Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 19. Sep 2020 14:57:51

Dobre čítam? Túto sezónu je už Peter bez Patxiho? Ani sa nedivím, že má takú sezónu akú má :D Patxi bol jeho pravá ruka k výkonnosti a základný kameň pohody. Bude ťažké sa dostať do tréningovej pohody na ďalšiu sezónu.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 19. Sep 2020 15:04:27

Gaučový profesionál píše:Dobre čítam? Túto sezónu je už Peter bez Patxiho? Ani sa nedivím, že má takú sezónu akú má :D Patxi bol jeho pravá ruka k výkonnosti a základný kameň pohody. Bude ťažké sa dostať do tréningovej pohody na ďalšiu sezónu.

Áno Patxi je v Movistare, ale o tom už bola reč, kde co čítaš momentálne?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 19. Sep 2020 15:07:22

elviska píše:
Gaučový profesionál píše:Dobre čítam? Túto sezónu je už Peter bez Patxiho? Ani sa nedivím, že má takú sezónu akú má :D Patxi bol jeho pravá ruka k výkonnosti a základný kameň pohody. Bude ťažké sa dostať do tréningovej pohody na ďalšiu sezónu.

Áno Patxi je v Movistare, ale o tom už bola reč, kde co čítaš momentálne?

Nemal som aktuálne info. Dnes som to prečítal na SME. Počas Tour som niekde zase čítal, že Patxi má túto sezónu byť posledný krát s Petrom tak som ostal prekvapený, že už túto sezónu je Peter bez neho. Škoda, v knihe ho opisoval ako neodmysliteľnú súčasť jeho kariéry.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 19. Sep 2020 18:10:25

Ročník nadľudských výkonov. Obe moje obočia sú dvihnuté :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Sep 2020 18:29:05

Fantázia, Richie tretí, Pogačar výkon z inej planéty, Remco má čo robiť a ich súboje môžu byť ozdobou ďalšieho desaťročia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 19. Sep 2020 18:32:37

Co sme to videli. Vau. Inak Porte v rozhovore spomenul nieco o poslednej Tour, ci zle som pocul?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 19. Sep 2020 18:36:14

Pogamasaker , nic ine sa k tomu neda napisat :shock:
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 19. Sep 2020 18:39:17

Ešte keby Sagan s Carapazom vyhrali svoje dresy a bola by 100% spokojnosť :lol: ... Nechápem moc čo som videl práve, ale môže byť... Záber na nechápajúcich Dumoulina a Van Aerta je pre mňa top moment Tour tohtoročnej :lol: . Chudáci, možné aj nemožné tam porobili, no ani tak nestačilo... Každopádne nádherná Tour; Roglič, Van Aert, Pogačar, Hirschi, Carapaz, v mizernej forme ale bojujúci Alaphilippe, Sagan vs. Bennett, výbuchy Pinota s Bernalom, Richie konečne na pódiu (!!!!)... A na záver toto. Tuším aktualizujem svoju top 10 Grand Tours čo som nedávno publikoval :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 19. Sep 2020 18:40:53

https://i.imgur.com/iTwoWbl.png
WvA najlepší climber Jumba? :D Ten v noci musí svietiť ako Chernobyl.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Sob 19. Sep 2020 19:05:26

Toto som necakal :D Roglic mal slaby ten kopec ale aj keby nemal tak dnes bol Pogacar niekde inde. Neuveritelny koniec Tour.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 19. Sep 2020 19:14:43

Predstava defile v parizi zajtra drzitelia dresov a na podiu dvaja cyklisti :)))) znovu sa ukazuje ze team je prilis precenvany team zlte nevyhrava aj ked pomaha taky valec aky mal jumbo tento rok sa len tak nevidi kdezto pogacar tam bol zvacsa sam
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 19. Sep 2020 20:04:40

rano som tu mal rozpisany cely sloh svojho hodnotenia tour ale tesne pred dokoncenim mi klakol mobil a kedze som to psychicky takmer nezvladol tak uz som to nesiel pisat znovu...teraz to lutujem ale co uz...v skratke ale napiselm teraz to co povazujem za najdolezitejsie...mna totizto tohtorocna tour z hladiska GC dost sklamala...pisal som ze este minuly rok som z otvorenou hubou sledoval vykony roglica a aj tu na fore ho oslavoval ako mojho novodobeho milacika...a velmi som sa tesil ze ide na tour ako lider...vzhladom na to ze ja ako vecny fanusik contadorovho stylu pretekania som ocakaval nastupy a dlhe suboje muza proti muzovi v kopcoch sa nic take z toglicovwj strany neudialo tak u mna postupne behom tychto troch tyzdnov stracal sympatie...ano bol silny bol konzistentny nerobil chyby ale neukazal nic viac...nic viac v zmysle ze som nebol presvedceny ze prave on by si mal v parizi obliect zlty dres...a po kazdej dalsej horskej etape ma viac a viac mrzela ta pogacarova strata na vetre lebo mal som pocit ze ak by si to niekto zasluzil tak je to asi tento mlady chalan...dalsi moj milacik landa uz asi nebude predvadzat take utoky ako predtym ked xcel nasrat svojich pracodavcov ale aj tak treba uznat ze aspon nieco skusil...ale roglic bohuzial "len" sa viezol za svojimi kolegami a pritisol len vtedy ked jeho mlady sukmenovec skusal svoje stastie ale ani raz behom tych troch tyzdnov netvoril pretek...a preto som napriek mojim pociatocnym sympatiam som dufal ze dnes Tadej vyleti na ten kopec a zoberie si zlty dres...rano som mal napisane ze mam taky pocit ale teraz by tl znelo len ako mudrovanie po vojne...je pravda ze som aj zelal carapazovy bodkovany ale tieto dva zelania sa bili navzajom a sam neviem co som si zelal viac...vacsine z vas vadil ten zlty vlak ale ja som velky obdivovatel velkych domestikovskych vykonov a preto ma roglicova strata mrzi kvoli jeho zltociernym kolegom...neskutocny van aert, pre ma neuveritelne lojalny Tom ktory sa na zaklade vlastnych pocitov bez problemov dobrovolne upustil z lidrovstva a plne pracoval pre roglica a samozrejme dalsi moj oblubenec kuss ktory ma udivoval uz na minulorocnej vuelte a teraz dufam ze onedlho bude lidrom aj on...cize podla mna v tejto nudnej gc bitke zasluzeny vitaz...znova sa potvrdilo ze sutaz o bodkovany dres je trochu odveci...klobuk dole pred bennetom za jeho boj o zeleny vratane prace dqs(teda mozno okrem toho brania bodov morkova na premiach aj ked nerobil nic protizakonne) a teraz uz len snivam o saganovom zajtrajsom vitazstve...celkovo tato tdf nic moc
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 19. Sep 2020 20:05:30

ups tak velmi v skratke to nakoniec nebolo...ani si nexcem predstavit ako by vyzeral tem moj ranny sloh
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Sep 2020 20:48:52

motyliLET píše:Predstava defile v parizi zajtra drzitelia dresov a na podiu dvaja cyklisti :)))) znovu sa ukazuje ze team je prilis precenvany team zlte nevyhrava aj ked pomaha taky valec aky mal jumbo tento rok sa len tak nevidi kdezto pogacar tam bol zvacsa sam


Ako kedy, spomeň si na Vueltu 2015 ako Astana zlikvidovala Duma. Nehovoriac o situácii, keby bola na Tour nejaká tímová časovka, tam by líder slabšieho tímu mohol nakúpiť slušnú stratu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 19. Sep 2020 21:12:05

Keď je ten tím tak preceňovaný, tak mi povedz prečo sa tu roky vypisovalo že Froome vyhral ,,iba kvôli tímu"?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod Zutu » Sob 19. Sep 2020 21:36:10

motyliLET píše:Predstava defile v parizi zajtra drzitelia dresov a na podiu dvaja cyklisti :)))) znovu sa ukazuje ze team je prilis precenvany team zlte nevyhrava aj ked pomaha taky valec aky mal jumbo tento rok sa len tak nevidi kdezto pogacar tam bol zvacsa sam


Absolutne nesuhlasim. Jumbo kruto podcenili Tadeja. Keby dnes dokazali vratit cas, tak ho v kopcoch roztrhaju ako vlci.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Sob 19. Sep 2020 22:01:55

Rage against the machine. nuz co viac. ja som velmi rad a ak mam pravdu povedat uz som v to nedufal. nechcel by som byt v kozi Roglica. staci si citat slova Van Aerta a Dumoulina a hned si clovek urobi predstavu ake to musi byt. kazdopadne suhlasim ze Roglic mal byt omnoho viac utocny v casoch ked bol silny. napriklad momentalne to trestuhodne 500 metrove pretekanie na Colombieri by asi riesili inak.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

BORA

Poslaťod Vercingetorix » Ned 20. Sep 2020 7:47:44

sportovec píše:
nat píše:Sam isiel na TDF a ma jednu vitaznu a zeleny .. a Sagan nic :?

Netreba zabúdať, že bodový rozdiel 53 bodov spravili rozhodcovia v jedinej kontroverznej etape (Sagan -43b a Bennett +10b).
(Momentálne je rozdiel 55 bodov)

Pri tomto jednoduchom počte asi môžeme rovno napísať, že o 2 zelené dresy Sagana obralo kontroverzné rozhodnutie rozhodcov.
Prvýkrát v roku 2017 a druhýkrát v roku 2020. Keďže rozhodcovia vyrobili rozdiel 53b a aktuálne je 55b rozdiel.

Lebo je úplne iná psychická bojová morálka u cyklistu (Sagana) a jeho údernej skupiny (ochota obetovať sa) a ich šéfa, keď mám celú Tour oblečené na sebe zelené tričko a bojujem o neho každý deň, ako keď ho má na sebe niekto iný a ešte sa mi po bodíkoch pomalinky vzďaľuje. Viď napríklad aj čudácke psychické rozpoloženie Ralpha Denka počas celej Tour a aj následná podpora-nepodpora tímu BORA. Úplne inak by to tam vyzeralo celú Tour. Sagan už síce nepodáva terminátorské výkony, ale aj tak by to zjavne tento rok stačilo na zelený dres. (+ navyše tá nešťastne spadnutá reťaz)

Inak nepochopil som načo sa Kamna po 16.etape, (kde nechal všetku životnú energiu) zase v 17.etape pchal do úniku a zhorel tam ako fakľa.
Veď mal oddychovať a skúsiť to radšej v 18.etape - evidentne to vedenie tímu nemá v hlave úplne v poriadku ...
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Green

Poslaťod sportovec » Ned 20. Sep 2020 8:04:43

Inak čo hovoríte na scenár, že CCC by sa rozhodlo nepiť šampanské a išlo by brutálne bomby už od štartu, na tej štvorke by odtrhlo Bennetta aj Ewansa.
Trentin by si vyhral prémiu a potom mu Greg rozbehol šprint v cieli. A zobral by si víťazstvo v Paríži a aj zelené tričko za +70b.
To by bol slušný ekvivalent včerajšej Pogačarovskej časovky :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 20. Sep 2020 10:09:01

@Vercingetorix
Bože tvoja prezývka je ťažká. Ale vidím to podobne jak ty.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia