrát nevyhovoval, 2,5% bolo pre neho príliš, takže jediným pozitívom jeho účasti na Tour je práve tá účasť a to, že to doklepne do konca. Sny o etape boli v podstate nereálne, na rýchlych šprintérov nemá, klasikárske etapy, tam je úplne mimo a na únik tiež nemá výkonnosť. Táto sezóna je dá sa povedať už pasé a ostane iba to, čo sa už opakuje zopár rokov, viera, že bude mať normálnu prípravu a že sa dostane do formy ktorá bude aspoň vzdialene pripomínať Sagana z najlepších rokov, pretože úprimne, takýto Peter je pre mňa dosť nuda, pri všetkej úcte a pri všetkom čo už dokázal a čo mu už nikto nezoberie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 22. Júl 2022 21:46:54

Gaučový profesionál píše:
majo píše:@simko
Chapem ako to myslis ale ocividne Lefevre ma iny nazor a kedze Fabio vyhral etapu tak mu nikto nemoze hovorit ci sa rozhodol spravne alebo nie…kazdopadne ten chlapik je dost nevyspytatelny…je to aj magor aj kuzelnik…ale tak cav ide do Polska a kedze sa chystam na start casovky tak dufam ze by sa mi mohla podarit fotecka s nim ;)

Len sa k nemu veľmi netlač lebo ťa obviní z lakťovania :D V tom je veľmi dobrý.


:lol: :lol: No hej…len nech to skusi a hned dostane jednu vzduchom chladenu 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pia 22. Júl 2022 21:52:11

Musím sa pridať aj ja. Nehľadajme zase za všetkým nepovolené látky. TJV začali systematicky pracovať s vybranými jazdcami, ktorí im majú zaručiť úspech na GT alebo klasikách. Napríklad Benoot je na tom podobne ako v ostatných sezónach, nič zázračné nepredvádza, možno len trochu vrchársky sa zlepšil. Takisto Laporte mal kvalitné výsledky na vlaňajších klasikách, tento rok popracoval na časovke a vytrvalosti, čo sa dalo čakať, keďže má kolegov topčasovkárov a holandský tím razí určitú filozofiu, v ktorej sú jazdy proti chronometru dôležitou súčasťou. Dnes to krásne zúžitkoval, nebál sa zaútočiť a ťahal až do konca, veď takýchto scén máme dosť z rôznych pretekov.

K WVA: môže sa stať, že po TdF ho ,,vypne" do konca sezóny, na MS, kde bude topfavorit, vyhorí. Nikto nikdy nevie. A hlavne takéto pretekanie isto nebude predvádzať ďalších 10 rokov, možno do tridsiatky a potom aj on si začne vyberať preteky/etapy - nemôže drviť konkurenciu od februára do októbra. :D Čiže ako som písal na inom portáli, tipujem ešte možno 4 zelené, teda spolu 5 s tohtoročným, a koniec - prídu mladší jazdci (šprintéri), bude viac rovinatých etáp, zranenie atď. - navyše tiahne mu už na 28 rokov. Áno, je ako z inej planéty, levely na ostatnými klasikármi a baví sa/nás cyklistikou - Peter má viac ako plnohodnotného nástupcu. ;)

A ešte štatistika, hlavne pre trolov:
= Sagan (28 r.): 3 x MS, 1 x ME, 1 x P-R, 1 x RvV, 0 x M-SR, 0 x Strade, 0 x Omloop, 1 x E3, 3 x G-W, 0 x Amstel.
= WVA (28 r.): 0 x MS, 0 x ME, 0 x P-R, 0 x RvV, 1 x M-SR, 1 x Strade, 1 x Omloop, 1 x E3, 1 x G-W, 1 x Amstel.
Je zrejmé, že Peter bol na tom s cennými výhrami lepšie, hlavne WVA unikajú Ronde s P-R, pričom na Ronde je podľa mňa vo výhode MvdP a P-R môže vyhrať dnes už ,,ktokoľvek". Bude to mať WVA veľmi ťažké.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 22. Júl 2022 22:08:19

@ifcopifco
Skôr neodhadli s Bodnarom cieľ, nemyslím ze mu robilo až tak problém to stúpanie, tiež som pocula vyjadrenie Petra, ale povedal, že mohli začať viacej zozadu. Bol skoro vpredu. A načo byt vpredu aj tak ho stále niekto viní. Ako v etape kde vyhral Jakobsen, si nechápal Saganovo vyjadrenie. Jak keby nemohol nič povedať, len ostatní. V etape kde krížoval cestu Aert, viacerí Belgicania vinili len Sagana ci už ľudia alebo aj médiá, preto som aj napísala ze šikanovanie.... A nakoniec neklam do telky, áno :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Sob 23. Júl 2022 8:52:03

majo píše:@cyclinggeek
Neviem ako reagovat na to co si napisal lebo ani moj 5rocny syn by neskomponoval taky blud
Ale ked vlastne vies ako to je preco sa nedas na investigativnu sportovu zurnalistiku a neodhalis novych armstrongov ha?
A vlastne preco vlastne sledujes tento spinavy sport? Pozeraj radsej sach tam snad nikto nedopuje


cyklistiku pozerám kvôli pekným výkonom, ale neidealizujem si ju ako vy tu prítomní. Je to špinavý šport ako všetky ostatné. Atletika je plná dopérov, NFL-NBA-NHL všetci su na steroidoch...Gymnastiku a krasokorčulovanie robia 13 ročné nadopované detičky....len cyklisti už sú čistí jak lalie...čo?
Preboha spamätajte sa....jasné že sa zakrývajú veľké kauzy len preto že nimi tento šport trpel za čias Armstronga...nepotrebuju sa zase začierniť...
To že sa o tom nehovorí verejne, neznamená že sa to tajne nerobí :)
Všetci vyhlasovali jak je cyklistika očistená a konečne máme čistých víťazov
a zrazu sa objavili operácia Aderlass, a Froome ktorý si miesto dvoch dávok dal omylom 35...
Bahrainu nonstop prehľadávaju hotely a autobusy, Lopeza dnes suspendovali zrejme na doživotie...
no asi to nebude preto , že sledujeme čistý šport ;) akurát kto má peniaze, ten je aj krytý a môže si to dovoliť
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 23. Júl 2022 9:45:04

elviska píše:@ifcopifco
Skôr neodhadli s Bodnarom cieľ, nemyslím ze mu robilo až tak problém to stúpanie, tiež som pocula vyjadrenie Petra, ale povedal, že mohli začať viacej zozadu. Bol skoro vpredu. A načo byt vpredu aj tak ho stále niekto viní. Ako v etape kde vyhral Jakobsen, si nechápal Saganovo vyjadrenie. Jak keby nemohol nič povedať, len ostatní. V etape kde krížoval cestu Aert, viacerí Belgicania vinili len Sagana ci už ľudia alebo aj médiá, preto som aj napísala ze šikanovanie.... A nakoniec neklam do telky, áno :lol:


To sú také výhovorky, mal veľmi dobrú pozíciu, akurát nemal výkonnosť, pretože Laporte bol vpredu a aj Philipsen bol vpredu, Peter bol vpredu a prestal šlapať. "Nakoniec to stúpanie bolo dosť, noo" - to sú asi najvýstižnejšie slová, ktoré včera po pretekoch povedal. Inak smejete sa Blingovi, ale jedným z najväčším wheelsuckerov bol na tejto Tour práve Peter ;)
Poslednej vete vôbec nerozumiem, nie si nejaká zmätená?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 23. Júl 2022 10:10:28

ifčopifčo píše:
elviska píše:@ifcopifco
Skôr neodhadli s Bodnarom cieľ, nemyslím ze mu robilo až tak problém to stúpanie, tiež som pocula vyjadrenie Petra, ale povedal, že mohli začať viacej zozadu. Bol skoro vpredu. A načo byt vpredu aj tak ho stále niekto viní. Ako v etape kde vyhral Jakobsen, si nechápal Saganovo vyjadrenie. Jak keby nemohol nič povedať, len ostatní. V etape kde krížoval cestu Aert, viacerí Belgicania vinili len Sagana ci už ľudia alebo aj médiá, preto som aj napísala ze šikanovanie.... A nakoniec neklam do telky, áno :lol:


To sú také výhovorky, mal veľmi dobrú pozíciu, akurát nemal výkonnosť, pretože Laporte bol vpredu a aj Philipsen bol vpredu, Peter bol vpredu a prestal šlapať. "Nakoniec to stúpanie bolo dosť, noo" - to sú asi najvýstižnejšie slová, ktoré včera po pretekoch povedal. Inak smejete sa Blingovi, ale jedným z najväčším wheelsuckerov bol na tejto Tour práve Peter ;)
Poslednej vete vôbec nerozumiem, nie si nejaká zmätená?

Jasne, podľa teba výhovorky, už si jak podaktorí ostatní po internete, s prepáčením. Momentálne som ja nikde slovo wheelsucker nespomenula ani pri Matthewsovi tento rok. A nie som zmätená, to mam z včerajšieho GBS na Rtvs.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia