Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 16. Júl 2018 17:22:49

Jeden z mala mal všetky jazdy na strave? Tak to asi nesleduješ na strave veľa jazdcov lebo takmer všetci majú Garmini zosynchronizované so stravou .Vrátane mňa :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Strava

Poslaťod Vercingetorix » Pon 16. Júl 2018 18:34:29

Focus-Shimano píše:Jeden z mala mal všetky jazdy na strave? Tak to asi nesleduješ na strave veľa jazdcov lebo takmer všetci majú Garmini zosynchronizované so stravou.

Tak daj nejakého jazdca zaujímavého čo tam dáva svoje tohtoročné TdF etapy. Možno som len nepostrehol niečo.
Mňa by zaujímal trebárs Sagan, GvA či Valverde .. alebo také nejaké eso.
Alebo niekoho kto ide na GC (Froome, Dumoulin, Nibali ...).
Niektorí sú možno aj na Strave, ale TdF tam nedávajú. Aspoň som nenašiel.

A radoví jazdci čo to tam dávajú podaktorí, ma ako fanúšika príliš nezaujímajú. Ak podajú nejaký dobrý výkon, tak si ich pozriem samozrejme.
Focus-Shimano píše:Vrátane mňa :D

Som nevedel, že tu máme na fóre profíka, odteraz budem čítať tvoje príspevky dôslednejšie a brať ich na väčšiu váhu.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 16. Júl 2018 18:54:17

Tak napr. Démare, Gorila,Burghardt,Kruijswijk,Barguil,Bardet,Caruso,Clayes
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 17. Júl 2018 19:23:06

Dnesna etapa dost nudna. V GC absolutne ziadne vzruso. Vraj bol protivietor. Sklamal ma Majka. Ak toto nebol slabsi den tak je to dost zle. Bude mat co robit ak da vobec top 10. Po dalsich dvoch etapach budeme mudrejsi. Dnes highlighty etapy Saganova premia, Gregovo udrzanie dresu a Alaphilippe. Uprimne cakal som od QS ze Saganovi zneprijemnia zivot viac akosi uz na ten dres kaslu. Alebo sa bali ze ak budu stihat Sagana odparu Gaviriu. :) A ked bolo vpredu 20 jazdcov o minutu tak to nemalo zmysel uz. Krasne bolo vidno kde je Peter oproti ostatnym rychlikom ked nahanal Alaphilippa a o par sekund zaber na koniec pelotonu na Groenewegena ako visi za oci :). Prekvapil ma Greg. Vyborny vykon. Mam pocit ze v horach je cim dalej lepsi a sice so Saganom su podobni tak mam pocit ze cim dalej sa svojimi schopnostami trosku vzdaluju. A na zaver Alaphilipe vyborna jazdca. Dufam ze pojde po KOM a nejake etapy este vyhra. Mam tohto jazdca rad.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 17. Júl 2018 23:02:09

klasikari vo vseobecnosti ked chcu tak vedia siahnut riadne hlboko aj v nejakej tazkej etape a moze byt aj horska a na ten jeden den mozu konkurovat niekedy aj vrcharom. to plati aj pre Petra aj ked vzhladom nato ako ma zamerany trening posledne sezony tak s tymi 78 kg to momentalne nie je mozne az v takej miere ako u Grega. ale zato je tato jeho hmotnost idealna na klasiky od MSR v podstate az po AGR. ale boli obdobia kedy este pri nom nebol Patxi Villa a jeho trening bol iny a vtedy bol Peto vrcharsky inak pripraveny. ale z hladiska klasik to nic neriesilo ba priam asi skodilo... navyse tam boli tie veci s nastavenim posedu v Tinkoffe a problemy s pravym bokom...

inak zajtrajsi zaciatok etapy vyzera celkom slubne. na zaciatku je hned kratke strmsie stupanie a potom sa mierne stupa az k sprinterskej premii. teda aspon tak sa mi to zda z profilu. dnes QS velmi nebranili Petovi kedze ho ani nemal velmi kto stahovat vzhladom nato ze Alaphilippe a Gilbert isli tiez do uniku. navyse Gilbert mozno este stale myslel na zlty dres. uvidime ako to bude zajtra.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 18. Júl 2018 17:43:54

Myslím že Majka bol posledný krát lídrom bory na gc na TDF.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Str 18. Júl 2018 18:37:45

ja si myslim ze majka nato ma ale nesmie tam byt etapa na kockach, on je take male sparatko a dvakrat sa tam vysypal to urobi vela pozri na urana napriklad
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 18. Júl 2018 19:35:12

Kittel :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Dumoulin a Valverde

Poslaťod sportovec » Str 18. Júl 2018 20:49:21

Dumoulin útočí? Naozaj divné. Majster sveta v časovke by mal hákovať až do cieľa každej etapy a len keby mal väčšiu stratu pred 20 etapou (ITT) ako dajme tomu minútu na žlté tričko, tak by mal vystrčiť nos do vetra v nejakej etape. Dnes úplne zbytočne minutá energia. Mal sedieť v SKY vlaku až do cieľa.

Valverde útočí ďaleko pred cieľom? Divné. Najlepší šprintér a explozívny jazdec medzi vrchármi. Ktorý má čučať v skupine a brať bonusové sekundy (ak sú k dispozícii) alebo pridávať sekundičky k dobru v každom záverečnom výbušnom kilometri etapy. Toto bolo niečo ako keby Gaviria išiel do úniku pred cieľom. Naozaj divný počin aj s ohľadom na to že do etapy nastúpil v podstate v žltom tričku. S Gregom nikto nerátal, že vydrží ešte túto etapu a Thomasovi málokto verí, že vydrží celé 3 týždne v tomto nasadení.

Čakal som niečo (útoky) od všetkých iných GC cyklistov, ale týmto dvom SKY vlak úplne vyhovuje (ako by asi vyhovoval aj Portemu, keby sa ho dožil). Divné časy.

Keď aj ostatní chcú takto Froomovi túto Tour darovať, tak nás čaká veľká nuda.

Focus-Shimano píše:Tak napr. Démare, Gorila,Burghardt,Kruijswijk,Barguil,Bardet,Caruso,Clayes

Demare je po Cipressa KOM 2016 ešte stále na Strave? Niektorí ľudia proste nemajú chrbtovú kosť ...

motyliLET píše:ja si myslim ze majka nato ma ale nesmie tam byt etapa na kockach, on je take male sparatko a dvakrat sa tam vysypal to urobi vela pozri na urana napriklad

Keď nevzláda kocky mal ísť radšej kombináciu Giro-Vuelta. Bora úplne zbytočne minula svoju energiu na Majku. Pripravili sa v Nedeľu o víťazstvo v etape.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 18. Júl 2018 21:49:41

Inak ten Kittel sa mi zdal tento rok nejaký nemastný neslaný a to nie len po výkonnostnej stránke. Vyzeral že mu chýba motivácia a chcenie. Z Katushe sa bude zrejem veľmi rýchlo sťahovať.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Str 18. Júl 2018 22:03:51

Tak dnes zabavna cyklistika. Len ten vlak Sky sa bohuzial neda vykolajit. Su prilis dobri. Ale nemyslim si ze to co spravil Valverde a Dumo bolo zle. Len to akosi nevidalo. Peter ma uz paradny naskok. Zajtra by mal posetrit a prist v limite a pripravit sa na 13. etapu. Do unikov skakat uz ani nemusi ale v 14 alebo 15 by mohol skusit ist aj na etapu. Uz mu staci prist iba do ciela a mal by v pohode udrzat zeleny. Tak nech nas este pobavi. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 19. Júl 2018 20:48:40

Tak takyto odchod sprinterov zo sceny TDF si nepamatam. Je sice pravda ze minulu dekadu som sprinterov na TDF nesledoval. 5 top sprinterov mimo poaledne dve etapy je strasne vela.Ale aj tak ich je tam este dost na hromadne dojazdy. Inak dnes velmi zaujimava etapa. Skoda Nibaliho incidentu. Vraj ma podozrenie na zlomeny stavec :?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ostrihaneofce » Štv 19. Júl 2018 20:53:09

Trochu mi Sky pripomína rok 2012. Vtedy tiež Froome ako č. 2 vyzeral silnejší ako Wiggins. Thomas zatiaľ veľmi dobre. Uvidíme ako im obom bude chutiť tretí týždeň. Thomas zatiaľ nikdy nevydržal vpredu celé tri týždne, Froome je zasa po Gire.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 19. Júl 2018 21:41:21

Tak a tour je opäť vo svojich nudnych koľajách. O celkovom poradí je rozhodnuté tam si to rozdajú astmatici zo SKY, zelena súťaž je už na 95% rozhodnutá jedine bodkovaná súťaž je otvorená . Taktiež spurty budú ochudobnené o naj borcov takže tiež to bude nuda. No nič Vuelta nám to ako vždy vynahradí.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 19. Júl 2018 22:02:46

co sa tyka GC tak mna by vitazstvo Thomasa potesilo. za vsetku tu smolu co mal. napríklad aj minuly rok na Gire ktore mohol kludne vyhrat. otazne je ci mu to vydrzi aj v tretom tyzdni ale zas Froome ma v nohách Giro takze moze to byt vyrovnane az do casovky.
zacinam si mysliet ze Quintana naozaj svoj vrchol uz dosiahol lebo zatial je sklamanim tejto TdF. este mu treba sice dat sancu, este nie je koniec a videli sme ho uz v tretom tyzdni podavat najlepsie vrcharske vykony zo vsetkych, ale skor to vyzera len na o nieco lepsi rocnik ako mal v 2017.

pre Peta je najdolezitejsie uz len v zdravi prist do Pariza. zajtra by sa mozno mohli timy dohodnut na oddychovej etape a teda by mohol vyhrat unik. oddychovy den nie len s ohladom nato co bolo posledne 3 dni ale este aj nato co ich caka. a ak by mal Peto este chut a silu si zapretekat tak treba sa posetrit na 15.etapu pretoze ta je idealna pre uspesny unik a pre Peta nie je uplne neriesitelna.

najnovsie spravy hovoria ze Nibali odstupi:( to je velka skoda pretoze sa javil ze v tretom tyzdni bude velmi silny.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 20. Júl 2018 20:51:20

Tak co k tomu dodat? Toto moze byt najuspesnejsia Tour pre Sagana co sa tyka etapovych vitazstiev. Mohol by vyhrat na Elyzejskych poliach. Momentalne je najrychlejsi zo zostavajucich sprinterov. Ale ja by som aj tak chcel aby v nedelu isiel do uniku aj ked nemusi. Chyba mi este k tejto jeho Tour nejaka ceresnicka na torte ako tie jeho uniky v roku 2015 alebo veterna etapa 2016 alebo ten unik v 2012 kde ho zdolal len Luis Leon Sanchez. Nech sa opat presvedcime ze on nie je cyklista on je Sagan :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Pia 20. Júl 2018 21:00:38

Pekné porovnanie cyklistov na Tour s amatérmi. Popri Tour sa jazdí jednodňový pretek pre amatérov Etape du Tour. Tento rok išli rovnakú trasu ako bola 10.etapa. V nej Cavendish s Kittelom stihli limit o pár sekúnd, v preteku amatérov by s rovnakým časom vyhrali s náskokom okolo 15 minút :-) Mimochodom pretek amatérov vyhral Victor Lafay, bol nedávno 2. na ME do 23 rokov a budúci rok už bude jazdiť v Cofidise. Človek si aspoň môže pekne predstaviť, akí sú naozaj "slabí" vrchári.

A len poznámka úplne bokom, posledný amatér v cieli (skončil na 12212.mieste) by na nich stratil 8 hodín a 15 minút :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod martyn26 » Pia 20. Júl 2018 21:29:49

Zajtra nás čaká zaujímavá etapa. Profilovo veľmi podobná, ako v roku 2015, ktorá tiež končila v Mende. (https://www.procyclingstats.com/race/to ... y/profiles)
Pre mňa je najväčší kandidát na víťazstvo je Alaphilippe, v 10 etape dokázal, že je dobrý vrchár do kopcov do 10km. On má šance aj z úniku, ale aj z pelotónu. Uvidíme, čo skúsi. GVA sa tohto roku dosť zlepšil v kopcoch. Možno dúfa vo výhru v Innsbrucku. :) Ak by šiel do denného úniku, bol by jeden z najväčších favoritov (ak by bol únik úspešný). Z pelotónu si myslím, že nevydrží s jazdcami na celkové poradie. Peter má určitú šancu uspieť, môže skúsiť únik, ale záleží na tom, ako sa zotavil z Álp. Osobne veľmi neverím, že by dokázal vyhrať v takomto náročnom dojazde. Každopádne môže ísť s Rafalom a Postelbergrom. Keby sa im trom podarilo dostať do úniku, bolo by to zaujímavé. 8-) Mýslím si, že si to borci z celodenného úniku rozdajú o víťazstvo. Už sa nemôžem dočkať. :D
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Júl 2018 21:40:05

Už toho Petra "nehoňme jak zdutú kozu" :) Ja som tiež zajtrajšiu etapu považoval za veľmi vhodnú na únik (alebo 15.), ale v prípade keby mal manko alebo nedostatočný náskok v bodovačke. Pri zostávajúcej konkurencii šprintérov má Peter veľkú šancu na výhru v 18. etape a hlavne potom v Paríži, tak by mal podľa mňa jazdiť trocha konzervatívnejšie a príliš sa do únikov nezapájať. Ušetriť sily na Pyreneje a krutú 17. etapu. Nech sa prejavia aj iní cyklisti Bory, Lukas má slušnú formu, Muhlberger, Polianski, tí by to zajtra mohli skúsiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 20. Júl 2018 22:03:03

Veru zajtra nech Peter oddychuje. Aj on sám chce aby zajtra uspel nejaký únik.

No, v některých etapách je dobré našetřit nějakou tu energii pro třetí týden. Doufám, že zítra uspěje únik, a tím to bude vyřešené. Nemusím být všude. Pro mě je to opravdu dost tvrdé stoupání. Jsem moc rád za dnešek - a zítra uvidíme, jak se to všechno vyvine.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 268 hostia