Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 24. Jún 2021 22:34:18

Neviem ako to myslel. No je zaujimave pozriet si video Chrisa Hornera na ytb co si mysli o Saganovi. Podla mna Peter je na tom dobre a pojde isto naplno. Inak by brali Pascala ktory v Belgicku vyzeral tiez dobre.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 24. Jún 2021 23:53:24

ifčopifčo píše:Peter v RTVS , "4 GT v priebehu roku", "Tour je už povinnosť", to nevyznelo príliš optimisticky.

TDF už nie to co kedysi pre Petra , aj kvôli niektorým udalostiam počas TDF po minulé roky . Aj preto to asi berie ako povinnosť. Ale verim ze prekvapí aj tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Pia 25. Jún 2021 0:23:38

Otazne je co je jeho realny ciel tuto cast sezony.
Opravte ma ak sa mylim, ale nikde som sa nedocital, ze o co mu teraz v prvom rade ide.
- vitazstvo v prvej/druhej etape a zltak?
- vitazstvo v hociktorej etape?
- 8mi zeleny?
- prekonanie rekordu Kellyho?
- pripravenie sa na olympiadu?

Z jeho vystupenia na Gire som mal pocit ze mu islo o tu vyhru v bodovacke. Rovnako aj z vyjadreni Szmyda, Bodnara aj Cezara to bolo uplne jasne. Ulava a radost bola zrejma aj z podiovych oslav v Milane.

Ani som nikde necital ci bol na vysokohorskom sustredeni co zvykne robievat pred hlavnymi cielmi sezony.
Davalo by mi to zmysel ak by prioritou mala byt jesen (MS/PR) co ale teraz samozrejme nemoze vytrubit.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 25. Jún 2021 8:40:43

Mne z prejavu Peťa vychádza že to smeruje k Majstrovstvám sveta, aby práve tam mal najsilnejšiu formu, no aj tak je obdivuhodné, že po prekonanom Covide dokázal túto sezónu zaznamenať už dosť významné víťazstvá. Síce nevyhral klasiku, ale bral etapy len na dôležitých pretekoch, a táto sezóna na mňa pôsobí ako jedna z tých lepších.
A to že absolvuje v priebehu jedneho roka štvrtú GT je síce dosť náročné, ale myslím že tie minuloročné dve (až na to jedno víťazstvo z úniku na Gire), aj tohtoročné Giro šiel dosť s rezervou :D takže to mal skôr také vysokohorské sústredenia... a olympiáda, to je dosť otázne, tam bude záležať akým štýlom sa pôjde pretek, a či sa vôbec pôjde :roll: :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 25. Jún 2021 21:58:47

Tak ako zajtra? Vraj je to ťažšie ako to vyzerá, zhodujú sa cyklisti ktorí si to boli prejsť, bol tam aj Peter? Pre ardenárov hovorí ťažký kilometer na začiatku kde je aj 10%, pre odolných šprintérov záver, ale nebudú už ďaleko trebárs za Rogličom či Pogačarom? MvdP by to mohol ustáť a v závere by mal byť najrýchlejší, ale WvA by nemusel byť o nič slabší. A čo Sony Colbrelli, ktorý na talianskom majstráku na okruhu kde boli MS bol v stúpaniach výborný. Keď Peter skončí v top 5 budem spokojný, ak bude za desiatkou budem sklamaný, dôležité je aby za ním čo najďalej skončili Demare a Ewan prípadne Bling, dnes som zachytil, že Ewanovi by sa celkom páčil zelený dres.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 25. Jún 2021 22:11:06

water202 píše:Otazne je co je jeho realny ciel tuto cast sezony.
Opravte ma ak sa mylim, ale nikde som sa nedocital, ze o co mu teraz v prvom rade ide.
- vitazstvo v prvej/druhej etape a zltak?
- vitazstvo v hociktorej etape?
- 8mi zeleny?
- prekonanie rekordu Kellyho?
- pripravenie sa na olympiadu?

Z jeho vystupenia na Gire som mal pocit ze mu islo o tu vyhru v bodovacke. Rovnako aj z vyjadreni Szmyda, Bodnara aj Cezara to bolo uplne jasne. Ulava a radost bola zrejma aj z podiovych oslav v Milane.

Ani som nikde necital ci bol na vysokohorskom sustredeni co zvykne robievat pred hlavnymi cielmi sezony.
Davalo by mi to zmysel ak by prioritou mala byt jesen (MS/PR) co ale teraz samozrejme nemoze vytrubit.


Myslím si, že bodovačka s nejakou etapou a je to jedno akou, ono byť dekorovaný v Paríži má niečo do seba a vyrábať rekordy Petra vždy bavilo. Príprava na OH? To sa mi nevidí, v tomto som pesimista, to je ako keď sa pripravoval na MS v roku 2018. Na VH sústredení podľa mňa určite nebol a dúfam, že po regenerácii po Tour a OH v rámci prípravy na VHS pôjde. Pretože dátumy 26.9 a 3.10 musí mať v kalendári vyznačené červenou farbou a podčiarknuté ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 25. Jún 2021 22:32:06

zajtrajsok vobec netusim. podla mna to je cista loteria. kludne aj taky Simon Yates moze utocit v tej strmej pasazi. bude to poriadne nervozne podla mna, su tam tusim aj pomerne uzke cesty cize zrejme sa objavia aj nejake pady. keby to bola sprinterska etapa tak na 99,99% by vyhral niekto z top 5 favoritov. ale zajtra? ja sa priznam ze ak si to uchmatne niekto z trojice Alaf, MvdP, WvA tak budem celkom prekvapeny.

len tak zo zaujimavosti, ako dlho myslite ze tam pobudne MvdP? po prvy volny den alebo po druhy?:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 25. Jún 2021 23:16:00

Zajtra to bude podla mna mega nervózny masaker a podla mna vyhra nejaky len ako sa povie pod..bavak ktoreho nebude mat kto stiahnuť…ale strasne by som xcel vidiet férovku typu wva mvdp ala sonny dedo z movistaru a samozrejme sagan s vitazstvom toho posledne menovaného ale k tomu asi bohuzial nedôjde…no a tlači sa mi este do klávesnice tretia varianta a to uspesny útok mladeho slovinského mega talentu ktory dvíhal pre rokom v Paríži v žltom drese víťaznú trofej…ale poviem vam ze nikdy som nebol pometenejsi ako pred zajtrajším dojazdom
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod water202 » Pia 25. Jún 2021 23:24:12

MVDP do toho pojde kvoli staremu otcovi az na krv. Nemusi kalkulovat so setrenim energie do Pariza. Bud vyhra on, alebo niekto koho si vyvezie za chrbtom. Peto bude do top5.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 26. Jún 2021 9:37:07

Podľa mňa dnes Ala (preto, lebo sa mu narodilo dieťa, celú Tour pôjde ako drak) alebo Dedo (preto, lebo je nesmrteľný, finiš a ten chaos, ktorý tam vznikne, mu absolútne vyhovuje). Teším sa na to! ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Sob 26. Jún 2021 11:03:23

Peter to dnes dá. Je vo veľkej pohode a teší sa cyklistikou, oproti vlaňajšku je to Peter otočený o 180 stupňov... :D Hlavne dnes aj zajtra by mal ziskať veľa bodov na Démara a Ewana, čo sa týka Colbrelliho, naňho by to malo stačiť v rovinatých... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 26. Jún 2021 11:21:54

Ja by som si tiez dnes podalna Petra. Skoro vobec sa o nom nehovori, polku Gira len trenoval, na majstraku siel slusne, zmluva podpisana. Bude to ale divoky zaver, tlacit sa tam budu vrchari, klasikari a aj sprinteri to asi budu chciet skusit. Ak tam nikto nespadne tak to bude zazrak.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Jún 2021 11:54:36

Videli ste ženy? Začiatok stúpania je veľmi tvrdý a vlastne celé tri kilometre sú ťažké pretože sa to začne vyrovnávať iba veľmi mierne. Má pocit, že keď na začiatku nastúpia GCčkaŕi a ardenári, bude veľmi ťažké sa ich držať. Treba začať stúpanie spredu a v prvom kilometri stratiť čo najmenej a postupne sa cediť, Petrovi by mohol potom pomôcť Konrad priblížiť sa na maximálnu možnú mieru čelu a ak Petrovi ostanú sily tak v šprinte by zabojovať, ak mu ostanú sily .Dobrý plán, nie? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 26. Jún 2021 13:07:33

Videl som posledny km a pol. A bolo to celkom dost rozkuskovane a aj sa slo celkom pomaly takze asi to nebude taky rovinaty zaver. A co sa tyka taktiky tak uvidime ci ta dnes Peter posluchne :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 26. Jún 2021 13:16:55

JE TO TU!!!!!! Prajem všetkým príjemné zážitky, snáď to bude parádna edícia s parádnymi výkonmi či už Petra alebo aj ostatných ( okrem záverov kde bude Peter favoritom :D ) Teším sa
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Val » Sob 26. Jún 2021 13:54:52

Gaučový profesionál píše:JE TO TU!!!!!! Prajem všetkým príjemné zážitky, snáď to bude parádna edícia s parádnymi výkonmi či už Petra alebo aj ostatných ( okrem záverov kde bude Peter favoritom :D ) Teším sa

Pridávam sa. Nech nás Peter zopárkrát príjemne prekvapí. Držíme doma všetci palce !!!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 26. Jún 2021 19:07:23

Nejake ticho :D Alaphilippe je extra trieda. Na Petra to bolo tazke, uz pri najazde na kopec bol na samom chvoste pelotonu, mozno aj vedel ze toto bude pre viac pre GC.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 26. Jún 2021 19:18:45

hujhe píše:Nejake ticho :D Alaphilippe je extra trieda. Na Petra to bolo tazke, uz pri najazde na kopec bol na samom chvoste pelotonu, mozno aj vedel ze toto bude pre viac pre GC.

Preto boli WvA a MVDP len 13s za víťazom? :D Ja som z jeho dnešného výkonu sklamaný. Možno sa na tom podpísalo aj to sťahovanie po prvom páde v pelotóne. To Matthews je o toľko tried oproti Saganovi v takomto dojazde?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Jún 2021 19:38:42

Gaučový profesionál píše:
hujhe píše:Nejake ticho :D Alaphilippe je extra trieda. Na Petra to bolo tazke, uz pri najazde na kopec bol na samom chvoste pelotonu, mozno aj vedel ze toto bude pre viac pre GC.

Preto boli WvA a MVDP len 13s za víťazom? :D Ja som z jeho dnešného výkonu sklamaný. Možno sa na tom podpísalo aj to sťahovanie po prvom páde v pelotóne. To Matthews je o toľko tried oproti Saganovi v takomto dojazde?


To ako si prišiel na tie triedy? To si porovnal cyklistu ktorí bojoval o umiestnenie s cyklistom ktorý záver vypustil? To nejako nemá logiku nemyslíš? Počkajme si, možno príde vysvetlenie, prečo Sagan záver vypustil. Ak to bolo výkonnostne a je to obraz jeho formy, tak na bodovačku môže zabudnúť a bude sa asi musieť spoľahnúť sa na nejaký únik ak chce vyhrať etapu. Pretože bez etapy a bez dresu stratí Tour zmysel. Uvidíme zajtra, ak to zopakuje aj na Mure, tak to nebude dobrý signál.
Ukázalo sa, že ten kopec bol fakt tvrdý a bol skôr pre lezcov ako pre klasikárov, Bling príjemne prekvapil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 26. Jún 2021 20:02:18

Gaučový profesionál píše:
hujhe píše:Nejake ticho :D Alaphilippe je extra trieda. Na Petra to bolo tazke, uz pri najazde na kopec bol na samom chvoste pelotonu, mozno aj vedel ze toto bude pre viac pre GC.

Preto boli WvA a MVDP len 13s za víťazom? :D Ja som z jeho dnešného výkonu sklamaný. Možno sa na tom podpísalo aj to sťahovanie po prvom páde v pelotóne. To Matthews je o toľko tried oproti Saganovi v takomto dojazde?

WvA zvlada kopce o dost lepsie, utoci aj na tyzdnove etapaky. MvdP uz dlho jazdi v top forme. Matthews sa specializuje na ardeny, no aj tak to je prekvapenie ze tam bol, tam uz ostali len top vrchari a potom tito traja. Colbrelli napr. siel asi naplno a mal minutu stratu. Mozno tam niekde by bol aj Sagan, no myslim ze sa spravne rozhodol posetrit. Ak som si nepoplietol dresy, tak uz v najazde na kopec bol cca treti odkonca. Cize to vypustil skor. Uvidime ako pojde dalej. Julianovi budem fandit nech dres udrzi aspon 15 dni :D Tento rok mu trasa sedi viac ako v 2019 tak snad predvedie podobnu show.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia