Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 16. Júl 2015 7:15:47

Dnes nás čaká epická bitka (ak už v ničom inom aspoň časovo a výškovo), na Eurosporte budú vysielaľ celú etapu od 11hodiny. Dúfajme, že sa bude na SKY poriadne útočiť a rozmetajú ich po kopcoch (alebo si aspoň doprajme trošku tej naivity nech sa máme na čo tešiť).
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod berloq » Štv 16. Júl 2015 11:21:29

ifčopifčo píše:Čo poviete na domácich? Zatiaľ veľké sklamanie, po minuloročných výkonoch Perauda, Bardeta, Pinota sa zdalo že Francúzov čakajú lepšie časy, s Bouhannim, Demarom aj v záveroch etáp ale prišlo vytriezvenie. Snáď len Barguil a Rolland idú očakávane a Vuillermoz nad plán.

Sklamanie? No dobre... taký Pinot je pre mňa veľkým sklamaním, ale ten sa zrútil už v prvom týždni. Lenže keď chceme francúzskych lídrov hodnotiť ako sklamania poďme si to rozobrať poriadne.

Lídri tímov:
Astana > Nibali: slabota
AG2R > Bardet, Peraud: slabota
FDJ > Pinot: slabota
Saxo > Contador: slabota
BMC > TVG: ten vo forme je, ale proti Froomiemu vyzerá akoby tam nejaký hobík jazdil
Kaťuša > Rodriguez: slabota
QS > Uran: slabota, aj keď kto vie ako to tam bolo s tými plánami
Trek > Mollema: slabota
Lampre > Costa: slabota a už je preč
Garmin > Talansky: slabota
IAM > Frank: slabota


A ostatní ako Barguil, Rolland, Yates, Gallopin a pár ďalších sa jednoducho snažia ale je to jedno. Oni nedošli bojovať o víťazstvo, skôr o čo najlepšie umiestnenie. Takže ako prekvapenia sa brať dajú, lenže skôr v tom zmysle, že sú lepší ako niektorí utrápení cyklisti, od ktorých sa dosť čakalo. Také špeciálne postavenie má Gesink, ktorý vzhľadom na to čo má za sebou, je skvelý, ale zrovnanie s Alienom vyznieva smiešne.

Ďalšia špeciálna kategória je Quintana. Quintana je naša jediná nádej, že Froomie si ešte môže nasrať do gatí. Lenže... je to len teória. Pretože Quintana má už stratu značnú a druhá vec je tá, že Quintana formu má, cíti sa dobre, lenže na Froomeho to ani zďaleka nestačí. A na moje prekvapenie je skvelý aj Valverde.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

160/min?

Poslaťod berloq » Štv 16. Júl 2015 11:24:42

Mal som to napísané pod článkom na stránke... ale tam to radšej dávať nebudem, keď už sa redakcia silou mocou snaží, aby sa nediskutovalo o dopingu.

Bohužiaľ déja-vu nezažíva len Froome ale zažívame ho aj my... Celá cyklistická špička sa zíde na jednom mieste a jednému z nich stačí jediný kopec, aby rozhodol preteky? Moment to tu už bolo... jasné 2013...a pred tým? :) Tá podoba, to je nezvyčajné.

Sky sú nejako veľmi znepokojení na to, že sa jedná o "čisté údaje". Ospravedlňovať to tým, že sa súperi dozvedia jeho čísla je naozaj k smiechu, pretože, načo im je vedieť jeho čísla, keď sa k tej úrovni nedostanú? 160/min? Pri 120 kadencii do 8% stúpania? To akože naozaj? Jasné dostal nadelené od Boha, že? Klasiky ako nízka srdečná frekvencia, dobre okysličujúca sa krv, silné srdce a veľký objem pľúc. Minulá generácia to nazývala inak...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 16. Júl 2015 12:18:09

To nevyzerá dobre a snáď si môžeme len priať aby z toho nakoniec nebola ďalšia Pandorina skrinka ako z Lanceových dôb. Ak by sa mal opäť u jazdcov potvrdiť doping v podobných rozmeroch bolo by to smutné a veľmi zlé cyklistiku. Ja ako laik samozrejme neviem posúdiť, či je taká tepová frekvencia pri takom výkone možná za normálnych okolností - neviem si to ale moc predstaviť. Ak sú tie dáta pravdivé, tak to sa Froomovi preteká.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 16. Júl 2015 17:42:16

Nech sa este Geraint Thomas nauci spurtovat a Peto Sagan bude oproti nemu len cyklisticky odvar :shock: Dnesne snahy borcov na GC boli sympaticke ale to je asi tak vsetko :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Falco » Štv 16. Júl 2015 18:20:36

No co sa zatial deje na tejto tour je velmi zvlastne, najskvor nadeli froome vsetkym favoritom v prvom kopci a na konci si quintanu vychutna aj porte ako nic. Dnes klasikar thomas dokaze likvidovat utoky o 15 kg lahsieho quintanu v kralovskej etape a navyse v cieli ma lepsi cas ako Lance Armstrong a to vsetko v novej ere cistej cyklistiky :shock:

Mna by teda zaujimalo dokedy bude toto pokracovat a kolko toho este cyklistika vydrzi ? Ci za 5 rokov zase spravi Oprah show vymazu sa vysledky a cirkus pojde dalej?
Falco
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 16. Júl 2015 18:25:34

Falco píše:No co sa zatial deje na tejto tour je velmi zvlastne, najskvor nadeli froome vsetkym favoritom v prvom kopci a na konci si quintanu vychutna aj porte ako nic. Dnes klasikar thomas dokaze likvidovat utoky o 15 kg lahsieho quintanu v kralovskej etape a navyse v cieli ma lepsi cas ako Lance Armstrong a to vsetko v novej ere cistej cyklistiky :shock:

Mna by teda zaujimalo dokedy bude toto pokracovat a kolko toho este cyklistika vydrzi ? Ci za 5 rokov zase spravi Oprah show vymazu sa vysledky a cirkus pojde dalej?

A ten isty Thomas 2 etapy dozadu pobil vsetkych GC jazdcov okrem Quina. Po tom co odomestikoval co sa dalo. Este Valverdeho tam s usmevom poklepal po zadku.
A da sa verit na zazraky , atd ..ale je to divne ked sa ich vela deje v jednom time. (Hlavne az take zazraky). Keby bol na mieste Thomasa , Konig tak nic nepoviem.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Štv 16. Júl 2015 18:44:21

No ak by som mal mať takéto neodbytné pochybnosti, tak by som to radšej nepozeral, tak ako nepozerám na prenosy z parlamentu, tak ako nepočúvam Matovičove nahrávky, lebo je to smiešne až nechutné. Ak je všetko podvod, tak to netreba podporovať nijakým spôsobom, ignorovať, nediskutovať na dobrom webe.
Samozrejme sa tiež obávam, že o päť rokov to opäť praskne (fuj!), ale bez náznaku dôkazov to považujem za dobrú tému na krčmové debaty, nie však do diskusného fóra s istou úrovňou, aby sa z neho nestal len ďalší ventil národnej frustrácie.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Štv 16. Júl 2015 18:49:25

no pozerajme sa nato takto, sky minuly rok vybuchol, tento rok vyhra aj keby cigancata z neba padali :) momentalne nie je ziaden silny americky team takze prim hraje sky jakozto imperialna velmoc mozu si dovolit co chcu ovladaju vedenie uci ovladaju vsetko maju moc, iste froome je vynikajuci cyklista ale aby aj jeho domestik drtil favoritov na GC je uz trochu moc hlavne ked to nie je ziaden typicky vrchar :0, vidim to tak ze svojim technologickym a technickym pokrokom maju naskok, o tom nie pochyb a co sa tyka nedovolenych preparatov alebo zazracnych latok? hmm berme ze nic take nemaju alebo maju take nieco co a) nie je na listine zakazanych latok, b) neda sa to odhalit c) kombinacia oboch, pretoze je jednoducho tazke verit ze prave na tdf je cele sky neskutocne silne proti konkurencii ktora taktiez nespi taktiez tvrdo makaju aj vo vysokohrskych podmienkach a napriek tomu su o triedu slabsi nie o trosku o triedu..., ako som napisal tdf skoncila po prvej pyrenejskej etape vsetko ostatne budu suboje o ukoristenie etapy, bieleho a zeleneho tricka :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 16. Júl 2015 18:54:21

ondro píše:No ak by som mal mať takéto neodbytné pochybnosti, tak by som to radšej nepozeral, tak ako nepozerám na prenosy z parlamentu, tak ako nepočúvam Matovičove nahrávky, lebo je to smiešne až nechutné. Ak je všetko podvod, tak to netreba podporovať nijakým spôsobom, ignorovať, nediskutovať na dobrom webe.
Samozrejme sa tiež obávam, že o päť rokov to opäť praskne (fuj!), ale bez náznaku dôkazov to považujem za dobrú tému na krčmové debaty, nie však do diskusného fóra s istou úrovňou, aby sa z neho nestal len ďalší ventil národnej frustrácie.

No hej, prave si clovek hovori naco to pozera (rozmysla ci to bude pozerat). Tam je len ta flustracia, ze tyto zazracni domestici kazia tu podivanu . Keby tam dnes neboli, bolo by zaujimave sledovat Froomeho ako si sam doraza tie jednotlive nastupy.
Pacilo sa mi, ze GC typci dokazali spolupracovat.
Lenze pri takychto zazracnych kyborgoch (ktory su hlavne k neuvereniu) tak sa z toho stava nuda. To sa uz pomaly viac tesim na klasicke etapy, co je nonsens.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod West » Štv 16. Júl 2015 19:49:32

ondro píše:No ak by som mal mať takéto neodbytné pochybnosti, tak by som to radšej nepozeral, tak ako nepozerám na prenosy z parlamentu, tak ako nepočúvam Matovičove nahrávky, lebo je to smiešne až nechutné. Ak je všetko podvod, tak to netreba podporovať nijakým spôsobom, ignorovať, nediskutovať na dobrom webe.
Samozrejme sa tiež obávam, že o päť rokov to opäť praskne (fuj!), ale bez náznaku dôkazov to považujem za dobrú tému na krčmové debaty, nie však do diskusného fóra s istou úrovňou, aby sa z neho nestal len ďalší ventil národnej frustrácie.

Dobrý post - chválim.
Ono má svoj zmysel, aby sa na tému doping nediskutovalo v hlavnej téme. Možno by bolo dobré urobiť na toto zvlášť tému niekde inde - majú to tak aj na iných fórach. Ja osobne som si počas jarných klasík viac krát tiež obrazne povedané zahryzol do jazyka a nenapísal som príspevok s podozreniami ohľadne Kristoffa a jeho zázračného zlepšovania sa. Pritom indície boli tiež silné. Stajňa z východu, kde už boli aj v minulosti nejaké podozrenia. Výrazné zlepšenie sa v neskoršom veku - Paolini. No tá Kristoffova dominancia v tom čase bola až obludná a skoro sa zdalo že pre neho neexistujú hranice toho čo môže dosiahnuť. Ale skončili klasiky a odvtedy je jeho výkonnosť o ničom. Takže čert aby sa v tom vyznal. Možno existuje nejaká nová metóda, ako vyšpičkovať svoju výkonnosť na jedno dôležité obdobie v roku (Froome - TDF, Kristoff - klasiky) ale nie je možné túto výkonnosť držať po dlhšiu dobu. Doping? Ale ak je to nezistiteľná metóda, tak prečo nie celý rok? Veď práve na TDF sú kontroly najprísnejšie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Štv 16. Júl 2015 20:53:48

K tomu Froomeovmu tepu, taký Peter Tichý (bývalý slovenský aj olympijský reprezentant v chôdzi, teraz skôr bežec) má pri normálnom behu tep tak do 90. Minule dával svoje čísla zo závodu na 5km, čo je v podstate 20minút výkon naplno (kde napríklad ja idem s priemerom cez 190), tak jeho priemer bol 136. Aj napríklad Vladimír Lipovský (marátonec, dokázal ho zabehnúť za 2:17) hovoril že na tie čísla sa díva s obdivom z diaľky. Prečo by Froome nemohol byť len podobná "anomália"? Prečo to musí byť iba doping?


Aj keď osobne po pár debatách s ľuďmi okolo behu, aj s jedným čo robí vo farmaceutickom priemysle, neverím že tam je niekto úplne čistý (tak ako sú nadopovaní všetci Keňskí maratónci). Lenže rovnako ako Froome sú tam nadopavaní aj Contador, Nibali, Quintana ... Len asi majú iné látky ako SKY. Ale to mi je úplne jedno, beriem tieto pravidlá, užívam si zvyšok. Kým niekomu niečo nedokážu, ale vyzerá že na súčasný doping aktuálne techniky nestačia (prípadne dané látky ešte ani len zakázané nie sú, lebo o nich WADA a spol nevie). A vravím, neverím že tam dopuje len časť, ak niekto, tak určite všetci. Prečo by inak chceli cyklisti zo SKY odísť? Keby vedeli že inde rovnakú výkonnosť isto nedosiahnu? Aký by to malo pre nich zmysel?
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Štv 16. Júl 2015 21:49:50

MichalJ píše:Prečo by inak chceli cyklisti zo SKY odísť? Keby vedeli že inde rovnakú výkonnosť isto nedosiahnu? Aký by to malo pre nich zmysel?

Ved uvidime teraz na Richim ake bude mat najblizsie roky vykony :)
Ja by som ho chapal. Ma 30. Vie, ze bude stale len domestik. Aj ked bude mozno moct ist este Giro , nedostane tam plnu podporu (mozno ani vedecku).
Takto ma 3x nasobny plat a nemusi domestikovat. Ja to chapem. Uz je vo veku ked musi na seba zarobit.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 16. Júl 2015 22:46:07

Som rád, že Nibali, Quintana, Contador a Valverde sa o niečo pokúšali, ja som sa dnes celkom bavil. Uvidíme, či SKY bude predvádzať strojové výkony až do konca.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Pia 17. Júl 2015 6:43:31

bloy píše:Som rád, že Nibali, Quintana, Contador a Valverde sa o niečo pokúšali, ja som sa dnes celkom bavil. Uvidíme, či SKY bude predvádzať strojové výkony až do konca.


Presne tak,bola to náhodou celkom zaujímavá etapa.Na jej náročnosti pridalo aj nie príliš ideálne počasie.
Pred etapou som mal miernu obavu, aby sa z etapy znova nestalo gala predstavenie SKY. Partia okolo Frooma síce znova ukázala svoju silu,ale tento krát sa nedali zahanbiť ani ostatný favoriti a ich ataky dávajú akú takú šancu na zaujímavé Alpy.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod West » Pia 17. Júl 2015 6:44:31

Všetci všade len vyplakávajú nad dominanciou SKY a pritom dnes je veľmi dôležitá etapa ohľadne zeleného dresu. Degenkolb ju má iste už mesiace zakrúžkovanú červenou hrubou tužkou a ešte pre istotu 3x podčiarknutú. Náš Peťo by ju mal mať tiež, ale o ňom predsa všetci vieme, že ju asi začne študovať niekedy o tomto čase :lol: Ale verím že sa mu zapáči, len by to fakticky chcelo aby mu dnes aspoň dvaja Saxíci potiahli balík. Giant určite bude ťahať tiež, ale nemuselo by to stačiť. Ale ak to klapne, tak máme ďalšie rozdielové body na Greipela v suchu a azda konečne aj tá etapa by sa dala dať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Pia 17. Júl 2015 9:23:20

Kto vie ako sa pôjde, v tejto etape by mohol niečo skúšať napríklad aj Valverde.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Júl 2015 11:16:11

nat píše:Ved uvidime teraz na Richim ake bude mat najblizsie roky vykony :)
Ja by som ho chapal. Ma 30. Vie, ze bude stale len domestik. Aj ked bude mozno moct ist este Giro , nedostane tam plnu podporu (mozno ani vedecku).
Takto ma 3x nasobny plat a nemusi domestikovat. Ja to chapem. Uz je vo veku ked musi na seba zarobit.


Na to že je Porte "stále len domestik" má celkom slušných 19 profi víťazstiev. 3 násobný plat má voči komu? Nemusí domestikovať? Som z tvojho príspevku voľajaký zmätený :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 17. Júl 2015 11:41:35

ifčopifčo píše:
nat píše:Ved uvidime teraz na Richim ake bude mat najblizsie roky vykony :)
Ja by som ho chapal. Ma 30. Vie, ze bude stale len domestik. Aj ked bude mozno moct ist este Giro , nedostane tam plnu podporu (mozno ani vedecku).
Takto ma 3x nasobny plat a nemusi domestikovat. Ja to chapem. Uz je vo veku ked musi na seba zarobit.


Na to že je Porte "stále len domestik" má celkom slušných 19 profi víťazstiev. 3 násobný plat má voči komu? Nemusí domestikovať? Som z tvojho príspevku voľajaký zmätený :roll:

Je takzvany supedomestik..ale stale je to domestik.

Domestik znamena, ze ked mu SKY povie, ze ma ist makat na Froomeho na TdF , tak musi ist makat na TdF na Froomeho. Aj keby chcel ist kombinaciu Giro a Vuelta tak ma smolu.
To v BMC nehrozi. Tam mu hrozi iba, ze mu urcia na ktory GT pojde(ale vzdy ako leader(coleader)). A mozno ani to nie. Lebo moze mat, tak ako zopar jazdcov, presne v zmluve na ktore GT pojde.

A skoro 3nasobny plat ma mat v BMC oproti SKY.

ps: ze sa prave ty pytas taketo otazky? :roll:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Pia 17. Júl 2015 11:46:16

bloy píše:Som rád, že Nibali, Quintana, Contador a Valverde sa o niečo pokúšali, ja som sa dnes celkom bavil. Uvidíme, či SKY bude predvádzať strojové výkony až do konca.

Ako ja som sa bavil. Ale aj trocha bol nasraty lebo mi tam zavadzali ty dvaja robo-domestici (hlavne Thomas) . Som si predstavoval, ake by to bolo, keby nadupany (nadopany ? :) Froome musel chytat tie utoky sam. To by bolo grandiozne divadlo. Nech uz s akymkolvek koncom 8-)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia

cron