Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Sob 25. Júl 2015 13:53:34

Inak ked vidim Nibaliho zjazdovat, az slza v oku sa mi tlaci. (Spominka na T.A.).

AKe by to bolo keby boli spolu v time, alebo aspon v timoch kde by mohli spolupracovat.
Predstavte si to opat. Peto v uniku, na vrchole sa stretnu s Vincenzom a potom spolu to zjazdia dolu v "novom svetovom rekorde" :D
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 25. Júl 2015 17:16:13

Uz viem preco Sagan konci vzdy druhy. Je to mnou :D Dnes moj druhy oblubeny jazdec skoncil druhy celkovo aj v etape. Dobre toho Chrisa este potrapil. Skoda ze do druheho tyzdna uz isiel so stratou dve minuty.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod dem » Sob 25. Júl 2015 18:22:04

LIVESTREAM : https://www.procyclinglive.com/livestream/#


dem píše:WOMEN Tour de France 2015

La Course by Le Tour de France 26.7.2015

http://www.letour.fr/la-course-by-le-tour-de-france/2015/us/

http://www.procyclingstats.com/race/La_Course_by_Le_Tour_de_France_2015

TV PRENOS . Naživo nedela 26.7.2015 - TV Eurosport 1 od 14.00 do 15.45 hod.
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 25. Júl 2015 18:25:39

Dnes najkrajsia etapa pre mna a FDJ!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

VALVERDE BELMONTE Alejandro

Poslaťod sportovec » Sob 25. Júl 2015 23:06:04

bloy píše:Ako fanúšik Movistaru musím povedať, že Nibali by si zaslúžil skočiť Valverdeho. Sorry Alejandro, ale jazdiť celé kopce tak defenzívne, to si pýta priúčku.


Tak Valverde nakoniec na krásnom treťom mieste s + 05' 25''. Minulý rok skončil za Nibalim štvrtý + 07' 25''. Pekné aj vzhľadom na to, že sem-tam pomohol Nairovi. (Aj niektorými dobre cielenými útokmi, na ktoré by ako hlavný líder určite zbytočne nemíňal energiu.) Myslím, že v jeho veku (35) a po tých dlhých rokoch v pelotóne už vie odhadnúť aký má výkon a kam presne zapadne. Na Frooma tento rok určite v priamom súboji nemal. (Tak ako na neho nemal (aj s Contadorom) na Vuelte 2014.) Fanúšikom sa nepáči defenzíva a bránenie tretieho miesta - ale keď vieš že lepšie to nebude, tak sa to dá pochopiť + niekedy fakt visel už viac očami ako nohami. Nairo to je iná rozprávka, ten mohol asi aj lepšie pritvrdiť ...

Ktovie inak ako by to s Movistarom dopadlo keby hentí dvaja nedostali zbytočne v 2. etape + 01' 28'' ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod dem » Ned 26. Júl 2015 9:10:16

dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 26. Júl 2015 10:01:37

Pre mňa je Valverde určite najpríjemnejším prekvapením tohto ročnej TDF. Očakával som od neho skôr boj o etapové prvenstva.On zabojoval o podium a nakoniec sa dokázal ako jediný vtesnať medzi štyroch top favoritov.Viacerí tu predpovedali,že očakávajú niekoho medzi silnou štvorkou,ale že to bude práve Valverde čakal málokto.Pred TDF sa hodne špekulovalo o tom,aká bude spolupráca medzi Quintanom a Valverdem.
Podľa mňa bola ich spolupráca na vysokej úrovni.Mať pretekárov na 2 a 3 mieste je pri atakovaní prvého obrovská výhoda. Movistar sa jednoznačne ukázal ako jediný tím schopný porážať SKY. V tomto smere som určite viac čakal od Astany.No a Tinkoff,tak to je kapitola sama o sebe.Neviem aký majú rozpočet oproti SKY,ale dá sa predpokladať,že sú bohtší,alebo sú na úrovni Movistaru a Astany.Pretekárov majú poriadnych len dvoch Alberta a Petra. Majka,Roman a hlavne Rogers sú podľa mňa dobrí domestici. Roman bol dlho mimo a je to poznať.Za týmito 5-timi je veľká výkonnostná diera.V počte kvalitných domestikov jednoznačne strácajú na Movistar a Astanu o SKY ani nehovoriac.
Contadorov pokus o víťazstva na Gire a TDF dopadol tak ako dopadol.Po tomto pokuse to už dlho,ale poriadne dlho nikto neskúsi.Podobní snílkovia ako ja(Alberto to dokáže) dostali riadne po nose.Tí ktorí tvrdili,že vyhrať dva takéto preteky po sebe je nemožné mali absolútnu pravdu a reálne zhodnotenie možnosti jednotlivca. V TS majú ale aspoň Giro v kapse,čo sa pri ich momentálnej sile dá považovať za úspech a celkom dobré rozhodnutie.Majú v kase aj zelený dres na TDF a možno dnes uvidíme v doprovodnom vozidle TS zeleného Shreka. :shock:
Treba zablahoželať Christopherovi tento rok najlepšiemu a najkomplexnejšiemu cyklistovi TDF(teda po Saganovi :lol: ) a na budúci rok veriť a fandiť Nairovi.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod West » Ned 26. Júl 2015 11:25:14

Tak ako sa hovorilo, že TDF nemusí vyhrať najlepší vrchár, ale mal by to byť najkomplexnejší pretekár, tak to sa naplnilo mierou vrchovatou. Je dobre vidieť ako dokáže Froome na sebe pracovať a to hlavne na svojich slabinách. Na začiatku jeho kariéry sa o ňom písalo, že je síce výborný vrchár, ale nezvláda moc ostré zmeny tempa a on na tom zapracoval a aj keď je stále radšej keď mu tím odtiahne kopec jedným tempom, tak nemá problém ani nastúpiť a reagovať na útoky. Potom sa u neho predpokladalo že jeho slabinou budú kocky a zjazdy. No on v etape na kockách patril k najsilnejším a nebál sa aj sám útočiť. A ani v tých zjazdoch napokon nestratil takmer nič. Dokázal sa s tímom výborne zorientovať vo veternej etape, kde získal čas na svojich súperov. Útočil a získaval sekundy aj v klasikárskych etapách, hoci sa to skôr čakalo od Valverdeho. A aj keď sa v tom samom závere Nairo zdal ako lepší vrchár, tak Froome tam asi len splácal daň za tú aktivitu prvý a druhý týždeň. Takže žltý dres je IMHO v správnych rukách a ťažko môže niekto k tomu niečo namietať. Jedine snáď tie rozprávky o dopingu. Ale keď si človek porovná časy zo včera na Alpe d'Huez, tak Armstrong by Nairovi naložil dve minúty a Pantani vyše troch. Takže z tohto pohľadu sa ten masívny doping o ktorom sa stále špekuluje zdá dosť nereálny.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Movistar

Poslaťod sportovec » Ned 26. Júl 2015 11:31:05

sportovec píše:Tak Valverde nakoniec na krásnom treťom mieste s + 05' 25''. Minulý rok skončil za Nibalim štvrtý + 07' 25''. Pekné aj vzhľadom na to, že sem-tam pomohol Nairovi. (Aj niektorými dobre cielenými útokmi, na ktoré by ako hlavný líder určite zbytočne nemíňal energiu.) Myslím, že v jeho veku (35) a po tých dlhých rokoch v pelotóne už vie odhadnúť aký má výkon a kam presne zapadne. Na Frooma tento rok určite v priamom súboji nemal. (Tak ako na neho nemal (aj s Contadorom) na Vuelte 2014.) Fanúšikom sa nepáči defenzíva a bránenie tretieho miesta - ale keď vieš že lepšie to nebude, tak sa to dá pochopiť + niekedy fakt visel už viac očami ako nohami. Nairo to je iná rozprávka, ten mohol asi aj lepšie pritvrdiť ...

Ktovie inak ako by to s Movistarom dopadlo keby hentí dvaja nedostali zbytočne v 2. etape + 01' 28'' ...


Ešte by som dodal, že Movistar má vo vrecku okrem bieleho trička, 2.+3. miesta aj celkové víťazstvo v tímovej súťaži. A keby Nairo neignoroval niektoré horské prémie, tak by mali asi aj bodkovaný dres. Takto si ho zobral Froome. Valverde síce ešte uchmatol Froome-ovi body v poslednej etape, ale nestačilo to.

(Inak tu je na zamyslenie pre organizátorov, ako veľmi kazí celú súťaž 2x počet bodov v cieli - pričom je to obyčajný kopec ako každý iný počas celej TdF - navyše o víťazstvo v etape sa snaží každý z balíka, čo má na to schopnosti a povolenie od vedenia tímu. Takže zbytočne tam dávať 2x počet bodov.)

Fakt veľká škoda 2. etapy - určite im to rozbilo stratégiu a nahlodalo morálku. Trasa bola na prvý týždeň postavená zaujímavo (bez dlhých kopcov) a s rozhodujúcimi bonusovými sekundami. Osobne som čakal, že Valverde bude po tom prvom bloku TdF najlepšie v rebríčku favoritov a Movistar bude následne jazdiť defenzívne a robiť takto nátlak na SKY, nech sa oni snažia.

A ešte hádam nikto nečakal od Valverdeho, že bude robiť oddaného domestika ako Porte alebo Thomas Geraint v SKY. Na to je už asi veľký pánko :D (Víťazstvo v rebríčku UCI a procyclingstats.com bude asi zase pre neho ;) ) Ale ako záložný líder a druhá vysoká karta, sa slušne snažil pomáhať Nairovi.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Movistar

Poslaťod bloy » Ned 26. Júl 2015 13:11:38

Áno, Valverdemu sa nedá z hľadiska jeho jazdenia smerom k výsledku absolútne nič vyčítať a nedá sa zároveň ani povedať, že by nič neurobil pre Naira, to by bolo nielen nepravdivé, ale aj neférové. Alejandro mal aj trochu šťastie, jazdil dobre, ale Nibali s Contadorom sú predsa len väčšie kalibre a mali aj o niečo viac smoly (ale tú mal v minulosti aj Alejandro). Taká je však cyklistika.

Faktom je, že jeho postavenie zväzovalo do istej miery Nairove možnosti a nepochybne ovplyvnilo boj o žltý dres. Preto prichádzali nástupy až neskoro, spravidla v čase, kedy bolo veľmi pravdepodobné, že Alejandrova pozícia nemôže byť ohrozená, prípadne jazdci len testovali, čo sa bude diať.
Takáto stratégia je zrejme prezieravá a rozumná, ale nie príliš atraktívna pre fanúšikov. Aj keď nikde nie je napísané, že keby to Nairo skúšal skôr (to samozrejme nešlo vždy, ale boli prípady kedy Froomey bol už izolovaný a mohlo sa útočiť viac, namiesto toho dovolili jeho domestikom, aby sa vrátili) tak by dokázal tú stratu zmazať. Aj keď Froomey v istých momentoch dokázal limitovať straty už len silou vôle. Ale to už je história. Nairo však je asi cyklistom s najväčším potenciálom do budúcnosti pre vyhrávanie GT závodov.

Ok, TDF je za nami, Froome si víťazstvo zrejme zaslúžil; teraz dúfam, že si Movistar vezme Vueltu. Verím, že dajú dokopy veľmi silný tím s Amadorom, Gadretom, Capecchim, Izzagirom, možno Viscontim, Lobatom, či Antonom. (v alternácii niektorých miest podľa formy a ostatných závodov Intxaustim, Lastrasom, Rojasom, Fernandezom).

Zaujímavé bude aj to, k akým rošádam príde v tímoch pre budúcu sezónu. Avizované prestupy moc netešia: Kwiatek, Landa, prípadne Intxausti a Izzagirovci do SKY, to je nadsadene povedané až silná káva. Ale celkom by som tipol, že niekto z nich bude nakoniec ten prestup ľutovať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Movistar

Poslaťod Keram » Ned 26. Júl 2015 13:47:42

bloy píše: Ale celkom by som tipol, že niekto z nich bude nakoniec ten prestup ľutovať.


Ked si mam tipnut ja tak Kwiatkowski. Nemyslim si ze robi dobre ked sa chce zamerat na GC. Tyzdnove etapaky a ardenske klasiky to by malo byt jeho teritorium. Nie grand tours. A to nehovorim o tom ze mozno ani nedostane prilezitost. Nakoniec skonci ako robot do kopcov pre Froomieho.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Ned 26. Júl 2015 15:06:46

Vyzerá to, že dnes to bude pekne mokré a bude to kĺzať. V ženskom závode sa padá ako by im za to platili.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 26. Júl 2015 15:39:53

Kedy naposledy prsalo na Champs Elysses? Co si ja pamatam vzdy bolo krasne pocasie :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

zelene

Poslaťod paula@sile » Ned 26. Júl 2015 15:45:08

drzime dnes petovi palce, uz tak dlho caka na to vitazstvo...
to by bola najkrajsia odmena za jeho fantasticke vykony na tdf, inak tolko zelenych triciek som na svk este nevidela… :mrgreen:
(dufam, ze nebude stat na stupni vitazov nakoniec degenkolb) a , ze sa niekto na tych kockach nevysype..
tesim sa na komentar lukasa timka a zaroven dakujem redakcii za skvele spravodajstvo
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Tour

Poslaťod berloq » Ned 26. Júl 2015 20:42:33

West píše:Tak ako sa hovorilo, že TDF nemusí vyhrať najlepší vrchár, ale mal by to byť najkomplexnejší pretekár, tak to sa naplnilo mierou vrchovatou. Je dobre vidieť ako dokáže Froome na sebe pracovať a to hlavne na svojich slabinách. Na začiatku jeho kariéry sa o ňom písalo, že je síce výborný vrchár, ale nezvláda moc ostré zmeny tempa a on na tom zapracoval a aj keď je stále radšej keď mu tím odtiahne kopec jedným tempom, tak nemá problém ani nastúpiť a reagovať na útoky. Potom sa u neho predpokladalo že jeho slabinou budú kocky a zjazdy. No on v etape na kockách patril k najsilnejším a nebál sa aj sám útočiť. A ani v tých zjazdoch napokon nestratil takmer nič. Dokázal sa s tímom výborne zorientovať vo veternej etape, kde získal čas na svojich súperov. Útočil a získaval sekundy aj v klasikárskych etapách, hoci sa to skôr čakalo od Valverdeho. A aj keď sa v tom samom závere Nairo zdal ako lepší vrchár, tak Froome tam asi len splácal daň za tú aktivitu prvý a druhý týždeň. Takže žltý dres je IMHO v správnych rukách a ťažko môže niekto k tomu niečo namietať. Jedine snáď tie rozprávky o dopingu. Ale keď si človek porovná časy zo včera na Alpe d'Huez, tak Armstrong by Nairovi naložil dve minúty a Pantani vyše troch. Takže z tohto pohľadu sa ten masívny doping o ktorom sa stále špekuluje zdá dosť nereálny.

Je to tak. Froome sa tento krát vyvaroval vyhláseniam typu:

2013: "Čakal som oveľa náročnejší profil." - citované z http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo-sveta-cyklistiky-clanky/1357-trasa-tour-de-france-hlada-univerzalneho-cyklistu, v kombinácii s tým, že v treťom týždni to už až tak pod kontrolou nemal.

2014: "Kociek sa nebojím" - parafráza z http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo-sveta-cyklistiky-clanky/1634-froome-nema-strach-z-pave-na-tour-de-france, na kocky ani nedošlo, Froome vypadol.

Tento rok našťastie nijaké podobné vyhlásenia nerobil. Naopak, Froome bol po tom, ako sa zverejnila trať mierne degradovaný na úkor "vraj lepších vrchárov". Lenže Froome zrejme nenechal nič náhode, vraj trénoval na najprudšom stúpaní sveta, kde trénoval akceleráciu. A naozaj to tak vyzeralo. Lenže zbytok veľkej štvorky, ho mal poraziť inak, nie len cez čistý výkon. Ale Froome im nedal šancu... tak ako minulý rok zvládol Nibali všetkých 21 etáp bez zaváhania, tak sa to podarilo Froomemu tento rok. Kocky bez problému, krátke stúpania bez problému, v zjazdoch dokázal v pohode nasledovať Valverdeho, ktorý to často hrotil... no a v kopci bol Froome najlepší. Toto z neho naozaj robí šampióna, človek s povesťou dreva, zvládol všetky skúšky TdF a treba povedať, že posledné roky sa nejdú brať akoby dve Tour v jednej, že nech sa klasikári, šprintéri a iné zvieratá vybláznia až potom sa začne bojovať o víťazstvo. Tak to už nefunguje, jednoducho ten víťaz musí makať od začiatku.

Trošku ma iritovali komentáre pri výstupe na Huezy (na ČT), že Froome je v kríze. To nebola pravda, Froome v žiadnej nebol. Len v dnešnej cyklistike sa nejak zabudlo na to, že jednoducho niekto môže byť lepší ako on. Tak ako mal Froome viac síl na St. Martin v Pyrenejach, kde zdolal Quintanu, to isté sa stalo na Huez. Jednoducho Quintana mal viac síl. Keby mal Froome krízu, tak na QUintanu v ten deň stratí tak 5 minút.

Dobre, pri pohľade na prvú horskú etapu som chcel (alebo som naozaj) kričať do sveta nech to monštrum odtiaľ zoberú do basy! Ja si o Froomem a celom Sky myslím svoje, svoj pohľad som od roku 2012 nezmenil. Po roku 2013 ma čiastočne upokojilo to vyrovnanie, že mu sú tu jazdci, ktorí sú mu schopní vzdorovať. Potom príde takáto chladná sprcha... West, porovnávať historické časy na kopcoch nemá absolútne žiadny zmysel... Ja keď prechádzam dva dni po sebe ten istý kopec časy bývajú úplne iné ( :D ), tak isto to je aj tu, to sa neoplatí porovnávať časy, tam záleží od veľa faktorov. A keď už sme u toho, tie chabé dve minúty na 14 kilometrovom kopci v porovnaní "s nadopovanými hovadami" mi zrovna ako alibi a lichôtka pre Froomeho nevyznievajú.

Každopádne Tour posúva cyklistov medzi legendy. Froome vyhral druhú, to je jednoducho skvelý počin.
Naposledy upravil berloq dňa Ned 26. Júl 2015 20:47:13, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Ned 26. Júl 2015 20:43:43

Skôr než sa sem dovalí vlna analýz, pridám pár postrehov k tohtoročnej Tour.

SAGAN

1. Nemám nič proti pravidlu: 3 druhé miesta = 1 prvé
2. Podľa vzoru lyžovania by na Tour mohli udeľovať malý kryštáľový glóbus (malé žlté tričko? - XS?) za zjazd, slalom a aj skoky.
3. Ako tak počúvam rôzne diskusie – u suseda, v krčme... Sagan ešte zatiaľ nemá na to, aby vyhral žltý dres, ale aj tak je nespravodlivé, že sa to nehodnotí podľa umiestnení v etapách.
Pripojím svoju sťažnosť – v šachu by mali mať všetky figúrky rovnaké pohybové možnosti ako kráľovná, aby to bolo spravodlivé.

ĎALŠIE VECI

1. Chýba mi vyhlásenie držiteľa batikovaného trička pre najlepšieho domestika. Valverde by toto mohol udeliť Froomovi, niekoľko krát ho tam pekne potiahol.
2. Nevyhlasuje sa Dream Team?
Mám návrh na šprintéra:
Christopher Froome (niektoré dojazdy etáp svedčia o tom, že na to má + postupne
v Alpách strácal sily, ako správny šprintér). Keby to s Froomom nevyšlo, tak potom už len
Majo Gáborík.
3. Trošku osobne:
Som rád, že som sa nemýlil, keď som predpovedal, že Froomey sa už v predposlednej etape
šetriť nebude - je zjavné, že sa nešetril.
A trošku sa ospravedlňujem Movistaru (a bloy-ovi), že som ich trošku podcenil.
4. Diváci:
Keby bolo na mne, ohlásim etapu na Alpe d Huez, tam by sa tí blázni pekne dovalili a ožrali
a jazdcov pošlem na Mont Ventoux. Na Alpe d Huez by išli preteky doprovodných vozidiel.

Inak pekná Tour. ;)
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Ned 26. Júl 2015 20:47:03

Trochu provokačná otázka: ako sa asi momentálne cíti Marcel Kittel ? ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Tour 2

Poslaťod berloq » Ned 26. Júl 2015 21:28:50

Mám chvíľu čas, tak sem dám nejakú tú tapetu. AJ keď silno pochybujem, že to ešte niekoho baví čítať :D :mrgreen:

Tour de France, vysoko nad všetkými! Zase vpredu, zase prvá, krásna, veľkolepá, ohromná! To je TdF, to podujatie je špička športu, porovnávať sa s tým môže naozaj len pár ďalších akcií. Lenže, tak sa zdá, že niekedy ten vývoj, ktorý je z roka na rok drastickejší, zabije niečo tak krásne ako cyklistika. Je mi jasné, že nejde len o Tour, lenže tá je na prvom mieste a na nej je to všetko strašne vidieť. Koho to vlastne sledujeme? Sú to ešte ľudia? Vďaka vysielačkám podľa seba nepretekajú, vďaka gigantickému personálu daných tímov podľa seba ani netrénujú. Takže kam sa to posunie? Možno do Matrixu...

Ale tak trošku sa zdá, akoby to "my budeme prví" je tak trošku umelé a vynútené. Napr. zastavenie pelotónu v tretej etape... naozaj to bolo treba? Už som o tom písal po tej etape. Áno pád bol tvrdý a dá sa povedať, že to bolo brutalita. Lenže v čom bol tak strašne výnimočný? Jediný svojho druhu? Pff... Naozaj cyklisti sú už takí ovládnutí počítačmi, že sami nič nezvládnu? Naozaj ich treba zastaviť, lebo by sa im niečo mohlo stať? Možno to dôjde do doby, že v horách zaprší a niekomu to bude vadiť tak sa nepôjde. V ďalekej budúcnosti, možno cyklisti budú chcieť jazdiť iba v sterilných podmienkach... neviem. A keď už si cyklistov tak "hýčkajú, že v nebezpečenstve ich vedú pomaly, nastáva otázka, naozaj potrebujeme prvý týždeň "etapy v ktorých sa niečo deje"? Ak sú dnešní cyklisti také drevá, že to nezvládajú, tak ich tam nedávam jazdiť... je to možno myšlienka do diskusie. Ja som za akciu strašne rád, lenže neviem, tento rok toho bolo možno až dosť... Ďalšou vecou je, či naozaj potrebujeme vidieť cyklistov v grafickej podobe, kto sa kde nachádza. Kamery väčšinou všetko dôležité pokryjú, ale sem tam sa stane, že sa niekto môže schovať, už sa neschová...

Na druhú stranu, tento rok si môžu gratulovať, niečo viac ako minúta rozdiel medzi prvým a druhým je veľký úspech. Po dlhšej dobe sa jazdci vcucli do takého malého rozdielu. Aj keď ono je pravda, že priebeh ako nejaký súboj nevyzeral, skôr to bolo jasné, ale posledné dve etapy tomu trošku dali "sódu". Objavili sa názory, že sa jednalo o najťažšiu Tour za posledné roky. No.. ťažko porovnávať. Ale do veľkej miery s tým súhlasím, pretože prvý týždeň bol o hubu a veľkú výkonnosť bolo už tam treba ukazovať. No a čo sa horských terénov týka, tak to bola veľká lahôdka. Krásne, legendárne stúpania v obidvoch masívoch.

Neviem, ten priebeh bol taký... ako to povedať - "mal isté muchy". Pri výsledku sa o žiadne prekvapenie nejednalo, takže očakávaná udalosť. Lenže aj keď som od znechutenia po prvej pyrenejskej etape mal chuť sa na to nepozerať, ťažko tomu odolať. Tour de France baví vždy, aj keby nebavila. Ten prenos je inde ako u ostatných pretekov. Navyše.. všetky videné etapy som sledoval na ČT, kde je Jílek výborne geograficky pripravený, čož je pre mňa, priznám sa, 30% z prenosu.

Takže... Vive Le Tour?
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 26. Júl 2015 22:10:36

V kutiku duse som dufal ze by dnes Peter mohol vyhrat. Trosku sa mi zdal dnes jeho vykon slabsi. Asi uz je uplne vyflusany. No aj tak by som tuto jeho Tour zhodnotil ako druhu najlepsiu aj napriek tomu ze nevyhral etapu. Tato Tour mala z jeho strany nadych roku 2012 hoci bez vitazneho imperativu. Bavil divakov a udivoval odbornikov a superov. Stary dobry Hulk :D Cakal som ze dnes dostane aj celkove cervene cislo. Francuzi ale zrejme potrebovali mat aspon jedneho zastupcu na dnesnom podiu. Hoci nevravim ze Bardet si to nezasluzil. Peter sa uz stal legendou Tour a to bez prehanania. V bodovacej sutazi je vlastne medzi top 3 pretekarmi celej historie podujatia a dnes prave vytvoril tazko prekonatelny rekord ked vyhral 4. zeleny dres pri svojej 4. ucasti na Tour. Nech sa jedna o ktorukolvek klasifikaciu nie len zelenu tak toto sa bude tazko prekonavat. A Peter tento zapis este moze vylepsit. Dufam ze raz sa dozijeme aj toho ze bude osamostatneny na cele pred Zabelom a takisto aj v pocte dni v zelenom. Na Zabela mu chyba uz "len" 18 dni. Ale aj tak dnes sa Peter stal legendou pretoze vytvoril na Tour rekord.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Ned 26. Júl 2015 23:34:03

Tohto ročná tour podľa mňa priniesla viac víťazov ako porazených.Alebo viac spokojnosti ako sĺz a sklamania.Tak trocha tomu dopomohlo rozdelenie si etapových prvenstiev medzi celkami a to, že vlastne skoro všetci lídri dokončili pretek.
Najskôr skúsim ohodnotiť podľa mňa tých spokojnejších.
Froom a celé SKY -žltý a bodkovaný=absolútna spokojnosť .
Quintana,Valverde+Movistar-2a3 miesto,biely dres a tímove víťazstvo určite zahoja boľačku z prehry o celkové prvenstvo.
Graipel-4 víťazstva+Champs-Élysées.Tak ten sa musí cítiť ako vo sne.Jednoznačne spolu s Froomom najspokojnejší muž tohto ročnej TDF a najlepší špurtér.
Sagan-síce nevyhral,ale svojou brutálnou cyklistikou si podmanil celý cyklistický svet.Náladu si určite vylepšil ziskom zeleného dresu.Pre mňa jednoznačne naj bojovnejší cyklista tohto ročnej TDF.
Bardet,Pinot a Rolland - aj ked kazdy z nich niečo pokašľal,nakoniec môžu byť relatívne spokojný.Prvý dvaja majú po etape(kráľovské alpské) a tretí nakoniec skončil v top 10,kde skončili aj Gesink,Mollema a Frank,takže aj ich môžem zaradiť medzi spokojných.
Rodrigéz-2 etapove prvenstva.Tak tocha nahradil Kristoffa a priniesol spokojnosť do Katushe.
Dal by som tu aj kategóriu mierne sklamaných.
Contador-5 miesto a strata skoro 10min.na prvého je určite sklamanie.Vrchol formy mal ale na Gire a tešiť ho môže aj zelený Sagan.
Nibali-náladu si aspoň vylepšil etapovým prvenstvom a fanúšikov upokojil aktivitou v poslednom týždni.
T.Martin,Cancellara-skončili veľmi škaredo a bolestivo.Také malé zadosťučinenie bolo nosenie žltého dresu.
BMS-jedno oko sa smeje a druhé plače. Dominátori v časovkách+etapové prvenstvo Grega,ale strata lídra.
Cavendish-aspoň jedna výhra.Podľa mňa ale chcel určite viac.
Kristoff,Degenkolb-tí by sa dali zaradiť aj ku sklamaniam.Predsa len čakalo sa aspoň po jednej výhre a boj o zelený dres,ale boli tam nejaké tie pódia.Treba tiež brať do úvahy,že top formu mali na jar.Mali tam veľké výhry,vďaka ktorým sú v pohode.

Čo sa týka výkonnosti,tak si dovolím povedať,že nikto fatálne nesklamal.Aspoň ma momentálne nikto nenapadá.Spokojnosťou ale určite nežiarili napr. v Orice-doplatili najviac na ten hromadný pád v 3 etape.Hodne sa čakalo hlavne od Matthewsa.
Najviac ľúto mi bolo Garderena.Bol veľmi blízko pódia.Osud to zariadil ináč,čo bola veľká škoda.Bolo by veľmi zaujímavé sledovať jeho boj v alpách.
Predsa len by som spomenul aspoň dve mena od ktorých som očakával viac,no oni ma sklamali.Od Kwiatkowského a Faria Da Costu som čakal určite viac.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia