Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 16:57:37

trochu ma prekvapuje ze vpredu nie je Van Aert. ved uz pri Roglicovi nemusi byt a aj keby sa nieco udeje tak ho mozu stiahnut z uniku. sice on zajtra kludne moze vyhrat tak asi sestri na zajtra.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 17:07:00

tak co? je vymalovane? ono je tazko medzi GVA a Trentinom povedat si kto pre koho sa ma obetovat
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 17:15:02

Trentinov atak bol slaby ale Peto ho ledva dolepil. kedysi by v takom mieste ako Trentin atakoval Sagan a okresal by riadne tu skupinu a isiel by sam alebo dvaja traja. myslel som si ze ta forma naozaj rastie ale opat mam pochybnosti. boli tam nejake etapy ako zablesk prichadzajucej formy ale mam pocit ze opat sme natom ako v prvom tyzdni
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 17:17:12

inak sa mi celkom paci ako vsetci spochybnovali Sunweb ohladom Matthewsa a ze na Tour prd vyhraju. nooo tak zjavne Sunweb vedel co robi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 17:21:42

tak Peto bol natom velmi zle. uz chapem preco Bora nesla dnes podlahu. nemalo by to vyznam.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 18. Sep 2020 17:31:19

Jednoducho Sagan nema vykonnost aby dosiahol lepsi vysledok. Len neviem preco rozmyslaju nad MS. Zacinam si mysliet zvlastne veci o Denkovi a Bore.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 17:39:04

hujhe píše:Jednoducho Sagan nema vykonnost aby dosiahol lepsi vysledok. Len neviem preco rozmyslaju nad MS. Zacinam si mysliet zvlastne veci o Denkovi a Bore.

no paradoxne aj s takouto formou mohol vyhrat na TdF:) bol blizko. po urcitych 2-3 etapach som bol optimista a bolo viditelne ze sa zlepsuje. ale pri poslednych etapach bolo vidno ze opat sme kde sme boli na zaciatku. nerozumiem tomu. ved Trentin vlastne nikam neodisiel a Sagan ho ledva v vypatim vsetkych sil dotiahol. uz vtedy mi bolo jasne ze Peto dnes nato nema. takze mozme uz aj povedat ze Valachove slova o raste formy v tretom tyzdni neboli ktovie ako realne. no nic nam neostava ine nez cakat na Giro.
ak chce Denk poslat Petra na MS tak to bude za trest:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 18. Sep 2020 17:48:49

na tejto tour xce vyhravat asi len sunweb a pogacar...ostatnym sa staci dostat do ciela...taketo konce etap ma pekne nasieraju...sorry
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 18:05:13

majo píše:na tejto tour xce vyhravat asi len sunweb a pogacar...ostatnym sa staci dostat do ciela...taketo konce etap ma pekne nasieraju...sorry

tak na takyto koniec treba mat aj formu a Kragh Andersen ju rozhodne ma. kdezto taky Van Avermaet a Trentin ani velmi nie. v podstate v takomto zavere CCC to malo rozohrat na vitazstvo.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 18. Sep 2020 19:10:50

simko píše:
majo píše:na tejto tour xce vyhravat asi len sunweb a pogacar...ostatnym sa staci dostat do ciela...taketo konce etap ma pekne nasieraju...sorry

tak na takyto koniec treba mat aj formu a Kragh Andersen ju rozhodne ma. kdezto taky Van Avermaet a Trentin ani velmi nie. v podstate v takomto zavere CCC to malo rozohrat na vitazstvo.


mne skor ide o to pozeranie sa jeden na druheho a nukanie sa ze chod ty tahaj ved ty xces vyhrat...peto zalepil trentina aj so svojim zelenym tienom...ok...nasledne vypalil skvely casovkar vo forme a napriek tomu ze to vsetci vedeli a videli a ze aj vedeli ze uz to je v podstate len dole kopcom tak co spravili? ani tie teamy co tam boli vo dvoch sa neobetovali a ani ostatny...hlavne ze sa potom isli s prepacenim posrat o 4te miesto
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 18. Sep 2020 19:49:38

Počkám si ešte na Giro a ak to aj tam bude nemastné-neslané tak nad touto sezónou mávnem rukou a počkám si na ďalšiu, ktorá snáď už prebehne v normálnom kalendári. Ja si nemyslím, že Peter by mal ísť výkonnostne dole. Je to stále najväčší talent svojej generácie a jeden z najväčších v histórii cyklistiky. Viacero hviezd pelotónu malo slabú Tour. Je to v pohode. Rekordy má, víťazstvá ešte prídu.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2020 20:01:38

Dnes neviem ako by Sagan mohol vyhrat z toho uniku. Bolo to nerealne. Obzvlast ked Bennet bol nanho nalepeny. Mozno keby tam bol niekto z Bory.

Najvacsi luzri tejto etapy su CCC a to skor GVA ako Trentin, Stuyven a Naesen. Nechapem ako mohli Andersena tak pustit a potom tam bojovali ako besni o druhe miesto.

No z toho Saganovho "nastupu" ked zautocil Trentin ma trosku zabolelo pri srdci. V minulosti by si dolepil Trentina ako nic a Bennet by ich nechytil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 18. Sep 2020 20:04:18

Keram píše:Dnes neviem ako by Sagan mohol vyhrat z toho uniku. Bolo to nerealne. Obzvlast ked Bennet bol nanho nalepeny. Mozno keby tam bol niekto z Bory.

Najvacsi luzri tejto etapy su CCC a to skor GVA ako Trentin, Stuyven a Naesen. Nechapem ako mohli Andersena tak pustit a potom tam bojovali ako besni o druhe miesto.

No z toho Saganovho "nastupu" ked zautocil Trentin ma trosku zabolelo pri srdci. V minulosti by si dolepil Trentina ako nic a Bennet by ich nechytil.


Nemá také kilometre tento rok + už je koniec GT a zjavne je vyšťavený. CCC sú silní loseri. Hlavne, že má GVA stále zlatú prilbu :D Týpek strašne žije v minulosti. Zažil jednu svetovú jar a stále si myslí, že je superstar. Ináč, páči sa mi ako je vraj Sagan slabučký ale aj tak všetci nechávajú jeho dolepovať nástupy.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 20:07:19

Gaučový profesionál píše:Počkám si ešte na Giro a ak to aj tam bude nemastné-neslané tak nad touto sezónou mávnem rukou a počkám si na ďalšiu, ktorá snáď už prebehne v normálnom kalendári. Ja si nemyslím, že Peter by mal ísť výkonnostne dole. Je to stále najväčší talent svojej generácie a jeden z najväčších v histórii cyklistiky. Viacero hviezd pelotónu malo slabú Tour. Je to v pohode. Rekordy má, víťazstvá ešte prídu.

jasne. ja som natom rovnako. pockam si na Giro aj novu sezonu a stale budem dufat ze Peter sa nejakym sposobom vrati vykonnostne medzi tych najsilnejsich. dufam ze na Gire pookreje. predsalen on ma Taliansko rad aj Taliani jeho. este tam nestartoval. trosku mi zobrali tie vykony z poslednych etap entuziazmus ktory som mal po 11. a 12. etape.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 20:11:22

Keram píše:No z toho Saganovho "nastupu" ked zautocil Trentin ma trosku zabolelo pri srdci. V minulosti by si dolepil Trentina ako nic a Bennet by ich nechytil.

je to tak:( to bolo lepenie s tazkymi nohami. neviem co mna zabolelo viac. ze to ci tento chaby pokus Trentina Peto tak tazko lepil alebo to ze Bennett nemal problem sa udrzat Sagana v tej chvili.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2020 20:52:48

Dnes som to nevidel, ale ako to čítam, tak o nejakom náraste formy sa hovori nedá a Valach opäť kecal, je to IMHO najslabšia Saganova Tour. Denk Sagana na MS poslať podľa mňa nemôže, musí ho nominovať náš zväz a dúfam, že ich to ani nenapadne, čo by tam robil? Som nesmierne zvedavý na Giro, keď sa tam bude Peter pri všetkej úcte plantať tak ako na Tour a nevidím priestor na to aby sa zlepšil, bude to smutné. Nikto mi nenahovorí, že je to akýsi prirodzený pokles výkonnosti, to sa nedeje tak skokovo, on je výrazne slabší vo všetkom, už začínam chápať Denka a tie jeho rečí. Jedna slabšia sezóna je OK, výsledkové neúspechy keď sa nedarí sa dajú pochopiť, ale táto sezóna je ešte horšia a neviem si predstaviť akým spôsobom chce niečo vyhrať. Nemá šprint, nemá vytrvalosť, nemá dynamiku, je z neho tuctový cyklista. Veľmi, ale veľmi rád sa budem mýliť a keď na Gire niečo ukáže, za trest napíšem stokrát "už nikdy nebudem Sagana podceňovať" :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 18. Sep 2020 21:05:49

:evil: :roll:
ifčopifčo píše:Dnes som to nevidel, ale ako to čítam, tak o nejakom náraste formy sa hovori nedá a Valach opäť kecal, je to IMHO najslabšia Saganova Tour. Denk Sagana na MS poslať podľa mňa nemôže, musí ho nominovať náš zväz a dúfam, že ich to ani nenapadne, čo by tam robil? Som nesmierne zvedavý na Giro, keď sa tam bude Peter pri všetkej úcte plantať tak ako na Tour a nevidím priestor na to aby sa zlepšil, bude to smutné. Nikto mi nenahovorí, že je to akýsi prirodzený pokles výkonnosti, to sa nedeje tak skokovo, on je výrazne slabší vo všetkom, už začínam chápať Denka a tie jeho rečí. Jedna slabšia sezóna je OK, výsledkové neúspechy keď sa nedarí sa dajú pochopiť, ale táto sezóna je ešte horšia a neviem si predstaviť akým spôsobom chce niečo vyhrať. Nemá šprint, nemá vytrvalosť, nemá dynamiku, je z neho tuctový cyklista. Veľmi, ale veľmi rád sa budem mýliť a keď na Gire niečo ukáže, za trest napíšem stokrát "už nikdy nebudem Sagana podceňovať" :D
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 18. Sep 2020 21:12:03

@ifcopifco
ale tak to zas nie:) na Saganove pomery je slaby, s tym na co sme boli zvyknuti ale napriek tomu bol blizko k vitazstvu v etape. nebyt sprosteho vyberu linie popri bariere. ale na Petovu a Valachovu obhajobu ta 11. a 12. etapa naozaj vyzerali nadejne. co sa deje momentalne to netusim ale dnes nevyzeral ktovie ako silny. ale ja verim aj smerom k Giru, co ine zostava. len dufat ze s poctom kilometrov pride aj forma.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2020 21:24:46

Možno tuctový nie, to som možno dobre nevystihol, ale jeden z mnohých. Takže v jednej etape bol blízko k výhre? Koľko cyklistov bolo na Tour ktorí boli v nejakej etape blízko k víťazstvu? Sagan má jedno tretie miesto, Taký šprintér ako Pedersen má druhé, Bol má druhé miesto ...... Ale v rozhovore Sagan povedal, že chce vyhrať v Paríži, tak je všetko v poriadku ;) Ozaj, očakávate výhru? Koľko ste ochotní na to staviť?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 18. Sep 2020 21:46:21

@ifcopifco
Píšeš ze Denk Sagana na MS poslať nemôže a potom už píšeš ze už chápeš Denkove reči, ja Denkove reči nechápem raz povie ze na nema na to Peter a potom ze ma na to, áno človek dakedy mení názory,, ale od šéfa je to také blbé. Plus viacej podpory by som čakala od šéfa počas penalizacie. To sa už opakujem. Takto skôr šéf deprimuje svojho jazdca, este horšie to robí jak Oleg. A ci vyhraje v Paríži, uvidíme, asi skôr nie, ale povedať to môže, možno nejak prekvapí . A nestavkujem.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia