Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod cyklofan » Uto 14. Júl 2015 20:53:55

ondro píše:Nuž bola to pekná Tour - trochu časoviek, trochu šprintov, trochu kociek, trochu Murov, aj jedna horská etapa.
Sagan klasicky super - 3 druhé miesta, spomedzi jazdcov na GC si tento rok mohol každý vybrať podľa svojho gusta, bohužiať, zdá sa že väčšinou nesprávne.
Konečne môžem po robote v pokoji sadnúť na bicykel a nemusím ešte obutý pred návštevou WC zapínať rýchlo telku. Aspoň v pohode splním záväzok, že koľko kilometrov napozerám, minimálne toľko musím odjazdiť.
Nech žije Vuelta - kto to tam vlastne pôjde?


Aru, Pozzovivo, Velits... A mohlo by to takto aj skončiť. :-) Myslím, že aj Rodriguez pôjde a Tour už teraz vezme len ako prípravu, uvidíme ako to pôjde ďalej na Tour Valverdemu...
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

A je po zábave...

Poslaťod berloq » Uto 14. Júl 2015 21:11:09

No tak, naivný som nebol. Nečakal som, že si slávni jazdci budú nastupovať a budú tak vyrovnaní, že ani jeden nebude vedieť ostatných utrhnúť. Dokonca som si myslel, že Froome svoj náskok navýši.

Ale toto boli jatka...

Aby mal líder po prvej horskej etape náskok 7 minút na obhajcu je dosť. Aby líder zmasakroval najväčšieho konkurenta tromi minútami je veľa... ale že mu nebude stačiť absolútne nikto, to je veľké sklamanie. Dokonca Quintana, ktorý sa zrejme cítil v pohode a mal ambíciu niečo s tým odstupom robiť dostal poriadne naložené... Ostali mi oči pre plač... doslova. Ako som písal pred Tour, že na vyrovnanosť v kombinácií so slovom Sky neverím, tak som čakal pomerne jasného víťaza z tej určenej štvorky. Ale, že bude stačiť celej Tour jediný jeden ťažký kopec, to je silná káva. Keď už nevyradili favoritov pády a iné sklamania je to slabá forma, lenže Quintana rozhodne slabú formu nemá. Ale Froome je inde... trieda pre seba...

A tak "nám", čo máme radi pekné horské súboje a niečo v čom sa dá aspoň uvažovať o dvoch víťazoch, zostáva len dúfať, že Quintana sa bude naozaj zlepšovať. Lenže ak by ešte chcel bojovať o titul, musel by sa zlepšiť ešte o dosť a Froome by musel poľaviť. Aj keď u Quintanu tie tri minúty nevyzerajú až tak hrozivo pohľad na to ako ho Froome utrhol z háku a Quintana sa ho ani neskúšal udržať bolo veľkým sklamaním.

Zaujímavé zrovnanie vyplynulo aj medzi Froomeom a TVG. Zatiaľ čo na Dauphiné medzi nimi až taká veľká výkonnostná medzera nebola, dnes bol Froome tak o pár tried lepší. Pri tom sa nezdá, že by sa TVG zhoršil. A celkovo je strašne vidieť ta bezmocnosť, okrem Gesinka ani žiadne väčšie prekvapenie s potenciálom. Proste lídri padali pod tempom Sky, ako keď sa stromy režú... neodolal nikto, čo vlastne len Porte dorazil...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod emor » Uto 14. Júl 2015 21:40:24

Chlapci, nič na plat , TdF2015 ešte neskončila ! A že už nebude zaujímavá .? o to sa ja nebojím :) celkom sa mi zdá logické sa zamyslieť nad dvoma vecami. Práve v súvislosti s dnešným výkonom SKY a jeho lídra "priesvitky".

1.Vynechanie dopingovej kontroly kôli personálu hotela v taliansku :))))

- argumentovať špeciálnym prístupom personálu hotela ...? Žeby netušili že majú v hoteli top cyklistu a že sa antidopingový komisáry nepreukázali a nevysvetlili že pán Froomie je povinný sa podrobiť kontrole a keď sa jej nepodrobí tak osadenstvo hotela si to vyžerie oveľa viac ako keď nechajú "vyrušiť" hosťa...? :mrgreen: celé zle.

2. Krádež dát a údajov hackerom z top ultra profi technology SKY :)))))

- je asi naozaj tažko predstaviteľné že sa tie údaje stali terčom hackerského útoku. Buď športový riaditelia v SKY sú extrémni idioti aleboo si niekto robí fakt prdel. Ale Veď SKY to nie je technologická mediálna firma - ono tá firma asi pestuje zemiaky a vyrába ovsenú kašu....

Celé SKY smrdí na hony ĎALEKO. ešte na dauphiné sa Chris trápil o sekundičky s Teejayom van záhradníkom a dnes ho rozbil na franforce.... o ostatných ani nevraviac... Qiuntana na dlhých tiahlych kopcoch to vie a dnes bol len štatista ktorého sfúkol pred koncom aj Porte ktorý domestikoval v dnešnej etape :)

Bude to veselá Tour... dnes to Sky prepísklo a favoriti dostali studenú sprchu. nevadí. nie je ešte všetkým dňom koniec :twisted:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 15. Júl 2015 4:14:48

dexterko píše:Ono vždy je len na samotnom človeku akú pravdu si vyberie. Áno SKY zatial idú akoby boli z inej planéty, ale prečo hneď robiť nejaké dopingové závery.
Veď v športe je toľko príkladov (a v cyclo obzvlášť) kde jeden team (jednotlivec) chvíľu dominuje nad ostatnými, npr. v F1 mercedes si už dva roky robí s konkurenciou čo chce (ale F1 nemám rád :lol: ). V našom baskete pred rokmi to bol SCP Ružomberok, teraz GOOD ANGELS roky rokúce hrajú vlastnú ligu. Teraz si máme myslieť, že všetci tam niečo žerú? Čo keď je to len tým, že proste v SKY vedia niečo robiť momentálne oveľa lepšie ako ostatný, peniaze nato majú, možností je veľa. Keby dominoval len Froome tak niečo s ním nebude v poriadku, keď dominuje celý SKY, tak niečo nie je v poriadku s celým teamom. Čo keď zajtra dostane Froome zásek a chytí dve minúty, alebo v alpách mu úplne dôjde a bude rád, keď sa udrží s najlepšími.
Netreba robiť hneď šialené závery na základe jednej etapy. Samozrejme ale pripúšťam, že všetko môže byť aj inak. Uvidíme čo bude zase zajtra.

Ako preboha mozes porovnavat motor ktory sa da nastavit na 100 sposobov, ci sportovy tim ktory je tvoreny s min. 5 osobnosti. Tj. mozes mat frooma, niba, Quina, Conta a Tj v jednom time s ludskym telom ktore ma docela jasne ohranicenie.
Ze ja vobec reagujem na tento prispevok :twisted:
Naposledy upravil nat dňa Str 15. Júl 2015 4:24:51, celkovo upravené 1
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 15. Júl 2015 4:20:44

ifčopifčo píše:Thomas sa vo vrchoch neustále zlepšuje, spomeňme na Paríž Nice, Švajčiarsko.

Hej Thomas sa tak zlepsuje, ze namiesto toho aby vyhral TdS kde mu na jedinom kopci nalozili Pinot, Pozzivo, Spilak , Lopez. Tak sa rozhodol ze ako druhy!!! domestik to vsetkym ukaze. A zostreli Nibaliho, Conta, Tj ... a Valverdeho poplaca nevydychany po pleci v cieli :mrgreen:
A hned potom ju svist zabalil do folie ;)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Str 15. Júl 2015 10:12:08

Inak s tým Portem, priznám sa, že až tak dobre si etapy nezapamätávam, ale stáva sa, že takto domestik odpracuje svoje pre lídra, potom akoby "zvesí nohy" a následne predbehne najväčšieho súpera svojho lídra. Predsa len to vyzeralo čudne, keby sa po Froomovom útoku, alebo krátko po ňom zavesil Nairovi na zadné koleso, tak ok, ale keď si Nairo išiel pomerne veľmi kvalitné tempo a Porte sa odrazu vrátil a predbehol ho, to mi prišlo také nezvyčajné. Ok, beriem, že to stúpanie v závere už klesalo, čo zrejme Nairovi nevyhovovalo a môže to celú vec vysvetliť, na druhej strane, poznáte podobné prípady ako ten včera.

A dúfam, že dnes neuvidíme, že Froomey nastúpi na legendárnom Tourmalete a už ho nikto neuvidí. Aj keď to už je samozrejme asi fikcia, predsa len za tým je ešte dosť dlhý zjazd pred záverečným cieľovým stúpaním.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Júl 2015 10:45:20

nat píše:
ifčopifčo píše:Thomas sa vo vrchoch neustále zlepšuje, spomeňme na Paríž Nice, Švajčiarsko.

Hej Thomas sa tak zlepsuje, ze namiesto toho aby vyhral TdS kde mu na jedinom kopci nalozili Pinot, Pozzivo, Spilak , Lopez. Tak sa rozhodol ze ako druhy!!! domestik to vsetkym ukaze. A zostreli Nibaliho, Conta, Tj ... a Valverdeho poplaca nevydychany po pleci v cieli :mrgreen:
A hned potom ju svist zabalil do folie ;)


Neviem čo robil svišť ale že jeden cyklista porazí iného aby na iných pretekoch ten druhý porazil toho prvého je úplne bežné a nie je na tom nič čudné. Profil etapy, forma cyklistov, počasie, taktika, umiestnenie etapy v rámci celých pretekov .... + ďalšie aspekty a premenné ktoré rozhodujú o tom prečo v tej ktorej etape či pretekoch je jeden cyklista lepší ako druhý.
Tvojou logikou, ako je možné že to Contadorovi naložil Yates, Rolland, Gallopin a Nibalimu aj jeho domestic či Rensburg, Pauwels, Sepulveda, Valls?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

...

Poslaťod rrYan* » Str 15. Júl 2015 11:16:11

bloy píše:Inak s tým Portem, priznám sa, že až tak dobre si etapy nezapamätávam, ale stáva sa, že takto domestik odpracuje svoje pre lídra, potom akoby "zvesí nohy" a následne predbehne najväčšieho súpera svojho lídra. Predsa len to vyzeralo čudne, keby sa po Froomovom útoku, alebo krátko po ňom zavesil Nairovi na zadné koleso, tak ok, ale keď si Nairo išiel pomerne veľmi kvalitné tempo a Porte sa odrazu vrátil a predbehol ho, to mi prišlo také nezvyčajné. Ok, beriem, že to stúpanie v závere už klesalo, čo zrejme Nairovi nevyhovovalo a môže to celú vec vysvetliť, na druhej strane, poznáte podobné prípady ako ten včera.

A dúfam, že dnes neuvidíme, že Froomey nastúpi na legendárnom Tourmalete a už ho nikto neuvidí. Aj keď to už je samozrejme asi fikcia, predsa len za tým je ešte dosť dlhý zjazd pred záverečným cieľovým stúpaním.


Porte zas ale nie je len taky obycajny domestik, ma svoje kvality...

Nevidel som moc dovod, preco tak "zabral" a nesetril sa. Obrat Naira o 2 bonusove sekundy? Pri tom "naklade" od Frooma mi to pride smiesne... Napada ma ale, ci sa Porte nechce povozit v bodkovanom. Vedel, ze ked pride 2-hy za Froomom, tak si ho oblecie...
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod milos64 » Str 15. Júl 2015 11:29:46

Páni, pekné príspevky! Verme len, že tie doterajšie výkony lídrov nie sú o dopingu, aj keď Vaše špekulácie, hodnotenia ale aj konšpirácie nie sú až tak neuveriteľné. To by sme zas raz boli sklamaní. Som toho názoru, že si Froome načasoval formu úplne presne a aby sa nič nepodcenilo, tak načasovali aj jeho pomocníkov. Ak sa nič vážne nestane, vyzerá to na jasnú dominanciu SKY. Máme sa každopádne na čo tešiť, ako sa budú ostatní kandidáti snažiť a ako sa im bude dariť.
Súčastne ma zaujíma boj o zelené. Trochu som sklamaný, že Peter nebojuje ako by sme si to želali. Včera si to podľa mňa nechal ujsť medzi prstami. Zvolil zlé zadné koleso!? Nechápem. Veď jediný súčasný súper je Greipel. Tak prečo nejde po ňom. Nerozumiem. Kľudne sa môže stať, že mu bude len jeden bod chýbať. Spoliehať sa na ďašie etapy, kde by mal bodovať a možno aj na plno, je dosť krátkozraké. Vždy sa tam bude niekto snažiť niečo ukorystiť a zas bude mimo. Som zvedavý na dnes. Do tých špurtov musí ísť naplno. Veď v kopcoch sa od neho snaď neočakáva, že potiahne Contíka!
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Dnešný boj

Poslaťod Alex » Str 15. Júl 2015 11:44:02

Skvelá etapa ! Tak dnes sa nám vrchári predviedli v plnej sile(v niektorých prípadoch skôr v (ne)sile). Mašina menom SKY. Mne sa zdá, že majú ešte väčšiu silu ako pred dvoma rokmi. Roche, Poels výborní rozbeh do kopca. Konig už je zrejme unavený z prvého jazdeckého bloku, kde si odpracoval dosť roboty. Porte znovu ukázal, že je najlepším domestikom na svete a utvrdil ma v tom, že jeho problém byť lídrom na GT musí byť len a len v jeho hlave, keďže výkonnosť má skvelú. G.Thomas, to je kapitola sama o sebe, takých spolahlivých jazdcov ako je on, veľa v profesionálnom pelotone nenájdeme. Včera potvrdil, že spolu so Saganom a Valverdem sú pre mňa najuniverzálnejší jazdci v súčasnej dobe.

Dnes to na začiatku kopca vyzeralo, že Alejandro a Indián sa cítia výborne a budú atakovať. Oni sa skutočne cítili dobre, ale faktor SKY. Movistár ukázal, že je dobre pripravený. Veľmi potešil Gesink, myslím si, že bude bojovať o TOP5; ak mu nejak nedôjde a podá také výkony ako včera, tak ešte môže bojovať aj o podium. TVG vyzeral veľmi dobre, po útoku SKY sa tam držal s Gesinkom na 4. resp. 5. mieste, ale potom mu nejak došlo. Potvrdilo sa mi to, čo som čakal. Na Contadorovi bolo vidieť, že mu chýba tá jeho povestná iskra, skoro vôbec "netancoval" a jazdil iba v sedle. Ak dnes stratí na Froomeho, tak by mal zabaliť GC a prehodnotiť svoje ciele. Nibali sklamal, prvý týždeň naznačoval, že na tom nie je ani zdaleka tak dobre ako minulý rok, ale že stratí v jednej etape 4 a pol minúty na Frooma, tak to by ma nenapadlo ani vo sne. Možno by mal skúsiť s Aruom Vueltu, neviem čo iné prichádza v úvahu. A.Yates ukázal veľký vrchársky potenciál, spolu s bratom za pár rokov budú určite patriť k úzkej vrchárskej špičke. R.Valls predviedol sympatický výkon, neviem či ostáva v Lampre, ale je to perspektívny jazdec na týždňové závody a na GT má tiež potrebnú kapacitu. J.Fuglsang bude určite bojovať o TOP10 ak už nebude musieť podporovať Nibaliho, keby pri ňom včera neostane, tak by mal možno aj o minútu lepší čas. Mierne ma sklamal B.Mollema, myslel som si že má dobrú formu a bude bojovať možno aj o TOP5; takto to vyzerá len na najlepšiu desiatku. Prekvapil S.Pauwels, skôr by som tam čakal nádejného Meintjesa. nenápadný M.Frank podobne ako minulý rok Zubeldia môže klopať na brány TOP10. Sklamal Costa, potvrdil že mu lepšie idú týždňové etapáky. Zlyhal aj Cann-Garmin, Talansky ani Martin nepotvrdili svoje vrchárske schopnosti.

Purito. Včera som mu dosť veril, ale nemal nato. Už sa asi začína ukazovať jeho vek, mal by skúsiť bojovať o "bodkovaný trikot" alebo sa sústrediť na Vueltu, iný scenár nepoznám, škoda.
Francúzi. Niektorí potešili, ale väčšina naozaj sklamala. Parádny T.Gallopin; tento cyklista sa mi naozaj začína páčiť, asi najväčšie včerajšie prekvapenie. Potešil aj P.Rolland, znamenitý vrchársky výkon, má smolu, že v prvom týždni stratil 10 minút, teraz to už veľmi nevyzerá na GC, iba žeby skočil do nejakého vydareného úniku, možno bodkovaný dres. Pozoruhodný W.Barguil, mal smolu pri tom páde, dosť si udrel koleno, ale na cieľovom stúpaní predviedol, že je do kopcov výborne pripravený a bude bojovať o dobrý výsledok v GC. Najväčšie želiezka v ohni sklamali, a to doslova. T.Pinot potvrdil zlý prvý týždeň, celkom mu fandím a tak ma to dosť mrzí, či už je za tým zranenie, choroba alebo nedostatočná výkonnosť, je úplne nepodstatné. Možno skúsi Vueltu, uvidíme. R.Bardet, neviem čo sa stalo, ale včera na to vôbec nemal, neviem prečo, na Dauphiné vyzeral dobre. J.Ch.Peraud, minulý rok sa opakovať nebude, AG2R je asi dosť sklamané z doterajšieho priebehu.

Som zvedavý, ako to dopadne dnes, či niekto si bude natoľko veriť aby atakoval na Tourmalete, alebo niekto vymyslí atak v zjazde. Ten cieľový dojazd nie je natoľko ťažký aby sa tam zbieral nejaký veľký čas. Každopádne dnes mierne favorizujem vrchárov s dobrou akceleráciou, ak dôjde pod cieľový kopec malá skupina favoritov, tak kandidáti na víťazstvo môžu byť Valverde, Gesink či Barguil. Alebo sa tam znovu udrží T. Gallopin a všetkým vytrie zrak. Každopádne, bude to zaujímavé...
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: ...

Poslaťod sportovec » Str 15. Júl 2015 11:53:30

rrYan* píše:
bloy píše: ... a Porte sa odrazu vrátil a predbehol ho, to mi prišlo také nezvyčajné. Ok, beriem, že to stúpanie v závere už klesalo, čo zrejme Nairovi nevyhovovalo a môže to celú vec vysvetliť, na druhej strane, poznáte podobné prípady ako ten včera.

Porte zas ale nie je len taky obycajny domestik, ma svoje kvality...


Presne tak. Porte je super-domestik. Od 10. etapy na Gire v podstate oddychuje. A aj celú TdF si až doteraz pekne šetril energiu. Však má nabratých už +45 minút. Tak môže teraz strúhať formu 8-)

rrYan* píše:Nevidel som moc dovod, preco tak "zabral" a nesetril sa. Obrat Naira o 2 bonusove sekundy? Pri tom "naklade" od Frooma mi to pride smiesne... Napada ma ale, ci sa Porte nechce povozit v bodkovanom. Vedel, ze ked pride 2-hy za Froomom, tak si ho oblecie...


Ktovie ako to je s tou jeho zmluvou. Odchádza zo SKY, ale kam ide a za koľko ... či to má už dohodnuté na 100%. Takto si možno len navyšuje svoju cenu. Určite sa chce dobre psychicky naladiť po Gire a bodkovaný dres mu naisto spraví peknú náladičku. Ak si pozriete do detailov výsledkovú listinu, tak zistíte, že bonusové sekundy sa stále udeľujú. S Froome-om sú kamoši, dobre sa cítil a tak obral Naira o bonusové sekundy, čo mu možno ešte padne vhod. Keby toto spravil veľký sir Wiggins na Vuelte 2011 pre Frooma, tak ten by určite neskončil nakoniec druhý o +13 sekúnd.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Porte

Poslaťod sportovec » Str 15. Júl 2015 12:43:38

sportovec píše:Ktovie ako to je s tou jeho zmluvou. Odchádza zo SKY, ale kam ide a za koľko ... či to má už dohodnuté na 100%. Takto si možno len navyšuje svoju cenu. Určite sa chce dobre psychicky naladiť po Gire a bodkovaný dres mu naisto spraví peknú náladičku. Ak si pozriete do detailov výsledkovú listinu, tak zistíte, že bonusové sekundy sa stále udeľujú. S Froome-om sú kamoši, dobre sa cítil a tak obral Naira o bonusové sekundy, čo mu možno ešte padne vhod. Keby toto spravil veľký sir Wiggins na Vuelte 2011 pre Frooma, tak ten by určite neskončil nakoniec druhý o +13 sekúnd.


A to už ani nehovorím, že aj vďaka jazde Porteho sa SKY dostalo do vedenia tímovej súťaže, keďže sa berú vždy časy najlepších troch cyklistov z teamu v etape.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Str 15. Júl 2015 17:04:36

Ja beriem, čo píšete, ale ten spôsob mi prišiel celkom nezvyčajný... preto som sa aj pýtal, či nepoznáte podobné prípady.

Inak, ak pôjde do BMC, tak čo, spravia z neho 1. lídra na Giro ? (ktoré mu nesedí), alebo 2. lídra na Tour ? (čo potom s Garderenom?), alebo 3. budú mať na Tour dvoch rovnocenných lídrov (to by Gardren tiež nemusel byť nadšený)... 4. lídra na Vueltu ? (to by nemusel snáď ani odchádzať zo SKY ?)... ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 15. Júl 2015 20:29:13

Dnesok pomerne nudny. V boji o GC sa nic mimoriadne nestalo. Som rad ze sa Peto vratil do zeleneho. Dobre bola dnes postavena premia. Skoda ze neukazali na STV v GBS spurt. Jedine co som sklamany ze Petra predbehol Trentin. Kazdy bod dobry. Nibali vysiel Tourmalet s najlepsimi a potom v zavere stratil dalsiu minutu :roll: Co zajtra? Ja osobne ocakavam ze Froome opat bude nadelovat a jediny ktory sa pri nom mozno udrzi okrem jeho domestikov je Quintana. Nesmierne by som sa potesil keby niekto mal (sorry za vyraz) gule na to zautocit uz na predposlednom stupani. Frooma moze porazit uz iba nejaky prekvapivy dlhy atak. Samozrejme vyzera to ako samovrazedna misia ale Quintana alebo Contador by to mohli vyskusat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Str 15. Júl 2015 21:16:39

Keram píše:Dnesok pomerne nudny. V boji o GC sa nic mimoriadne nestalo. Som rad ze sa Peto vratil do zeleneho. Dobre bola dnes postavena premia. Skoda ze neukazali na STV v GBS spurt. Jedine co som sklamany ze Petra predbehol Trentin. Kazdy bod dobry. Nibali vysiel Tourmalet s najlepsimi a potom v zavere stratil dalsiu minutu :roll: Co zajtra? Ja osobne ocakavam ze Froome opat bude nadelovat a jediny ktory sa pri nom mozno udrzi okrem jeho domestikov je Quintana. Nesmierne by som sa potesil keby niekto mal (sorry za vyraz) gule na to zautocit uz na predposlednom stupani. Frooma moze porazit uz iba nejaky prekvapivy dlhy atak. Samozrejme vyzera to ako samovrazedna misia ale Quintana alebo Contador by to mohli vyskusat.

Jasne, Lance, pardon Froome, spraví zo všetkých možno ešte väčšie rešeto ako včera.

Ak chceme stále dúfať, že Quintana môže vyhrať túto Tour, zajtra musí urobiť progres. Minimálne... nič nestratiť.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 15. Júl 2015 21:37:29

Keram píše:. Frooma moze porazit uz iba nejaky prekvapivy dlhy atak. Samozrejme vyzera to ako samovrazedna misia ale Quintana alebo Contador by to mohli vyskusat.

Ja si myslim, ze Froome sa moze porazit len sam. Ale to zas nie je nerealne, len ho treba vyprovokovat v nejakom zjazde. A ked to tam pekne niekde do travy zapikuje, tak zacne byt TdF2015 aj zaujimave :D
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 15. Júl 2015 21:51:27

nat píše:
Keram píše:. Frooma moze porazit uz iba nejaky prekvapivy dlhy atak. Samozrejme vyzera to ako samovrazedna misia ale Quintana alebo Contador by to mohli vyskusat.

Ja si myslim, ze Froome sa moze porazit len sam. Ale to zas nie je nerealne, len ho treba vyprovokovat v nejakom zjazde. A ked to tam pekne niekde do travy zapikuje, tak zacne byt TdF2015 aj zaujimave :D


To zas nie. O takychto variantach radsej neuvazujme.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Str 15. Júl 2015 22:11:35

nat píše:
Keram píše:. Frooma moze porazit uz iba nejaky prekvapivy dlhy atak. Samozrejme vyzera to ako samovrazedna misia ale Quintana alebo Contador by to mohli vyskusat.

Ja si myslim, ze Froome sa moze porazit len sam. Ale to zas nie je nerealne, len ho treba vyprovokovat v nejakom zjazde. A ked to tam pekne niekde do travy zapikuje, tak zacne byt TdF2015 aj zaujimave :D

Priať niekomu pád? To teda klobúk dole...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Júl 2015 22:33:01

Čo poviete na domácich? Zatiaľ veľké sklamanie, po minuloročných výkonoch Perauda, Bardeta, Pinota sa zdalo že Francúzov čakajú lepšie časy, s Bouhannim, Demarom aj v záveroch etáp ale prišlo vytriezvenie. Snáď len Barguil a Rolland idú očakávane a Vuillermoz nad plán.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 15. Júl 2015 22:39:22

berloq píše:
nat píše:
Keram píše:. Frooma moze porazit uz iba nejaky prekvapivy dlhy atak. Samozrejme vyzera to ako samovrazedna misia ale Quintana alebo Contador by to mohli vyskusat.

Ja si myslim, ze Froome sa moze porazit len sam. Ale to zas nie je nerealne, len ho treba vyprovokovat v nejakom zjazde. A ked to tam pekne niekde do travy zapikuje, tak zacne byt TdF2015 aj zaujimave :D

Priať niekomu pád? To teda klobúk dole...

ja mu neprajeme pad taky aby sa dochramal, ci hocico aby sa mu stalo. Skorej ho dostat pod tlak a s tym ze mozno spravi jazdecku chybu. Ktorych za posledny rok spravil dost. Staci, ze vybehne na minutku do pola a potom sa vrati :)
Aj to robi jazdca ako sa vie vysporiadat s tlakom ,pripadne ako zjazduje.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia